Affidea | Medicinos diagnostikos centras - Affidea Lietuva

Affidea Lietuva

EXPRESS CARE®

Tai operatyviai suteikiama medicininė pagalba, esant lengviems galūnių ir minkštųjų audinių sužalojimams.
Daugiau apie Express Care® by Affidea

SPECIALŪS PASIŪLYMAI

Išsirinkite Jūsų sveikatai reikalingiausią pasiūlymą! Pasinaudokite išskirtine galimybe pasirūpinti savo sveikata
Skaityti daugiau

PACIENTŲ PORTALAS

Prisijungti prie savo sveikatos duomenų dar niekada nebuvo paprasčiau!
Susikurkite paskyrą
pacientu-portalas

REGISTRACIJA INTERNETU

Nuo šiol „Affidea"klinikų paslaugoms (konsultacijoms, tyrimams, skiepams ir kt.) registruokitės internetu!
Registracija internetu

Paslaugos

Affidea įmonių grupės tinklo dydis leidžia ekonomiškai, efektyviai ir laiku pasiekti mūsų teikiamas paslaugas. Dėka tarptautinį pripažinimą turinčių klinikų, tinklo dydžio ir standartizuotai teikiamų paslaugų esame pirmo pasirinkimo sveikatos priežiūros paslaugų teikėja tiek privatiems sveikatos draudikams, tiek gydytojams, tiek pacientams, tiek ir visai nacionalinei sveikatos sistemai.

Sveikatos patikros

Profilaktinis sveikatos patikrinimas reikalingas daugeliui profesijų atstovų, sportininkams, taip pat vaikams, lankantiems mokyklą bei žmonėms, norintiems įgyti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, norintiems įsigyti ginklą, laivavedžio teises, vykstantiems į užsienį. Šis patikrinimas svarbus norint išsiaiškinti, ar žmogus gali dirbti darbą pagal savo fizinę sveikatos būklę, taip pat ar esamas darbas neblogina darbuotojo sveikatos. Taip pat norima įvertinti, ar darbo vietoje taikomi rizikos mažinimo faktoriai yra veiksmingi.

Moksleiviams profilaktinis sveikatos patikrinimas vykdomas kas metus, įvairių skirtingų profesijų atstovams taikomas skirtingas sveikatos profilaktinio tikrinimo dažnumas. Apžvelkime, ką reikėtų žinoti apie darbuotojų, moksleivių, mokytojų, vairuotojų, sportininkų profilaktinį sveikatos patikrinimą.

Kuomet reikalingas profilaktinis sveikatos patikrinimas?
Sveikatos tikrinimas atliekamas vadovaujantis LR SAM įsakyme „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose” (2000.05.31, Nr. 301) numatytais sveikatos tikrinimų reikalavimais. Įsakyme aiškiai nurodoma, kokiomis sąlygomis dirbantiems asmenims ir kokiu dažnumu privaloma tikrintis sveikatą.

Sveikatą privaloma tikrintis ne tik rizikingomis sąlygomis dirbantiems darbuotojams, bet ir mokytojams, vairuotojams, prie kompiuterio dirbantiems asmenims, fizinį darbą dirbantiems žmonėms, sportininkams, o taip pat moksleiviams.

Asmenys, kurie nori įsidarbinti, arba dirbantys tokioje darbinėje aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika, tokia kaip traumos ar kitokio darbuotojo sveikatos pakenkimo tikimybė dėl kenksmingo ir (ar) pavojingo darbo aplinkos veiksnių poveikio, privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai.

„Affidea“ klinikoje kompetentinga komanda, vadovaudamiesi įstatymais, atlieka sveikatos patikros paslaugą padarydami reikalingus įrašus darbdavio suteiktoje medicininėje kortelėje.

Profilaktinis sveikatos patikrinimas būtinas prieš įsidarbinant arba besibaigiant galiojančio sveikatos tikrinimo laikui, moksleiviams – prieš rugsėjo pirmąją.

Dienos chirurgija

Affidea klinikose teikiamos dienos chirurgijos paslaugos. Naujose, moderniose operacinėse atliekamos planinės, organizmą tausojančios, mažai invazyvios, urologinės, ginekologinės ir bendrosios chirurgijos operacijos, atliekamos tiek su siuntimu, nukreipiančiu operaciniam gydymui, tiek be siuntimo atvykusiems pacientams.

Operacijas atlieka ilgametę patirtį turintys gydytojai urologai, ginekologai, chirurgai.

Affidea Lietuva yra sudariusi sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijų kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Kokios operacijos atliekamos Affidea chirurgijos centre?

  • UROLOGINĖS OPERACIJOS
  • GINEKOLOGINĖS OPERACIJOS
  • KRŪTŲ OPERACIJOS
  • PROKTOLOGINĖS OPERACIJOS
  • KRAUJAGYSLIŲ CHIRURGIJOS OPERACIJOS
  • ORTOPEDINĖS-TRAUMATOLOGINĖS OPERACIJOS
  • LOR OPERACIJOS
  • AKIŲ OPERACIJOS
  • CHIRURGINĖS OPERACIJOS
  • KITOS OPERACIJOS

Norėčiau operuotis privačioje klinikoje. Ką daryti?

Prieš operaciją būtina registruotis specialisto konsultacijai, kurios metu specialistas įvertins paciento fizinę būklę, užregistruos operacijos datą ir nurodys, kaip pasiruošti procedūrai.

Prieš teikiant dienos chirurgijos paslaugas, pacientui ne anksčiau kaip 10 dienų iki operacijos turi būti atlikti kraujo tyrimai (Bendras kraujo tyrimas; Kalis; Šlapalas/kreatininas; Kraujo krešėjimo rodikliai (INR); Gliukozės kiekis kraujyje) ir elektrokardiograma.

Kodėl verta rinktis Affidea chirurgijos centrą?

Šiaulių Affidea klinikoje, kurioje įrengta nauja operacinė, dirba aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai. Pasitelkdami naujausios kartos diagnostinę įrangą, gydytojai gali tiksliai ir greitai diagnozuoti ligas ir pasiūlyti efektyviausią gydymo būdą.

Kas sudaro operacinės komandą?

Operacinę komandą sudaro: gydytojas chirurgas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas, operacinės slaugytojas, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas. Operacinėje darbas vyksta komandiniu principu. Visi operacinėje dirbantys specialistai pasižymi aukšta kompetencija, greita reakcija, atsakingumu, gebėjimu dirbti komandoje.

Kaip atliekamos operacijos?

Operacijos yra atliekamos tausojančiais chirurginiais metodais, todėl mūsų pacientai jau po kelių valandų gali išvykti į namus.

Kaip pasiruošti operacijai?

Dieną prieš operaciją su Jumis susisieks klinikos personalas ir primins apie atvykimą į kliniką.

Plačiau apie tai, kaip pasiruošti planinėms operacijomis, skaitykite čia:

Atmintinė prieš planinę operaciją

Kaip pasiruošti tyrimui, kurio metu bus taikoma anestezija?

Anestezija LT  /  ENG  /  RU

Dieną prieš atvykstant planinei operacijai:

·  vakare venkite sunkiai virškinamo maisto;

·  nevartokite alkoholio;

·  namuose nešalinkite plaukų nuo numatomos operuoti kūno vietos (jei bus būtina – tai atliks slaugos personalas klinikoje prieš pat operaciją specialia plaukų kirpimo mašinėle).

