Ortopedo - Traumatologo konsultacija - Affidea Lietuva

Kas yra ortopedas – traumatologas?

Specialistas, kuris tiria raumenų ir kaulų sistemos būklę, konstatuoja diagnozę ir skiria gydymą yra ortopedas traumatologas. Ortopedo – traumatologo profesija jungia dvi medicinos specialybes – ortopedo ir traumatologo. Tai yra universali specialybė, turinti abiejų specialybių įgūdžius bei žinias. Gydytojas privalo ištirti pacientą, gydyti traumas, pasirinkti ir paskirti tinkamą gydymą, konsultavimą bei prevenciją.

Gydytojas ortopedas – traumatologas teikia skubią konsultaciją, daro tyrimus, nustato kaip gydyti pažeistas kūno vietas – kaulų bei raumenų sistemoje. Esant kaulų lūžiams atliekamas skubus rentgenas. Taip matoma tikroji kaulų traumos padėtis. Po to yra atstatomi kaulai ir taikomos visos priemonės jų gijimui. Ortopedas – traumatologas gali pakeisti sąnarius, kuomet jie yra paveikti tokios ligos kaip artrozė.

Traumatologija – kas tai?

Traumatologija – kas tai ? Traumatologija – šis terminas jau buvo žinomas antikinėje Graikijoje ir šia kalba jo reikšmė: „ žaizdos, pažeidimo mokslas“. Šiandien traumatologija yra priskiriama chirurgijai. Joje dirbantys specialistai tiria ir gydo judamojo aparato ( kaulų ir raumenų ), odos ir gleivinės pažeidimus, po traumos atsirandančias pasekmės ir ieško būdų, kurie padėtų tų pakitimų išvengti.  Taip pat traumatologija susijusi su kitomis medicinos sritimis: akių traumos – oftalmologija, pilvo ertmės organų pažeidimas – abdominalinė chirurgija, krūtinės ląstos – torakalinė chirurgija.

Kokias ligas ir traumas dažniausiai tenka gydyti ortopedams – traumatologams?

Ortopedas – traumatologas gydo pacientus patyrus tokias traumas, kaip lūžiai įvairių kaulų, išnirimai, esant raiščių, sąnarių, meniskų plyšimams ar susidūrus su kitais pažeidimais. Taip pat po operacijų, skirtų traumos padariniams gydyti.

Ortopedai – traumatologai, esant įvairiems judamojo aparato pakitimams, konsultuoja, prižiūri gydymą. Kartais yra ne tik trauminės situacijos, bet ir lėtiniai susirgimai, deformacijos, kurios taip pat reikalauja gydytojo pagalbos.

Gydytojai  ortopedai – traumatologai dar gydo ligas, susijusias su viršutinėmis ir apatinėmis galūnėmis, stuburo, dubens kaulų problemas. Taip pat daug įgimtų ligų. Taiko gydymą endoprotezais, kuomet reikalinga pakeisti sąnarį dėl grįžtamojo sužeidimo, o jo funkcijos kitaip atstatyti neįmanoma.

Ortopedai priima konsultacijai kūdikius bei jų tėvus: gimimo traumos, kaulų anomalijos, stuburo patologijos gydymas. Dažniausiai pasitaiko klubų sąnarių displazija, dislokacija. Kada yra nustatoma displazija, skiriamas gydymas mankštomis, specialiais pratimais arba dedamas klubų įtvaras, fiksuojantis klubų padėtį.

Ortopedas konsultuoja ir gydo vaikus, kada yra padidėjęs raumenų tonusas dėl riboto judėjimo arba kada yra pavėluotas motorinis vystymasis, taip pat vaikams pradėjus vaikščioti.

Be ortopedų – traumatologų yra ortopedai – chirurgai, kurie atlieka įvairias operacijas po traumų ir savaiminių deformacijų. Dažna problema yra žmogaus kojų padai. Jie deformuojasi nuo nepatogios avalynės.  Daug dėmesio ortopedams – traumatologams tenka skirti vaikų ortopedinėms klinikinėms ligoms :

Klubo sąnario displazija;
Kreivakojystė;
Šleivapėdystė;
X ir O formos kojų deformacija;
Perteso liga;
Vaikų trauminiai pakenkimai.
Atliekami ligoniams klinikinės funkcijos būklės vertinimai bei atstatymai esantiems ortopediniams sutrikimams.

Kokias paslaugas siūlo traumatologai?

