Reabilitacija | Greita registracija internetu - Affidea Lietuva

Reabilitacija

Patyrus traumą, sergant tam tikromis sunkiomis ligomis ar po atliktos operacijos, dažnai yra reikalingos įvairios kompleksinės, į tam tikros sutrikusios organizmo funkcijos atkūrimą nukreiptos medicininės reabilitacijos procedūros, padedančios atstatyti darbingumą. O neretai  – ir su tuo susijusį sumažėjusį psichologinį bei socialinį savarankiškumą. Įvertinus individualią paciento sveikatos būklę, gydytojas reabilitologas skiria konkrečią reabilitacijos procedūrą (magnetinio lauko terapiją, ultragarso terapiją, presoterapiją, masažą, vertikalią vonią ir kitą) bei, siekiant efektyviausių rezultatų, nurodo jų kiekį, atlikimo trukmę, dažnumą.

Tiesa, aktualios ne tik nemokamos, TLK (Teritorinės ligonių kasos) lėšomis kompensuojamos reabilitacijos procedūros. Didelio pacientų, profilaktiškai besirūpinančių savo sveikata ir suinteresuotų visaverčiu gyvenimu, dėmesio sulaukia ir mokama reabilitacija, prieinama „Affidea“ pacientams.

Reabilitacija: kas tai?

Reabilitacija – tai vienas iš svarbiausių gydymo etapų, skirtas sutrikusių funkcijų atstatymui, jų kompensavimui ar palaikymui, taip pat – visam sveikimo proceso spartinimui, bei, kas labai aktualu pacientams, kalbant apie gyvenimo kokybę – skausmo malšinimui. Susidūrus su klausimu,  „reabilitacija – kas tai?“, daugelis, natūralu, pradeda plačiau domėtis šia tema. Pastaroji dažnai siejama su procedūromis, atliekamomis jau po patirto neigiamo poveikio sveikatai, kurį sukėlė operacijos, traumos ar sunkios ligos. Tiesa, svarbu pabrėžti ir įvairių reabilitacinių procedūrų, kaip efektyvios prevencijos priemonės, galinčios padėti užkirsti kelią įvairių sveikatos problemų atsiradimui ar paūmėjimui, reikšmę.

Skirtingos reabilitacijų rūšys

Mūsų klinikoje teikiama reabilitacija (Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje esančiose „Affidea“ klinikose) apima įvairias reabilitacinių procedūrų rūšis, kurias, kaip efektyviausią esamų sveikatos problemų sprendimą, atsižvelgiant į individualią paciento būklę, paskiria gydytojas reabilitologas.

Tiksliai parinktos ir profesionaliai atliekamos reabilitacinės procedūros, taikomos savarankiškai arba kaip kompleksinė paskirto gydymo dalis, gali efektyviai sumažinti tokias, neigiamai gyvenimo kokybę veikiančias problemas, kaip, pavyzdžiui, nugaros ir sąnarių skausmai, dėl įtampos kylantis galvos skausmas, lėtinis nuovargis ir kita.

Ultragarso terapija

Tai – reabilitacinis gydymo metodas, paremtas aukšto dažnio išilginės krypties mechaninių virpesių, sukuriančių mikromasažo efektą, naudojimu.

Magnetinio lauko terapija

Tai – kūno veikimas impulsiniais elektromagnetiniais laukais, darančiais teigiamą poveikį įvairiems organizmo procesams.

Presoterapija (limfodrenažinis masažas aparatu)

Tai – terapinis metodas, kurio esmė – limfinės ir veninės kraujotakos gerinimas, naudojant oro slėgį.

Kombinuotas ultragarsas ir elektroterapija

Tai – ultragarso ir elektroterapijos derinys, dėl didesnio efektyvumo, lyginant su vieno kažkurio metodo taikymu, naudojamas lėtinių/ūminių skausmų mažinimui, raumenų atpalaidavimui, kraujotakos gerinimui.

Elektroterapija, skirta skausmo malšinimui

Tai – vadinamoji TENS elektroterapija, kurios metu, pasitelkus trumpų impulsų žemo dažnio srovę, stimuliuojamas nervas, taip mažinant sąnarių ir raumenų skausmus.

