Psichologo – Psichoterapeuto konsultacija - Affidea Lietuva

Tai yra specialistas, kurio pagalbos gali prireikti praktiškai kiekvienam įvairiais gyvenimo momentais. Ir tikrai to nereikėtų tapanti su psichologinėmis problemomis, kadangi kartais net ir visai jų neturintys žmonės kreipiasi dėl konsultacijos. Nors pasitaiko ir tokių atvejų, jog savarankiškai jau būna sunku suprasti ir objektyviai vertinti savo savijautą. Tuomet apsilankymas gali būti rekomenduojamas šeimos narių ar bet kurio kito artimo žmogaus.

Ką daro psichologas – psichoterapeutas?

Dažniausiai tai būna tam tikrai gyvenimo atvejais reikalingas žmogus ir kartu specialistas, kuris pirmiausiai gali išklausyti ir padėti žmogui objektyviai įvertinti esamą situaciją. Kadangi neretai dėl įvairiausių psichologinių problemų tą padaryti nėra lengva. Žinoma, kiekvieno specialisto darbo metodai gali skirtis, tačiau visais atvejais reikšmė bei nauda bus akivaizdi. Todėl kartais gali pakakti vos vieno apsilankymo ir vienos konsultacijos. Nors neretai tai būna ilgesnį laiką trunkančios ir pagal tikslingai parinktą metodą trunkančios konsultacijos.

Taigi, nors tai nėra gydytojas, kuris galėtų išrašyti kažkokius vaistus, kadangi tą daro psichiatras, tačiau šis specialistas gali padėti ne ką mažiau. Nes dažnu atveju medikamentai nėra reikalingi ir žmonėms tereikia susitvarkyti su turimomis psichologinėmis problemomis, kurios atsiranda dėl įvairiausių priežasčių. Ir būtent tą išspręsti padeda šios srities specialistai.

Kada reikalingas psichologas – psichoterapeutas?

Susidūrus su praktiškai bet kokia psichologine problema, šio specialisto konsultacijos reikšmė bus itin didelė. Ir kai kuriais atvejai, net jeigu tai iš pirmo žvilgsnio nedidelė problema, susitvarkius su ja galima išvengti gerokai rimtesnių padarinių. Kadangi ją ignoruojant dažnai situacija tik blogėja bėgant laikui. Taigi, jeigu matote, jog jūs arba bet kuris kitas artimas žmogus nebesijaučia taip, kaip anksčiau, tuomet tikrai vertėtų pamąstyti apie apsilankymą pas šį specialistą. Tą gali išduoti ir tokie gana paprasti simptomai kaip abejingumas dalykams, kurie anksčiau gyvenime džiugindavo, ar netgi sumažėjęs pačio gyvenimo džiaugsmas.

Taip pat labai dažnai psichologas-psichoterapeutas padeda susidūrus su sunkiomis bei daug streso gyvenime keliančiomis situacijomis. Lygiai kaip ir bet kokios netekties atveju. Ir būtent tokiais atvejais pagalba gali būti ypatingai svarbi bei reikalinga.

Kokie privataus psichologo – psichoterapeuto privalumai?

Šiomis dienomis vis dažniau kalbama apie psichologines problemas ir tai, jog su jomis susiduria kiekvienas, todėl nereikėtų jų ignoruoti bei slėpti. Tačiau dažnas vis dar nenorės kreiptis į šį specialistą vien dėl galimų aplinkinių reakcijų. Todėl tokiais atvejais geriausias variantas būtų pasikonsultuoti nuotoliniu būdu. Kadangi tuomet ne tik nereikės niekur eiti, bet galima ir visai nesirodyti šiam specialistui, tik paprasčiausiai pasikalbėti. Kas yra svarbiausia susidūrus su bet kokia problema.

Tačiau net ir lankantis realiai privatus specialistas garantuoja visišką anonimiškumą. Todėl niekas gali net nesužinoti apie jūsų lankymąsi. Taigi, jeigu abejojate dėl tokios pagalbos privatumo, tikrai nereikėtų nerimauti. Kadangi kiekvienas supranta, jog kai kurie žmonės nenorės, jog kiti sužinotų apie jų esamą situaciją. Nors neretai to slėpti tikrai nereikėtų. Tačiau visada yra galimybė gauti pagalbą ir privačiai.