Operacijos dieną:

·  8 val. iki operacijos nevalgykite nieko ir negerkite (net vandens), nekramtykite gumos;

·  rekomenduojama nerūkyti 6 val. iki operacijos;

·  ryte, išsimaudžius duše, netepkite kūno losjonais, įdegio kremais ir kita kosmetika;

·  prieš operaciją nusivalykite veido makiažą, išsiimkite kontaktinius lęšius, dantų protezus, nusiimkite papuošalus, laikrodį;

·  rankų pirštų nagai turi būti natūralūs, nelakuoti (lakuoti, akriliniai, geliniai ir dirbtiniai nagai trukdys ir apsunkins medicinos personalui sekti Jūsų gyvybines funkcijas operacijos metu);

·  vertingus daiktus ir papuošalus palikite namuose.

Ką pasiimti į chirurgijos centrą?

Vykstant į sveikatos priežiūros įstaigą reikia turėti:

· asmens dokumentus;

· siuntimą (forma 027/a) iš savo šeimos gydytojo, nukreipiantį operaciniam gydymui (jei jis išduotas popieriniu formatu);

· gydytojų konsultantų išrašus, susijusius su planuojama operacija;

· medikamentus, kuriuos nuolat vartojate (kraujo spaudimą mažinančius, cukrinio diabeto ir/ar kt.);

· atsivežkite laisvus, patogius drabužius, su kuriais grįšite į namus.

Affidea klinikoje  pacientui nereikia rūpintis operacine apranga, chalatu, rankšluosčiu, vienkartinėmis šlepetėmis, servetėlėmis ir kitomis smulkmenomis – tuo pasirūpins mūsų personalas.

Kaip elgtis po operacijos?

24 val. po anestezijos negalima:

  • vairuoti transporto priemonės;
  • dirbti su mechanizmais arba pavojingą darbą;
  • priimti atsakingų sprendimų;
  • pasirašyti svarbius dokumentus.

Kodėl Affidea?

    • Visas dėmesys pacientui
    • Profesionalūs gydytojai
    • Pažangūs gydymo metodai
    • Moderni ir galinga diagnostinė įranga
    • Jauki aplinka
    • Rūpestingas personalas
REGISTRACIJA TELEFONU: 1811

Urologinės operacijos

Urologinės operacijos yra specializuota chirurgijos sritis, sutelkta į šlapimo takų ir vyriškosios reprodukcinės sistemos sutrikimų diagnostiką ir gydymą. Šios operacijos gali būti skiriamos įvairių sveikatos sutrikimų gydymui, tarp kurių šlapimo nelaikymas, šlapimo pūslės disfunkcijos, inkstų akmenys, onkologinės ligos.

Viena iš dažniausių urologinių operacijų yra prostatos pašalinimas (prostatektomija), kai pacientui pašalinama prostatos liauka. Ši procedūra paprastai rekomenduojama pacientams, diagnozavus prostatos vėžį ar padidėjusią prostatą, kuri sukelia šlapimo sutrikimus. Prostatektomijos gali būti atliekamos naudojant tradicinę chirurginę procedūrą arba minimaliai invazinius metodus, tokius kaip laparoskopinis chirurgijos būdas.

Kitas dažnas urologinis operacijos tipas yra nefrektomija. Tai operacija kuri apima vieno inksto pašalinimą. Ši procedūra gali būti būtina inksto vėžiui, sunkiam inkstų pažeidimui ar ligai, arba tam, kad būtų sprendžiamos tam tikros inkstų akmenų rūšys. Nefrektomijos gali būti atliekamos naudojant atviro tipo chirurginį požiūrį arba minimaliai invazinius metodus, priklausomai nuo paciento poreikių ir operacijos sudėtingumo.

Be šių procedūrų, urologinės operacijos gali būti naudojamos gydyti ligas, tokias kaip šlapimo takų infekcijos, vyriškojo nevaisingumo atvejai ar onkologinės ligos.

Kaip pacientai, apsvarstydami urologinės operacijos galimybę, turėtų aptarti procedūros privalumus ir rizikas su savo sveikatos priežiūros teikėju.

Kokios urologinės operacijos atliekamos Affidea klinikoje?

Cirkumcizija
Cistoskopija  (šlapimo pūslės vidinės pusės apžiūra)
Hidrocelės ekscizija
Vazektomija

Gyvenimo kokybės paslaugos

Gyvenimo kokybės paslaugos  – tai Affidea klinikose teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, skirtos laimingesnei ir sveikesnei gyvensenai puoselėti.

Kuo skiriasi funkcinė medicina nuo gyvenimo būdo medicinos?
Įprastinė medicina daugiausia dėmesio skiria ligos simptomų diagnozavimui ir gydymui, o gyvenimo būdo medicina daugiausia dėmesio skiria sveikantingumui, sveiko gyvenimo būdo skatinimui, laimingesnei gyvensenai.

Kas įeina į gyvenimo būdo medicinos sritį?

  • Mityba
  • Fizinė veikla
  • Sveikatos ir sveikatingumo koučingas
  • Miego sveikata
  • Emocinė sveikata
  • Sąmoningumas
  • Tabako atsisakymas
  • Alkoholio atsisakymas
  • Svorio valdymas

 

Registruotis tel.: 1811

 

 

Paslaugos moterims

Gyvenimo kokybės paslaugos moterims – tai Affidea klinikose teikiamos paslaugos, padedančios labiau pasitikėti savimi ir prisidedančios prie laimingesnės gyvensenos.

Žemo dažnio smūginė bangų terapija

Žemo dažnio smūginė bangų terapija (extracorporeal shockwave therapy)  tai inovatyvi ir neinvazyvi gydymo praktika, naudojama įvairių susirgimų gydymui visame pasaulyje.

Kurių sveikatos sutrikimų gydymui naudojama žemo dažnio smūginė bangų terapija?
• Erekcijos sutrikimų gydymas
• Peirono liga
• Šlapimo nelaikymas
• Intercistinis cistitas
• Lėtinis prostatitas

Kaip atliekama procedūra?
Procedūra atliekama moderniu aparatu, sukeliančiu žemo dažnio bangas.
Procedūra nėra skausminga, jos metu gali jaustis švelnus diskomfortas. Procedūrai nuskausminimas nereikalingas, tačiau pacientui pageidaujant ar esant ypatingam jautrumui gali būti atliekamas nuskausminimas vaistais.

Pacientas gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą iškart po procedūros. Jei terapija naudojama erekcijos sutrikimų gydymui, lytiniai santykiai pacientui ribojami vieną dieną.

Kiek procedūrų reikia?
Gydymo procesą paskiria gydytojas kiekvienam pacientui individualiai. Įprastai skiriamas 4-6 procedūrų kursas. Įprastai rekomenduojama atlikti vieną procedūrą per savaitę.

Kiek trunka žemo dažnioterapijos procedūra?
Procedūra yra trumpa ir trunka iki pusės valandos.

Express Care® by Affidea

Express Care® by Affidea – ribotos apimties pagalba, esant lengviems galūnių ir minkštųjų audinių sužalojimams

Gydytojų konsultacijos

Affidea klinikose konsultuoja šie gydytojai specialistai:
– alergologai – klinikiniai imunologai;
– akušeriai – ginekologai;
– dietologai;
– dermatovenerologai;
– endokrinologai;
– gyvensenos medicinos specialistai;
– infektologai;
– intervenciniai radiologai;
– kardiologai;
– kineziterapeutai.
– krūtinės onkologai – chirurgai (mamologai);
– neurochirurgai;
– neurologai;
– ortopedai – traumatologai;
– pshichologai – psichoterapeutai;
– psichiatrai;
– radiologai-echoskopuotojai;
– refleksoterapeutai;
– reumatologai;
– sporto medicinos gydytojai;
– urologai.

