Kardiologo konsultacija - Affidea Lietuva

Nors širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis (ypač vyrams), dažnai kyla klausimų kas yra ir ką tiria šios srities specialistas.

Kardiologas yra gydytojas, kurio darbo sritis yra kardiovaskulinės sistemos (širdies ir kraujagyslių) ligų diagnostika ir gydymas. Kardiologas taip pat aktyviai propaguoja sveiką gyvenseną ir tokiu būdu padeda išvengti širdies ligų.

Dalis kardiologų tuo pačiu yra ir dėstytojai universitetuose, o taip pat ir mokslininkai, padedantys kurti naujus širdies gydymo ir diagnostikos metodus.

Ką tiria kardiologas?

 

Nepriklausomai nuo to kur kardiologas jus priims vizitui (ligoninė, privati klinika, gydytojo kabinetas), pirmiausiai jis patikrins jūsų ligos istoriją ir atliks fizinę apžiūrą. Apžiūros metu kardiologas gali pamatuoti jūsų kraujospūdį.

Dalis širdies ir kraujagyslių sistemos ligų gali būti diagnozuojamos pagal paciento išreiškiamus simptomus, tačiau dažniausiai prireiks papildomų tyrimų. Siekiant diagnozuoti širdies ir kraujagyslių ligas, kardiologas gali atlikti:

Elektrokardiogramą (EKG);
Skirti laboratorinius kraujo tyrimus (kalio (K), magnio (Mg), natrio (Na), įvairių lipidų frakcijų ir kt.);
Asmens fizinio pajėgumo matavimus (organizmo streso/apkrovos testai), tokius kaip veloergometrija ir spiroveloergometrija;
Širdies echoskopinius tyrimus.
Retesniais atvejais širdies ir kraujagyslių problemos gali būti diagnozuojamos tik atlikus labiau specializuotus kitų organų (pvz. plaučių ar inkstų) tyrimus. Kiekvienas atvejis yra individualus.

Kardiologas geba diagnozuoti:

 

Miokardo infarktą;
Širdies nepakankamumą;
Hipertenziją (padidėjusį arterinį kraujospūdį);
Aritmijas (širdies ritmo sutrikimus);
Širdies vožtuvų sutrikimus;
Širdies infekcines ligas.
Geriausias specialistas paprastai ne tik tiria, diagnozuoja, skiria medikamentinį gydimą, bet taip pat ir propaguoja sveiką gyvenseną bei mitybą, ragina atsisakyti žalingų įpročių, domisi naujovėmis, mokslo pasiekimais.

Ar kreipiantis privačiai reikalingas siuntimas?
Siuntimas nėra privalomas, tačiau tokiu atveju, pacientui kreipiantis, vizitas bus mokamas.

Su siuntimu privačiose klinikose vykdoma profilaktinė kardiologinė programa pagal “Asmenų, priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių finansavimo programą”. Pagal šia programą paslaugos teikiamos privačiai asmenims, turintiems šeimos gydytojo siuntimą ir atitinkantiems programos kriterijus.

Pacientams su siuntimu, gautu iš šeimos gydytojo, pagal šią programą atliekami:

ramybės elektrokardiograma;
širdies echoskopija;
veloergometrijos mėginys;
kulkšnies-žąsto indekso nustatymas;
kaklo kraujagyslių tyrimai;
laboratoriniai tyrimai.

Kaip užsiregistruoti pas kardiologą?

 

Pirmiausiai turėtumėte išsirinkti specialistą pas kurį norite apsilankyti. Bandykite ieškoti kitų pacientų atsiliepimų dėl aptarnavimo kokybės. Pasirinkimui taip pat gali turėti įtakos specialisto užimtumas. Vėliau, viskas priklauso nuo to ar jus tenkina mokamas vizitas.

Norint gauti siuntimą pas kardiologą, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Gavus siuntimą arba kreipiantis mokamai konsultacijai, galima užsiregistruoti vizitui telefonu arba internetu.

 

Registruotis tel.: 1811