Mineralų, mikroelementų ir vitaminų tyrimų programos - Affidea Lietuva

Vitaminai yra ypatingai svarbūs mūsų organizmui, o esant jų trūkumui gali atsirasti įvairiausių sveikatos sutrikimų ir ligų, todėl vitaminų tyrimas yra labai svarbus. Pavyzdžiui organizme trūkstant vitaminų B ar D galimas silpnumas, nuovargis.

Galima tirti įvairiausius vitaminus organizme. Išsamus vitaminų ir mikroelementų tyrimas apima vitamino D tyrimą, B grupės vitaminų tyrimą, taip pat vitamino C tyrimą ir daugelį kitų vitaminų grupių. Svarbu vitaminų tyrimus atlikti ir sportuojant, planuojant nėštumą, taip pat tyrimus reikėtų periodiškai atlikti ir vaikams.

Galima atlikti ir pavienius vitaminų ar mikroelementų tyrimus. „Affidea“ taiko išsamių vitaminų ir mikroelementų tyrimų akcijas.

Vitaminų tyrimas atliekamas iš kraujo.

Ar įmanoma atlikti pavienių vitaminų tyrimus?
Žinoma, galima tirti ne tik vitaminų ir mikroelementų visumą organizme, tačiau atlikti ir pavienių vitaminų tyrimus.

„Affidea“ klinikoje pacientai gali pasirinkti bet kokį pavienį tyrimą iš visų į programą įtrauktų vitaminų ir mineralų tyrimų. Pavyzdžiu galima išsitirti vitaminą D, vitaminą B12, jonizuotą kalcį,  chloridus, kalcį, magnį, natrį, geležį.

Ką parodo atliktas vitaminų tyrimas?
Kraujo tyrimas, atliekamas tiriant vitaminų kiekį organizme, parodo, kokių ir kiek trūksta vitaminų organizme.

Kraujo tyrimas gali atskleisti ir žmogaus mitybą, tai yra tam tikrų maisto medžiagų trūkumą. Vitaminų tyrimas parodo, kad, egzistuojant vitaminų trūkumui, organizmas prastai įsisavina maistines medžiagas bei juose esančius vitaminus.

Žmogaus organizmui dažnai trūksta vitamino D, kurio galima gauti iš saulės, tačiau net vasarą žmogus gali jausti jo stygių.

Kokių vitaminų tyrimai galimi:
„Affidea“ klinikoje patys populiariausi yra išsamūs vitaminų ir mineralų tyrimai, taip pat populiarūs pavieniai vitaminų kraujo tyrimai, tokie kaip vitamino D tyrimai, vitamino B12 tyrimai, vitamino E tyrimai.

Vitamino D tyrimas
Vienas populiariausių vitaminų trūkumo tyrimų, yra vitamino D tyrimas. Vitaminas D įprastai gaunamas iš saulės, tačiau mūsų organizmai ne visada juo aprūpinami tinkamai. Ypač vitamino D trūkumas gali būti jaučiamas žiemos laikotarpiu, todėl svarbu išsiaiškinti, ar mūsų organizme jo užtenka.

Iš saulės gaunamas vitaminas organizme ilgai neišlieka, todėl jį išsitirti ir papildomai vartoti reikėtų jau spalio-lapkričio mėnesiais. Rekomenduojama vitamino D norma kraujyje yra 75 nmol/l. Esant mažesnei vitamino D normai, tai gali iššaukti nemažai sveikatos problemų.

Kadangi vitamino D trūkumas iš karto nėra pajuntamas, reikėtų daryti profilaktinius tyrimus, kol vitamino trūkumas nesukėlė nepageidaujamų padarinių.

Svarbu nepamiršti atlikti vitamino D tyrimus kūdikiams, nes tai yra vienas iš pagrindinių vitaminų, užtikrinančių vaiko augimą.

Svarbu paminėti ir dar vieną terminą, kuriuo vadinamas vitaminas D, tai – kalciferolis.

Vitamino E tyrimas
Vitaminas E dar vadinamas tokoferoliu. Jis svarbus širdies, kraujagyslių veiklai, nervų sistemai. Vitaminas E yra tarsi antioksidantas, saugantis organizmo ląsteles.

Tikriausiai geriausiai vitaminas E žinomas dėl jo poveikio regėjimui, tačiau jis svarbus ir kaip streso mažinimo elementas. Trūkstant vitamino E, organizmą kamuojant stresui, gali išsivystyti net vėžiniai susirgimai.

Iš tinkamai parinktų maisto produktų galima gauti pakankamai vitamino E, nebent organizmas sunkiai jį įsisavina. Tam ir reikalingi vitamino E tyrimai, kurie parodys, ar jūsų organizme netrūksta šio svarbaus elemento.

Vitamino B12 tyrimas
Vitaminas B12 palaiko sveikas ląsteles bei gamina genetinę medžiagą. Šis vitaminas svarbus žmogaus nervinės sistemos veiklai, raudonųjų kraujo kūnelių formavimuisi, taip pat gerina atmintį, suteikia energijos, yra būtinas sveikam nėštumui, padeda kovoti su depresija, palaiko gerą odos, plaukų bei nagų būklę. Todėl svarbu nejausti jo trūkumo ir reguliariai atlikti vitamino B12 tyrimus.

 

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje.

Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja).

 

Programos sudėtį rasite kainyne:

 

Registruotis tel.: 1811