Registruotis tel.: 1811

 

Vaikų gydytojų konsultacijos

Affidea klinikose visoje Lietuvoje konsultuoja šie vaikų gydytojai specialistai:
– Vaikų ligų gydytojas
– Vaikų chirurgas
– Vaikų pulmonologas
– Vaikų kardiologas
– Vaikų onkohematologas
– Vaikų endokrinologas
– Vaikų alergologas
– Vaikų kardiologas
– Vaikų reumatologas
– Vaikų neurologas

Taip pat vaikus konsultuoja ir kiti specialistai. Daugiau informacijos apie tai, ar konkretus gydytojas konsultuoja vaikus, ir amžiaus patikslinimus rasite prie gydytojo aprašymo.

Registruotis tel.: 1811

 

Instrumentiniai tyrimai

„Affidea Lietuva“ diagnostikos centruose ir „Affidea“  klinikose siūlome itin platų spektrą instrumentinių tyrimų – nuo echoskopijos iki magnetinio rezonanso tomografijos.

Registracija internetu: mano.topiky.com

Registracija telefonu 1811. 

Tyrimo atlikimo kokybei daug įtakos turi paciento pasiruošimas. Jei pacientas bus nepakankamai ar netinkamai pasiruošęs tyrimui, tyrimas gali būti nukeltas vėlesniam laikui, nes nepavyks jo atlikti tinkamai. Tad labai svarbu tyrimui pasiruošti pagal šias instrukcijas:

PACIENTO PASIRUOŠIMAS DIAGNOSTINIAM TYRIMUI

Pasiruošimo instrukcijos šiems Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimams

⁃ KAKLO MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ / STUBURO / KRŪTINĖS LĄSTOS ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
  2. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ GALVOS SMEGENŲ / GALVOS HIPOFIZĖS / GALVOS VIDINĖS AUSIES ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
  2. Tyrimo dieną nenaudokite makiažo ir stipraus veikimo plaukų modeliavimo priemonių;
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ GALVOS AKIDUOBIŲ ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
  2. Tyrimo dieną nenaudokite makiažo ir stipraus veikimo plaukų modeliavimo priemonių;
  3. Jei esate su priaugintomis blakstienomis, informuojame, kad jos gali pakenkti tyrimo kokybei, todėl, jei turite galimybę, rekomenduojame jas prieš tyrimą pašalinti;
  4. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ KRŪTŲ ⁃ 

  1. Rekomenduojame tyrimui registruotis 2 ciklo savaitę;
  2. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus;
  4. Jei vartojate hormonus (gydymas, kontraceptikai, spiralė), informuojame, kad tyrimas gali būti neinformatyvus.

⁃ TULŽIES, KASOS, KEPENŲ LATAKŲ MRCP ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PILVO ORGANŲ ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Nesišlapinkite bent 1 val. prieš tyrimą;
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PROSTATOS ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Iš vakaro ar kelias val. prieš tyrimą pasinaudokite mikroklizma (rekomenduos vaistinėje);
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus;
  4. Jei turite, atsineškite PSA tyrimo rezultatus.

⁃ PRITAIKOMOJI PROSTATOS BIOPSIJA MRT KOTROLĖJE ⁃ 

  1. •Vartokite gydytojo siuntėjo paskirtą antibiotikų kursą;
  2. •Valgykite tik lengvą maistą 1 d. prieš procedūrą;
  3. •Atlikite mikroklizmą iš vakaro ir dar vieną mikroklizmą iš ryto prieš procedūrą (rekomenduos vaistinėje);
  4. •Jei vartojate kraujo krešumą veikiančius vaistus, atsineškite kraujo krešumo tyrimus (INR, SPA, DATL).

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/3VrJc8D

⁃ DUBENS ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Nesišlapinkite bent 1-2 val. prieš tyrimą  (2 val. ir daugiau, jei bus tiriama šlapimo pūslė);
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ RECTUM (TIESIOSIOS ŽARNOS) ⁃ 

  1. Nevalgykite kieto ir sunkiai virškinamo maisto 24 val. iki tyrimo;
  2. Pasinaudokite mikroklizma iš vakaro arba kelias val. prieš tyrimą (rekomenduos vaistinėje);
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PLAŠTAKOS / PĖDOS ⁃ 

  1. Pasirūpinkite, kad tyrimo dieną nagai nebūtų padengti geliniu nagų laku ar geliu.

⁃ VISO KŪNO ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4-6 val. prieš tyrimą.

__________

Pasiruošimo instrukcijos šiems Kompiuterinės tomografijos tyrimams

⁃ KAKLO MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ / KRŪTINĖS LĄSTOS ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
  2. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ SKRANDŽIO ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Apie 0,5 – 1 l vandens reikės išgerti prieš pat tyrimą, atvykus į diagnostikos centrą;
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PILVO ORGANŲ / DUBENS ⁃ 

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Prieš tyrimą išgerkite 0,5 – 1 l vandens;
  3. Nesišlapinkite bent 1 val. prieš tyrimą;
  4. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PILVO/DUBENS DĖL KIAUŠIDŽIŲ VĖŽIO (TLK kodas – C56) ⁃ 

  1. Nevalgykite ir negerkite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Atvykite į diagnostikos centrą bent 2 val. anksčiau, kadangi reikės prieš tyrimą išgerti apie 2 l specialaus kontrastinės medžiagos skysčio;
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ ŽARNYNO ⁃ 

  1. Nevalgykite kieto ir sunkiai virškinamo maisto 24 val. iki tyrimo;
  2. Kelias valandas prieš tyrimą gerkite daug skysčių (~2l);
  3. Iš vakaro arba kelias val. prieš tyrimą pasinaudokite mikroklizma (rekomenduos vaistinėje);
  4. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ ŽARNYNO DĖL DIVERTIKULITO ABSCESŲ / PSEUDOCISTŲ / ŽARNŲ NESANDARUMO (TLK kodas – K63; K57)

  1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
  2. Atvykite į diagnostikos centrą bent 2 val. anksčiau, kadangi reikės prieš tyrimą išgerti apie 2 l specialaus kontrastinės medžiagos skysčio;
  3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

Jei tiriamoji sritis nėra įtraukta į šiuos sąrašus, specialus pasiruošimas tyrimui nereikalingas.

Registruotis tel.: 1811

Laboratoriniai tyrimai

“Affidea” Vilniaus klinikoje atliekame per 600 skirtingų rūšių laboratorinių tyrimų!

Registruotis tel.: 1811

Su laboratoriniais tyrimais yra susidūręs kiekvienas, kadangi tokie tyrimai yra atliekami periodiškai vertinant bendrą organizmo būklę. Tiesa, dažnu atveju yra paimamas arba pateikiamas mėginys, o pats tyrimas jau atliekamas laboratorijoje ir šiame procese žmogus nedalyvauja. Tačiau tuomet yra analizuojami bei pateikiami rezultatai, pagal kuriuos ir galima vertinti tiek bendrą sveikatos būklę, tiek vieną ar kitą problemą bei jos priežastis. Būtent todėl tokie tyrimai yra itin svarbūs, kadangi būtent jie gali būti pirminis informacijos šaltinis, jog kažkokia norma neatitinka įprastos ir tuomet galima įtarti problemą bei ją spręsti. Kadangi akivaizdūs simptomai pasirodo tikrai ne iš karto.

Kada atliekami laboratoriniai tyrimai?

Jie gali būti atliekami praktiškai bet kada, ypač įtariant kažkokią sveikatos problemą arba suprastėjus savijautai. Tačiau net ir visiškai sveikam žmogui tyrimai bus naudingi ir juos vertėtų atlikti bent kartą per metus. Kadangi savo sveikata turi pasirūpinti kiekvienas asmeniškai. Kitu atveju galima aptikti įvairias ligas jau pakankamai vėlyvoje jų stadijoje ir tuomet gydymas bus pakankamai sudėtingas.

