Radiologo - echoskopuotojo konsultacija - Affidea Lietuva

Radiologas – echoskopuotojas. Radiologiniai ir echoskopiniai tyrimai yra nepakeičiami diagnozuojant daugumą ligų. Echoskopija –  pažangus diagnostikos metodas, kurį taikant galima stebėti paciento vidaus organų judėjimą, kraujotaką ir kitus organizmo sistemų pokyčius. Echoskopijai nenaudojami rentgeno spinduliai, todėl tyrimas nėra pavojingas ir neturi jokių pašalinių reiškinių.

Kas yra echoskopija?

Echoskopavimą atlieka radiologas – echoskopuotojas, kuris echoskopu – ultragarsiniu davikliu iš bario titaniko arba kitų pjezokristalų, kurie veikiami elektros srovės, spinduliuoja ultragarso bangas. Per sekundę įrenginys sukuria 300 – 1000 impulsų ir ultragarso bangų energija nukreipiama į audinį. Susidūrusios su audiniu arba skysčiu, bangos atsispindi ir grįžta į bangų daviklį, paverčiamos elektros impulsais ir registruojamos registravimo aparatu (oscilografu).

Kas gali būti tiriama echoskopijos metu?

Echoskopu atliekamas tyrimas, nustatyti organų ir jų dalių struktūrą, būklę, esamas ligas. Echoskopijos gydytojas atlieka daug tyrimų su echoskopu. Tiria širdies būklę, stebi širdies mechaninę veiklą – pakitimus. Nustato ligas (miokardo infarkto, endokardito …); diagnozuoja kraujagyslių ligas.

Taip pat echoskopija plačiai naudojama akušerijoje. Gydytojas echoskopu gali stebėti: vaisiaus augimą, diagnozuoti vaisiaus apsigimimus, nustatyti vaisiaus lytį, vaisiaus padėtį. Echoskopu – ultragarsu galima nustatyti kraujo cirkuliaciją nerviniuose audiniuose ir diagnozuoti nervines ligas. Naudojamas ultragarsas tikrinti šlapimo pūslės, lytinių organų būsenai. Labai plačiai echoskopas reikalingas traumatologijoje – aptikti potrauminiams pažeidimams vidaus organuose.

Šiuo metu yra populiariausi echoskopijos tyrimai: skydliaukės echoskopija – cistų ir auglių aptikimui; pilvo echoskopija – saugi ir neskausminga procedūra vidaus organams tirti; inkstų echoskopija – struktūriniams inksto pakitimams nustatyti; prostatos echoskopija – denokarcinomos diagnostikai; sėklidžių echoskopija – vėžio diagnostikai.

Echoskopija, kaip tyrimas, turi privalumus – ultragarso spinduliuotė nejonizuojanti, greitai atliekama, ne aukštos kainos. Procedūros pabaigoje gydytojas išrašo tyrimo rezultatus su išvadomis, rekomendacijomis bei skiria papildomą tyrimą.

Ruošiantis vidaus organų echoskopijai, rekomenduojama: tyrimo dieną nevalgyti, nerūkyti, nekramtyti kramtomos gumos, prieš procedūrą 5 – 6 valandas negerti skysčių; tyrimo išvakarėse rekomenduojama nevalgyti pilvo pūtimą skatinančių maisto produktų; prieš inkstų, šlapimo pūslės ir prostatos echoskopinį tyrimą papildomai rekomenduojama išgerti vieną litrą negazuoto vandens ir nesišlapinti kelias valandas, kad šlapimo pūslė būtų pilna; dieną prieš tyrimą patartina suvartoti vieną „Espumisan Easy“ pakelį tris kartus per dieną, o tyrimo dieną vieną pakelį ryte.

Kokias paslaugas teikia radilogas?

Radiologas – echoskopuotojas atlieka daug paslaugų:  įvairių kūno sričių – seilių liaukų, skydliaukės, limfmazgių, kaklo kraujagyslių, pilvo organų, krūtų, kojų giliųjų paviršiaus vandenų echoskopinį tyrimą profilaktiškai ir esant ligos įtarimui; skydliaukės mazgų aspiracinę punkciją, kurios rezultatus vertina sertifikuotas patologas. Gydytojas tyrimo metu paaiškina pacientui ultragarsinio tyrimo rezultatus ir nurodo tolimesnio stebėjimo rekomendacijas.

