Skleroterapija - Affidea Lietuva

Pagal pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, venų ligomis serga maždaug kas ketvirta moteris ir kas aštuntas vyras.

Pirmoje ir antroje stadijoje veninės kraujotakos nepakankamumo simptomų žmonės neturi, yra tik matomi pakitimai – tai įpatingai išreikšta apatinėse galunėse, kojose.

Lėtinio veninio nepakankamumo vystimasis 1 ir 2 stadijoje gydymo nereikalauja, tačiau labai svarbu pasitarti su specialistu kaip išvengti tolimesnio ligos progresavimo. Nesiimant jokių profilaktinių priemonių, ši liga progresuoja. Kada mes sėdime ar stovime venose kraujotaka vyksta tik nuo mūsų kvėpavimo judesių, o kai mes judame ir vaikštome raumenys pumpuoja kraują, todėl viena iš profilaktikos priemonių yra aktyvi veikla.

Skleroterapija – labai efektyvi priemonė pašalinti venines smulkias šakas, kapiliarus. Procedūros metu į veninius kapiliarus yra suleidžiamos sklerozuojancios putos kurios sulipdo venų sieneles, per kurias kraujas nebeteka ir jų nebesimato. Estetiškai kapiliarų nebelieka, jie pranyksta maždaug per 3-4 savaites.

Ar ši procedūra yra skausminga?

Tai yra neskausmingas metodas. Ši procedūra neturi jokio neigiamo ar teigiamo poveikio sveikatai.

Po procedūros pacientui reikia dvi savaites nešioti kompresines kojines, bet jokių kitų apribojimų nėra. Taip pat dvi savaites po procedūros yra svarbu išvengti ultravioletinių spindulių.