Kaip pasiruošti laboratoriniams tyrimams?

Pasiruošimas labai priklausys nuo konkretaus tyrimo. Tuo labiau, kad mėginį gali surinkti tiek medicinos įstaigos darbuotojas, tiek ir pats žmogus, bent jau kai kuriais atvejais. Taigi, jeigu bus atliekamas praktiškai bet koks kraujo tyrimas, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius pasiruošimo niuansus. Geriausia jį atlikti ryte, kadangi prieš tai 12 valandų reikėtų susilaikyti tiek nuo valgymo, tiek nuo rūkymo, tiek ir nuo sporto ar bet kokios kitos aktyvesnės veiklos. Taip pat dvi paras prieš tai neturėtų būti vartojamas alkoholis. Be to, reikėtų vengti ir streso, kuris taip pat gali turėti įtakos tyrimo rezultatams. Jeigu vartojate kažkokius vaistus ir galima bent parai jų atsisakyti, tuomet reikėtų taip ir padaryti. Aišku, šioje vietoje dar galima pasikonsultuoti su gydytoju.

Nors šlapimo tyrimas yra paprastesnis, tačiau jam pasiruošimo taip pat reikės. Tuo labiau, kad šiuo atveju mėginį kiekvienas turės paimti pats. Todėl pirmiausiai reikia nusiplauti rankas naudojant muilą, tuomet būtų pravartu vandeniu apiplauti išorinius lytinius organus bei juos nusausinti. Imant mėginį negali būti liečiamas vienkartinio indelio vidus. O jį uždarius reikėtų nuvalyti išorinę dalį, kad ji būtų sausa. Tuomet jau galima užrašyti savo vardą, pavardę bei gimimo metus ir laiką, kada tiksliai buvo paimtas mėginys. Jeigu įmanoma, geriausia būtų visa tai atlikti ryte.

Spermogramos tyrimas yra gana specifinis, tačiau jam didesnio pasiruošimo nereikės, ypač jeigu ejakuliatas bus surenkamas tam pritaikytoje patalpoje gydymo įstaigoje. Tačiau labai svarbu prieš šį tyrimą susilaikyti nuo lytinių santykių bent 2 paras, tiesa, susilaikymas taip pat neturėtų būti ilgesnis, negu 7 paros. Jeigu nepavyksta surinkti mėginio tam skirtoje vietoje, tai galima daryti ir namuose, tačiau tokiu atveju gali atsirasti rezultatų netikslumų, ypač, jeigu nepavyks išlaikyti reikiamų sąlygų. Todėl mėginys į laboratoriją turi būti pristatytas per valandą laiko nuo jo surinkimo. Taip pat reikėtų vengti temperatūros svyravimo. O ėminį galima laikyti ne žemesnėje nei 20oC ir ne aukštesnėje nei 37oC temperatūroje. Ant indelio reikėtų užrašyti tokią pačią informaciją kaip ir pateikiant šlapimo tyrimą. Taip pat prieš atliekant šią procedūrą nerekomenduojama naudoti antibiotikus, hormoninius preparatus arba turinčius sudėtyje sulfanilamidų bei kitus medikamentus, kurie galėtų turėti įtakos rezultatams.

Kokia laboratorinių tyrimų nauda?

Tai yra galimybė ne tik įvertinti bendrą organizmo sveikatos būklę, bet ir identifikuoti įvairius negalavimus bei jų priežastis. Kadangi yra vertinamas ne vienas kriterijus ir pagal juos nustatomos problemos. Ką padaryti kažkokiu kitu būdu gali būti neįmanoma. Kadangi kartais žmonės gali ir nejausti jokių simptomų. Be to, neretai jie būna panašūs daugumai skirtingų ligų, todėl vien pagal tai kažką spręsti bus sudėtinga. Ir būtent tyrimai šioje vietoje gali parodyti tikslią problemos priežastį. Taigi, be jų nebūtų galima taikyti ir tolimesnio gydymo arba aiškintis, kas yra ligos sukėlėjas bei vertinti, su kokiomis problemomis susiduria žmogus. Ir dėka tyrimų galima ne tik išsiaiškinti įvairius susirgimus, bet ir juos identifikuoti pradinėse stadijose bei taip išvengti rimtesnių problemų.

Kas atlieka laboratorinius tyrimus?

Tuo rūpinasi šioje srityje dirbantys kvalifikuoti specialistai, kurių neretai žmonės netgi nemato, kadangi jie dirba uždarose laboratorijose, kurias galima rasti tikrai ne vienoje gydymo įstaigoje. Kadangi tyrimai gali būti atliekami tiek poliklinikose, tiek ligoninėse, tiek privačiose laboratorijose.

Kas gali turėti įtakos tyrimų rezultatams?

Nors praktiškai visais atvejais atliekami tie patys tyrimai, tačiau jų rezultatai yra vertinami atsižvelgiant į daugybę kriterijų. Kadangi labai daug faktorių turės tam įtakos ir juos visus reikia įvertinti. Todėl ir optimalios normos kiekvienu atveju gali kažkiek skirtis priklausomai nuo šių pagrindinių faktorių.

Amžius

Suaugusiųjų eritrocitų skaičius bei hemoglobino koncentracija visuomet bus mažesnė, negu naujagimių, kurios pats pikas fiksuojamas pirmomis gyvenimo paromis. Vėliau didėjant arterinio deguonies kiekiui spartėja eritrocitų irimas. Taip pat naujagimių kepenys dar nebus pilnai išsivysčiusios, todėl ir fermentų aktyvumas pirmosiomis dienomis bus mažesnis. Tuo tarpu žmogui senstant natūraliai didėja ir bilirubino koncentracija. Lygiai kaip ir lipidų koncentracija, kuri natūraliai didėja su kiekvienais metais. O imunoglobulinų gamyba pasiekia optimalų lygį tik vaikui sulaukus vienerių metų. Todėl priklausomai nuo amžiaus skirtingai vertinami bei interpretuojami tyrimų rezultatai.

Nėštumas

Tai bus aktualu kiekvienai besilaukiančiai moteriai, kadangi nėštumo metu pastebimi pakankamai ryškūs pokyčiai organizme, kurie turi įtakos ir atliekamiems tyrimams. Kadangi laukiantis didėja geležies sunaudojimas, todėl natūraliai sumažėja tiek jos, tiek ir feritino koncentracijos. Taip pat organizme didėja įvairių ūmios fazės baltymų kiekis. O paskutinį trimestrą net iki 50 procentų gali padidėti glomerulų filtracija. Taigi, besilaukiančiųjų sveikatos būklė vertinama pagal kitus būtent šiam gyvenimo etapui būdingus kriterijus.

Mityba

Nuo jos priklauso ne tik tyrimų rezultatai, bet ir bendra organizmo būklę bei savijauta. Būtent dėl šių priežasčių prieš tam tikrus tyrimus rekomenduojama išvis nevalgyti. Kadangi suvalgius praktiškai bet ką organizme iškart padidėja gliukozės koncentracija, o trigliceridų kiekis gali išaugti dar labiau. Taip pat maistas turi įtakos ir daugybei su virškinimu susijusioms medžiagoms bei fermentams. Tačiau ilgai badauti negalima, kadangi po maždaug dviejų parų sumažėja tiek šlapalo bei šlapimo rūgšties, tiek ir kraujo baltymų kiekis, kas gali iškreipti tyrimo rezultatus. Taip pat pastovi mityba gali labai atsispindėti atliekant tyrimus, ypač jeigu ji nėra visavertė arba piktnaudžiaujama tam tikrai produktais.

