Laboratoriniai tyrimai - Affidea Lietuva

Laboratoriniai tyrimai

“Affidea” Vilniaus klinikoje atliekame per 600 skirtingų rūšių laboratorinių tyrimų!

Registruotis tel.: 1811

Su laboratoriniais tyrimais yra susidūręs kiekvienas, kadangi tokie tyrimai yra atliekami periodiškai vertinant bendrą organizmo būklę. Tiesa, dažnu atveju yra paimamas arba pateikiamas mėginys, o pats tyrimas jau atliekamas laboratorijoje ir šiame procese žmogus nedalyvauja. Tačiau tuomet yra analizuojami bei pateikiami rezultatai, pagal kuriuos ir galima vertinti tiek bendrą sveikatos būklę, tiek vieną ar kitą problemą bei jos priežastis. Būtent todėl tokie tyrimai yra itin svarbūs, kadangi būtent jie gali būti pirminis informacijos šaltinis, jog kažkokia norma neatitinka įprastos ir tuomet galima įtarti problemą bei ją spręsti. Kadangi akivaizdūs simptomai pasirodo tikrai ne iš karto.

Kada atliekami laboratoriniai tyrimai?

Jie gali būti atliekami praktiškai bet kada, ypač įtariant kažkokią sveikatos problemą arba suprastėjus savijautai. Tačiau net ir visiškai sveikam žmogui tyrimai bus naudingi ir juos vertėtų atlikti bent kartą per metus. Kadangi savo sveikata turi pasirūpinti kiekvienas asmeniškai. Kitu atveju galima aptikti įvairias ligas jau pakankamai vėlyvoje jų stadijoje ir tuomet gydymas bus pakankamai sudėtingas.

Kaip pasiruošti laboratoriniams tyrimams?

Pasiruošimas labai priklausys nuo konkretaus tyrimo. Tuo labiau, kad mėginį gali surinkti tiek medicinos įstaigos darbuotojas, tiek ir pats žmogus, bent jau kai kuriais atvejais. Taigi, jeigu bus atliekamas praktiškai bet koks kraujo tyrimas, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius pasiruošimo niuansus. Geriausia jį atlikti ryte, kadangi prieš tai 12 valandų reikėtų susilaikyti tiek nuo valgymo, tiek nuo rūkymo, tiek ir nuo sporto ar bet kokios kitos aktyvesnės veiklos. Taip pat dvi paras prieš tai neturėtų būti vartojamas alkoholis. Be to, reikėtų vengti ir streso, kuris taip pat gali turėti įtakos tyrimo rezultatams. Jeigu vartojate kažkokius vaistus ir galima bent parai jų atsisakyti, tuomet reikėtų taip ir padaryti. Aišku, šioje vietoje dar galima pasikonsultuoti su gydytoju.

Nors šlapimo tyrimas yra paprastesnis, tačiau jam pasiruošimo taip pat reikės. Tuo labiau, kad šiuo atveju mėginį kiekvienas turės paimti pats. Todėl pirmiausiai reikia nusiplauti rankas naudojant muilą, tuomet būtų pravartu vandeniu apiplauti išorinius lytinius organus bei juos nusausinti. Imant mėginį negali būti liečiamas vienkartinio indelio vidus. O jį uždarius reikėtų nuvalyti išorinę dalį, kad ji būtų sausa. Tuomet jau galima užrašyti savo vardą, pavardę bei gimimo metus ir laiką, kada tiksliai buvo paimtas mėginys. Jeigu įmanoma, geriausia būtų visa tai atlikti ryte.

Spermogramos tyrimas yra gana specifinis, tačiau jam didesnio pasiruošimo nereikės, ypač jeigu ejakuliatas bus surenkamas tam pritaikytoje patalpoje gydymo įstaigoje. Tačiau labai svarbu prieš šį tyrimą susilaikyti nuo lytinių santykių bent 2 paras, tiesa, susilaikymas taip pat neturėtų būti ilgesnis, negu 7 paros. Jeigu nepavyksta surinkti mėginio tam skirtoje vietoje, tai galima daryti ir namuose, tačiau tokiu atveju gali atsirasti rezultatų netikslumų, ypač, jeigu nepavyks išlaikyti reikiamų sąlygų. Todėl mėginys į laboratoriją turi būti pristatytas per valandą laiko nuo jo surinkimo. Taip pat reikėtų vengti temperatūros svyravimo. O ėminį galima laikyti ne žemesnėje nei 20oC ir ne aukštesnėje nei 37oC temperatūroje. Ant indelio reikėtų užrašyti tokią pačią informaciją kaip ir pateikiant šlapimo tyrimą. Taip pat prieš atliekant šią procedūrą nerekomenduojama naudoti antibiotikus, hormoninius preparatus arba turinčius sudėtyje sulfanilamidų bei kitus medikamentus, kurie galėtų turėti įtakos rezultatams.

Kokia laboratorinių tyrimų nauda?

