Vazektomija - Affidea Lietuva

Vazektomija (sterilizacija) – tai vyrams atliekama operacija, kuria siekiama ilgalaikės (nuolatinės) sterilizacijos. Retais atvejais vazektomija atliekama pasikartojančio sėklidės prielipo ar sėklidės uždegimo prevencijai.

Operacijos metu sėkliniai latakai yra pažeidžiami (perkerpami, uždeginami ar perrišami), dėl šios priežasties orgazmo ir ejakuliacijos metu sustabdomas spermatozoidų patekimas į šlaplę.

Po vazektomijos vaisingumas yra sunkiai atkuriamas, t. y. naudojant šiuolaikinius būdus ir metodus, to padaryti paprastai neįmanoma. Kuo daugiau laiko praeina po operacijos, tuo mažesnė tikimybė atkurti vaisingumą. Todėl ši operacija rekomenduojama tik tiems vyrams, kurie yra įsitikinę, jog ateityje palikuonių susilaukti nenorės. Jei vyrai nėra pilnai įsitikinę, kad ateityje nenori susilaukti palikuonių, rekomenduojama prieš vazektomiją išsaugoti spermą, pavyzdžiui, ją užšaldant (procedūra atliekama ir sperma saugoma kitose įstaigose), o to negalint/nepageidaujant – vazektomija nerekomenduojama.

Net ir po sėkmingos vazektomijos galimybė apvaisinti moterį išlieka iki 12 savaičių. Po to rekomenduojama atlikti du spermogramos tyrimus, kad būtų patikrinta, ar yra likę gyvybingų spermatozoidų, t.y. ar vazektomija sėkminga. Nežiūrint tinkamo operacijos atlikimo, operacijos metu ir/ar vėliau gali kilti komplikacijos.

Ar operacija daro įtaką lytiniam gyvenimui?

 

Registruotis tel.: 1811

 

Vazektomijos operacija neturi įtakos vyrui turėti erekciją ar mėgautis lytinio akto metu ir nepadidina prostatos vėžio ar kitų sveikatos problemų rizikos.