Fizinis aktyvumas

Net ir pakankamai nedidelis fizinis krūvis gali lemti gana nemažą tam tikrų medžiagų bei jų koncentracijos organizme padidėjimą. Kadangi sportuojant kreatinkinazė tampa net iki 4 kartų aktyvesnė. Taip pat daugėja ir adrenalino bei noradrenalino ir kortizolio koncentracijos, bet tuo pačiu sumažėja insulino kiekis. O tam tikra veikla, pavyzdžiui, ilgesnis pasivažinėjimas dviračiu lems PSA padidėjimą. Todėl prieš praktiškai visus tyrimus rekomenduojama to vengti. Taip pat vertinant jų rezultatas atsižvelgiama ir į žmogaus gyvenimo būdą bei jo aktyvumą.

Kofeinas

Dėl jo didėja gliukozės kiekis kraujyje, renino bei katecholaminų koncentracijos. Todėl norint ištirti būtent šiuos elementus vertėtų atsisakyti bet kokio kofeino, bei kavos 12 valandų iki mėginio paėmimo. Kadangi tai gali labai iškreipti galutinį rezultatą ir tyrimas tuomet nebus tikslus.

Narkotikai

Prie jų priskiriamos ne tik psichotropinės medžiagos, bet ir dauguma vaistų, kurie tiesiogiai lemia tam tikrų medžiagų kiekio svyravimus organizme. Pavyzdžiui, statinai lemia didėjantį kepenų fermentų aktyvumą. Oraliniai kontraceptikai turi įtakos transportinių baltymų kiekiui, o metabolitai turi labai didelę įtaką fermentams, gliukozės kiekiui bei krešėjimo faktoriams. Todėl, jeigu tik leidžia paciento būklė, rekomenduojama bent parą laiko iki tyrimo atsisakyti visų vaistų. Tiesa, šiuo klausimu galima dar pasitarti su gydytoju.

Rūkymas

Net jeigu žmogus rūko pastoviai, tuomet bent pora valandų prieš tyrimą reikėtų to atsisakyti. Kadangi tai gali labai iškreipti rezultatus. Kadangi parūkius padidėja adrenalino, kortizolio, monocitų, aldosterono, neutrofilų bei kraujo krešėjime dalyvaujančių baltymų kiekis ir bendra šių medžiagų koncentracija. O ilgą laiką rūkančių žmonių organizme pastebimas didesnis fermentų aktyvumas, didesnė sunkiųjų metalų koncentracija bei randama daugiau vėžio žymenų.

Alkoholis

Nuo 2 iki 4 valandų tarpe po jo vartojimo yra pastebimas itin ryškus poveikis organizmui: padidėja laktato kiekis, sumažėja gliukozės, nes slopinama vieno iš kepenų fermento veikla. Taip pat alkoholiui skylant į acetatą ir acetaldehidą pastebimas sumažėjęs šlapimo rūgšties išsiskyrimas ir tuo pačiu padidėjusi jos koncentracija serume. Ilgiau piktnaudžiaujant alkoholiu dėl toksinio jo poveikio padidės kepenų fermentų aktyvumas. Lėtiniais atvejais sumažėja trigliceridų skaidymas, todėl padidėja jų koncentracija organizme. Ir visa tai tikrai nėra gerai bei gali turėti ne tik neigiamos įtakos, bet ir lemti įvairius negalavimus bei prastą savijautą.

Sezoniškumas

Nors jis tokios didelės įtakos kaip kiti veiksniai neturi, tačiau vasaros metu yra pastebimas trijodtironino koncentracijos sumažėjimas. Ir žiemos metu ji būna maždaug 20 procentų didesnė. Taigi, darant tyrimus į tai taip pat gali būti atsižvelgiama, ypač, jeigu pastebimas būtent šios medžiagos nuokrypis nuo normų.

Rasė

Tai genetiškai nulemti organizmo ypatumai, todėl praktiškai visi baltaodžiai turės mažiau leukocitų, bet daugiau granuliocitų ir monocitų, negu japonai arba juodaodžiai. Taip pat pastarųjų kreatinkinazės kiekis organizme praktiškai visuomet bus didesnis, lyginant su baltaodžiais. Nors jos aktyvumas dar labai priklauso ir nuo lyties, ir nuo amžiaus bei kūno masės. Todėl šie tyrimai moterims ir vyrams yra vertinami skirtingai. Be to, juodaodžiai pasižymi didesne B12 vitamino koncentracija kraujo serume. Taigi, vertinant sveikatos būklę yra atsižvelgiama ir į žmogaus rasę.

Kokie laboratoriniai tyrimai atliekami mūsų klinikoje?

Galime pasiūlyti itin platų laboratorinių tyrimų spektrą, kadangi atliekame kiek daugiau nei 600 skirtingų rūšių tyrimų. Todėl pas mus tikrai galėsite įsivertinti organizmo būklę pagal skirtingus kriterijus arba atrasti net ir labai specifinių negalavimų priežastis. Tuo labiau, kad ne tik yra atliekami visi šie tyrimai, bet ir jų atsakymai pateikiami itin greitai bei tiksliai. Todėl iš karto juos galima ir vertinti bei interpretuoti. Taip pat galima pasikonsultuoti su skirtingų sričių gydytojais, kurie padės sprendžiant praktiškai bet kokią sveikatos problemą.

Tiesa, kai kurie tyrimai gali būti mokami ir jų įkainiai gali skirtis. Kadangi kiekvienam tyrimui yra naudojama individuali metodika bei skirtingos priemonės. Todėl nuo to tiesiogiai priklausys ir jų kainos. Tačiau tikrai nereikėtų nerimauti dėl didelių išlaidų. Kadangi pas mus atliekami tik tikrai reikalingi ir būtini tyrimai, kurių rezultatų reikia vertinant sveikatos būklę ir sprendžiant jos problemas. Taip pat visos kainos bus žinomos dar prieš tai, todėl galėsite nuspręsti, kuriuos tyrimus norite atlikti ir kuris variantas būtent jums bus tinkamiausias. Kadangi kartais gali būti tiriama kompleksiškai, o kai kuriais atvejais prireiks itin tikslaus ir konkretaus tyrimo, kuris padės įvertinti situaciją.

Alergenų tyrimai

Alergija – organizmo reakcija į tam tikrus aplinkos veiksmus, maisto produktus, žiedadulkes, chemines medžiagas ar kitus dirgiklius. Dėl to nukenčia ne tik gyvenimo kokybė, darbingumas, bet ir sveikatos būklė, kuri nesiimant reikalingų priemonių, gali labai stipriai pablogėti. Dėl to, būtini alerginiai tyrimai, kurie padėtų išsiaiškinti tikrąją alergijos priežastį ir ją sukeliančius alergenus.

Kam reikalingi alergologiniai tyrimai?
Alergologiniai tyrimai padeda ne tik nustatyti alergijos priežastis bei alergenus, kurių sukeliamas reakcijas ir simptomus galima stebėti bei reguliuoti, pasitelkus tinkamas gydymo priemones arba pakeitus tam tikrus savo įpročius bei gyvenimo būdą. Norintys sužinoti, kokia yra alergologinių tyrimų kaina, gali rasti visą informaciją skiltyje Kainynai.

Kaip yra diagnozuojama alergija?
Tam, kad būtų diagnozuota alergija yra atliekami alergenų tyrimai. Jų sukelta reakcija ir parodo, jog jūsų organizmas yra alergiškas tai medžiagai, dirgikliui ar aplinkos poveikiui. Kaip atliekami šie tyrimai? Priklausomai nuo rūšies, jie atliekami iš kraujo mėginio arba odos dūrių, testuojant alergiją kelioms alergenų rūšims. Dažniausiai tai būna dulkių erkutės, pelėsis, naminiai gyvūnai, tam tikri maisto produktai ar jų sudėtinės dalys, medikamentai, sunkieji metalai, žiedadulkės, eteriniai aliejai ar kvapai.