Tai yra galimybė ne tik įvertinti bendrą organizmo sveikatos būklę, bet ir identifikuoti įvairius negalavimus bei jų priežastis. Kadangi yra vertinamas ne vienas kriterijus ir pagal juos nustatomos problemos. Ką padaryti kažkokiu kitu būdu gali būti neįmanoma. Kadangi kartais žmonės gali ir nejausti jokių simptomų. Be to, neretai jie būna panašūs daugumai skirtingų ligų, todėl vien pagal tai kažką spręsti bus sudėtinga. Ir būtent tyrimai šioje vietoje gali parodyti tikslią problemos priežastį. Taigi, be jų nebūtų galima taikyti ir tolimesnio gydymo arba aiškintis, kas yra ligos sukėlėjas bei vertinti, su kokiomis problemomis susiduria žmogus. Ir dėka tyrimų galima ne tik išsiaiškinti įvairius susirgimus, bet ir juos identifikuoti pradinėse stadijose bei taip išvengti rimtesnių problemų.

Kas atlieka laboratorinius tyrimus?

Tuo rūpinasi šioje srityje dirbantys kvalifikuoti specialistai, kurių neretai žmonės netgi nemato, kadangi jie dirba uždarose laboratorijose, kurias galima rasti tikrai ne vienoje gydymo įstaigoje. Kadangi tyrimai gali būti atliekami tiek poliklinikose, tiek ligoninėse, tiek privačiose laboratorijose.

Kas gali turėti įtakos tyrimų rezultatams?

Nors praktiškai visais atvejais atliekami tie patys tyrimai, tačiau jų rezultatai yra vertinami atsižvelgiant į daugybę kriterijų. Kadangi labai daug faktorių turės tam įtakos ir juos visus reikia įvertinti. Todėl ir optimalios normos kiekvienu atveju gali kažkiek skirtis priklausomai nuo šių pagrindinių faktorių.

Amžius

Suaugusiųjų eritrocitų skaičius bei hemoglobino koncentracija visuomet bus mažesnė, negu naujagimių, kurios pats pikas fiksuojamas pirmomis gyvenimo paromis. Vėliau didėjant arterinio deguonies kiekiui spartėja eritrocitų irimas. Taip pat naujagimių kepenys dar nebus pilnai išsivysčiusios, todėl ir fermentų aktyvumas pirmosiomis dienomis bus mažesnis. Tuo tarpu žmogui senstant natūraliai didėja ir bilirubino koncentracija. Lygiai kaip ir lipidų koncentracija, kuri natūraliai didėja su kiekvienais metais. O imunoglobulinų gamyba pasiekia optimalų lygį tik vaikui sulaukus vienerių metų. Todėl priklausomai nuo amžiaus skirtingai vertinami bei interpretuojami tyrimų rezultatai.

Nėštumas

Tai bus aktualu kiekvienai besilaukiančiai moteriai, kadangi nėštumo metu pastebimi pakankamai ryškūs pokyčiai organizme, kurie turi įtakos ir atliekamiems tyrimams. Kadangi laukiantis didėja geležies sunaudojimas, todėl natūraliai sumažėja tiek jos, tiek ir feritino koncentracijos. Taip pat organizme didėja įvairių ūmios fazės baltymų kiekis. O paskutinį trimestrą net iki 50 procentų gali padidėti glomerulų filtracija. Taigi, besilaukiančiųjų sveikatos būklė vertinama pagal kitus būtent šiam gyvenimo etapui būdingus kriterijus.

Mityba

Nuo jos priklauso ne tik tyrimų rezultatai, bet ir bendra organizmo būklę bei savijauta. Būtent dėl šių priežasčių prieš tam tikrus tyrimus rekomenduojama išvis nevalgyti. Kadangi suvalgius praktiškai bet ką organizme iškart padidėja gliukozės koncentracija, o trigliceridų kiekis gali išaugti dar labiau. Taip pat maistas turi įtakos ir daugybei su virškinimu susijusioms medžiagoms bei fermentams. Tačiau ilgai badauti negalima, kadangi po maždaug dviejų parų sumažėja tiek šlapalo bei šlapimo rūgšties, tiek ir kraujo baltymų kiekis, kas gali iškreipti tyrimo rezultatus. Taip pat pastovi mityba gali labai atsispindėti atliekant tyrimus, ypač jeigu ji nėra visavertė arba piktnaudžiaujama tam tikrai produktais.

Fizinis aktyvumas

Net ir pakankamai nedidelis fizinis krūvis gali lemti gana nemažą tam tikrų medžiagų bei jų koncentracijos organizme padidėjimą. Kadangi sportuojant kreatinkinazė tampa net iki 4 kartų aktyvesnė. Taip pat daugėja ir adrenalino bei noradrenalino ir kortizolio koncentracijos, bet tuo pačiu sumažėja insulino kiekis. O tam tikra veikla, pavyzdžiui, ilgesnis pasivažinėjimas dviračiu lems PSA padidėjimą. Todėl prieš praktiškai visus tyrimus rekomenduojama to vengti. Taip pat vertinant jų rezultatas atsižvelgiama ir į žmogaus gyvenimo būdą bei jo aktyvumą.

Kofeinas

Dėl jo didėja gliukozės kiekis kraujyje, renino bei katecholaminų koncentracijos. Todėl norint ištirti būtent šiuos elementus vertėtų atsisakyti bet kokio kofeino, bei kavos 12 valandų iki mėginio paėmimo. Kadangi tai gali labai iškreipti galutinį rezultatą ir tyrimas tuomet nebus tikslus.