Gydytojai traumatologai atlieka ne vieną svarbią funkciją ir gydo ūmias rankų, kojų, dubens traumas, lūžius, išnirimus, patempimus, raumenų ir menisko plyšimus. Paprastai traumatologijoje gydoma tradiciniais ir neinvaziniais operacinio gydymo metodais. Gydytojas ortopedas traumatologas teikia aukščiausio lygio paslaugas, todėl pacientai gali kreiptis patyrus ūmias traumas, pavyzdžiui, rankų, kojų, dubens lūžius, sąnarių išnirimus, raumenų plyšimus ir t.t. Šios srities gydytojai atlieka labai daug paslaugų ir jų gydomų ligų sąrašas yra išties labai ilgas. Vienos dažniausių ligų, kuriomis skundžiasi pacientai – tai stuburo problemos, netaisyklinga laikysena, raiščių pažeidimai, sąnarių patempimas ar isnirimas, įvairūs lūžiai, kaulų, sąnarių deformacijos. Įprasta, kad suaugusiems, kartais neįmanoma visiškai išgydyti ortopedinių ligų, todėl naudojamas chirurginis gydymas. Ortopedinės suaugusiųjų ligos tokios: stambiųjų sąnarių endoprotezavimas, artroskopinės peties ir kelio sąnarių operacijos ir t.t. Jeigu chirurginių metodų neprireikia, tuomet taikomas reabilitacinis gydymas – įvairios procedūros, fiziniai pratimai.

Kokius gydymo metodus taiko traumatologai?

Dažniausiai traumatologai taiko dviejų rūšių gydymo metodus – tai operaciniai ir neoperaciniai. Kad ir kokį metodą pasirinktų, tai be jokios abejonės yra pasaulyje pripažinti ir vertinami būdai. Traumatologai konsultuoja, atliekamos operacijos vaikams ir suaugusiems bei skiriami neoperaciniai gydymo būdai.

Lipogems metodas – tai išskirtinė ir unikali gydymo priemonė, kurios dėka atstatomi sąnariai, nesvarbu ar jie ilgainiui buvo pažeisti ar tai yra įgimtos ligos. Šis dažniausiai naudojamas būdas taikomas kelio, peties, klubo sąnariams, osteoartrito arba artrozės atveju. Lipogems metodas veiksmingas tuomet, kai liga vidutiniškai pažengusi.

Traumatologijoje yra atliekama pilno riešo sąnario operacija.  Indikacijos riešo sąnario endoprotezavimas yra taikomas, kada yra reumatoidinis artritas, kada sumažėjusi judesių amplitudė, riešo sąnario pažeidimai, potrauminiai sąnarių uždegimai, pilnas riešo sąnario endoprotezavimas po nepavykusios riešakaulių sąnarių suaugimo operacijos ar prooksimalinės riešakaulių eilės šalinimo operacijos.

Endoprotezavimo operacija alergiją turintiems pacientams – kas yra ir kuo ji skiriasi nuo įprastinių tokio tipo operacijų. Yra žinoma, kad tam tikrai daliai pacientų , kuriems operacijos metu implantuojami standartiniai implantai iš kobalto, nikelio ir molibdeno, pasireiškia įvairios alerginės reakcijos šiems metalams. Todėl lūžusių kaulų sujungimui vis plačiau naudojami titaniniai implantai – tai vinys, plokštelės, sraigtai.

Atliekamos kelio sąnario endoprotezavimo operacijos, naudojant naujesnio tipo firmos Smith&Nephew endoprotezą Legion, kurio privalumai, lyginant su kitais standartiniais sąnario protezais yra: išskirtinis ilgaamžiškumas, operacijos metu išsaugoma didesnė kaulinė masė, tinkamas alergiją turintiems pacientams, galima su tokiu implantu atlikti magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus.

Kokiais atevejais būtina skubiai apsilankyti pas gydytoją?

Daugelis patyręs didesnę ar mažesnę traumą neskuba pas gydytoją. To pasekmės gali tapti didelei nukentėjusio nenaudai. Galimos komplikacijos, kurių pavėlavus, bus neįmanoma ištaisyti.

Viena iš daugelio traumų – galvos sužalojimas. Tai gali būti nuo lengvo sumušimo ar mėlynės iki trauminės smegenų traumos. Dažni galvos sužalojimai yra smegenų sukrėtimai, kaukolės lūžiai ir galvos odos žaizdos. Pasekmės ir gydymas labai skiriasi , atsižvelgiant į tai, kas sukėlė galvos traumą ir kokios būklės ji yra.

