Krūties vėžio tyrimai - Affidea Lietuva

Krūties vėžys yra vienas dažniausių moterų onkologinių susirgimų visame pasaulyje. Ankstyva diagnostika padeda užtikrinti gydymo efektyvumą, todėl krūties vėžio tyrimai turėtų būti atliekami periodiškai. Tai efektyvus metodas, padedantis medikams kasmet nuo mirties išgelbėti daugybę pacienčių.

Kada rekomenduojama atlikti krūties vėžio tyrimus?

Krūties vėžio tyrimus vyresnėms nei 40 metų moterims rekomenduojama atlikti bent kartą per porą metų. Taip pat dažniau pasitikrinti rekomenduojama toms moterims, kurių šeimoje buvo sergančiųjų šia vėžio forma. Krūties vėžio tyrimai apima kelis metodus: tikrinamas CA 15-3 krūties vėžio žymuo, atliekamas rentgeninis tyrimas arba krūtų echoskopija.

Kam rekomenduojama tirtis profilaktiškai?

Krūties vėžio tyrimai įgalina ankstyvą diagnostiką, tad gydymas taip pat padeda pasiekti geresnių rezultatų. Galima išskirti dvi grupes pacienčių, kurioms gydytojai rekomenduoja skirti dėmesio patikrai dėl krūties vėžio – tai 40 metų sulaukusios pacientės ir tos, kurių šeimoje jau buvo diagnozuota šios formos vėžio atvejų.

Moterims, kurioms virš 40 metų

Tai amžius, kuriame dažniausiai pasireiškia tokio tipo susirgimai, todėl periodiškai pasitikrinti kas du metus rekomenduojama visoms moterims be išimties, sulaukusioms 40 metų amžiaus. Tokia amžiaus norma patikroms yra nustatyta daugelyje šalių ir padeda medikams išgelbėti daugybės moterų gyvybes anksti diagnozuojant krūties vėžį.

Moterims, kurių šeimoje yra moterų, sirgusių krūtų vėžiu

Daugiau dėmesio savo sveikatai skirti ir profilaktiškai atlikti tyrimus dėl krūties vėžio gydytojai rekomenduoja į rizikos grupę patenkančioms pacientėms, kurių šeimoje buvo sergančių šia ligos forma. Tokiu atveju gali būti papildomai atliekami ir genetiniai tyrimai, kurie nustato paveldimumą – tokias ligas kaip krūties vėžys galima paveldėti iš kartos į kartą.

Kaip pasiruošti krūtų vėžio tyrimui?

Krūties vėžio tyrimai atliekami greitai ir paprastai, todėl jiems nereikalingas joks išankstinis pasiruošimas. Būtina žinoti, kad tikslumui užtikrinti vėžio žymenų tyrimus gydytojai moterims rekomenduoja atlikti du kartus – prieš menstruacijas ir jų metu.

Kokia tyrimo nauda?

Ankstyva diagnostika užtikrina gydymo efektyvumą, todėl krūties vėžio tyrimai yra itin naudingi. Krūties vėžys – rimta grėsmė, su kuria susiduria daugybė moterų visame pasaulyje. Tik tyrimai ir ankstyva diagnozė padeda išgelbėti moterų gyvybes. Krūties vėžio tyrimų kaina yra palyginti nedidelė, o pats tyrimas atliekamas greitai ir paprastai. Taigi, neverta atidėlioti tyrimo – geriau skirkite šiek tiek laiko ir atlikite krūtų tyrimus, kad galėtumėte jaustis ramiai ir užtikrintai.

Ar reikia mokėti už krūties vėžio tyrimus?

Mūsų klinikoje krūties vėžio tyrimai yra mokami. Atliekami keleto tipų tyrimai: tiriami vėžio žymenys, atliekamas rentgeninis tyrimas arba echoskopija. Kokį tyrimą ar jų kompleksą atlikti yra tikslingiausia, patars gydytojas. Dažnai skirtingi tyrimų metodai naudojami patikslinti pirminio tyrimo rezultatus ir patvirtinti arba paneigti diagnozę.

Visą informaciją apie krūtų vėžio tyrimus ir jų kainas bei paslaugą teikiančias klinikas rasite šioje svetainėje. Čia taip pat galite užsiregistruoti konsultacijai su gydytoju ar internetu rezervuoti laiką tyrimui.