Narkotikai

Prie jų priskiriamos ne tik psichotropinės medžiagos, bet ir dauguma vaistų, kurie tiesiogiai lemia tam tikrų medžiagų kiekio svyravimus organizme. Pavyzdžiui, statinai lemia didėjantį kepenų fermentų aktyvumą. Oraliniai kontraceptikai turi įtakos transportinių baltymų kiekiui, o metabolitai turi labai didelę įtaką fermentams, gliukozės kiekiui bei krešėjimo faktoriams. Todėl, jeigu tik leidžia paciento būklė, rekomenduojama bent parą laiko iki tyrimo atsisakyti visų vaistų. Tiesa, šiuo klausimu galima dar pasitarti su gydytoju.

Rūkymas

Net jeigu žmogus rūko pastoviai, tuomet bent pora valandų prieš tyrimą reikėtų to atsisakyti. Kadangi tai gali labai iškreipti rezultatus. Kadangi parūkius padidėja adrenalino, kortizolio, monocitų, aldosterono, neutrofilų bei kraujo krešėjime dalyvaujančių baltymų kiekis ir bendra šių medžiagų koncentracija. O ilgą laiką rūkančių žmonių organizme pastebimas didesnis fermentų aktyvumas, didesnė sunkiųjų metalų koncentracija bei randama daugiau vėžio žymenų.

Alkoholis

Nuo 2 iki 4 valandų tarpe po jo vartojimo yra pastebimas itin ryškus poveikis organizmui: padidėja laktato kiekis, sumažėja gliukozės, nes slopinama vieno iš kepenų fermento veikla. Taip pat alkoholiui skylant į acetatą ir acetaldehidą pastebimas sumažėjęs šlapimo rūgšties išsiskyrimas ir tuo pačiu padidėjusi jos koncentracija serume. Ilgiau piktnaudžiaujant alkoholiu dėl toksinio jo poveikio padidės kepenų fermentų aktyvumas. Lėtiniais atvejais sumažėja trigliceridų skaidymas, todėl padidėja jų koncentracija organizme. Ir visa tai tikrai nėra gerai bei gali turėti ne tik neigiamos įtakos, bet ir lemti įvairius negalavimus bei prastą savijautą.

Sezoniškumas

Nors jis tokios didelės įtakos kaip kiti veiksniai neturi, tačiau vasaros metu yra pastebimas trijodtironino koncentracijos sumažėjimas. Ir žiemos metu ji būna maždaug 20 procentų didesnė. Taigi, darant tyrimus į tai taip pat gali būti atsižvelgiama, ypač, jeigu pastebimas būtent šios medžiagos nuokrypis nuo normų.

Rasė

Tai genetiškai nulemti organizmo ypatumai, todėl praktiškai visi baltaodžiai turės mažiau leukocitų, bet daugiau granuliocitų ir monocitų, negu japonai arba juodaodžiai. Taip pat pastarųjų kreatinkinazės kiekis organizme praktiškai visuomet bus didesnis, lyginant su baltaodžiais. Nors jos aktyvumas dar labai priklauso ir nuo lyties, ir nuo amžiaus bei kūno masės. Todėl šie tyrimai moterims ir vyrams yra vertinami skirtingai. Be to, juodaodžiai pasižymi didesne B12 vitamino koncentracija kraujo serume. Taigi, vertinant sveikatos būklę yra atsižvelgiama ir į žmogaus rasę.

Kokie laboratoriniai tyrimai atliekami mūsų klinikoje?

Galime pasiūlyti itin platų laboratorinių tyrimų spektrą, kadangi atliekame kiek daugiau nei 600 skirtingų rūšių tyrimų. Todėl pas mus tikrai galėsite įsivertinti organizmo būklę pagal skirtingus kriterijus arba atrasti net ir labai specifinių negalavimų priežastis. Tuo labiau, kad ne tik yra atliekami visi šie tyrimai, bet ir jų atsakymai pateikiami itin greitai bei tiksliai. Todėl iš karto juos galima ir vertinti bei interpretuoti. Taip pat galima pasikonsultuoti su skirtingų sričių gydytojais, kurie padės sprendžiant praktiškai bet kokią sveikatos problemą.

Tiesa, kai kurie tyrimai gali būti mokami ir jų įkainiai gali skirtis. Kadangi kiekvienam tyrimui yra naudojama individuali metodika bei skirtingos priemonės. Todėl nuo to tiesiogiai priklausys ir jų kainos. Tačiau tikrai nereikėtų nerimauti dėl didelių išlaidų. Kadangi pas mus atliekami tik tikrai reikalingi ir būtini tyrimai, kurių rezultatų reikia vertinant sveikatos būklę ir sprendžiant jos problemas. Taip pat visos kainos bus žinomos dar prieš tai, todėl galėsite nuspręsti, kuriuos tyrimus norite atlikti ir kuris variantas būtent jums bus tinkamiausias. Kadangi kartais gali būti tiriama kompleksiškai, o kai kuriais atvejais prireiks itin tikslaus ir konkretaus tyrimo, kuris padės įvertinti situaciją.

