Neurochirurgo konsultacija - Affidea Lietuva

Tai yra gydytojas, kuris diagnozuoja bei atlieka chirurginį nervų ligų gydymą. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog visuomet po konsultacijos su šios srities specialistu bus reikalinga operacija. Kadangi kartais galima pasitelkti ir kitus alternatyvius metodus. Tuo labiau, jog invazinis gydymas praktiškai niekada nėra prioritetas ir gydytojai jį renkasi jau kraštutiniu atveju. Kai alternatyvų nėra arba jos nebūtų tokios veiksmingos. Taigi, pirmiausiai šiais specialistas gali įvertinti nervų sistemos būklę, atlikti reikiamus tyrimus arba juos paskirti ir tik tada priimti sprendimą dėl diagnozės bei ligos gydymo.

Kas yra neurochirurgija?

Bendrai tai yra medicinos mokslo sritis, kuri apima tiek galvos, tiek stuburo, centrinės bei periferinės nervų sistemų ligų diagnozavimą bei gydymą pasitelkiant invazinius metodus. Taip pat ši sritis apima ne tik darbą su pacientais, bet ir mokslinius tyrimus, kurie leidžia geriau suprasti ligų priežastis ir ieškoti efektyviausių būdų nervų sistemos problemoms spręsti. Taigi, atsakymas į klausimą, ką gydo šios srities specialistas gali būti pakankamai platus kaip ir pati sritis.

Kaip ir dauguma kitų medicinos sričių, taip ir ši reikalauja nuolatinio tobulėjimo bei domėjimosi naujausiais moksliniais tyrimais. Kadangi būtent tam yra skiriama tikrai daug dėmesio, norint, jog sudėtingiausios operacijos pavyktų sėkmingai. Be to, tai leidžia ir įvairias ligas ar nervų sistemos pažeidimus identifikuoti itin tiksliai. Kas labai svarbu ieškant optimaliausio gydymo būdo.

Kokias paslaugas teikia neurochirurgas?

Priklausomai nuo konkretaus atvejo, jos gali labai skirtis. Kadangi kartais gali pakakti ir paprasčiausios konsultacijos, ypač, jeigu liga nėra sudėtinga ir ją įveikti galima įprastais medikamentais. Taip pat neurochirurgas atlieka ir papildomus tyrimus, kurie gali būti reikalingi norint atrasti tikrąją negalavimų priežastį. Tačiau gydymo procesas ir geriausias variantas gali būti parinktas tik išsiaiškinus tikslią diagnozę bei įvertinus esamą sveikatos būklę. Tuomet gali būti paskirti medikamentai, kurie bus leidžiami injekcijomis. Tą irgi atliks šios srities gydytojas. Taip pat šie specialistai daro ir operacijas, kurios kartais gali būti ir labai sudėtingos. Dėl to jų darbo spektras yra itin platus ir tenka susidurti su pačiomis įvairiausiomis nervų ligomis bei skirtingomis jų priežastimis.

Pačios operacijos galėtų būti išskiriamos į planines ir skubias. Pastarosios dažniausiai atliekamos neplanuotai, kuomet pacientai patiria įvairias traumas ir reikia greitai šalinti jų padarinius. Kadangi kitu atveju viskas gali baigtis itin blogai. Ir bene dažniausios šiuo atveju yra galvos smegenų traumos, kurios atsiranda dėl pačių įvairiausių priežasčių. Nors gali pasitaikyti ir stuburo pažeidimai, dėl kurių tenka itin greitai imtis operacijų, tačiau jie nėra tokie dažni. Prie planinių operacijų galima būtų priskirti visus onkologinius susirgimus, su kuriais susiduria neurochirurgai. Ir šioje vietoje bene dažniausiai atliekamos galvos smegenų operacijos, kurios ir sudaro didžiąją šių specialistų darbo dalį. O kartais į pagalbą yra pasitelkiami netgi ir kitų medicinos sričių specialistai, kurie taip pat dalyvauja operacijose.

Kraujagyslių operacijos išsiskiria tuo, jog joms reikia specialios įrangos, todėl jos atliekamos ne kiekvienoje operacinėje. Lygiai taip pat identifikuojant šias sveikatos problemas prireikia daugybės moderniausių diagnostikos priemonių bei metodų. Tai būtų kompiuterinės tomografijos tyrimas, skaitmeninė angiografija, transkranijinė doplerografija bei magnetinis rezonansas. Ir tik po tokio išsamaus tyrimo galima imtis invazinių gydymo metodų. Kadangi dirbant su kraujagyslėmis reikės maksimalaus tikslumo, todėl neretai tai būna vienas iš sudėtingiausių gydymų.

Kada reikia kreiptis dėl konsultacijos?

Kai kuriais atvejais ją rekomenduoti gali ir šeimos ar bet kurios kitos srities gydytojas. Tačiau kartais galima ir iš tam tikrų specifinių simptomų suprasti, jog vertėtų pasikonsultuoti su šiuo specialistu. Dažniausiai tai bus įvairūs skausmai, kurie gali apimti gana skirtingas kūno sritis. Aišku, tam priežasčių gali būti ir kitų, tačiau neretai tai susiję būtent su nervų sistema, ypač, jeigu skaudamoje vietoje kažkokių kitokių sutrikimų nepavyksta rasti. Taip pat neretai pas šį gydytoją tenka kreiptis patyrus įvairias galvos, stuburo bei nugaros smegenų traumas. Kadangi jų metu gali būti pažeista nervų sistema. Taip pat sergant onkologinėmis ligomis, kuomet reikia spręsti, koks gydymas būtų efektyviausias ir ką reikėtų daryt. Taigi, atvejų gali būti labai įvairių, todėl delsti nereikėtų, kadangi nervų sistema yra viena iš jautriausių visame organizme. Todėl net ir menkiausias pažeidimas ir problema gali turėti itin rimtų padarinių.

Kiek kainuoja privačios neurochirurgo gydytojo konsultacijos?

Tai labai priklausys nuo situacijos, kadangi turint reikiamą siuntimą ir iš anksto užsiregistravus konsultacijai, ji gali būti ir visai nemokama. Tiesa, jeigu pagalbos prireikė pakankamai greitai ir nenorite laukti, tuomet apsilankymas pas šį gydytoją kainuos. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog privatus neurochirurgas pareikalaus daugybės išlaidų. Be to, galima dar prieš apsilankymą pasidomėti kainomis. Kadangi visos jos yra nurodytos paslaugų kainoraštyje, kur galima atrasti ne tik, kiek kainuoja skirtingų specialistų konsultacijos, bet ir kiek kainuotų įvairūs tyrimai. Kurie kartais taip pat gali būti reikalingi norint tiksliai nustatyti ligą bei jos priežastį.

Kaip galima užsiregistruoti pas neurochirurgą?

Tą galima padaryti itin paprastai, tereikia paskambinti į pasirinktą gydymo įstaigą ir sutarti dėl tinkamo vizito laiko. Aišku, dėl laiko reikės susiderinti, ne tik, kada tinka jums, bet ir kada jis būtų geras gydytojui. Taip pat užsiregistruoti galima ir internetu, kur viskas dar paprasčiau, tereikia užpildyti specialią formą svetainėje. Ir ji tikrai nepareikalaus daug laiko, tad galima iškart lankantis svetainėje užpildyti šią formą.

 

Registruotis tel.: 1811