Echoskopinio tyrimai turi daug privalumų, pavyzdžiui, tai ištis organizmui nedarantis žalos tyrimas, jis nėra brangus, tačiau yra itin efektyvus siekiant ištirti minkštuosius audinius ir organus.

Tyrimo trūkumai nedideli, dažniausiai, priklauso nuo specialisto turimos patirties. Šiuos tyrimus sunkiau atlikti plaučių ir kaulų srityse.

Žmogaus organizmas – paslaptingas ir sudėtingas mechanizmas, kurio veiklai sutrikus, skubama pas medikus. Dar senovėje apie tai, kas vyksta žmogaus viduje, galima buvo spręsti iš pasireiškiančių simptomų. Devyniolikto amžiaus pabaigoje buvo padaryta pirmoji plaštakos rentgeno nuotrauka, nuo kurios ir prasidėjo radiologijos mokslo istorija.

Radiologiniai tyrimai yra naudingi, tačiau kiekvienas tyrimas turi būti pagrįstas klinikiniu tikslu. Privalu, kad dar prieš skiriant tyrimą, gydytojas nuspręstu, ar pacientui šis tyrimias yra būtinas. Jeigu nėra kitų būdų diagnozuoti ligą, tuomet tyrimas turi būti skiriamas. Rdiologinių tyrimų baimintis nereikia, jie yra saugūs, kadangi gydytojas užtikrina, kad procedūra būtų saugi. Pasaulyje priimta, kad radiologai vadovautųsi ALARA principu, todėl tyrimo metu pacientas gauna minimalią apšvitą.

Kada reikia kreiptis į radiologą?

Radiologija yra speciali medicinos dalis, kurioje tiriamas jonizuojančios spinduliuotės poveikis žmogui. Pacientui gali būti skirtas vizitas pas radiologą arba žmogus pajutęs nesuprantamus negalavimus, pats kreipiasi pas radiologą. Ligonį konsultacijai bei apžiūrai pas radiologą dažniausia siunčia: traumatologai, chirurgai, terapeutai, kardiologai, pediatrai, dėl stuburo Ortopedijos, urologai.

Kada žmogui reikėtų registruotis priėmimui pas gydytoją radiologą ? Reikia sunerimti jeigu savo organizme žmogus pajuto neaiškius skausmus: nežinomos kilmės pilvo skausmas; dantų ir žandikaulio skausmas; svetimkūniai virškinimo ir kvėpavimo takuose; įtarimas dėl uždegiminių procesų ar neoplazmų atsiradimo;  nepaaiškinta hipertermijos priežastis; trauma, sąnarių mobilumo apribojimai, nepagrįstas odos paraudimas, ir kiti požymiai. Taip pat lūžis, mėlynės, galvos skausmai, kraujagyslių sutrikimai, virškinimo bei kvėpavimo problemos Pats žmogus negali suvokti kas yra su jo organizmu. Todėl visada reikia pasitarti su specialistu.

Kiek kainuoja radiologo konsultacija?

Jeigu vizitą suplanuosite iš anksto ir  turėsite reikiamą siuntimą, tuomet radiologo konsultacija gali būti ir visai nemokama. Tačiau kitais atvejais reikės susimokėti. Bet tai tikrai nereiškia, jog turėtumėte delsti, ypač, jeigu simptomai itin vargina bei norite išsiaiškinti, kas tai. Tokiu atveju reikės susimokėti, o tikslią sumą galima sužinoti pasidomėjus paslaugų kainomis, kurios visos pateiktos kainoraštyje. Todėl dar prieš vizitą žinosite, kiek jis kainuos.

Kaip užsiregistruoti pas radiologą?

Registracija – kas tai? Jeigu žmogui reikalingas gydymas ir, kad nereikėtų stovėti eilėse prie gydytojo kabineto, reikia vizitui užsiregistruoti. Registracijos būdų yra keletas : nuvažiuoti į klinikas ir registracijoje užsiregistruoti, kad paskistų laiką; dar vienas paprastas būdas – registracija telefonu; labai geras variantas – registracija internetu. Yra įvairios svetainės, kurių dėka galima susitarti su gydytoju vizitacijai.

 

Registruotis tel.: 1811