Suaugusiųjų ir vaikų protezavimas - Affidea Lietuva

Dantų protezavimas – galimybė toliau džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu po dantų netekimo.

Mūsų klinikoje atliekamas dantų protezavimas visų tipų protezais:

 • Mikroprotezavimas ( įklotai, užklotai).
 • Vieno danties protezavimas vainikėliu (metalo keramikos vainikėliu, bemetalės keramikos vainikėliu, cirkonio oksido keramikos vainikėliu).
 • Kai trūksta vieno ar kelių dantų, protezuojama tiltiniais protezais.
 • Esant dideliems dantų defektams protezuojama – išimamais protezais – plokštelėmis, lanko atraminiais protezais.
 • Mūsų klinikoje dantų protezavimo paslaugos yra mokama paslauga, tačiau jau nuo 2009 m. Sveikatos apsaugos ministro įsakymu gyventojai priklausantys tam tikrai kategorijai gali nemokamai protezuotis dantis, arba kompensuotis dantų protezavimo išlaidas.

Asmenys, kurie turi teisę į šią programą:

 • Vaikai iki 18 metų (jiems protezavimo paslauga teikiama iš karto ir bendroje eilėje laukti nereikia, taip pat jiems protezavimo darbų apimtys ir sumos yra didesnės, nei kitiems asmenims);
 • Asmenys, kurie sulaukė senatvės pensijos amžiaus;
 • Neįgalūs asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.

Kompensacijos iš PSDF biudžeto dydis priklauso nuo dantų būklės ir amžiaus (vaikams iki 18 metų skiriama didesnė kompensacija). Šiuo metu yra kompensuojama nuo 376,51 € iki 1158,48 €. Ši suma gali būti mažesnė, tačiau negali viršyti nustatytosios. Jei protezuojamųjų darbų apimtys yra didesnės nei kompensacijos dydis, pacientas gali prisimokėti už papildomas paslaugas pats.

Protezavimo darbai, kuomet paslaugos apmokamos iš Ligonių kasų gali vykti dviem būdais:

 1. Pateikus visus reikiamus dokumentus ir gavus patvirtinimą iš Ligonių Kasų apie stojimą į eilę asmuo gali pradėti protezuotis dantis, pačiam apsimokant už suteiktas dantų protezavimo paslaugas ir toliau laukti kompensacijos bendrąja tvarka. Tuomet asmuo gavęs paslaugas ir už jas pats susimokėjęs pateikia nustatytos formos prašymą Teritorinei Ligonių Kasai kompensuoti šias išlaidas ir apmokėjimą patvirtinančius dokumentus, kuriuose turi būti išskirta suma, kompensuotina iš PSDF biudžeto. Šiuo atveju, su Kompensuotina suma pervedama į asmens prašyme  nurodytą banko sąskaitą per 30 dienų po to, kai TLK sudaryta komisija paskiria lėšas dantų protezavimo išlaidoms padengti ir kompensacijoms išmokėti (sulaukus savo eilės). Atkreipiam dėmesį, kad protezuotis dantis asmuo gali tik gydymo įstaigoje, kuri yra sudariusi sutartį su TLK (mūsų klinika tokią sutartį turi). Šis būdas dažnai asmenims būna priimtinesnis, nes džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu jie gali daug greičiau.
 2. Asmeniui pasirinkus laukti kompensacijos, t.y. raštiško pranešimo/kvietimo pradėti protezuotis dantis už protezavimo darbus jam mokėti nereikės – už protezavimo darbus kompensaciją Teritorinės Ligonių Kasos išmokės tiesiogiai protezavimo darbus atlikusiai klinikai, jei ji turi sudariusi sutartį su TLK (mūsų klinika tokią sutartį turi). Šiuo atveju asmuo turi sulaukti savo eilės – TLK sudarytos komisijos paskyrimo kompensuoti lėšas dantų protezavimo išlaidoms padengti ir kompensacijoms išmokėti. Tokio dantų protezavimo eilės trukmė Klaipėdos mieste šiuo metu yra vidutiniškai 4 metai.

Daugiau informacijos apie protezavimo paslaugų kompensavimą iš TLK  ir eiles galite paskaityti čia.

 

Vaikų dantų protezavimas

Vadovaujantis Dantų protezavimo paslaugų teikimo ir išlaidų kompensavimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto tvarkos 2005 m. lapkričio 21 d. Nr. V-890 aprašu, dantukų protezavimo išlaidų kompensavimo iš LK (Ligonių kasų) reikalingiems vaikams eilėje laukti nereikia. Šių išlaidų kompensavimo tvarka vyksta tokia pačia tvarka kaip ir suaugusių asmenų:  pateikiami visi reikalingi dokumentai, prašymas ir laukiama TLK (Teritorinės ligonių kasų) komisijos sprendimo. Vaikai kartu su jų atstovai, gavę pranešimą apie sprendimą kompensuoti dantų protezavimo išlaidas privalo per tris mėnesius nuo pažymos išsiuntimo datos kreiptis į vieną iš pažymos priede nurodytų sveikatos priežiūros įstaigų, kurios turi sudariusios sutartį su TLK (tokią sutartį mūsų klinika turi).

Šiuo metu vaikams dantų protezavimo išlaidos kompensuojamos iki 1158.48 euro.

Kodėl protezuotis mūsų klinikoje?

 • Mūsų klinika bendradarbiauja su Klaipėdos Teritorinėmis Ligonių kasomis, todėl prie mūsų klinikos prisirašiusiems pacientams paruošiame visus reikalingus dokumentus.
 • Klinikoje teikiama nemokama gydytojo odontologo konsultacija, kur gydytojas paaiškins apie burnos būklę, sustatys protezavimo darbų planą, kur bus paskaičiuojama preliminari darbų apimtis. Taip asmuo žinos kiek protezavimas jam kainuos, jei jis nuspręs susimokėti pats ir laukti kompensacijos bendra eilės tvarka.
 • Mūsų protezavimo įkainiai yra konkurencingi, todėl asmuo gali susiprotezuoti pigiau nei konkurentų klinikoje. Taigi, jei jo darbų apimtys bus didesnės už kompensuojamos sumos dydį, tai papildomos įmokos bus mažesnės nei kitur.
 • Mūsų klinikoje dirba keli gydytojai odontologai, kurie specializuojasi dantų protezavime. Todėl pas mus nereikia laukti ilgose eilėse, o darbus pradėti galime beveik iš karto.

 

Paslauga teikiama Klaipėdos Affidea klinikoje. Kainas rasite čia.