Imuniteto tyrimai - Affidea Lietuva

Imunitetas padeda mūsų organizmui apsisaugoti nuo įvairių susirgimų, bakterijų ir virusų. Imuninės sistemos veikla organizmui yra gyvybiškai svarbi, tad norint palaikyti gerą savijautą ir sveikatą, būtina pasirūpinti ir imunitetu. Geras būdas tai padaryti – imuniteto tyrimai. Juos atlikti itin rekomenduojama artėjant šaltajam sezonui ar dažnai kenčiant nuo peršalimo ligų.

Kas yra imuninė sistema?

Imuninė sistema, dažnai vadinama tiesiog imunitetu, yra organizmo ląstelių ir audinių tinklas, kuris nuolat ieško ir kovoja su įsibrovėliais – įvairiomis bakterijomis, virusais, parazitais ir kt. Ši sistema apima visą žmogaus organizmą ir veiką ląstelių lygmenyje: sunaikina svetimus audinius, o taip pat pašalina ir sugadintas ar mirusias paties organizmo ląsteles. Paprastai tariant, imuninė sistema palaiko tvarką ir saugumą organizme.

Kaip atliekamas imuniteto tyrimas?

Imuniteto tyrimai – tai kompleksas įvairių tyrimų, kurie padeda nustatyti imuninio atsako stiprumą. Šie tyrimai apima bendrą kraujo tyrimą, reaktyviojo baltymo, vitamino D, feritino, branduolio antigeno antikūnų ir kitus tyrimus. Tyrimui naudojamas kraujo mėginys, imamas iš venos, jo analizė atliekama naudojant automatinį kraujo analizatorių.

Tyrimo metu vertinami įvairūs parametrai. Daug informacijos suteikia bendras kraujo tyrimas, o kiti tyrimai, esantys imuniteto tyrimo programoje, detalizuoja jo rezultatus. Vien bendro kraujo tyrimo imuniteto stiprumui įvertinti nepakanka, nes pavieniai rodikliai gali būti vertinami dviprasmiškai. Išsami mūsų klinikos imuniteto ištyrimo programa leis nustatyti, kokio stiprumo yra organizmo imuninis atsakas ir kaip jį sustiprinti. Kompleksinis tyrimas atskleidžia įvairius pakitimus organizme, kurie gali lemti imuninės sistemos nusilpimą.

Kaip pasiruošti imuniteto tyrimui?

Prieš tyrimą rekomenduojama apie 12 valandų nevalgyti ir visą parą vengti riebaus, kepto maisto. Taip pat rekomenduojama negerti, ypač saldintų gėrimų, galima vartoti nebent šiek tiek vandens. Siekiant užtikrinti kuo tikslesnius tyrimo rezultatus dieną prieš tyrimą nerekomenduojama gerti maisto papildų, prieš tyrimą nerūkyti ir vengti didesnio fizinio ar emocinio krūvio.

Imuniteto tyrimo metu tikrinami nustatyti rodikliai, kurie atskleidžia organizmo imuninį atsaką, todėl kuo tiksliau laikysitės rekomendacijų, tuo tikslesni bus rezultatai. Nevalgyti ir negerti prieš tyrimą bus lengviau, jei jo laiką rezervuosite ryte. Tinkamą laiką patogiai galite pasirinkti registruodamiesi tyrimui internetu, mūsų svetainėje.

Kada gaunamas atsakymas?

Imuniteto tyrimai atliekami greitai, o jų rezultatai patogiai per kelias darbo dienas pateikiami elektroniniu paštu. Tiesa, tyrimo atsakymai – tai rodikliai, kurie buvo nustatyti ir įvertinti išanalizavus kraujo mėginį. Rezultatus turėtų apibendrinti gydytojas, jais remdamasis jis pateiks rekomendacijas, kaip stiprinti imunitetą.

Ar reikia mokėti už tyrimą?

Mūsų klinikoje imuniteto tyrimai yra mokami. Juos sudaro išsami imuninio atsako ištyrimo programa, kuri suteikia tikslius ir patikimus rezultatus. Pacientams, turintiems lojalumo kortelę, taikomos nuolaidos. Šią kortelę galite įsigyti kiekvienoje mūsų tinklo klinikoje.