45 Rasti rezultatai

Alergenų tyrimai

ImuPro Complete maisto netoleravimo tyrimas

ImuPro Complete maisto netoleravimo tyrimas tiria 270 skirtingų maisto alergenų. Tyrimo sudėtis: Mėsa: jautiena, vištiena, elniena, antiena, ožkiena, žąsiena, kiškiena, ėriena, strutiena, kiauliena, putpeliena, triušiena, stirniena, kalakutiena, veršiena, šerniena; Grūdų alternatyvos ir krakmolo turintys produktai: burnotis, bermudinė maranta, grikiai, saldžioji ceratonija, manijokas, fonio, laiboji pirštuolė, topinambai, bulvinė saulėgrąža, lubinai, kukurūzai, saldūs kukurūzai, soros, bolivinė balanda, […]

Alergenų tyrimai

ImuPro Screen maisto netoleravimo tyrimas

ImuPro Screen maisto netoleravimo tyrimas ištiria 22 pagrindinius maisto alergenus. Tyrimo sudėtis: Mėsa: vištiena; Grūdų alternatyvos ir krakmolo turintys produktai: ryžiai; Javai (su gliutenu): gliutenas; Daržovės: morka, paprika, pomidoras; Prieskoniai ir prieskoninės žolelės: česnakas, vanilė; Saldikliai: medaus mišinys; Ankštiniai: šparaginė pupelė, žirnis, sojos pupelė; Žuvis ir jūros gėrybės: omaras; Kiaušiniai: vištos kiaušinis; Vaisiai: bananas, apelsinas, […]

Alergenų tyrimai

ImuPro Basic maisto netoleravimo tyrimas

Tyrimo sudėtis: Mėsa: jautiena, vištiena, ėriena, kiauliena, kalakutiena; Grūdų alternatyvos ir krakmolo turintys produktai: grikiai, kukurūzai, soros, ryžiai; Javai (su gliutenu): miežiai, gliutenas, avižos, rugiai, spelta, kviečiai; Daržovės: baklažanas, burokėlis, brokolis, morka, šakninis salieras, čili cayenne, cukinija, agurkas, kaliaropė (ropinis kopūstas), poras, alyvuogė, svogūnas, bulvė, raudonasis kopūstas, paprika, pomirodas; Grybai: prievagrybis; Prieskoniai ir prieskoninės žolelės: […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

FOX makrogardelės padidėjusio jautrumo maistui tyrimas 287

FOX makrogardelės tyrimas yra skirtas ištirti padidėjusį jautrumą maistui. Tai pusiau kiekybinis in vitro diagnostinis tyrimas, nustatantis IgG 1-4 poklasių antikūnus. Kokie alergenai ištiriami? Ištiriami 287 maisto produktai ir maisto priedai iš šių maisto grupių: žuvis, jūros gėrybės mėsa ir jos produktai pienas, jo produktai, kiaušiniai javai ir sėklos riešutai daržovės ankštinės daržovės vaisiai prieskoniai […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Alergijų tyrimas ALEX

ALEX alergenų tyrimas yra išsamus ir inovatyvus alergijų tyrimas iš kraujo. Tyrimo metu nustatomas paciento įsijautrinimas specifiniams alergenams: alergenų ekstraktams molekuliniams alergenams bendras IgE Atlikę alergijos tyrimą ALEX gausite visapusiškus ir išsamius rezultatus apie savo sveikatą, nes tyrimas dengia net 99% visų šiuo metu kliniškai reikšmingais pripažintų alergenų. Kada rekomenduojama atlikti alergijų tyrimą? Alergijos tyrimas […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Vaikų sveikatos profilaktinės tyrimų programos

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje. Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Programos sudėtį rasite kainyne: Kainynas   Registruotis tel.: 1811 Registruotis internetu    

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Tyrimų programa prieš operaciją

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje. Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Programos sudėtį rasite kainyne: Kainynas   Registruotis tel.: 1811 Registruotis internetu  

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Mineralų, mikroelementų ir vitaminų tyrimų programos

Vitaminai yra ypatingai svarbūs mūsų organizmui, o esant jų trūkumui gali atsirasti įvairiausių sveikatos sutrikimų ir ligų, todėl vitaminų tyrimas yra labai svarbus. Pavyzdžiui organizme trūkstant vitaminų B ar D galimas silpnumas, nuovargis. Galima tirti įvairiausius vitaminus organizme. Išsamus vitaminų ir mikroelementų tyrimas apima vitamino D tyrimą, B grupės vitaminų tyrimą, taip pat vitamino C […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programos

Jeigu manote, kad galite būti užsikrėtę LPL (lytiškai plintančia liga), – pasitikrinkite. Ypač jeigu pastebėjote vieną ar kelis iš žemiau išvardytų požymių, nedelskite ir pasitikrinkite iškart. Lytiškai plintančios ligos reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros jas gydant. Netinkamas gydymas arba visiškas negydymas gali sukelti ilgalaikių ar net nebepagydomų padarinių. Pavyzdžiui, paskatinti nevaisingumą ar impotenciją. O nėštumo ir gimdymo metu LPL galima užkrėsti dar negimusį kūdikį. Lytiškai plintančiomis ligomis gali […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Kraujo tyrimų programos sportuojantiems