Elektroterapija, skirta raumens aktyvacijai

Tai – vadinamoji RES elektroterapija, skirta raumenų jėgos ir ištvermės didinimui, raumens apimties atstatymui, medžiagų apykaitos raumenyse skatinimui, skausmo malšinimui.

Masažas

Tai – pasyvus reabilitacijos metodas, kai tam tikros probleminės kūno vietos yra masažuojamos rankomis arba tam skirtais prietaisais.

Povandeninis masažas

Tai – reabilitacinė procedūra, kurios esmė – vandenyje esančio kūno masažavimas povandenine srove, taip skatinant raumenų atsipalaidavimą, mažinant skausmą.

Aukšto intensyvumo lazerioterapija (HILT)

Tai – reabilitacinis gydymo metodas, kai nepertraukiamai veikiantys arba pulsuojantys infraraudonieji spinduliai yra pasitelkiami pažeistų kūno vietų gydymui.

Vertikali vonia

Tai – vandenyje atliekama bendroji mankšta ir stuburo tempimo pratimai, orientuoti į raumenų atpalaidavimą ir stiprinimą, suspaustų stuburo diskų ir funkcinio bloko stuburo segmentuose atlaisvinimą.

Kada reikia kreiptis į reabilitologus?

Galvos svaigimas, įvairiose kūno srityse (pečiai, nugara, kelis ir pan.), juntamas lėtinis ar ūminis skausmas, kurį neretai sukelia ne tik patirtos traumos, bet ir sėdimas darbas bei įvairios kitos sveikatos problemos, neigiamai veikiančios gyvenimo kokybę, vadovaujantis atitinkamais teisės aktais, ne visada yra tos priežastys, dėl kurių gali būti skiriama nemokama reabilitacija. Arba, net ir užbaigus Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis kompensuotų reabilitacinių procedūrų kursą, pasiekti rezultatai, susiję su prarastų funkcijų atkūrimu, ne visada atneša reikiamus rezultatus. Galiausiai, reguliariai atliekama reabilitacija – viena iš efektyviausių prevencijos priemonių, reabilitologų rekomenduojama asmenis, dirbantiems sėdimą darbą arba tais atvejais, kai tam tikros, profesionaliai atliekamos reabilitacinės procedūros gali užkirsti tam tikrų ligų ar traumą  atsiradimą.

„Affidea“ klinikose Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Klaipėdoje profesionaliai teikiamos įvairių rūšių reabilitacijos paslaugos, prieinamos tiek pacientams po reabilitologo konsultacijos, tiek ir tiems, kurie, pajutę tam tikrus simptomus, konkrečios procedūros atlikimu yra suinteresuoti patys. Mūsų komandoje dirba patyrę, kompetentingi reabilitologai, profesionaliai įvertinantys paciento būklę ir esamų problemų priežastis bei, tuo remiantis, parengiantys tinkamiausią reabilitacijos planą.

smugine bangu terapija skausmui

Reabilitacija

Smūginės bangos terapija

Smūginės bangos terapija – tai efektyvus, neinvazinis terapijos metodas, kurio esmė – specialių prietaisų generuojamų mechaninių impulsų nukreipimas į tam tikras problemines kūno vietas, taip sukeliant greitą slėgio pokytį audiniuose bei kartu skatinant gijimą ir mažinant skausmą. Ši reabilitacinė procedūra, profesionaliai atliekama „Affidea“ klinikoje Kaune, yra rekomenduojama ne tik esant įvairioms raumenų, sąnarių ir sausgyslių […]

Reabilitacija

Elektroterapija (fizioterapija): TENS ir RES srovės

Fizioterapija – tai viena svarbiausių sudėtinių medicininės reabilitacijos dalių, kurios esmė – įvairių  natūralių ir dirbtinių fizinių veiksnių (pavyzdžiui, specialios įrangos) panaudojimas, siekiant sustiprinti gydymo efektą įvairių ligų (ypač – lėtinių) bei traumų atveju, užkirsti kelią galimoms komplikacijoms, paspartinti prarasto darbingumo atsatymą, taip pagerinant paciento gyvenimo kokybę. Mūsų klinikos pacientams prieinami įvairūs specialistų, naudojančių modernią […]

Reabilitacija

Ultragarso terapija (1 lauko)

