3D/4D ultragarso tyrimas - Affidea Lietuva

3D/4D Echoskopija

Kas tai?

Tai inovatyvus tyrimas, kurio dėka galima matyti ryškų vaisiaus ar kelių vaisių vaizdą.

Mūsų klinikose naudojamas aukščiausios klasės prietaisas, suteikiantis galimybę pamatyti savo vaikelio veido bruožus, stebėti,  kaip jis žiovauja ar čiulpia nykštį. Tiriant ultragarsu ankstyvoje nėštumo stadijoje atliekamas sprando raukšlės matavimas dėl galimų chromosominių vaisiaus ligų, vėliau matomos smegenų struktūros, stuburo ir kitų vidaus organų vystymasis, nustatomas tikslus vaisiaus dydis, gimdymo data, lytis, 34-35 nėštumo savaitę tiriama fetoplacentinė (tarp vaisiaus ir placentos) virkštelės kraujotaka. Atliekant 3D/4D  echoskopiją, taikoma pažangiausia vaisiaus širdutei tirti STIC programa.

Taip pat 4D ultragarsinis tyrimas gali 100% tikslumu nustatyti kūdikio lytį, jei tik tyrimo metu mažylis nebus pasislėpęs.

 

Kuo šis tyrimas ypatingas?

Monitoriuje iš karto rodomas nuskenuotas gimdos vaizdas. Speciali technologija leidžia vaizdą užfiksuoti ir sujungti vaizdus į visumą. Vaizdai sujungiami į trumpą filmuką, kuris leidžia pamatyti kūdikio ar kelių kūdikių judesius.

4D ultragrasinio tyrimo dėka galima išsamiai apžiūrėti vaisiaus veidą bei stebėti kaip mažylis judina galūnes ar bando apsiversti. Taip pat ši šiuolaikiška technologija leidžia tiksliau apžiūrėti vaisiaus anatomines struktūras, diagnozuoti įgimtus vaisiaus vystymosi sutrikimus, smegenų struktūros patologijas.

4D echoskopija skiriasi nuo 3D echoskopijos, kadangi skenuojamas vaisiaus paviršius ir vaizdas iš karto matomas ekrane.

 

Kada geriausia atlikti tyrimą?

Dažniausiai tyrimas atliekamas tarp 24 ir 34 nėštumo savaičių, o apie 27-28 nėštumo savaitę yra idealiausias laikas, nes kūdikio veido bruožai jau būna susiformavę, kūdikis būna užsiauginęs šiek tiek riebalinio sluoksnio ir dar turi pakankamai vietos judėti.

Nerekomenduotina tyrimą nukelti į nėštumo pabaigą, nes mažylis susilenkia ir tuomet tampa sunkiau pamatyti jo ar jos veido bruožus.

 

Ar šis tyrimas yra saugus?

4D ultragarso tyrimas yra visiškai saugus ir mamai, ir vaisiui.

 

Kiek laiko trunka šis tyrimas?

4D ultragarso tyrimas įprastai trunka 30-45 minučių.

 

Ar reikalingas specialus pasiruošimas prieš tyrimą?

Specialus pasiruošimas 4D echoskopijos tyrimui nėra reikalingas. Valanda prieš tyrimą patartina lengvai pavalgyti, tuomet kūdikis galimai bus judresnis. Moters patogumui, siūlome vilkėti patogią aprangą, kad lengvai galėtumėte atidengti pilvo sritį.

 

PASLAUGA TEIKIAMA:

📍 Savanorių pr. 178, Kaunas

📍 Paryžiaus Komunos g. 10A, Klaipėda

📍 Vilniaus g. 47, Šiauliai

 

Registruotis tel.: 1811