Infektologas | Profesionali apžiūra ir konsultacija | Affidea.lt

Infektologija – tai mokslas, kuris tiria įvairių mikroorganizmų sukeliamas infekcijas. Gydytojai infektologai ne tik padeda mums pavojingai susižalojus ir užkrėtus žaizdą, apsinuodijus arba kitaip susidūrus su infekciniu užkratu, bet ir konsultuoja įvairiais skiepų bei profilaktiniais klausimais.

 

Jei keliaujate į egzotinę šalį, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją infektologą, kuris rekomenduos reikiamus skiepus. Kiekviena šalis turi savas taisykles ir infektologas gali pasakyti, kurie skiepai jums reikiamoje šalyje yra privalomi, o kurie – rekomenduotini. Tačiau, net ir visą laiką būnant Lietuvoje, geriau pasiskiepyti nuo tam tikrų ligų, kurios gali sukelti itin skausmingas komplikacijas.

 

Ką daro infektologas?

 

Dažnam žmogui kyla toks klausimas: infektologas – kas tai? Gydytojas infektologas tiria, diagnozuoja ir gydo infekcinius susirgimus, kurie gali paveikti žmogaus kvėpavimo takų, kraujo ar žarnyno sistemą. Jei šių gydytojų nebūtų, žmonės būtų labai lengvai paveikiami įvairių infekcijų ir netgi grėstų didelė mirties tikimybė. Tačiau, šiuo metu infektologijos mokslas yra toks pažengęs, kad esame apsaugoti nuo daugelio infekcinių ligų.

 

Infektologas, skirdamas specialius instrumentinius arba laboratorinius tyrimus, randa tikslią diagnozę ir paskiria veiksmingą gydymo būdą. Pavyzdžiui, jei infektologas diagnozuoja Laimo ligą, jis išrašo pacientui antibiotikų. Visgi, svarbiausia visuomet laiku kreiptis pas gydytoją infektologą ir nei kiek nedelsti – kuo anksčiau infekcinė liga yra diagnozuojama, tuo lengviau ją greitai išgydyti ir išvengti nemalonių komplikacijų.

 

Vaikų infektologas

 

Kiekvieno žmogaus mikrobiome gausu įvairių bakterijų, virusų ir patogenų. Dažniausiai jie mums nekenkia, tačiau kartais gali sukelti ligas. Suaugę turi stipriau išvystytą imuninę sistemą, kuri dažnu atveju lengviau kovoja su pašaliniais mikroorganizmais. Tuo tarpu, vaiko imunitetas gali būti ne toks atsparus.

 

Vaikų infektologas specializuojasi ties vaikišku organizmu ir moka rasti tinkamą priėjimą prie mažųjų. Dirbant su vaikais svarbu ne tik teisingai diagnozuoti susirgimus bei skirti tikslų gydymo planą, bet ir mokėti bendrauti taip, kad vaikui nebūtų baisu. Svarbu paminėti tai, kad kai infektologas privatus, jūsų vaikas gauna dar daugiau dėmesio ir laiko.

 

Infektologo kainos

Gydytojo infektologo kainos priklauso nuo pasirinktos įstaigos.

 

Registruotis tel.: 1811