Alergologas - klinikinis imunologas | Konsultacijos | Affidea.lt

Alergijos yra vienas dažniausių pacientų nusiskundimų pasaulyje, o jų plitimas nemažėja jau beveik penkiasdešimt metų. Mūsų laikais, žmogus gali būti alergiškas bet kam, tačiau dažniausiai pasitaiko būtent alergijos medikamentams, gyvūnų pleiskanoms, žiedadulkėms ir maistui.

 

Būtent dėl plataus šio susirgimo paplitimo, gydytojai alergologai yra tokie reikalingi. Alergologas imunologas gydo vaikų bei suaugusiųjų sveikatos negalavimus, kurie kyla dėl imuninės sistemos veiklos sutrikimų. Jis tą daro tirdamas, kaip jūsų kūno imuninė sistema pati kovoja su infekcija ir tuomet gali paskirti gydymą, kuris gydytų padidėjusį jautrumą, sukeliantį alergiją.

 

Alergologai imunologai yra tie gydytojai, kurie gali diagnozuoti ir gydyti tokias dažnai pasitaikančius negalavimus kaip šienligė, maisto alergijos, įvairių produktų netoleravimas, egzema, psoriazė, astma ir tam tikros sinusų bei ausų infekcijos rūšys.

 

Dažniausiai alergologų imunologų naudojamos tyrimo priemonės yra odos dūrio arba pleistro testai bei antikūnių ir T ląstelių tyrimai. Šios priemonės leidžia nustatyti, kokios medžiagos sukelia alergines reakcijas ir koks yra dabartinis jūsų imuninės sistemos stovis.

 

Alergologo konsultacija

 

Alergijų yra daugybė rūšių ir, kad ir kaip būtų gaila, jos ne visada yra lengvai atpažįstamos. Tačiau, yra keli simptomai, kurie padeda indikuoti, kad jums pats metas užsiregistruoti alergologo konsultacijai:

 

–   Chroniškas knarkimas arba nemiga

Daugelis alergijų sukelia didelį uždegimą sinuso ertmėje. Tai gali apsunkinti kvėpavimą miegant ir galiausiai sukelti knarkimą ar nemigą. Jeigu niekaip negalite rasti knarkimo ar nemigos priežasties, apsilankymas alergologo dermatologo konsultacijoje gali tapti išeitimi.

 

–   Chroniškos ausų arba sinusų infekcijos

Dėl alergijų mūsų kūnas nusilpsta ir tampame nebe tokie atsparūs įvairioms bakterijoms bei virusams. Natūralu, kad esame kur kas lengviau paveikiami peršalimo ligų. Jeigu pastebėjote, kad dažnai turite ausų ar sinusų infekcijas, verta pasitikrinti pas gydytoją alergologą.

 

–   Neaiškios kilmės gerklės perštėjimas

Tai yra vienas iš dažniausių sezoninių alergijų simptomų, kurį žmonės neretai ignoruoja painiodami su peršalimu. Priklausomai nuo paties alergeno ir jo patekimo į mūsų kūną, galime jausti skirtingus simptomus, tačiau nuolat jaučiant gerklės perštėjimą derėtų nedelsiant atlikti tyrimus pas alergologą imunologą.

 

Likus savaitei prieš konsultaciją, pasitarkite su savo gydytoju dėl antihistamininių vaistų vartojimo. Taip pat, rekomenduojama pradėti vesti maisto dienoraštį ir užsirašyti visus produktus, kuriuos tepate ant kūno – tai padės alergologui dermatologui nustatyti neaiškių bėrimų kilmę.

 

Jau pačios konsultacijos metu nepamirškite užduoti gydytojui jums rūpinčių klausimų. Neretai pasitaiko taip, kad vos įžengę į kabinetą pamirštame viską, ko norėjome klausti. Būtent dėl to, geriausia iš anksto užsirašyti kylančius klausimus, kad konsultacija jums būtų kuo naudingesnė. Pagrindinis konsultacijos tikslas yra suteikti jums kuo daugiau informacijos apie jūsų sveikatos būklę ir rasti tinkamiausius gydymo būdus.

 

Registruotis tel.: 1811