Tyrimai per vieną valandą - Affidea Lietuva

Tyrimai per vieną valandą

– tyrimų atsakymai nedelsiant

Visuose Affidea padaliniuose, kuriuose veikia Express Care, teikiama skubiai atliekamų tyrimų paslauga, kai pacientas gali gauti tyrimo atsakymus vos per vieną valandą nuo tyrimo atlikimo. Skubūs tyrimai atliekami Vilniuje, Šiauliuose, Panevėžyje.

Tokius tyrimus gali skirti Express care ar šeimos gydytojai ir gydytojai specialistai. Dėl tyrimų gali kreiptis ir patys pacientai.

Laboratorinių tyrimų rodikliai yra individualūs, šiems įtaką gali daryti vartojami medikamentai, amžius, ligos ir kiti faktoriai, todėl tyrimo rezultatus teisingai paaiškinti gali šeimos gydytojas arba gydytojas specialistas.

 

 

Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT)

Tai pirminis profilaktinis kraujo tyrimas, kuris parodo kraujo elementų (eritrocitų, trombocitų, leukocitų) ir kitų netipinių ląstelių kiekį, tūrį, formą, pasiskirstymą pagal rūšį. BKT parodo uždegimus, mažakraujystę, padeda atskirti bakterinius ir virusinius susirgimus, taip pat BKT visuomet reikalingas tikrinant profilaktiškai ar ūmiai susirgus.

 

CRB

C‑reaktyvusis baltymas – tai klasikinis uždegiminių reakcijų ūmios fazės baltymas, gaminamas kepenyse. CRB koncentracija greitai didėja uždegiminių procesų metu, todėl šs tyrimas atliekamas uždegimo nustatymui ir uždegimo stiprumo įvertinimui. CRB kinta greičiau nei atsiranda kiti klinikiniai simptomai, kaip pvz. karščiavimas, todėl šis tyrimas padeda nedelsiant įvertinti sveikatos būklę.

 

Alaninaminotransferazė (GPT, ALT), Aspartataminotransferazė (GOT, AST), Gamaglutamiltransferazė (GGT), Šarminė fosfatazė

Tai kepenų fermentai. Šie tyrimai yra atliekami kepenų ligų diagnostikai. Jie padeda diagnozuoti ir įvertinti kepenų pažeidimą ir pažeidimą sukėlusias priežastis.

 

Bilirubinas bendras, tiesioginis, netiesioginis

Šie tyrimai atliekami kepenų ir tulžies pūslės ligų diagnostikai.

Bilirubinas bendras (TBI)

Bendras bilirubinas yra tiesioginio ir netiesioginio bilirubino suma. Šis tulžės pūslies ir kepenų veiklos rodiklis turi mažą kintamumą, tad jo pakitimai yra lengvai pastebimi. Bendro bilirubino padidėjimas pasireiškia gelta.

Bilirubinas tiesioginis 
Ką parodo tiesioginio bilirubino padidėjimas? Tyrimas parodo kepenų ir tulžies sistemos ligas: virusinį kepenų uždegimą, kepenų cirozę, kepenų navikus ar metastazes kepenyse, tulžies takų akmenligę, alkoholio ar vaistų sukeltus kepenų pažeidimus.

Bilirubinas netiesioginis (IBIL)

Netiesioginio bilirubino padidėjimą lemia bilirubino apykaitos sutrikimai dar iki jam patenkant į kepenis, Todėl šis tyrimas svarbus esant įvairioms ne kepenų ligoms: hemolizinei, vitamino B12 arba folinės rūgšties stokos mažakraujystei, reakcijai į kraujo perpylimą, Žilbero sindromui, naujagimių geltai ir kitoms ligoms.

 

D-dimerai 

Šis tyrimas yra atliekamas įtariant miokardo infarktą, krūtinės anginą ar  DIK, giliųjų venų trombozės, plaučių tromboembolijos, insulto diagnostikai.

 

Gliukozė 

Tai itin dažnas tyrimas, reikalingas įvairių ligų diagnozei. Dažniausia su gliukozės kiekio pakitimais susijusi liga – cukrinis diabetas.

 

Kreatininas (su GFG), šlapalas 

Inkstai organizme atlieka filtro funkciją, o jų sutrikimus diagnozuoti padeda kreatinino ir šlapalo tyrimai, Šie tyrimai yra skirti ikstų funkcijos įvertinimui. ir gali būti atliekami profilaktiškai. Taip pat jie atliekami, pasireiškus pilvo skausmams, neaiškios kilmės karščiavimui, šlapimo ir šlapinimosi sutrikimų atvejais, lėtinių ligų stebėsenai, inkstų pažeidimo laipsnio įvertinimui ir kitais atvejais.

 

Kreatinkinazė, CK-MB kreatinkinazės širdies izofermentas

Šie tyrimai atliekami širdies ligų diagnostikai, miokardo infarkto diagnostikai, t.y. pacientui įtariant miokardo infarktą, patiriant nuolatinius raumenų skausmus ar turint širdies nepakankamumą.

 

Laktatdehidrogenazė

Tyrimas svarbus vertinant audinių pažeidimą, tai skiriamas ir širdies, inkstų, kepenų ligų diagnostikai, miokardo infarkto diagnostikai.

 

Mioglobinas, Troponinas I

Miokardo infarkto diagnostikai.

 

Prokalcitoninas

Sepsio diagnostikai.

 

Kalis, Natris, Chloridai

Tyrimas patikrina elektrolitus.