Psichiatro konsultacija - Affidea Lietuva

Šios srities gydytojas bus žinomas kiekvienam, nors su rimtomis psichikos problemomis susiduria tikrai nedažnas. Tuo labiau, kad daugumą lengvesnių atvejų gali išspręsti ir psichologas. Kuris nėra gydytojas, todėl negali diagnozuoti vieno ar kito sutrikimo bei paskirti medikamentinio gydymo. Būtent tuo ir skiriasi šių sričių specialistai, kurie neretai yra tapatinami. Nors jų darbas gali iš esmės skirtis. Taip pat šios srities gydytojai susiduria su labai skirtingais atvejais, kadangi tas pačias problemas gali sukelti skirtingos priežastys. Todėl ir ligos gydymas gali skirtis.

Ką daro psichiatrai?

Kas yra šios srities specialistas tikrai nesukels didesnių klausimų, tačiau neretai būna neaišku, ką konkrečiai ir kokiais metodais jis gydo. Pirmiausiai reikėtų išskirti tai, jog tik šis gydytojas gali nustatyti galutinę psichikos sutrikimų diagnozę. Aišku, neretai yra remiamasi ir kitų specialistų išvadomis, kuomet reikia priimti sprendimą. Tuo labiau, jog pasitaiko ir pakankamai sudėtingų atvejų. O tuomet jau gali būti paskiriamas ir gydymas, aišku, jeigu to reikia. Kadangi kartais yra įvertinama vien tik žmogaus psichinė būklė, bet gydymas nėra taikomas. Tai irgi gana nemaža šios srities gydytojo darbo dalis.

Kokius psichikos sutrikimus gydo psichiatrai?

Jų yra labai įvairių, todėl kartais gydytojas gali specializuotis ir siauresnėje srityje bei amžiaus grupėje. Todėl neretai yra skirtingas vaikų ir suaugusiųjų psichiatras, kadangi ir problemos gali skirtis, priklausomai nuo amžiaus. Tai gali būti psichikos sutrikimai, kurie atsiranda dėl kitų ligų bei traumų, pavyzdžiui, meningito, epilepsijos, Alzhaimerio ligos ir įvairių galvos smegenų traumų. Ir visais atvejais juos gydo šios srities gydytojas. Vartojant psichoaktyviąsias medžiagas galima susidurti su įvairiausiomis pasekmėmis, su kuriomis tvarkytis taip pat padės šis specialistas. Nors priklausomybę gydyti gali ne tik jis, bet ir psichologas.

Taip pat yra nemažai sveikatos problemų, kurių gydymas labai priklauso nuo jų sunkumo, pačios eigos bei trukmės. Tai būtų nuotaikų sutrikimai, nerimo reakcijos ir psichikos sutrikimai, dėl kurių keičiasi kūno funkcijos. Pavyzdžiui, anoreksija, lytinių funkcijų sutrikimas. Visas šias problemas psichiatrai sprendžia tik esant sunkesniems atvejams. Kadangi su jomis susitvarkyti galima ir be rimtesnio medikamentinio gydymo. Ir tokiais atvejais pilnai pakanka psichologo arba psichoterapeuto.

Kokie simptomai išduoda psichikos sutrikimus?

Tai gali būti labai įvairūs elgesio sutrikimai, kurie labai priklausys nuo to, kokia bus psichinė problema. Aišku, kai kuriais atvejais tai bus labai akivaizdu vos tik pamačius tokį žmogų, kadangi nemaža dalis jų elgiasi neįprastai ir kartais netgi gąsdinančiai. Todėl, ką daro tokių ligų turintys asmenys, tikrai neliks nepastebėta. Dažnai jie nerimauja, todėl galima pastebėti nuolatinius judesius, blaškymąsi bei vaikščiojimą pirmyn ir atgal be jokio tikslo. Taip pat pastebimas ir pasyvumas aplink esančiam pasauliui, nenoras bendrauti. Todėl tokie žmonės neturės didelio susidomėjimo ir netgi daug energijos, kas lemia, jog jų atliekami darbai užtruks pakankamai ilgai. Aišku, kai kurie simptomai gali būti ne taip lengvai identifikuojami. Taip pat yra ir vienas pagrindinis, kuris neretai siejamas su psichinėmis ligomis ir jis tikrai bus akivaizdus, tai agresyvumas.

Tačiau tai nereiškia, jog į tokius žmones reikėtų žiūrėti kitaip. Kadangi jie tikrai nėra tokie pavojingi kaip galima įsivaizduoti. Tad ir bendraujant galima elgtis oriai bei palaikyti pokalbį kaip su lygiaverčiu pašnekovu. Taip pat nereikėtų siūlyti pagalbos, kadangi tą gali atlikti tik kvalifikuoti specialistai.

Kodėl svarbu nedelsti ir kreiptis į psichiatrą?

Tam yra kelios pagrindinės priežastys. Pirmiausiai tą reikėtų daryti dėl pačio žmogaus, kadangi esant psichikos susirgimams jis jau sunkiai galės objektyviai įvertinti savo būklę ir tuo labiau savarankiškai kovoti su problemomis. Ir nieko nedarant jos tik dar labiau gilės. Dėl ko uždelsus gali nepadėti ir tikrai geras specialistas. Taip pat su laiku blogėjant situacijai ir gydymas tampa sudėtingesnis.

Ir, jeigu tam tikri sutrikimai nėra itin sunkūs bei nesitęsia ilgą laiką, tuomet juos gydyti galės ir psichologas. Todėl nereikėtų baimintis galimos diagnozės, kadangi tik tuomet galima tikėtis išspręsti šią problemą ir sugrįžti į normalų gyvenimą. O uždelsus tą padaryti jau nebus taip paprasta.

Dar viena priežastis yra rizika visuomenei bei aplinkiniams. Kuri atsiranda, jeigu žmogus yra agresyvus. Tokiu atveju praktiškai niekas negali atsakyti už jo veiksmus. Ir reikėtų užbėgti galimiems įvykiams už akių bei pradėti taikyti tinkamiausią gydymą. Taip bus apsaugota ne tik visuomenė, bet ir pats sveikatos problemų turintis žmogus. Taigi, jokiais atvejais nereikėtų delsti.

Kiek kainuoja gydytojo psichiatro konsultacija?

Tai gali ir visai nieko nekainuoti, jeigu bus atlikta registracija ir apsilankymas pas šios srities gydytoją bus tikrai reikalingas. Tuo labiau, jog juos galima rasti ne vienoje gydymo įstaigoje. Tiesa, privatus gydytojas už konsultacijas gali imti atitinkamą užmokestį. Tačiau nerimauti dėl didelių išlaidų tikrai nereikėtų. Kadangi tai tikrai nekainuos tiek daug. Be to, būsimą kainą galima pasitikslinti dar prieš apsilankymą. Kadangi visa ši informacija yra skelbiama kainoraštyje, kuris yra prieinamas kiekvienam. Todėl iškart žinosite, kokių išlaidų galima tikėtis ir kiek tai kainuos.

Kaip užsiregistruoti psichiatro konsultacijai?

Tą galima padaryti labai paprastai, tiesiog reikia susisiekti su gydymo įstaiga ir pasirinkti tinkamiausią laisvą laiką. Lygiai kaip ir registruojantis pas bet kurios kitos srities gydytoją. Taip pat registruotis galima ir internetu, kas bus itin greitas bei patogus variantas, ypač šiomis dienomis, kai visa informacija yra pasiekiama būtent virtualioje erdvėje. Taigi, kiekvienas gali pasirinkti patogiausią variantą.

 

Registruotis tel.: 1811