Ergometrija - Affidea Lietuva

Specialaus parengtumo testai (pagal sporto šaką ir poreikį) atliekami ant specialių ergometrų (veloergometro, baidarių/kanojų irklavimo, irklavimo, slidinėjimo, bėgtakio).

Anaerobinio alaktatinio raumenų galingumo (AARG) nustatymas

10s trukmės darbas spec. ergometru.

Testo metu nustatomas maksimalus ir vidutinis atliekamo darbo galingumas. Testą reikia atlikti maksimaliomis pastangomis. Šio tyrimo duomenys dviratininkus – sprinterius informuoja apie jų parengtumą, plento lenktynininkams teikia informaciją apie gebėjimą trumpame nuotolyje greitėti arba galimybes trumpame finišo ruože tinkamai konkuruoti su kitais sportininkais.

Mišraus anaerobinio alaktatinio galingumo nustatymas

30s trukmės darbas spec. ergometru.

Šis testas atliekamas maksimaliomis pastangomis, po jo nustatoma La koncentracija kraujyje. Iš karto po krūvio 3 min. stebimas atsigavimas, registruojamas pulso dažnis ir kraujo spaudimas. Testas vertinamas pagal du rodiklius, pirmas – tai pasiektas maksimalus rodiklis  per pirmąsias 10 s, ir antras – atkliktas darbas per 30 s. Per 10 s atliktas darbas gerai parodo sprinto galimybes.

Anaerobinio glikolitinio pajėgumo nustatymas

Varžybose, kurių trukmė 50-120 s, rezultatas daugiausia priklauso nuo anaerobinio glikolitinio energijos gamybos būdo pajėgumo. Testas labai sunkus, jis gali būti taikomas tik tuomet kai sportininko fizinė ir funkcinė būklė yra gera.

200/500/1000 m darbas spec. ergometru (registruojamas nuotolio įveikimo laikas bei atlikto darbo galingumas). Po jo nustatoma La koncentracija kraujyje. Iš karto po krūvio 3 min. stebimas atsigavimas, registruojamas pulso dažnis ir kraujo spaudimas.

arba

1 min. trukmės testas spec. ergometru (registruojamas atliekamo darbo galingumas). Iš karto po krūvio 3 min. stebimas atsigavimas, registruojamas pulso dažnis ir kraujo spaudimas.

Vargstamumo testas (Repeated sprint ability test)

Šis testas yra taikomas žaidėjams, nes žaidimo metu dažnai reikia atlikti dažnus spurtus, o poilsis tarp jų būna labai trumpas. Testas atliekamas ant veloergometro 5 kartus po 6 sek. su 24 sek. poilsiu tarp kartojimų. (registruojamas kiekvienos serijos darbo galingumas, bei apskaičiuojamas vargstamumas). Po jo nustatoma La koncentracija kraujyje. Iš karto po krūvio 3 min. stebimas atsigavimas, registruojamas pulso dažnis ir kraujo spaudimas.

REGISTRUOTIS TYRIMUI: