Maisto netoleravimo testas - Affidea Lietuva

Maisto netoleravimas yra viena dažniausiai pasitaikančių prastos savijautos priežasčių, jei įprastiniai tyrimai nerodo pakitimų. Jei jaučiatės prastai, tačiau gydytojui nepavyksta nustatyti tokios savijautos priežasties, verta apsvarstyti galimybę atlikti maisto netoleravimo tyrimą. Kartais klaidingai galvojama, kad maisto netoleravimo testas yra skirtas alergiškiems žmonėms. Iš tikrųjų kiekvienas organizmas funkcionuoja individualiai, tad yra produktų, kurie jį veikia netinkamai ir jie nebūtinai gali priklausyti alergenų grupei. Jei norite puikiai jaustis, geriausia ne spėlioti, o įsitikinti – mūsų klinikoje atliekamas išsamus maisto netoleravimo tyrimas leis sužinoti, kokie produktai tinka jūsų organizmui.

Maisto netoleravimo priežastys

Maisto netoleravimas yra individualus, jis nustatomas tiriant paciento kraujo mėginį ir tikrinant visus produktus. Klysta tie, kurie mano, kad produktų tinkamumas gali būti priskirtas pagal kraujo grupę, amžių, lytį ar kitus kriterijus – tai daug sudėtingesnis ir individualus mechanizmas organizme, o geriausias būdas išsiaiškinti, kokie produktai jums tinka – maisto netoleravimo tyrimas.

Maisto netoleravimas dar vadinamas padidėjusiu jautrumu maistui. Kitaip sakant, tai žalinga organizmo reakcija į tam tikrus maisto produktus, prieskonius ar kitus priedus. Maisto netoleravimą gali sukelti įvairios priežastys, pavyzdžiui, laktozės ar histamino netoleravimas, imuninės reakcijos, medžiagų apykaitos procesai gali pasikeisti ir susiduriant su dideliu stresu, nuovargiu, netoleranciją gali sukelti ir pernelyg dažnas kai kurių produktų vartojimas.

Nustatyti priežastis, dėl kurių tam tikrų produktų organizmas netoleruoja – sunkus ir sudėtingas procesas, kuris ne visada padeda išspręsti kilusias sveikatos bėdas. O maisto netoleravimo tyrimas yra paprastas, greitas ir patrauklus savo kaina sprendimas, kuris leidžia identifikuoti netoleruojamus produktus ir tiesiog jų atsisakius iš karto pagerinti savijautą.

Maisto netoleravimo požymiai

Maisto netoleravimas kiekvienam pacientui gali pasireikšti individualiais simptomais, taip pat šis procesas priklauso ir nuo konkrečių produktų. Vis dėlto dažniausiai svarstantys, ar verta darytis maisto netoleravimo tyrimą, susiduria su lėtiniu nuovargiu, kenčia nuo virškinimo problemų, dirgliosios žarnos sindromo, migrenos, sąnarių skausmų, svorio pakitimų, sutrikusios reakcijos ir kt.

Daugelis galvoja, kad maisto netoleravimas pasireiškia panašiai kaip alergija, tačiau daugeliu atvejų taip nėra. Organizmas į netoleruojamus produktus reaguoja tik virškinimo fazėje, tad iš karto suvalgius kažką netinkamo galima nieko ir nejausti – tikrasis poveikis juntamas vėliau. Dėl šios priežasties išsamus maisto netoleravimo tyrimas yra geriausias būdas nustatyti, kokie produktai yra tinkami ir kokių reikėtų atsisakyti.

Dažniausiai pasitaikantys klientų klausimai apie maisto netoleravimą

Visiems rūpi kiek kainuoja ir kaip atliekamas maisto netoleravimo testas. Iš tikrųjų jis yra visiškai paprastas ir neskausmingas, atliekamas naudojant kraujo mėginį. Šis tyrimas atliekamas mūsų klinikose, tad jei norite sužinoti netoleruojamus produktus, mūsų svetainėje rasite visą informaciją, kur galima pasidaryti šį produktų netoleravimo testą. Trumpai aptarkime dažniausiai kylančius klausimus.