Pasiryžote pradėti sportuoti, o gal jau seniai sportuojate? Rekomenduojame šią sveikatos tikrinimo programą. Išsamūs kraujo tyrimai vienodai svarbūs tiek sportuojantiems ar norintiems pradėti sportuoti, tiek mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį. Sporto medicinos specialistai tikrintis sveikatą rekomenduoja kartą per metus, net jeigu nejaučiate jokių negalavimų. Sportuojantys asmenys periodiškai atlieka kraujo tyrimus ne tik tam, kad sužinotų, ar […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Bendro organizmo ištyrimo programos moterims/vyrams

Kraujo tyrimas – labai svarbi informacija vertinant bendrą organizmo sveikatos būklę. Taip pat tai yra greičiausias ir efektyviausias būdas įvertinti organizmo būklę. Atlikti kraujo tyrimus rekomenduojama kas metus, o tam tikrais atvejais (sergant arba turint sveikatos problemų) ir dažniau. XXI amžius yra didelių pokyčių laikas. Žmonių gyvenimas kupinas ne tik gerų emocijų, įspūdžių, kelionių ar kitų malonių dalykų, […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Mišrių alergenų rinkinys 35 (48)

Rinkinio sudėtis:  Menkė / Obuoliai / Vištiena / Jautiena / Kiauliena / Citrusinių vaisių mišinys (greipfrutas, citrina, apelsinas, mandarinas) / Braškės / Baltosios pupelės / Žirneliai / Kvietiniai miltai / Graikiški riešutai / Lazdyno riešutai / Sojos pupelės / Žemės riešutai / Čederio sūris / Karvės pienas / Kiaušinis / Pelėsinių grybų mišinys (Penicillium notatum, […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Mišrių alergenų rinkinys 54

Rinkinio sudėtis:  Namų dulkių erkė (Dermatophagoides farinae) / Namų dulkių erkė (Dermatophagoides pteronyssinus) / Bičių nuodai / Vapsvų nuodai / Vokiškasis prūsokas (tarakonas)/ Namų dulkės / Katė / Šuo / Arklys / Pelėjūnas (Penicillium notatum) / Juodgrybis (Cladosporium herbarum) / Galvenis (Aspergillus fumigatus) / Sausgrybis (Alternaria alternata) / Kvapnioji gardunytė / Šunažolė / Pašarinis motiejukas […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Maisto alergenų rinkinys 29

Rinkinio sudėtis:  Krevetės / Krabas / Lašiša / Tunas / Menkė / Vištiena / Jautiena / Kepimo mielės / Salieras / Svogūnas / Česnakas / Bulvės / Pomidorai / Bananai / Obuoliai / Braškės / Apelsinai / Migdolai / Lazdyno riešutai / Sojos pupelės / Žemės riešutai / Žirneliai / Sezamai / Ryžiai / Kvietiniai […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Maisto alergenų rinkinys 34 (40)

Rinkinio sudėtis:  Kiaušinio baltymas / Kiaušinio trynys / Karvės pienas / Karvės pienas UHT / Kazeinas / Kvietiniai miltai / Gliutenas / Ryžiai / Soja / Sezamai / Žemės riešutai / Lazdynų riešutai / Pistacijos / Saulėgrąžos / Moliūgo sėklos / Apelsinai / Braškės / Obuoliai / Bananai / Kivi / Šilkmedžio vaisiai / Figos […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Įkvepiamųjų alergenų rinkinys 26 (51)

Rinkinio sudėtis:  Ankstyvųjų žolių mišinys (pavasarinė žolė, paprastoji šunažolė, motiejukas) / Vėlyvųjų žolių mišinys (tikroji knisažolė, nendrė, vilūnė) / Javų žiedadulkių mišinys (rugiai, avižos, miežiai, kviečiai) / Rugiai / Ankstyvųjų medžių žiedadulkių mišinys (alksnis, beržas, lazdynas, kiparisas, uosis) / Ankstyvųjų medžių žiedadulkių mišinys (ąžuolas, alyvmedis, riešutmedis (graikinis), platanas, veimutinė pušis) / Alymedis / Šilkmedis / […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Įkvepiamųjų alergenų rinkinys 33 (46)

Rinkinio sudėtis:  Namų dulkių erkė (Dermatophagoides pteronyssinus) / Namų dulkių erkė (Dermatophagoides farinae) / Katė / Šuo / Arklys / Vištų plunksnos / Gyvūnų šerių mišinys (Jūrų kiaulytė, pelė, žiurkė, triušis, žiurkėnas) / Narveliuose laikomų paukščių plunksnų mišinys (Banguotos papūgėlės, kanarėlės, papūgos ir kikilio plunksnos) / Kultivuoti kviečiai / Kultivuoti rugiai / Tikroji knisažolė / […]

Kraujo tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Žarnyno mikrobiotos tyrimas

Mikrobiologijos labaratorijoje nustatomas specifinės bakterijos, tokios kaip Lactobacillus, Biffidobacterium, patogeninės bakterijos bei mieliagrybiai, bei jų pusiausvyra. Taip pat, tyrimo metu atliekamas H. Pylori antigeno tyrimas. Pacienui pateikiama išsami ištirtų žarnyno bakterijų analizė bei aprašas apie jas. Šis  darbo tyrimas yra atliekamas pasėlio metodu. Atlikimo terminas yra 7 darbo dienos. Sutrikusiai žarnyno mikrobiotai būdingas sumažėjęs gerųjų […]

