Urologo konsultacija - Affidea Lietuva

Šis medicinos specialistas neretai būna apipintas mitais, iš kurių praktiškai nė vienas neatitinka realybės. Todėl nereikėtų manyti, jog pas jį lankosi vien tik vyrai. Kadangi abiejų lyčių atstovai gali turėti su šlapimo takais susijusių problemų ir negalavimų. Nors jie visgi dažniau pasitaiko būtent vyrams. Be to, šie gydytojai ne tik atlieka apžiūrą, diagnozuoja ligą bei paskiria gydymą, bet ir atlieka operacijas. Tiesa, tų užsiima tikrai ne kiekvienas.

Ką gydo urologas?

Nors tai yra šlapimo takų problemas sprendžiantis gydytojas, tačiau vien šia sritimi jo darbas tikrai neapsiriboja. Kadangi neretai tenka spręsti įvairius negalavimus susijusius su vyro vaisingumu, hormonų disbalansu ir netgi asmeniniu lytiniu gyvenimu. Taigi, vienareikšmiškai nebūtų galima atsakyti, ką gydo šis specialistas, kadangi jo medicinos sritis yra pakankamai plati.

Būtent todėl ir pacientai gali būti labai įvairaus amžiaus. Pradedant nuo dar tik bręstančių vaikinų ir baigiant jau vyresnio amžiaus žmonėmis. Kadangi gydoma yra tiek įvairios infekcijų sukeltos ligos, lytinių organų formavimosi problemos ir niuansai, tiek ir prostatos bei urologinės ligos.

Kokius simptomus pajutus reikia kreiptis į urologą?

Neretai simptomai ne tik sukelia nemalonius pojūčius, bet ir neleidžia mėgautis pilnaverčiu gyvenimu. Todėl į klausimą, kas tai ir ką reikėtų daryti, geriausiai gali atsakyti tik gydytojas. Priklausomai nuo to, kokia yra problema, simptomai gali skirtis. Ir vienais atvejais jie bus tiesiogiai susiję su lytiniu gyvenimu, o kitais atvejais tai gali būti ir pačios šlapimo sistemos bėdos. Tačiau, jeigu kažką jaučiate, kas nėra įprasta, tikrai nereikėtų delsti. Kadangi kuo anksčiau aptinkama problema, tuo greičiau bei paprasčiau galima ją įveikti.

Kodėl svarbu nedelsiant kreiptis į urologą pajutus pirmuosius simptomus?

Ši taisyklė galioja praktiškai visais atvejais, kadangi neretai žmonės sveikatai skiria per mažai dėmesio ir į gydytojus kreipiasi, kai jau simptomai trukdo gyventi. Bet tą reikėtų daryti vos tik juos pajutus. Ir tai būtų geriausias variantas, kadangi tuomet liga nespėja išplisti ir nesukelia pašalinių komplikacijų. Kurių gydymas neretai būna dar sudėtingesnis. Taip pat kai kuriais atvejais sveikatos problemos gali neleisti mėgautis pilnaverčiu gyvenimu, todėl delsiant visą tą laiką reikės taip gyventi. Ir galiausiai vis tiek prireiks gydytojo pagalbos, kadangi negalavimai savaime nepraeina ir tik progresuoja.

Kokias procedūras atlieka gydytojas urologas?

Kaip ir bet kurios kitos medicinos srities atstovas, taip ir urologas pirmiausiai išklauso paciento nusiskundimų ir jaučiamų simptomų. Taip pat galima sulaukti ir papildomų klausimų, kurie kartais gali būti gana intymūs, tačiau nieko slėpti nereikėtų. Kadangi tik tokiu atveju gydytojas galės geriausiai nustatyti diagnozę ir paskirti gydymą. Aišku, labai dažnai atliekama ir pirminė apžiūra. Tačiau tik po viso to gali būti paskiriami kažkokie tolimesni tyrimai. Iš kurių dažniausias bus šlapimo tyrimas. Kurio reikšmė yra itin didelė, kadangi taip galima atrasti daugybę negalavimo priežasčių.

Taip pat gali būti atliekamos net ir operacijos. Tačiau to prireikia tik pakankamai specifiniais atvejais, tad dažniausiai ir visos procedūros, ir gydymas bus paprastesnis. Todėl netgi ne visais atvejais bus reikalingi medikamentai. Kartais gali pakakti vadovautis pateiktomis rekomendacijomis.

Kiek kainuoja gydytojo urologo konsultacija?

Tai labai priklauso, kur ir kada kreipsitės, kadangi nenorintiems laukti ilgose eilėse ir pasirenkantiems lankytis privačioje klinikoje reikės už tai susimokėti. Aišku, turint siuntimą ir užsiregistruojant įprasta tvarka, tai visai nieko nekainuos. Todėl norint sužinoti būsimas išlaidas reikėtų pasidomėti kainoraščiu, kuriame pateikiamos visų paslaugų kainos. Tad tikrai neteks patirti netikėtų išlaidų.

Ar būtina išankstinė registracija pas urologą?

Kai kuriais atvejais galima apsilankyti ir iš anksto neužsiregistravus, tačiau prieš tai vis tiek būtų pravartu susisiekti su gydytoju arba klinika ir pasiteirauti dėl vizito. Kadangi urologas gali paprasčiausiai neturėti laisvos vietos ir negalėti priimti papildomų pacientų. Tuo labiau, kad šiomis dienomis užsiregistruoti itin paprasta bei greitą. Tą galima padaryti tiek telefonu, tiek ir internetu. Kas tikrai neužims daug laiko. Tačiau, jeigu situacija yra tikrai bloga, tuomet geriau nedelsti ir bandyti apsilankyti pas gydytoją neplanuotai.

 

Registruotis tel.: 1811