Botulino toksino injekcijos - Affidea Lietuva

Kas yra botulino toksino injekcijos?

Injekcijos – lengviausiai prieinamas ir populiariausias būdas koreguoti savo išvaizdą. Mimikos raukšlių korekcijai įprastai naudojamos neurotoksino (botokso) injekcijos. Tai viena populiariausių procedūrų, naudojamų estetinės medicinos srityje. Pirmą kartą neurotoksinas grožio industrijoje buvo panaudotas 1987 metais. Oficialiais duomenimis, pasaulyje šių procedūrų kasmet atliekama daugiau kaip 5,5 milijonų. Tai itin greitas ir efektyvus metodas, skirtas atkurti gražią, lygią odą, panaikinti mimikos raukšles, taip pat mažinti delnų, pėdų prakaitavimą.

Botulino toksinas – tai Clostridium botulinum bakterijų išskiriama medžiaga, kurios pagrindinė savybė – gebėjimas susilpninti raumenų susitraukimus. Ši medžiaga sėkmingai pritaikyta grožio industrijoje ir nedideli jos kiekiai naudojami botulino toksino preparatuose.

Botulino toksino injekcijos grožio procedūroms

Labai mažos ir itin tiksliai apskaičiuotos preparato dozės suleidžiamos į tam tikrus taškus veido raumenų srityse. Priklausomai nuo kliento poreikių ir parinktos dozės, praėjus keletui dienų po procedūros, raumenys nustoja stipriai ar net visiškai susitraukinėti, o to rezultatas yra raukšlių išsilyginimas arba ženklus sumažėjimas.

Vienur teigiama, kad šias procedūras rekomenduojama pradėti ne anksčiau nei sulaukus 40 metų, kitur – ir gerokai anksčiau. Taisyklės šiuo klausimu nėra. Kiekvienas atvejis sprendžiamas individualiai. Įprastai jauna oda yra stangri ir elastinga, todėl, nepaisant  raumenų susitraukimų, pati išsilygina. Tiesa, būna atvejų, kai dėl genetinio polinkio oda ima raukšlėtis ir palyginti jauname amžiuje. Todėl kiekvienu atveju labai svarbu individualiai konsultuotis su patyrusiu gydytoju, kuris padės rasti tinkamiausią sprendimą,

Tinkamai ir kokybiškai atlikta botulino toksino injekcijų procedūra yra visiškai saugi, o jos rezultatais, priklausomai nuo preparato dozės ir raumenų struktūros, galima džiaugtis vidutiniškai nuo 4 iki 6 mėnesių. Ir nors procedūra trunka neilgai, vis dėlto yra sudėtinga, reikalaujanti ne tik anatomijos žinių, bet ir patirties, todėl labai svarbu, kad procedūrą atliktų reikiamą išsilavinimą  turintis ir patyręs profesionalas.

Visada turite teisę žinoti, koks preparatas jums taikomas per procedūrą. Itin svarbu, kad atliekant procedūrą būtų naudojami tik patikrinti sertifikuotų gamintojų produktai, įsigyti iš patikimų ir sertifikuotų tiekėjų. Priešingu atveju galite nesulaukti norimo rezultato, kyla didesnė nepageidaujamų reakcijų rizika.

Gausaus prakaitavimo gydymas botulino injekcijomis

Gausus prakaitavimas (hiperhidrozė) – tai būklė, kai žmogus gausiai ir netikėtai prakaituoja. Žmonės, kenčiantys nuo hiperhidrozės, prakaituoja net ir esant įprastoms aplinkybėms, pavyzdžiui, patalpoje su oro kondicionieriumi ar ilsėdamiesi.

Sveiko suaugusio žmogaus organizmas per dieną išskiria nuo vieno iki pusantro litro prakaito, o gausiai prakaituojančiojo – nuo dviejų iki penkių kartų daugiau.

Kai pakyla žmogaus kūno temperatūra, nervų sistema paprastai stimuliuoja prakaito liaukas. Taip žmogaus kūnas natūraliai atsivėsina. Nervai, signalizuojantys apie prakaito liaukas, yra hiperaktyvūs žmonėms, sergantiems hiperhidroze.

