Prostatos tyrimai - Affidea Lietuva

Tai yra bene vienintelis variantas, kuris gali padėti apsisaugoti nuo šios srities vėžio, kadangi atliekant tyrimą jis gali būti diagnozuojamas pačioje pradinėje stadijoje ir tuomet dar galima užkirsti kelią tolimesniam jo plitimui. Aišku, tyrimas atliekamas ne tik šiuo tikslu, kadangi prostatos padidėjimas bei nemalonus pojūtis gali būti jaučiamas ir dėl uždegimo. Tačiau net ir tokiu atveju tyrimai iš kraujo gali padėti identifikuoti bei nustatyti negalavimų priežastį. O tuomet jau bus taikomas specifinis gydymas, kuris leis kiekvienam vyrui sugrįžti į normalų gyvenimą.

Kokias funkcijas atlieka prostata?

Šis organas atlieka vieną iš pagrindinių sekreto funkcijų. Jos dėka sekretuojamas skystis užtikrina skystą spermos konsistenciją. Be to, būtent prostatos raumenys ejakuliacijos metu garantuoja, jog į šlaplę nepatektų šlapimas. Tai yra pagrindinės funkcijos. Ir nors iš pirmo žvilgsnio jos gali pasirodyti ir ne tokios svarbios, tačiau net ir pakankamai nerimtas negalavimas gali labai pakenkti visaverčiam vyro gyvenimui. Būtent todėl neturėtų būti praleidžiamas net ir periodinis tyrimas iš šlapimo. O pajutus kažkokius simptomus vertėtų nedelsti ir kreiptis į gydymo įstaigą.

Kada reikalingi prostatos tyrimai?

Kaip ir bet kurie kiti, taip ir šie tyrimai gali būti atliekami esant skirtingoms aplinkybėms. Vienas iš variantų būtų prevencinis tyrimas iš šlapimo arba kraujo, kuris leidžia sekti bendrą organizmo būklę ir identifikuoti kažkokius negalavimus. Ir, jeigu rezultatų norma nėra tinkama, tuomet gali būti atliekami ir papildomi tyrimai, kurie leis atrasti tikrąją ligos priežastį ir konstatuoti vieną ar kitą susirgimą. Tiesa, tikrai ne visais atvejais prastesni rodikliai reikš rimtą sveikatos problemą, todėl nerimauti nereikėtų. Tačiau dar svarbiau to neignoruoti ir atrasti priežastį.

Taip pat vyresniems nei penkiasdešimt metų vyrams šie tyrimai rekomenduojami siekiant užbėgti už akių prostatos vėžiui. Tokiu atveju pirmiausiai yra atliekami įprasti antigeno tyrimai, kurių rodikliai gali įspėti apie šią ligą arba jos užuomazgas. Tiesa, tai tikrai nereikš, jog iškart bus konstatuojamas šis pakankamai rimtas susirgimas. Kadangi jį aptikus ir norint galutinai tuo įsitikinti gali būti reikalinga ir biopsija.

Taigi, tirtis reikėtų tiek periodiškai, tiek ir įtariant kažkokį susirgimą bei jaučiant apie jį perspėjančius simptomus. Nors tokiu atveju vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Taip pat labai svarbu neignoruoti prostatos tyrimų esant vyresniame amžiuje, ypač, jeigu giminėje yra pasitaikę tokių susirgimų. Kadangi tik taip galima apsisaugoti nuo ligos ir ją aptikti, kol dar nėra per vėlu.

Ką reikia žinoti prieš tyrimą ir kaip jam pasiruošti?

Daugeliui bus tikrai aktualu, kaip atliekamas toks tyrimas. Tačiau dėl to nerimauti tikrai nereikėtų, kadangi pati tikrinimo procedūra yra itin paprasta, todėl ji nesiskirs nuo įprasto bendrojo kraujo tyrimo. Tiesa, šiuo atveju reikės atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus ir pasiruošti tyrimui. Kadangi prieš tai negalima užsiimti aktyvia veikla, todėl būtų geriausia vengti praktiškai bet kokio fizinio krūvio. Taip pat toks tyrimas turėtų būti atliekamas dar prieš lankantis pas urologą, jeigu planuojate vizitą pas šios srities specialistą. O jeigu jaučiate nemalonius simptomus, kurie gali būti tiek skausmas, tiek karščiavimas, prieš tai reikėtų atlikti įprastą šlapimo tyrimą ir įsitikinti, kad nėra uždegimo. Kadangi būtent jis gali būti pagrindinė negalavimo priežastis.

Be šių pagrindinių tyrimo niuansų daugeliui gali būti aktuali ir jo kaina. Kadangi apie įvairių ligos sukėlėjų klasifikaciją bei kaip tai identifikuojama tyrimo metu, žinos tikrai nedaugelis. Todėl dažnam bus svarbu, jog tai padėtų atrasti bei išspręsti nemalonius simptomus sukeliančias ligos problemas. Taip pat dažnas klausimas, kiek kainuoja toks tyrimas. Tačiau konkrečią sumą įvardinti būtų sudėtinga, kadangi galutinė kaina priklausys nuo to, kokioje gydymo įstaigoje nuspręsite jį atlikti. Bet dėl išlaidų šioje vietoje nerimauti nereikėtų, kadangi jos tikrai nebus didelės. Ypač lyginant, kiek daug nepatogumų gyvenime ir diskomforto galima patirti susidūrus su prostatos problemomis. Tuo labiau, kad kai kuriais atvejais būtent tyrimų dėka galima išvengti ir dar rimtesnių sveikatos problemų. Ir jie gali būti pilnai kompensuojami.