Kokie gali būti maisto netoleravimo simptomai?

Maisto netoleravimas gali pasireikšti įvairiais simptomais, tačiau vieni dažniausių yra virškinimo sutrikimai – viduriavimas, vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas. Taip pat ant odos gali atsirasti bėrimų, niežulys, aknė ar egzema. Dėl organizmui netinkamų produktų gali kamuoti raumenų spazmai, kosulys, sąnarių skausmai. Itin dažnai susiduriama su tokiais simptomais kaip galvos skausmas, nerimas, lėtinis nuovargis.

Ar galima vaistais slopinti nepageidaujamus simptomus?

Galima mėginti vaistais slopinti tam tikrus simptomus, tačiau jų poveikis dažniausiai yra neefektyvus arba trumpalaikis. Patikimiausias būdas išspręsti su produktų netoleravimu susijusias sveikatos problemas – atlikti tyrimą ir atsisakyti organizmui netinkamų produktų vartojimo.

Kiek kainuoja maisto netoleravimo testas?

Maisto netoleravimo testo kaina priklauso nuo to, kiek produktų yra tikrinama. Tikslias visų mūsų klinikoje atliekamų tyrimų kainas galite rasti mūsų svetainėje, pasirinkę pageidaujamą padalinį.

Kodėl maisto netoleravimo tyrimas gali būti naudingas lėtinėms ligomis?

Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai dažniausiai vartoja tam tikrus vaistus, kurie dažnai slopina maisto netoleravimo simptomus. Taigi, pacientas nejaučia jokių maisto netoleravimo simptomų, tačiau organizmui netinkami produktai turi daug įtakos bendrai savijautai. Maisto netoleravimo testas tokiu atveju yra efektyvi priemonė – jis atskleis, kokie produktai iššaukia nepageidaujamas organizmo reakcijas.

Kodėl maisto netoleravimo tyrimas gali būti naudingas sergantiems periodiškai pasikartojančiomis ligomis?

Periodiškai kartojantis ligoms, pacientai yra priversti vartoti vaistus. Šie vaistai gali nuslopinti simptomus, kuriuos iš tikrųjų sukelia ne liga, o maisto netoleravimas. Taigi, toks pacientas nejus būdingų simptomų, tačiau jo savijauta išliks prasta dėl netinkamų produktų poveikio organizmui. Sergant periodinėmis ligomis naudinga atlikti maisto netoleravimo tyrimą ir atsisakyti produktų, kurie netinka organizmui.

Kuo skiriasi maisto netoleravimas ir alergija?

Maisto netoleravimas pasireiškia ne iš karto po valgio ir gali trukti ilgą laiką, o alergija yra ūmi organizmo reakcija, simptomai alergijos atveju pajuntami per keletą minučių. Skiriasi ne tik maisto netoleravimo ir alergijos mechanizmai, bet ir atliekami tyrimai – maisto netoleravimo tyrimas alergenų nenustato.

Ar maisto netoleravimo testas atliekamas vaikams?

Maisto netoleravimo tyrimas yra atliekamas vaikams nuo 2 metų amžiaus. Jaunesnio amžiaus vaikus tirti nėra tikslinga, nes jų organizme yra per placentą ir motinos pieną patekusių antikūnų, kurie išlieka iki 2 metų amžiaus.

Ar maisto netoleravimo tyrimas gali būti naudingas metant svorį?

Maisto netoleravimas gali būti tiek svorio augimo, tiek svorio kritimo priežastimi – mūsų organizmas skirtingai reaguoja į netoleruojamus produktus. Atlikus tyrimą, paaiškės, kokie produktai organizmui netinka. Atsižvelgiant į tai bus galima lengviau subalansuoti mitybą ir atsikratyti nereikalingų kilogramų. Be to, nustojus vartoti netoleruojamus produktus pagerėja ir bendra savijauta, todėl grįžta energingumas, sportiškumas, noras judėti, o tai taip pat teigiamai veikia svorio balansą.