Alergijos metu, žmogaus organizme pradeda gamintis IgE antikūnai, kurie jungdamiesi su uždegiminę reakciją sukėlusiomis ląstelėmis, sukelia nepageidaujamas organizmo reakcijas: niežėjimą, slogą, kvėpavimo sutrikimus ir kitus nepageidaujamus reiškinius.

Kas nustatoma alergologinio tyrimo metu?
Alergologinio tyrimo metu yra nustatomos medžiagos, patenkančios į organizmą per kvėpavimo takus, odos paviršių, maisto produktus, kontaktą su naminiais gyvūnais, vabzdžių įkandimus ar buityje naudojamas chemines medžiagas. Tad pagrindinis šių tyrimų tikslas – nustatyti alergenus, kurie ir sukelia alerginę reakciją.

Kada geriausia atlikti alergologinius tyrimus?
Dažniausiai alergijos nustatymo tyrimus atlieka gydytojas alergologas. Pas jį galima kreiptis tiek su siuntimu, išduotu jūsų šeimos gydytojo, tiek užsiregistravus asmeninei konsultacijai. Tačiau reiktų žinoti tai, kad alergijos yra skirtingų tipų, kurios pasireiškia ūmia arba lėta reakcija. Pirmuoju atveju, alerginė reakcija pasireiškia per praktiškai iškart po susidūrimo su alergenu. Pavyzdžiui, šienligė ar alergija žiedadulkėms, kuri gali sukelti slogą, akių uždegimą, įvairius bėrimus, anafilaksinį šoką, atopinį dermatitą, bronchinę astmą ir kitus nepageidaujamus šalutinius reiškinius. Tokio tipo alergijos yra nustatomos atlikus tyrimus iš kraujo mėginio arba atlikus alergenų nustatymo testą ant odos. Tad geriausia atlikti alergologinius tyrimus, prieš prasidedant augalų žydėjimui.

Alergologas atlikęs tyrimus gali ne tik nustatyti tikslų alergeną ar jų grupes, bet ir ligos diagnozę, kurios gydymui parinks reikalingus medikamentus bei prevencines priemones.

Ką reikėtų žinoti prieš alergologinį tyrimą?
Prieš alergologinį tyrimą reiktų žinoti ir specialistui papasakoti apie dažniausiai pasireiškiančias alergines reakcijas, tikslius dabartinius alerginių reakcijų simptomus, naudojamus vaistus, bandytus gydymo būdus bei jų efektyvumą. Taip pat svarbu žinoti ar artimoje aplinkoje yra asmenų, kurie yra alergiški, tuomet būtų galima nustatyti ar jūsų alerginiai susirgimai yra genetiškai paveldėti. Svarbu papasakoti apie tai ar būna kokių nors odos reakcijų į aplinkos poveikį ar chemines medžiagas, naudojamas buityje.

Alergijos formos
Alergijos formos būna labai įvairios, tačiau pagrindinės yra skirstomos: į sezoninę alergiją; alergiją maistui ar tam tikriems maisto produktams; bronchinę astmą, kurią sukelia alergenai, patekę į kvėpavimo takus ir dirginantys gleivinę; alergija gyvūnams ir vabzdžių įkandimams.

Alergija dėl netinkamo maisto
Alergija dėl netinkamo maisto – viena populiariausių ir dažniausių alergijos formų, kuri gali pasireikšti įvairiais simptomais. Sergant alergija maistui, sutrinka žarnyno darbas, atsiranda gerųjų bakterijų disbalansas, kurį sukelia alergenai, reaguojantys į vienos ar kitos rūšies maisto produktų suvartojimą.

Dažnai alergiją maistui turintys žmonės serga įvairiomis lėtinėmis ligomis, užsikrečia infekcijomis ir jaučia chronišką nuovargį. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių maisto medžiagų, kurioms žmonės yra alergiški – baltymai. Būtent baltymai yra gana sunkiai virškinami, dėl ko žarnyne pradeda kauptis nesuvirškinti jų likučiai, kurie apnuodija ne tik virškinimo traktą, bet ir visą organizmą.

Dažniausiai alergija pasireiškia šiems daug baltymų, turintiems maisto produktams – pienui, riešutams, kiaušiniams ar sojos produktams. Taip pat dauguma žmonių netoleruoja kviečių, nes juose yra baltymas – glutenas. Apie jo žalą yra labai daug informacijos, tačiau norėtumėte akcentuoti, jog neieškant tinkamo sprendimo ar nekeičiant mitybos įpročių, galima turėti rimtų sveikatos problemų, pvz. susirgti celiakija ar kitomis ligomis.

Alergija įkvepiant
Vieni dažniausiai pasitaikančių alergenų yra tie, kurie sukelia alergiją, patekę į kvėpavimo takus. Alergija įkvepiant pasireiškia alergine sloga, čiaudėjimu, sunkiu kvėpavimu ar net bronchine astma, akių jautrumu ir ašarojimu. Tokio tipo alergija pasireiškia įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau labiausiai išryškėja sulaukus vyresnio amžiaus, maždaug nuo 25-erių metų. Tam įtakos turi labai daug aplinkos veiksnių: gyvenimo įpročiai, pvz. nuovargis, stresas, oro tarša, fizinė organizmo būklė. Taip pat reiktų nepamiršti, kad alergija įkvepiant yra sezoninė, todėl pavasarį, žydint augalams ir kai kuriems medžiams (pvz. beržams) prasideda pats alergenų pikas. Vasaros periodu, daugiausia alergenų kyla iš pievose žydinčių augalų. Tuomet labai aktyviu alergijos simptomu tampa šienligė, dėl kurios gali paūmėti bronchinė astma bei odos sudirgimai.

Alergijas per odą
Alergijos per odą dažniausiai pasireiškia įvairiais bėrimais ir odos sudirgimais. Tačiau ne visais atvejais odos bėrimai reiškia, jog jūs esate alergiškas. Tad labai svarbu išsitirti kokie alergenai iš aplinkos ar tiesioginio kontakto metu sukelia bėrimus ir kitas alergines reakcijas.

Viena iš pagrindinių alergijos įkvepiant priežasčių yra tiesioginis kontaktas su alergenų šaltiniu. Tai gali būti įvairios lakios cheminės medžiagos, kurias kasdien naudojame buityje; kosmetika ir higienos priemonės ir net nešiojamų drabužių medžiagos sudėtis. Pagrindinis simptomas yra kontaktinis dermatitas. Jį atpažinti galima pagal šiuos požymius: odos paraudimą; patinimą; raudonus, niežtinčius spuogelius ant kūno, kurie palaipsniui tampa rimtais odos pažeidimams.

Alergija įgėlus vabzdžiams
Alergija vabzdžių įgėlimui yra viena pavojingiausių alerginių reakcijų formų. Pagrindinis simptomas – anafilaksija, kuri laiku nesuteikus pagalbos, gali baigtis ir mirtimi. Tokiu atveju, rekomenduojama turėti adrenalino, nes tai yra vienintelis vaistas, galintis padėti nuo anafilaksijos ir išgelbėti žmogaus gyvybę. Lengvesniems atvejams galima taikyti imunoterapiją su vabzdžių nuodais, kurie sumažina sunkių alerginių reakcijų į vabzdžių įkandimus riziką.