Kraujo tyrimai, Laboratoriniai tyrimai, Paslaugos nėščiosioms

NIPT tyrimas

Kas yra NIPT? NIPT – neinvaziniai prenataliniai vaisiaus DNR tyrimai, atliekami iš motinos kraujo. Tai tyrimai, skirti patikrinti vaisiaus sveikatą dėl galimų genetinių sutrikimų (chromosomų rinkinio mutacijų). Kas nustatoma NIPT tyrimu? Autosominės aneuploidijos: Dauno sindromo (21 chromosomos trisomija), Edvardso sindromo (18 chromosomos trisomija) ir Patau (13 chromosomos trisomija) sindromo rizika. Lytinių chromosomų skaičiaus pakitimai: Turnerio […]

Kraujo tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

GutWell žarnyno mikrobiomo tyrimas

Mikrobiomas – tai ekologinė mikroorganizmų bendruomenė, kuri sukuria specialią terpę žarnyne ir atlieka labai svarbias funkcijas. Sveika žarnyno mikrobiomo pusiausvyra lemia mažesnį žarnyno pralaidumą toksinams, maina intoksikacijos, sepsio ir uždegimo riziką, didina ląstelių jautrumą insulinui, palaiko sveiką žarnyno, medžiagų apykaitos, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Sveiką mikrobiomo balansą palaiko ir sktina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo […]

Kraujo tyrimai

Krūties vėžio tyrimai

Krūties vėžys yra vienas dažniausių moterų onkologinių susirgimų visame pasaulyje. Ankstyva diagnostika padeda užtikrinti gydymo efektyvumą, todėl krūties vėžio tyrimai turėtų būti atliekami periodiškai. Tai efektyvus metodas, padedantis medikams kasmet nuo mirties išgelbėti daugybę pacienčių. Kada rekomenduojama atlikti krūties vėžio tyrimus? Krūties vėžio tyrimus vyresnėms nei 40 metų moterims rekomenduojama atlikti bent kartą per porą […]

Kraujo tyrimai

Kraujagyslių tyrimai

Širdies kraujagyslių ligos yra viena dažniausių mirties priežasčių, todėl jų būkle verta susirūpinti. Miokardo infarktas ar insultas gali stipriai pažeisti gyvybines funkcijas, o padariniai liks visam gyvenimui. Širdies kraujagyslių tyrimai yra puiki prevencinė priemonė, leidžianti užkirsti kelią sudėtingoms būklėms, o kartais net ir padedanti išgelbėti gyvybę. Kokie simptomai gali įspėti apie širdies ir kraujagyslių ligas? […]

Kraujo tyrimai

Maisto netoleravimo testas

Maisto netoleravimas yra viena dažniausiai pasitaikančių prastos savijautos priežasčių, jei įprastiniai tyrimai nerodo pakitimų. Jei jaučiatės prastai, tačiau gydytojui nepavyksta nustatyti tokios savijautos priežasties, verta apsvarstyti galimybę atlikti maisto netoleravimo tyrimą. Kartais klaidingai galvojama, kad maisto netoleravimo testas yra skirtas alergiškiems žmonėms. Iš tikrųjų kiekvienas organizmas funkcionuoja individualiai, tad yra produktų, kurie jį veikia netinkamai […]

Kraujo tyrimai

Tulžies tyrimai

Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus organų. Jos atsakingos už medžiagų apykaitą, organizmo valymą, kraujo ir cukraus, cholesterolio ir įvairių hormonų kiekio reguliavimą, fermentų veiklą. Kepenys taip pat išskiria tulžį, kuri susikaupia tulžies pūslėje. Tulžis yra svarbi virškinimo procesui, kepenys ją nuolat atnaujina. Sutrikus kepenų veiklai, tulžies gali būti pagaminama nepakankamai, taip pat gali kilti problemų […]

Kraujo tyrimai

Gliukozės tyrimas

Gliukozės tyrimai yra skirti ne tik prevencijai, o ir ligos diagnozei nustatyti. Šie tyrimai yra atliekami naudojant kraujo mėginį, todėl yra neskausmingi ir greiti. O pasitikrinti dėl diabeto tikrai vertėtų – ši liga gali būti daugelio nemalonių simptomų priežastimi, tinkamas gydymas padeda pacientams vėl susigrąžinti gyvenimo kokybę. Kas yra gliukozės tyrimas? Vieno iš šio tyrimų […]

Kraujo tyrimai

Imuniteto tyrimai

Imunitetas padeda mūsų organizmui apsisaugoti nuo įvairių susirgimų, bakterijų ir virusų. Imuninės sistemos veikla organizmui yra gyvybiškai svarbi, tad norint palaikyti gerą savijautą ir sveikatą, būtina pasirūpinti ir imunitetu. Geras būdas tai padaryti – imuniteto tyrimai. Juos atlikti itin rekomenduojama artėjant šaltajam sezonui ar dažnai kenčiant nuo peršalimo ligų. Kas yra imuninė sistema? Imuninė sistema, […]

