Intervencinis radiologas, konsultacija - Affidea Lietuva

Kas yra intervencinis radiologas? Intervenciniai radiologai diagnozuoja ir gydo ligas. Jie gydo, įterpdami mažus įrankius, pavyzdžiui, kateterius, laidus iš kūno išorės. Radiologai nustatyti ligai naudoja rentgeno ir vaizdavimo metodus, ultragarsą. Intervencinė radiologija gali būti naudojama vietoj operacijos daugeliu atvejų.

Intervencinis radiologas yra medicinos gydytojas, baigęs akredituotą rezidentūros programą. Tokie ekspertai gali glaudžiai bendradarbiauti su kitais gydytojais bei vaidinti svarbų vaidmenį gydymo komandoje.

Intervenciniai radiologai glaudžiai talkina visiems gydytojams. Jie diagnozuoja įvairius susirgimus: kraujagyslių ligas ( susiaurėjamus, užsikimšimus, aneurizmas), onkologines ligas, nervų sistemos susirgimus. Šiandien radiologai ne tik diagnozuoja, bet ir gali atlikti minimaliai invazines navikų gydymo procedūras. Atradus kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso vaizdinimą, radiologinių tyrimų jautrumas labai padidėjo. Atsirado galimybė įvertinti funkcinius pakitimus, sieti juos su histologiniai, genetiniai, molekuliniais tyrimais. Nuo intervencinio radiologo priklauso gydymo taktikos parinkimas, planavimas, paciento prognozė bei gyvenimo kokybė. Intervenciniai radiologai vykdo morfologinį, funkcinį vaizdinimą bei rezoliuciją.

Ką daro intervencinis radiologas ?

Intervencinė radiologija medicinos asociacijos buvo pripažinta kaip savarankiška specialybė – viena iš labiausiai besivystančių šiuolaikinės medicinos šakų.

Intervencinės radiologijos procedūrų privalumai prieš atvirą chirurgiją yra nedidelis invazyvumas, mažesnis bendrinės nejautros poreikis, trumpesnė hospitalizacija, sąlygiškai mažesnė procedūros kaina. Labai išsiplėtė jų panaudojimo indikacijos bei populiarumas. Plačiai yra paplitusi intervencinė kardiologija. Pastaruoju metu taikomas kraujagyslių endovaskulinis gydymas, nes intervencinė radiologija vis labiau tampa klinikine medicinos sritimi ne tik diagnozuojančia ligas, bet ir gydančia pacientą.

Onkologiniams pacientams yra atliekama intervencinė radiologija: chemoembolizacija, intraarterinė infuzinė chemoterapija, naviko abliacija, naviko sukeltų obstrukcijų gydymas, naviko biobsija. Transkateterinė chemoembolizacija  ir naviko abliacija yra pasyvios, bet labai efektyvios procedūros esant pirminiams ir metastaziniams  kepenų navikams.

Intervenciniai radiologai atlieka įvairias procedūras:

  • Angiografija. Tai arterijų ir venų rentgenograma, skirta rasti kraujagyslių užsikimšimą ar susiaurėjimą, taip pat kitas problemas.
  • Angioplastika, kada gydytojas į kraujagyslę įdeda mažą balionu suveriamą kateterį. Tokiu būdu viduje atidaroma užsikimšimo sritis.
  • Embolizavimas, kada gydytojas medžiagą per kateterį įleidžia į kraujagyslę, kad sustabdytų kraujo tekėjimą tuo indu. Tai galima padaryti norint kontroliuoti kraujavimą.
  • Gastrostomos vamzdeliai – kas yra ? Tai kada gydytojas įdeda maitinimo vamzdelį į skrandį, jei pacientas negali vartoti maisto per burną.
  • Intravaskulinis ultragarsas, kada gydytojas ultragarsu mato kraujagysles bei randa problemas.
  • Stento įdėjimas, kada gydytojas užsikimšimo vietoje kraujagyslės viduje įdeda mažą akių ritę (stentą).
  • Svetimkūnio pašalinimas. Gydytojas įdeda kateterį į kraujagyslę, kad pašalintų svetimkūnį.
  • Adatos biopsija. Tai kada gydytojas deda mažą adatą į bet kurią kūno dalį, kad atliktų audinių biopsiją. Šio tipo biopsija gali nustatyti diagnozę be operacijos. Šios procedūros pavyzdys vadinamas adatos krūties biopsija.

Kokiems simptomams pasireiškus reikia kreiptis į intervencinį radiologą?

Kas kiek laiko reikia lankytis pas gydytojus ir kada būtina kreiptis į intervencinį radiologą. Kiekviena liga pasireiškia kitaip. Dėl širdies susirgimų reikėtų sunerimti kada pajuntame oro trūkumą, sunkumus krūtinėje, kiti kūno skausmai, rankų ir kojų tirpimas, stiprus širdies plakimas.

Dažnai žmonės nekreipia dėmesio į mažus negalavimus. Tačiau visada reikia sunerimti, nes niekada nepakenks gydytojo konsultacija. Kūno onkologija pasireiškia įvairiais būdais: nuolatinis kosulys, krūtinės skausmas ir sutrikęs kvėpavimas – gali sukelti plaučių vėžį; pakitimai krūtyse – gali būti pradžia krūtų onkologijos; padidėję limfmazgiai – problemos su stemple; pilvo skausmai, pūtimas, kraujingos išmatos – gali organizmas pranešti apie negerus pakitimus viduriuose; odos dariniai, pakitimai – apie odos onkologiją; rėmuo – negalavimai su stemple, skrandžiu; nuolatinis nuovargis – kraujotakos sutrikimai. Gali būti pakitimai burnos ertmėje, stiprus kraujavimas menstruacijų metu, skausmas ir mėlynės, pakitimai naguose, pasikeitusios išskyros, staigus svorio netekimas. Visi kūno ir organizmo pakitimai – kas tai laikina ar ligos pradžia? Viską galime sužinoti atlikę nuodugnų intervencinės radiologijos tyrimą.

Kodėl verta į intervencinį radiologą kreiptis privačiai?

Paciento visada laukia kvalifikuotas ir paslaugus personalas. Klinikų aplinka visuomet jauki ir maloni. Pacientai visada gali gauti medicinines bei psichologines konsultacijas. Klinikoje paciento visas ligos gydymas yra atliekamas kvalifikuotų specialistų.

Kiek kainuoja gydytojo intervencinio radiologo konsultacija?

Jeigu tai yra iš anksto suplanuotas vizitas ir turite reikiamą siuntimą, tuomet procedūra gali būti ir visai nemokama. Tačiau kitais atvejais reikės susimokėti. Tokiu atveju reikė mokėti, o tikslią sumą galima sužinoti pasidomėjus paslaugų kainomis, kurios visos pateiktos kainoraštyje.

Intervencinio radiologo paslaugų kainos atitinka valstybinius standartus. Laikui bėgant kainos gali keistis. Mokamo tyrimo kainos norma priklauso nuo kontrastinės medžiagos kiekio, kurio reikia paciento tyrimui.

Kaip užsiregistruoti konsultacijai pas intervencinį radiologą?

Pas gydytoją galima užsiregistruoti keliais būdais: nuvykti į kliniką ir susitarti dėl konsultacijos laiko, paskambinti telefonu ir sutarti priėmimo laiką, internetu: esveikata.lt, e -pacientas. lt, manodaktaras.lt ir gauti informaciją, kada bus paskirtas vizito laikas.

 

Registruotis tel.: 1811