Šios rūšies alergiją galima identifikuoti pagal šiuos požymius: ūmi ligos pradžia, beveik iškart po vabzdžio įgėlimo, pasireiškianti odos paraudimu ir liežuvio patinimu; kvėpavimo sutrikimai (dusulys, apsunkintas kvėpavimas su bronchų spazmais); sumažėjęs kraujospūdis; virškinimo sutrikimai (pykinimas, vėmimas ar ūmūs pilvo skausmai).

 

Registruotis tel.: 1811

Sporto medicina

Sporto medicina – tai specializtuota sveikatos priežiūra užsiiminėjantiems sportu ar norintiems pradėti tai daryti. Kiekvienas fiziškai aktyvus žmogus turi turėti savo sporto gydytoją, kuris ne tik padės pasveikti po patirtų traumų ar sveikatos sutrikimų, bet ir pasirūpins, kad sportas būtų saugus ir efektyvus, siekiant maksimalių rezultatų.

Sporto medicinos personalas Jums padės:

— Patyrus kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų sužeidimus ir traumas;
— Esant sąnarių ar raumenų skausmams judant;
— Turint lėtinių ligų;
— Siekiant svorio korekcijos tikslų;
— Jaučiant nemalonius pojūčius per ar po fizinio krūvio;
— Siekiant greičiau atsistatyti po traumos, paskiriant reikiamą individualų gydymo planą.

Registruotis tel.: 1811

 

Kineziterapija

Kineziterapija – tai vienas efektyviausių būdų norint greičiau pasveikti nuo patirtų traumų ir viena iš pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuomet yra gydoma judesiu.

Po kineziterapeuto konsultacijos, yra sudaromas individualus fizinių pratimų planas, kuriuo vadovaujantis siekiama pagerinti problemines ir skausmą keliančias sritis. Taisyklingas ir reguliarus pratimų atlikimas gali ne tik pagerinti judėjimo kokybę, sumažinti skausmus, bet ir atnaujinti ar išlaikyti raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmų sistemų būklę.

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

„LTeam LAB” – oficialus Lietuvos olimpinės rinktinės narių sveikatos ir fizinės būklės įvertinimo, fizinio parengtumo stebėjimo partneris!

„LTeam LAB“. Kas tai?

„LTeam LAB“ – tai „Affidea klinikoje“ esanti sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija, įkurta bendradarbiaujant su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Tai pirma tokia laboratorija šalyje, skirta visiems – nuo sporto entuziastų iki olimpinės rinktinės narių!

„LTeam LAB“ teikiamos sporto medicinos paslaugos:

— Sporto medicinos gydytojų konsultacijos.

— Spiroergometrija.

Fizinio krūvio mėginys su kvėpuojamųjų dujų analize, VO2max – elektrokardiogramos, iškvėptų dujų (deguonies ir anglies dvideginio) registravimas fizinio krūvio metu.

— Anaerobinio / aerobinio slenksčių nustatymas.

Tyrimo metu matuojama laktato koncentracija kraujyje.

— Veloergometrija – fizinio krūvio mėginys.

Elektrokardiogramos registravimas fizinio krūvio metu.

— Specialaus darbingumo nustatymas įvairiais ergometrais (pagal sporto šaką).

Atliekami ant specialių ergometrų: veloergometro, baidarių / kanojų irklavimo, plaukimo, irklavimo, slidinėjimo bei bėgtakio.

— Fizinio išsivystymo rodiklių tyrimas.

Plaštakų jėga (kilogramais), psichomotorinės reakcijos greitis (mls), judesių dažnio testas, ortostatinis ir/ar nuovargio įvertinimo testas (pagalširdies darbą ramybėje, orostazėje, atliekant mažo intensyvumo fizinį krūvį, bei atsigavimą po jo), plaučių gyvybinė talpą (litrais).

— Nuovargio įvertinimo tyrimai.

Pagal širdies darbą ramybėje, orostazėje, atliekant mažo intensyvumo fizinį krūvį bei atsigavimą po jo.

— Šuolio testai.

Įvertinamas jėgos pasiskirstymas statinio ir dinaminio raumenų darbo metu, nustatomas šuolio aukštis ir atsispyrimo laikas.

— Kūno sudėties analizė.

Raumenų – riebalų masės, vandens, baltymų, mineralų kiekio nustatymas), kūno sudėties korekcija.

— Echoskopija.

Ultragarso tyrimas, padedantis stebėti audinius ar sąnarius be chirurginio įsikišimo.

— Kraujo tyrimų programos sportuojantiems.

MINI, MIDI, MAXI.

*Už paslaugas taip pat galima atsiskaityti privačiais sveikatos draudimais.

„LTeam LAB“ personalas

Turite klausimų, susijusių su tyrimų atlikimu ar atliktų tyrimų rezultatais? „LTeam LAB“ profesionalus personalas pasiruošęs į juos atsakyti.

Personalą sudaro:

— Sporto medicinos gydytojai;
— Sporto laboratorijos laborantės;
— Kineziterapeutai;
— Masažuotojai;
— Gydytojai dietologai.

Esant poreikiui atlikti reabilitaciją po patirtų sužalojimų ar traumų, atpalaiduoti įsitempusius raumenis po ilgų, intensyvių darbo dienų, kviečiame apsilankyti pas kineziterapeutą ar masažuotoją.

Registruotis tyrimui galite:

— 1811
mano.topiky.com

Kitos paslaugos

Skiepai

AFFIDEA  klinikose teikiame skiepijimo paslaugas. Skiepijame nuo įvairių ligų:

  • erkinio encefalito;
  • gripo;
  • difterijos;
  • stabligės;
  • kokliušo;
  • pneumokokinės infekcijos;
  • hepatitų A ir B;
  • ir daugelio kitų ligų!

Kaip pasiruošti skiepams? Skiepų atmintinė

·       Paslaugą suteiksime ir be išankstinės registracijos, tačiau užsiregistruodami iš anksto užsitikrinate, jog nereikės laukti eilėje.

·        Į vakcinaciją atvykite pailsėję ir pavalgę.

·        Su savimi pasiimkite asmens tapatybės dokumentus, skiepų pasą (jei turite) arba atmintinę apie ankstesnius skiepijimus.

·        Vaikai iki 16 metų turi būti lydimi vieno iš tėvų, globėjų ar teisiškai įgaliotų asmenų.

·        Rinkitės patogią, laisvą aprangą, kad galėtumėte apnuoginti vietą skiepui.

·        Svarbu, kad skiepijimo metu nesirgtumėte ūmiomis peršalimo ar kitomis uždegiminėmis ligomis.

·        Jei sergate imuninę sistemą veikiančia liga, esate po organų transplantacijos ar turite tam tikrų ligų dėl kurių yra taikomas gydymas, būtinai pasikonsultuokite su medicinos personalu ir turėkite išrašus iš gydančio gydytojo apie ligas ir siuntimą, kuriame nurodyta apie galimybę skiepytis tam tikromis vakcinomis.

·        Prieš keliones rekomenduojama kreiptis dėl skiepų likus ne mažiau 4-6 savaitėms iki numatytos kelionės datos.

·        Prieš skiepus nepatartina profilaktiškai vartoti priešuždegiminių nesteroidinių vaistų (pvz., paracetamolis, ibuprofenas ir kt. ), nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip. Įprastus kasdienius gydytojo paskirtus vaistus galima vartoti taip, kaip nurodyta.

·        Jeigu bijote adatų ar esate nualpę per vakcinaciją, apie tai informuokite medicinos personalą.