Kraujo tyrimai

Šlapimo tyrimai

Šlapimo tyrimas yra greitas ir paprastas, tačiau gali suteikti daug svarbios informacijos apie paciento sveikatą. Būtent dėl to šis laboratorinis tyrimas yra vienas pirmųjų, kurį gydytojai rekomenduoja atlikti tikrinant sveikatą. Šlapimo analizė atskleidžia inkstų ir kitų organų veiklos sutrikimus, parodo uždegimus ir leidžia nustatyti ligas ar sveikatai pavojingus pokyčius organizme. Šlapimo tyrimai yra vieni dažniausiai […]

Kraujo tyrimai

COVID-19 testas

COVID-19 testas  yra keleto rūšių, tad galima pasirinkti kokiu būdu jūs norite išsitirti ar nesate užsikrėtę ir ar nesergate koronos virusu. Pats tiksliausias ir populiariausias yra PGR SARS-CoV-2 tyrimas, kuris yra atliekamas paimant sekreto mėginį iš nosiaryklės. Tokiu pat būdu yra atliekamas ir antigeno testas. Jų rezultatai parodo ar tiriamas asmuo serga ir ar yra […]

Kraujo tyrimai

Hepatito C tyrimai

Diagnozuojant hepatitą C pagrinde naudojami du testai – paieškos testas ir patvirtinamasis tyrimas. Atrankos testas dar, vadinamas anti-HCV antikūnų testu. Čia organizmas ieško antikūnų prieš hepatito C virusą. Paieškos testas yra tinkamas kaip pradinis tyrimas, jei įtariama infekcija. Po to seka – patvirtinimo testas. Šiuo testu nustatoma HCV- RNR. Tai pasižymi dideliu specifiškumu, o tai […]

Kraujo tyrimai

Hepatito B tyrimai

Tai yra bene vienintelis būdas aptikti šią klastingą ligą. Kadangi jos simptomų gali nebūtų netgi dešimtmečiais. Tačiau visą tą laiką organizme esantis virusas niekur nedings, todėl ir pati liga tik progresuos. Kol galiausiai ji gali sukelti kepenų cirozę arba netgi vėžį. Ir tokioje vėlyvoje stadijoje aptikus susirgimą gydymas bus labai sudėtingas. Be to, visą tą […]

Kraujo tyrimai

Cholesterolio tyrimai

Cholesterolis yra gyvybiškai svarbus kaip mūsų ląstelių „statybinė“ medžiaga. Pavyzdžiui, jis turi didelę reikšmę smegenų ir nervų sistemos vystymuisi. Be to, cholesterolis padeda reguliuoti hormonų lygį bei vitamino D ir tulžies rūgščių sintezę. Didžiąją dalį cholesterolio gamina pats organizmas, o likusį mes gauname iš kasdieninio mitybos raciono. Pagrindinė cholesterolio gamyba vyksta kepenyse, jo yra pagaminama […]

Kraujo tyrimai

Bendras kraujo tyrimas

Sakoma, kad didžiausia vertybė ir turtas yra sveikata. Deja, tinkamai įvertiname ir suprantame šių žodžių prasmę tik tada, kai susiduriame su sveikatos problemomis. Kad taip neatsitiktų reikia nuolat rūpintis savo fizine ir emocine sveikata, vengti streso, bei reguliariai tikrintis savo sveikatą. Daugeliui ligų vienas svarbiausių dalykų yra laiku ir ankstyvoje stadijoje nustatyta ligos pradžia. Pirmasis […]

Kraujo tyrimai

Hepatito tyrimai

Hepatitas gali būti kelių skirtingų tipų, žymimų raidėmis A, B, C, D, E, tačiau Lietuvoje yra žinomi tik pirmieji trys – A, B ir C. Tad tam, kad būtų kuo tiksliau nustatyta diagnozė, būtina, kad būtų atlikti visi reikalingi serologiniai hepatito tyrimai. Kai kuriais atvejais, nustačius hepatitą C yra atliekama ir kepenų biopsija, tuomet atsižvelgus […]

Kraujo tyrimai

Lytiškai plintančių ligų tyrimai

Kai kam gali atrodyti, jog tokie tyrimai nėra reikalingi visiems, kadangi šių ligų sukėlėjai dažniausiai plinta lytiniu keliu. Tačiau toks mąstymas nėra teisingas, nes lygiai taip pat infekcijos gali būti perduodamos per bendrai naudojamas priemones. Kurių įvairovė pakankamai didelė pradedant nuo dantų šepetėlio ir baigiant skustuvu ar bet kuriuo panašiu daiktu, jeigu juo naudojasi ne […]

Kraujo tyrimai

Vėžio žymenų tyrimai

Tai yra bene vienintelis būdas išsiaiškinti apie šią ligą ankstyvojoje jos stadijoje, kuomet kažkokių kitų simptomų gali ir visai nebūti. Todėl tokie tyrimai gali būtų atliekami tiek profilaktiškai, tiek ir įtariant kažkokį susirgimą. Ir, nors šis diagnozės metodas yra pakankamai tikslus, tačiau net ir teigiamas rezultatas ne visuomet reikš vėžinius susirgimus, todėl nerimauti nereikėtų. Tačiau […]

Kraujo tyrimai

MCV kraujo tyrimai

Viena paprasčiausių procedūrų, norint greitai ir tiksliai įvertinti sveikatos būklę yra bendri kraujo tyrimai. Atliekant kraujo tyrimus yra vertinami rodikliai, parodantys raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) ir kitų kraujo sudėtinių dalių rodikliai, jų tūris bei kiekis, pagal kuriuos galima išsiaiškinti infekcines ligas ir uždegimus. Jų žymėjimas gali būti MCV, MCH ar MCHC. Teisingai ligos diagnostikai svarbu […]