Kada psichoterapeuto konsultacija gali padėti?

Ji padės praktiškai bet kuriuo atveju, net jeigu ir neturite jokių psichologinių problemų. Kadangi į šiuos specialistus neretai kreipiamasi ir susidūrus su sunkesniais gyvenimo klausimas, kuomet reikia apsispręsti. Tuo labiau, jog ir pagrindinės funkcijos yra padėti žmogui objektyviai įvertinti situaciją. Aišku, tai dažniausiai bus susidūrus su kažkokiomis didesnėmis bei netikėtomis problemomis. Tačiau nesprendžiant jų pasekmės gali būti dar rimtesnės ir tokiu atveju bus reikalinga ne viena konsultacija. Ir bene geriausiai tokiomis aplinkybės padės terapija, kuri apims ne vieną apsilankymą. Ko reikia norint stebėti žmogaus būklę ir kaip ji keičiasi.

Ar psichologas gali diagnozuoti psichikos sutrikimus?

Labai dažnai šis specialistas yra painiojamas bei tapatinamas su psichiatru, nors jų darbas gana nemažai skiriasi. Kadangi esant psichikos sutrikimams juos gali spręsti ir gydymą taikyti tik psichiatras. Lygiai kaip ir patvirtinti diagnozę. Tiesa, apie juos neretai pirmiausiai įtars būtent psichologas, ypač jeigu simptomai nėra akivaizdūs bei pastebimi iš šalies. Tuomet jau jis gali nukreipti pacientą pas psichiatrą, kur ne tik bus patvirtinama diagnozė, bet ir taikomas tolimesnis reikalingas gydymas.

Kuo skiriasi psichologas nuo psichologo – psichoterapeuto?

Tai irgi dažnas klausimas, kas yra visiškai normalu. Nors iš tikrųjų šis specialistas gali būti tas pats psichologas, kuris papildomai mokėsi bei kėlėsi kvalifikaciją. Ir būtent tai suteikia jam galimybe ne tik konsultuoti žmones, bet ir taikyti psichoterapija. Tuo labiau, kad ji ne visuomet bus susijusi su psichologinėmis problemomis. Nors gali būti taikoma net ir gydant įvairius psichinius sutrikimus. Tačiau lygiai taip pat ji gali būti naudinga siekiant asmeninio tobulėjimo ir augimo.

Taip pat yra skirtingų psichoterapijos būdų bei jų mokyklų, todėl nusprendus kreiptis pas šį specialistą, reikėtų pasidomėti, kokiais principais bei filosofija jis vadovaujasi. Kadangi tai nėra tas pats, kas įprasta psichologo konsultacija.

Kiek kainuoja psichologo – psichoterapeuto konsultacija?

Ji gali būti ir visai nemokama, tačiau neretai nusprendus, jog reikalingas geras ir privatus specialistas, už jo pagalbą teks susimokėti. Tiesa, dėl netikėtų išlaidų nerimauti nereikia, kadangi kaina visuomet bus žinoma iš anksto, nes ji pateikiama kainoraštyje prie visų kitų paslaugų.

Kaip užsiregistruoti pas psichologą – psichoterapeutą?

Tą padaryti tikrai nebus sunku, kadangi registruotis galima tiek internetu, tiek ir paskambinus telefonu. Kas daugeliui bus įprasta, kadangi tokiu būdu galima užsiregistruoti ir apsilankymui pas praktiškai bet kurį kitą gydytoją. Tuo labiau, kad šiuo atveju net ir pačios konsultacijos gali vykti internetu per nuotolį. Kas ne tik bus patogu, bet ir garantuos visišką anonimiškumą.

Taigi, net jeigu tai nėra kažkokios rimtos ar sudėtingos sveikatos problemos, konsultacija gali padėti. Todėl nereikia sau užduoti klausimo, kas yra ir bandyti savarankiškai atrasti sprendimo, kadangi kartais tą padaryti bus tikrai sunku. Kadangi susidūrus su kai kuriomis problemomis sudėtinga būna net ir objektyviai įvertinti esamą situaciją. Tad visais atvejais nereikėtų atidėlioti ar delsti. Taip bus žymiai paprasčiau, kadangi problema neįsisenės ir kartais jai išspręsti prireiks vos vienos konsultacijos.

 

Registruotis tel.: 1811