Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programos - Affidea Lietuva

Jeigu manote, kad galite būti užsikrėtę LPL (lytiškai plintančia liga), – pasitikrinkite. Ypač jeigu pastebėjote vieną ar kelis iš žemiau išvardytų požymių, nedelskite ir pasitikrinkite iškart.

Lytiškai plintančios ligos reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros jas gydant. Netinkamas gydymas arba visiškas negydymas gali sukelti ilgalaikių ar net nebepagydomų padarinių. Pavyzdžiui, paskatinti nevaisingumą ar impotenciją. O nėštumo ir gimdymo metu LPL galima užkrėsti dar negimusį kūdikį.

Lytiškai plintančiomis ligomis gali užsikrėsti kiekvienas lytiškai aktyvus žmogus. Partnerių keitimas, santykiavimas be barjerinių apsaugos priemonių yra dažniausios lytiškai plintančių ligų priežastys. Žinoma, net ir ilgalaikiai santykiai negali visiškai garantuoti, kad nėra galimybės užsikrėsti LPL. Taip yra dėl to, kad ligos požymių gali pasirodyti praėjus ilgesniam laikotarpiui.

Kaip atpažinti pirmuosius LPL simptomus?

 • Neįprastos išskyros;
 • Žaizdelės ar pūslelės ant lytinių organų gleivinių;
 • Dirginimas apie makštį, varpą ar tiesiąją žarną;
 • Skausmas ar deginimo jausmas šlapinantis;
 • Padažnėjęs šlapinimasis;
 • Skausmas lytinių santykių metu.

Kada reikia skubiai tirtis?

 • iš lyties ir šlapinimosi organų pagausėja ar atsiranda neįprastų išskyrų (nuo permatomos iki gelsvai žalsvos spalvos);
 •  atsiranda baltų apnašų;
 • šlapinimasis tampa skausmingas;
 • atsiranda bėrimas lyties organų srityje;
 • padidėja kirkšnies limfmazgiai;
 • atsiranda skausmas pilvo apačioje, kapšelyje;
 • po lytinių santykių pasirodo kraujo.

Sergant LPL gali nepasireikšti ir jokie simptomai (dauguma chlamidijomis užsikrėtusių vyrų ir moterų visiškai nejaučia jokių simptomų, taip pat simptomų nejaučia ir 9 iš 10 moterų, užsikrėtusių gonorėja).

LPL tyrimus naudinga atlikti ir santykių pradžioje, pradėjus kartu kurti ateities planus, arba bet kuriuo lytiškai aktyvaus gyvenimo laiku, jei tokie tyrimai nėra atlikti. Pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų yra pavyzdingumo, atsakingumo, rūpestingumo ir meilės artimiesiems ženklas!

Lytiškai plintančios infekcijos (LPI) priklauso ligų grupei, apie kurias žmonės mieliau nutyli arba kalba pašnibždomis. Tačiau, nors ir nėra lengva, šia tema būtina kalbėti. Diskusijos, lengvai prieinama informacija, prevencijos ir profilaktikos priemonės yra vienintelis patikimas būdas kontroliuoti tolesnį ligų plitimą. Tai ypač svarbu norint apsaugoti ne tik save, bet ir pačius artimiausius žmones.

Lytiniu būdu plintančios infekcijos – tai bakterijos, grybeliai, virusai. Jomis užsikrečiama kontaktiniu būdu, per lytinius santykius. Daugelis LPI pavojingos tiek vyrams, tiek moterims. Šios infekcijos sukelia nevaisingumą, prostatitą, varpos navikus, negimdinį nėštumą, priešlaikinį gimdymą, naujagimių infekcijas, gimdos kaklelio vėžį.

Kuo anksčiau nustatomos LPI ir pradedamos gydyti, tuo mažesnis pasekmių pavojus.

Jei turite nors mažiausią įtarimą – pasitikrinkite!

 

Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa šlapime
Chlamydia trachomatis (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) / Mycoplasma genitalium (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / Ureaplasma urealyticum (PGR) / Ureaplasma parvum (PGR)

 

Mini lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa
Chlamydia trachomatis (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) / Ureaplasma parvum (PGR) / Ureaplasma urealyticum (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Mycoplasma genitalium (PGR) / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras

 

Vidutinė lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa
Ureaplasma parvum (PGR) /  Ureaplasma urealyticum (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Candida albicans (PGR) / Herpes Simplex virusas (SV1/2) (PGR) / Gardnerella vaginalis (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / Mycoplasma genitalium (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) / Chlamydia trachomatis (PGR) / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras

 

Išsami lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programa
Gardnerella vaginalis (PGR) / Chlamydia trachomatis (PGR) / Ureaplasma urealyticum (PGR) / Herpes Simplex virusas (SV1/2) (PGR) / Ureaplasma parvum (PGR) / Treponema pallidum IgM ir IgG antikūnai (sifilis) / ŽPV 16,18 genotipų nustatymas su aukštos rizikos genotipų atranka (PGR) (P-47) / RPR kiekybinė reakcija (sifilis) / Candida albicans (PGR) / Mycoplasma hominis (PGR) /  Mycoplasma genitalium (PGR) / Neisseria gonorrhoeae (PGR) / Trichomonas vaginalis (PGR) / ŽIV 1/2 tipų antikūnų ir p24 antigeno nustatymas / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras

 

 

 

Registruotis tel.: 1811