Ultragarso terapija – reabilitacinis gydymo metodas, kurio esmė – tam tikrų probleminių kūno vietų veikimas aukšto dažnio išilginės krypties mechaniniais virpesiais, kurie sukuria teigiamą mikromasažinį efektą. Šios, jokiais mūsų pojūčiais nejuntamos, tačiau žmogaus sveikatai naudingos garso bangos perneša energiją ir išjudina ląsteles, taip sukeldamos skausmą ir uždegimus malšinantį, pažeistų audinių atsinaujinimą skatinantį ir kito pobūdžio […]

Reabilitacija

Magnetinio lauko terapija (1-2 lauko)

Magnetinio lauko terapija, dar kitaip vadinama magneto terapija – „Affidea“ klinikoje atliekama fizioterapinė procedūra, kurios esmė – kūno audinių veikimas impulsiniais elektromagnetiniais laukais, siekiant teigiamo poveikio tokiems fiziniams, cheminiams, biologiniams mūsų organizmo procesams, kaip lėtinių ir degeneracinių ligų progresavimo stabdymas, skausmo malšinimas, uždegimų mažinimas ir kita. Atliekant šią, jokio specialaus pasiruošimo nereikalaujančią procedūrą pagal individualiai […]

Reabilitacija

Limfodrenažinis masažas aparatu – presoterapija

Presoterapija arba limfodrenažinis masažas aparatu – tai „Affidea“ klinikose atliekama neinvazinė terapinė procedūra, kurios tikslas – limfinės ir veninės kraujotakos gerinimas, naudojant oro slėgį. Presoterapijai yra pasitelkiami specialūs kostiumai ar rankovės, kurias limfodrenažinio masažo aparatas periodiškai pripildo oro, tuo pačiu metu atlikdamas ritmingą spaudimą reikiamoms kūno vietoms (pavyzdžiui, juosmeniui, sėdmenims, kojoms). Ši terapinė procedūra nesukelia […]

Reabilitacija

Kombinuotas ultragarsas ir elektroterapija (1 lauko)

Kombinuota UG ir elektroterapija mažina lėtinius bei ūminius skausmus, gali atpalaiduoti užspazmavusius raumenis, pagerinti kraujotaką. Kartais efektyviau suveikia dviejų fizikinių veiksnių, atliekamų vienu metu, kombinacija.   Registracija tel.: 1811   Registracija internetu

Reabilitacija

Aukšto intensyvumo lazerioterapijos (HILT) procedūra

Aukšto intensyvumo lazerioterapijos (HILT) procedūra skatina ląstelių atsinaujinimą, taip aktyvindama gijimo procesus. Procedūros rezultatas – skausmo mažinimas, kraujotakos gerinimas, gijimo pagreitinimas. Labiau tinkamas minkštųjų audinių problemoms spręsti (raumenys, raiščiai, fascijos).   Registracija tel.: 1811   Registracija internetu

Reabilitacija

Povandeninis masažas

Povandeninis masažas – tai gydymo metodas, kai, pacientui esant vandenyje, jo kūnas yra masažuojamas vandens srove. Vandenyje kūnas tampa lengvesnis, pasiekiama savotiška nesvarumo būsena, o tai labiau atpalaiduoja raumenis, ne taip juntamas skausmas. Povandeninis taškinis masažas atliekamas 1–4 atmosferų slėgio vandens čiurkšle, gulint specialioje masažinėje vonioje pripildytoje šilto vandens (apie 38°). Vandens srovės kryptis keičiama prisilaikant […]

Reabilitacija

Vertikali vonia

Vertikali vonia – tai bendra mankštos vandenyje ir stuburo tempimo vandenyje procedūra, stiprinanti ir atpalaiduojanti raumenis, atlaisvinanti suspaustus stuburo diskus bei stuburo segmentų funkcinius blokus. Klaipėdos Affidea klinikoje įrengtas mankštų baseinas (vandens temperatūra – vid. 32 laipsniai C) su srovėmis ir vertikaliomis voniomis. Kineziterapijos vandenyje metu galima atlikti daugelį gydomosios mankštos salėje pratimų.  Mankšta vandenyje […]

Reabilitacija

Masažas

Gydomasis masažas – tai pasyvus kineziterapijos metodas, kai įvairios kūno paviršiaus sritys masažuojamos rankomis arba specialia aparatūra. Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje, kt. Gydomasis masažas […]