Dažnai galvos svaigimas yra nepavojingas, bet yra situacijų, kada būtina kviesti medikus. Būna galvos svaigimą lydi pusiausviros praradimas, sumišimas – tačiau daugeliui atvejų gali būti potrauminės komplikacijos pasireiškimas po tam tikro periodo. Visada, pajutus negalavimus privaloma kreiptis pas gydytoją.  Visada gydytojas paskirs gydymą ir nekils sveikatos problemų, kurios gali būti jau neišsprendžiamos.

Kiek kainuoja gydytojo ortopedo – traumatologo konsultacija?

Spartus gyvenimo ritmas rodo įtaką žmogaus gyvenimui, o sutrikus tam tikroms rankų, kojų ar kitoms judamojo aparato funkcijoms pasijaučia didelis judesio nepakankamumas. Bet kokia veikla – atsistojimas, greitas ėjimas, pasilenkimas, važiavimas dviračiu , gali pasijausti nenumaldomu skausmu. Tai priverčia žmogų jaustis nepilnaverčiu.

Dėl nuolatinio judėjimo kaulų, raumenų ar sąnarių struktūros palaipsniui dėvisi, ilgainiui sukeldamos judėjimo skausmus. Žmogaus patirtos traumos anksčiau ar vėliau atsiliepia kasdieniniame judėjime.

Kenčiant dėl negalios, rekomenduojama kreiptis pas profesionalus medikus. Kaulų, sąnarių, raiščių ligas bei traumas diagnozuojantis bei gydymą paskiriantis gydytojas ortopedas pritaikys naujausias technologijas tam kad padėtų pacientams judėti sklandžiau.

Ortopedo – traumatologo paslaugos  yra mokamos. Jų kaina priklauso nuo paciento ligos. Taip pat turi didelę reikšmę siuntimas.

Ortopedo – traumatologo konsultacijos  vertinamos:

Ar reikalingas siuntimas pas ortopedą – traumatologą?

Šeimos gydytojas gali išrašyti siuntimą pas gydytoją specialistą, kai mano, kad reikalinga gydytojo specialisto konsultacija bei pagalba, siekiant nustatyti tikslią diagnozę, paskirti ar įvertinti pacientui skiriamą gydymą. Jeigu gydytojas specialistas ištyręs pacientą nusprendžia, kad reikalinga dar vieno specialisto konsultacija arba papildomos išvados – pacientui išduodamas dar vienas siuntimas. Siuntimo galiojimo laikas negali viršyti 60 dienų. Per siuntimo galiojimo pacientas turi apsilankyti pas gydytoją, kitu atveju siuntimas negalioja. Su siuntimu konsultacijos yra nemokamos, jei pacientas registruojasi TLK finansuojamiems procedūros talonams. Greitai ir patogiai užsiregistruoti konsultacijai galima internetu mano.topiky.com portale.

Pacientas gali pats pasirinkti jį konsultuosiantį gydytoją, siuntimas galioja ir viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose.

Konsultacijos metu gali būti atliekami reikalingi papildomi tyrimai, kurių kaina į konsultacijos kainą nėra įskaičiuota.

Kaip užsiregistruoti konsultacijai pas ortopedą – traumatologą?

Kiekvienas žino, kad registracija pas gydytoją atima nemažai laiko. Problema, kuria dažniausiai skundžiasi pas gydytojus norintys užsiregistruoti pacientai. Tai vargina ir pacientus, ir pačius gydytojus. Visuomet galima užsiregistruoti senu būdu – atvykti į poliklinikos registratūrą ir gauti paskirtą laiką vizitui pas gydytoją. Kitas būdas yra registracija telefonu – taip galima susitarti dėl priėmimo. Naujas ir patikimas būdas  – registracija internetu. Kur yra svetainės, kuriose galima susirasti norimą specialistą ir susitarti dėl vizito laiko.

Išankstinės registracijos sistema palengvina ne tik pacientų, bet ir specialistų bei sveikatos priežiūros įstaigų administracijų darbą. Nors elektroninės registracijos sistema turi daug privalomų, tačiau dar ne visi naudojasi šia paslauga.

Kiek trunka ortopedo – traumatologo konsultacija?

Lankantis pas gydytoją konsultacijai, reikia su savimi pasiimti visas su konkrečia liga susijusius ištraukas ir išvadas, gautas ligoninėse, ambulatorinėse įstaigose. Tai padeda gydytojui gauti kuo daugiau informacijos, todėl lengviau nustatyti diagnozę ir greičiau gali paskirti tinkamą gydymą.

Pokalbio metu gydytojas su pacientu išsiaiškina skundus, atlieka apžiūrą, išnagrinėja tyrimus ir patikslina diagnozę. Taip privačiai pacientas gauna gydytojo nurodymus.

 

Registruotis tel.: 1811