Kraujo tyrimai

Inkstų tyrimai

Vienos iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra susijusios su inkstų funkcijos sutrikimais. Dėl to, labai dažnai šalia kraujo tyrimų yra atliekami ir inkstų tyrimai, nes taip galima ne tik tiksliau nustatyti diagnozę, bet ir efektyviau suvaldyti ligos progresą. Tiriami pagrindiniai inkstų funkcijos tyrimo rodikliai yra šlapalas, kreatininas, šlapimo rūgštis bei cistatinas C. Taip pat inkstų funkcijos […]

Kraujo tyrimai

CRB kraujo tyrimai

CRB (C-reaktyviojo baltymo) kraujo tyrimas yra pats paprasčiausias būdas, patikrinti paciento sveikatos būklę, paimant mėginį iš piršto. Jį galima atlikti įvairaus amžiaus žmonėms, nes yra greitas ir neskausmingas. Tai pats efektyviausias būdas nustatyti uždegimines reakcijas ir įvertinus visus rodiklius, paskirti reikalingą gydymą ar medikamentus. Kada rekomenduojama atlikti? CRB kraujo tyrimai reikalingi norint nustatyti virusines arba […]

Kraujo tyrimai

Celiakijos tyrimai

Celiakijos, dar kitaip vadinamo maisto (gliuteno) netoleravimo tyrimai yra atliekami tuomet, kai jaučiate diskomfortą, lėtinį nuovargį,  virškinimo sutrikimus ir kitus nepageidautinus reiškinius, kurie neigiamai veikia jūsų nuotaiką, savijautą bei darbingumą. Dažnai celiakijos tyrimai, padeda atrasti lėtinių ligų ar uždegimų priežastis ir tinkamai parinkus gydymo planą, galima lengvai atsikratyti blogos savijautos priežastimis ir pilnavertiškai gyventi. Kas […]

Kraujo tyrimai

DNR testas

DNR testas dar kitaip žinomas kaip tėvystės nustatymo testas. Tai yra genetinis tyrimas, padedantis labai tiksliai identifikuoti ir išsiaiškinti kas yra vaiko tėvas. Tyrimų tikslumas siekia net iki 99,99 % tėvystės patvirtinimo ir 100 % jos paneigimo atveju. Norint atlikti DNR testą, tėvystės nustatymui, motinos dalyvavimas nėra būtinas, nes tyrimo mėginiai yra imami iš tariamo […]

Kraujo tyrimai

Prostatos tyrimai

Tai yra bene vienintelis variantas, kuris gali padėti apsisaugoti nuo šios srities vėžio, kadangi atliekant tyrimą jis gali būti diagnozuojamas pačioje pradinėje stadijoje ir tuomet dar galima užkirsti kelią tolimesniam jo plitimui. Aišku, tyrimas atliekamas ne tik šiuo tikslu, kadangi prostatos padidėjimas bei nemalonus pojūtis gali būti jaučiamas ir dėl uždegimo. Tačiau net ir tokiu […]

Kraujo tyrimai

Hormonų tyrimai

Hormonai – tai biologiškai aktyvios medžiagos, kurios yra išsiskiria į kraują ir aktyviai veikia visą laiką. Hormonai atlieka labai daug funkcijų – nuo jų priklauso organizmo medžiagų apykaita, energija, žmogaus produktyvumas ir bendra savijauta. Tokių hormonų tyrimai, kaip kortizolis, melatoninas, gastrinas, atskleidžia atskirų liaukų veiklos sutrikimus. Hormonai yra atsakingi už daugelio organų darbą. Hormonų disbalansas […]

Kraujo tyrimai

Skydliaukės tyrimai

Sutrikusi skydliaukė sekina visą organizmą. Kartais žmogus nepastebi susirgimo priežasties: sutrinka širdies ritmas, nusilpsta akys, išsausėja oda. Paprastai tokiu atveju ligonis kreipiasi į specialistus: širdies ligų, okulistus, dermatologus. Labai dažnai susirgimų priežastis yra problemos su skydliauke. Skydliaukė – tai endokrininė liauka, gaminanti jodo turinčius tiroidinius hormonus bei kalcitoniną. Skydliaukė į kraujotaką išskiriamų hormonų dėka įtakoja […]

Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai

Jie yra vieni iš svarbiausių bei leidžią įvertinti bendrą organizmo būklę. Būtent šiam tikslui yra skirtas bendras kraujo tyrimas, kuris atliekamas periodiškai tiek moterims, tiek vyrams ir netgi vaikams. Kadangi jo dėka galima laiku pastebėti bei tiksliai diagnozuoti įvairiausius negalavimus pradinėje jų stadijoje. O tai gerokai palengvina ir patį gydymą, ir taip pat apsaugo nuo […]

Laboratoriniai tyrimai

Laboratoriniai tyrimai

“Affidea” Vilniaus klinikoje galime jums pasiūlyti per 600 skirtingų laboratorinių tyrimų ir tyrimų programų! Registracija tel. nr. 1811!