Magnetinio lauko terapija, dar kitaip vadinama magneto terapija – „Affidea“ klinikoje atliekama fizioterapinė procedūra, kurios esmė – kūno audinių veikimas impulsiniais elektromagnetiniais laukais, siekiant teigiamo poveikio tokiems fiziniams, cheminiams, biologiniams mūsų organizmo procesams, kaip lėtinių ir degeneracinių ligų progresavimo stabdymas, skausmo malšinimas, uždegimų mažinimas ir kita.
Atliekant šią, jokio specialaus pasiruošimo nereikalaujančią procedūrą pagal individualiai paruoštą fizioterapinio gydymo programą, pacientas nejaučia jokio skausmo ar kito pobūdžio fizinio diskomforto.
Magnetinio lauko terapija: kokia šios procedūros nauda?
Magnetinio lauko terapija, dėl žemiau išvardintų šios procedūros privalumų, dažnai įtraukiama į individualią reabilitacinio gydymo programą, skirtą sugrąžinti įprastą paciento gyvenimo kokybę.
- Efektyviai mažinamas sąnarių skausmas ir uždegimas.
- Spartinamas raumenų ir kaulų sužalojimų gijimo procesas.
- Vietinės kraujotakos gerinimas, taip užtikrinant audinių aprūpinimą krauju bei paspartinant medžiagų apykaitos procesus.
Kada gali būti taikoma magnetinio lauko terapija?
Magnetinio lauko terapija – fizioterapinis metodas, įprastai taikomas, esant lėtinėms sveikatos problemoms, pavyzdžiui, artritui, sąnarių ar nugaros skausmams ir pan.. Tačiau, įvertinus individualią paciento būklę, gali būti pasitelkiamas ir kaip kompleksinės ūmių būklių gydymo ar, pavyzdžiui, reabilitacijos po atliktos ortopedinės operacijos programos dalis.
Elektromagnetiniu impulsiniu lauku gali būti veikiamos beveik visos kūno dalys (stuburas, dubuo, pečiai, keliai, alkūnės, čiurnos, riešai ir kita), taip dar labiau išplečiant šios procedūros taikymo galimybes.
Žemiau išvardintos indikacijos, kurioms pasireiškus, gali būti rekomenduojama taikyti magnetinio lauko terapiją.
- Sutrikusios kraujotakos gerinimas.
- Artrozės, artrito gydymas bei ir profilaktika.
- Raumenų atrofijos ir distrofijos profilaktika.
- Bursito bei kitų uždegimų gydymas ir profilaktika.
- Sumušimai.
- Sutrikusių judamojo aparato funkcijų gydymas ir profilaktika.
- Neuralgijos gydymas ir profilaktika.
- Raumenų patempimai.
- Sausgyslių uždegimo (tendinito) gydymas ir profilaktika.
Prieš magnetinio lauko terapijos, kaip ir, žinoma, bet kokios kitos gydomosios procedūros atlikimą, už šią sritį atsakingi „Affidea“ specialistai, susipažinę su konkretaus paciento sveikatos būkle, profesionaliai įvertina to metodo efektyvumą bei galimybę (saugumą) jį taikyti. Žemiau išskirtos kontraindikacijos, kurioms esant, magneto terapija negali būti atliekama.
- Besilaukiančioms moterims.
- Asmenims, turintiems širdies stimuliatorių.
- Pacientams, kuriems diagnozuotas hipertiroidizmas.
- Pacientams, sergantiems I tipo diabetu.
- Pacientams, sergantiems epilepsija.
- Asmenims, sergantiems kraujagyslių ligomis.
- Infekcinių ligų atveju.
- Asmenims, kurie kūne turi metalinių implantų (išimtis – iš titano pagaminti implantai).
Džiaugiamės turėdami galimybę savo klinikos pacientams pasiūlyti didelę, profesionaliai atliekamų gydomųjų ir terapinių procedūrų įvairovę, galinčią prisidėti prie efektyvių esamų sveikatos problemų ar sumažinti jų pasireiškimo riziką ateityje.