Registruotis tel.: 1811

Odontologija ir burnos higiena

Klaipėdos Affidea klinikoje  teikiamos profilaktinės, diagnostinės ir gydomosios odontologinės paslaugos. Pas mus rasite įdiegtas naujausias odontologines technologijas, o procedūros atliekamos naudojant aukštos kokybės sertifikuotas medžiagas, kurios atitinka visus tarptautinius standartus.

Registruotis tel.: 1811

Estetinė ir lazerinė medicina

Estetinėje medicinoje svarbu ne tik panaikinti raukšlę, bet ir jaustis, atrodyti puikiai. Bet kuriame gyvenimo etape svarbus laipsniškas sveikos odos puoselėjimas. Tobulėjant diagnostikos ir gydymo metodams, naujausios lazerinės technologijos bei medžiagos tapo prieinamos kiekvienam pacientui.

Mūsų klinikoje plėtojamos estetinės medicinos paslaugos dermatologiniais ir estetiniais lazeriais, botulino toksinu, hialurono rūgštimi ir kt.

Konsultacijos metu kiekvienu individualiu atveju gydytojas išsiaiškins paciento lūkesčius ir galimybes, supažindins su procedūromis, jų atlikimo technika, privalumais, trūkumais ir skirtumais, parinks geriausią ir tinkamiausią metodą.

Registruotis tel.: 1811

Kontaktai

„Affidea Lietuva“ įmonių grupėje teikiamos šeimos gydytojų ir gydytojų specialistų konsultacijos, laboratoriniai tyrimai, instrumeniai tyrimai, sporto medicinos ir kitos sveikatos priežiūros paslaugos. Diagnostikos centrai ir klinikos įsikūrę Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Utenoje, Alytuje, Šilutėje ir Druskininkuose.

Registracija diagnostiniams tyrimams (mokamiems ir PSDF lėšomis apmokamiems) visoje Lietuvoje tel. nr. 1811 (minutės kaina 0,12 eur) arba +370 5 244 1188.

Registracija gydytojų konsultacijoms, tyrimams ir kitoms paslaugoms Affidea klinikose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje ir Šilutėje tel. nr. 1811 (minutės kaina 0,12 eur) arba +370 5 244 1188.

Jei norite susisiekti dėl klausimų, susijusių su „Affidea“ grupės įmonių teikiamų paslaugų kokybe, rašykite čia: kokybe@affidea.com

Jei turite klausimų ar nuogąstavimų dėl Jūsų asmeninės informacijos naudojimo, rašykite čia: duomenusauga@affidea.com

Kiekviename mieste rasite kontaktus, kur kreiptis skubiais atvejais dėl pirminių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo „Affidea“ ne darbo metu ar švenčių dienomis.

Apie Affidea

„Affidea“ (www.affidea.com) yra Europoje pirmaujanti pažangių diagnostinio vaizdinimo, ambulatorinių ir vėžio gydymo paslaugų teikėja, veikianti 15 Europos šalių, daugiau nei 310 centrų. „Affidea“ grupėje dirba daugiau kaip 11000 profesionalų ir kiekvienais metais atliekama daugiau kaip 14 milijonų tyrimų. „Affidea“ yra vienintelė sveikatos priežiūros paslaugų teikėja, užimanti pozicijas IBM Watson Vaizdinimo ir Microsoft Cloud Tarybose. Dėl nuolatinio dėmesio pacientų saugai, „Affidea“ yra labiausiai Europoje apdovanota įmonė. Net 50 proc. Europos Radiologų draugijos „EuroSafe Imaging“ įvertinimą turinčių diagnostikos centrų priklauso „Affidea“. „Affidea“ priklauso GROUPE BRUXELLES LAMBERT investiciniam fondui.

Affidea skaičiai Europa

0 Diagnostikos centras ar klinika / / Diagnostikos centrai ir klinikos
0 Profesionalai
0 Šalys
0 Tyrimų skaičius per metus
0 Įranga
0 Tyrimų skaičius per metus / Pacientų skaičius per metus

Daugiausia apdovanojimų pelnęs pažangaus diagnostinio vaizdinimo paslaugų teikėjas

Mūsų “Dozės mažinimo programa” sulaukė išskirtinio Europos radiologų draugijos iniciatyvos “EuroSafe Imaging Wall of stars”, skatinančios gerinti medicininio vaizdinimo kokybę ir saugą, pripažinimo. Affidea Lietuva Šiaulių diagnostikos centras yra vienintelis diagnostikos centras Baltijos šalyse, turintys 5 žvaigždučių EurosSafe įvertinimą už ypatingą dėmesį pacientų saugai!

Naujienos ir faktai

Reguliariai skelbiame aktualią informaciją apie vykdomą veiklą ir kitas naujienas! Sekite šią informaciją ir būkite pirmieji, kurie tai sužino!

Skaitykite daugiau

Karjera

„Affidea Lietuva“ yra pirmaujanti diagnostinio vaizdinimo ir ambulatorinių paslaugų teikėja Lietuvoje, turinti 18 sveikatos priežiūros centrų, kuriuose dirba 1000 savo srities profesionalų ir kiekvienais metais aptarnaujanti beveik 500.000 pacientų. “Affidea Lietuva” 2017 ir 2018 metais yra pelniusi “AON Best Employer Baltics” apdovanojimus.

Skaitykite daugiau

Vilnius, Vilniaus „Affidea“ klinika

MEDICINOS REGISTRATORIUS (-Ė) | VILNIAUS AFFIDEA KLINIKA

Darbo vieta: Vilniaus Affidea klinika, Konstitucijos pr. 15, Vilnius; Klinikos darbo laikas: I-V (7.00-22.00), VI-VII (9.00-20.00); Darbo grafikas slenkantis (40 val./sav.); Klientų informavimas apie bendrovės teikiamas paslaugas; Pacientų registravimas procedūroms ir konsultacijoms; Dokumentų pildymas ir priežiūra; Informacijos suvedimas į medicininę kompiuterinę programą; Darbas kasos aparatu. Reikalavimai Jeigu Tu Darbe geriausių rezultatų pasiekei savo profesionalumu ir […]

Šiauliai

OPERACINĖS SLAUGYTOJO (-OS) PADĖJĖJAS (-A) | ŠIAULIŲ AFFIDEA KLINIKA

Darbo vieta: Šiaulių Affidea klinika, Vilniaus g.47, Šiauliai. Klinikos darbo laikas I-V (6-22), VI (8-15). Darbo krūvis – 1 etatas; Operacinės paruošimas ir sutvarkymas laikantis higienos normų; Medicininės įrangos paruošimas operacijai; Medicininių atliekų sutvarkymas po operacijų; Asistavimas ir pagalba kitam personalui operacijų metu. Reikalavimai Galite būti bendrosios praktikos slaugos studentė (-as); Galiojanti licencija; Patirtis darbo […]

Klaipėda

OPERACINĖS SLAUGYTOJO (-OS) PADĖJĖJAS (-A) | KLAIPĖDOS AFFIDEA KLINIKA

Darbo vieta: Klaipėdos Affidea klinika, Paryžiaus Komunos g. 10A, Klaipėda; Klinikos darbo laikas: I-V (7.00-22.00), VI (8.00-16.00). Darbo etatas – valandinis darbo krūvis; Operacinės paruošimas ir sutvarkymas laikantis higienos normų; Medicininės įrangos paruošimas operacijai; Medicininių atliekų sutvarkymas po operacijų; Asistavimas ir pagalba kitam personalui operacijų metu. Reikalavimai Galite būti bendrosios praktikos slaugos studentė (-as); Galiojanti […]

Mūsų gydytojai

Affidea Lietuva diagnostikos centruose ir Affidea klinikoje dirba aukšto lygio, profesionalūs šeimos gydytojai, gydytojai radiologai ir gydytojai specialistai!

Skaitykite daugiau