Yra kelios hiperhidrozės formos:

  • pirminę hiperhidrozę sukelia pernelyg intensyvi prakaito liaukų stimuliacija, kai nėra prakaitavimą sukeliančių veiksnių – tai dažnas sutrikimas, nuo kurio kenčia beveik 3 proc. žmonių. Paprastai ji prasideda paauglystėje, kai šie dažniausiai yra sveiki. Pirminė hiperhidrozė dažnai nustatoma specifinėse vietose, pavyzdžiui, pažastyse, taip pat plaštakose, pėdose ir ant veido. Dažnai prakaitavimas būna generalizuotas ir pasireiškia visame kūne, tačiau paprastai tokį prakaitavimą sukelia kiti veiksniai, pavyzdžiui, infekcija arba vaistų vartojimas. Nors tiksli pirminės hiperhidrozės priežastis nėra aiški, su pernelyg intensyvia prakaito liaukų stimuliacija siejama natūrali medžiaga, vadinama acetilcholinu;
  • antrinę hiperhidrozę sukelia koks nors pašalinis veiksnys, pavyzdžiui, infekcija, neurologiniai sutrikimai arba vaistų vartojimas.

Kaip botulino toksinas veikia prakaito liaukas? 

Gydant prakaitavimą yra pakeičiamas nervinio impulso signalas – jis yra blokuojamas. Slopinant nervinio impulso perdavimą, kuris aktyvina prakaito liaukas, prakaito gamyba sustabdoma – tiksliau prakaito išsiskyrimas nėra sustabdytas, jis tiesiog pašalinamas kitais būdais, pavyzdžiui, šlapinantis. Botulino toksinas sustabdo prakaitavimą tik toje vietoje, kur jis yra suleidžiamas.

 

Ar botulino toksinas efektyvus būdas gydyti gausų prakaitavimą?

Botulino injekcija yra veiksminga priemonė kovoti su gausiu prakaitavimu, leidžianti išvengti chirurginio gydymo. Botulino injekcijos stabdo acetilcholino išsiskyrimą, slopindamos prakaito liaukų veiklą. Acetilcholino išsiskyrimo stabdymas yra specifinis ir ilgas procesas. Palaipsniui atsinaujiina nervų funkcijos, o po to – ir prakaito liaukų funkcinis aktyvumas bei prakaitavimas.

Botulno injekcijos iki 90% sumažina pažastų prakaitavimą, prakaitavimas konkrečioje zonoje sumažėja iš esmės.

Botulino injekcijos dažniausiai naudojamos pažastų prakaitavimui gydyti.

Įrodyta, kad botulino toksino injekcijos sėkmingai mažina prakaito liaukų aktyvumą, todėl padeda gydyti hiperhidrozę. Šis gydymas padeda daugeliui žmonių atsikratyti varginančios problemos – nuolat šlapios kojos ar rankos, prakaito dėmės and drabužių ir nemalonaus kvapo, verčiančio vengti socialinių erdvių.

 

Kaip vyksta procedūra?

Procedūra atliekama vos per 20-30 minučių. Botulino toksinas į odą išvirkščiamas plona adata atitinkamuose taškuose, o odos vieta, į kurią bus švirkščiamas botulinas, bus patepama skausmą malšinančiu tepalu.

Po procedūros gydoma vieta pašaldoma ledu, siekant išvengti patinimo ir mėlynių. Paprastai pokyčiai pastebimi po 2-5 dienų, tačiau galutinis rezultatas matomas maždaug po dviejų savaičių.

Poveikis juntamas jau pirmosiomis dienomis, o didžiausias efektyvumas pajuntamas po 2 savaičių ir išlieka 6-9 mėnesius. Procedūra atliekama vieno vizito metu.

 

Ar būtinas pasiruošimas prieš procedūrą?

Gydomosios procedūros nereikalauja specialaus pasiruošimo, taip pat nereikia laiko atsigauti.

Ar ši procedūra man tinkama?

Jei patirdami krūvį ar šiltuoju metų laiku prakaituojate daugiau negu kiti žmonės, tai nereiškia, kad kenčiate nuo pirminės hiperhidrozės.

Jums galėtų būti nustatyta hiperhidrozė, jei:

  • gausiai prakaituojate be priežasties;
  • persirengiate daugiau negu kartą per dieną;
  • kovai su gausiu prakaitavimu naudojate aniperspirantus, servetėles, miltelius ar kitas priemones;
  • prakaitavimas jus erzina, trikdo, priverčia susigėsti ar skųstis;
  • jums atrodo, kad prakaitavimas riboja kasdienį gyvenimą.

Botulino toksino injekcijos negalimos:

  • nėštumo metu;
  • žindymo periodu;
  • sergant raumenų, nervų sistemos ligomis;
  • hemofilijos atveju;
  • vietinių odos infekcijų metu, tose vietose, kuriose norite atlikti procedūrą.

Taip pat, ši procedūra nerekomenduotina sergant lėtine liga, vartojant tam tikrus vaistus, tokius kaip antibiotikai ar antikoaguliantai. Prieš atliekant procedūrą pasikonsultuokite su gydytoju specialistu.

 

 

Registruotis tel.: 1811