Paslaugos - Affidea Lietuva

Paslaugos

Affidea įmonių grupės tinklo dydis leidžia ekonomiškai, efektyviai ir laiku pasiekti mūsų teikiamas paslaugas. Dėka tarptautinį pripažinimą turinčių klinikų, tinklo dydžio ir standartizuotai teikiamų paslaugų esame pirmo pasirinkimo sveikatos priežiūros paslaugų teikėja tiek privatiems sveikatos draudikams, tiek gydytojams, tiek pacientams, tiek ir visai nacionalinei sveikatos sistemai.

Affidea įmonių grupės tinklo dydis leidžia ekonomiškai, efektyviai ir laiku pasiekti mūsų teikiamas paslaugas. Dėka tarptautinį pripažinimą turinčių klinikų, tinklo dydžio ir standartizuotai teikiamų paslaugų esame pirmo pasirinkimo sveikatos priežiūros paslaugų teikėja tiek privatiems sveikatos draudikams, tiek gydytojams, tiek pacientams, tiek ir visai nacionalinei sveikatos sistemai.

Sveikatos patikros

Profilaktinis sveikatos patikrinimas reikalingas daugeliui profesijų atstovų, sportininkams, taip pat vaikams, lankantiems mokyklą bei žmonėms, norintiems įgyti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, norintiems įsigyti ginklą, laivavedžio teises, vykstantiems į užsienį. Šis patikrinimas svarbus norint išsiaiškinti, ar žmogus gali dirbti darbą pagal savo fizinę sveikatos būklę, taip pat ar esamas darbas neblogina darbuotojo sveikatos. Taip pat norima įvertinti, ar darbo vietoje taikomi rizikos mažinimo faktoriai yra veiksmingi.

Moksleiviams profilaktinis sveikatos patikrinimas vykdomas kas metus, įvairių skirtingų profesijų atstovams taikomas skirtingas sveikatos profilaktinio tikrinimo dažnumas. Apžvelkime, ką reikėtų žinoti apie darbuotojų, moksleivių, mokytojų, vairuotojų, sportininkų profilaktinį sveikatos patikrinimą.

Kuomet reikalingas profilaktinis sveikatos patikrinimas?
Sveikatos tikrinimas atliekamas vadovaujantis LR SAM įsakyme „Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose” (2000.05.31, Nr. 301) numatytais sveikatos tikrinimų reikalavimais. Įsakyme aiškiai nurodoma, kokiomis sąlygomis dirbantiems asmenims ir kokiu dažnumu privaloma tikrintis sveikatą.

Sveikatą privaloma tikrintis ne tik rizikingomis sąlygomis dirbantiems darbuotojams, bet ir mokytojams, vairuotojams, prie kompiuterio dirbantiems asmenims, fizinį darbą dirbantiems žmonėms, sportininkams, o taip pat moksleiviams.

Asmenys, kurie nori įsidarbinti, arba dirbantys tokioje darbinėje aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika, tokia kaip traumos ar kitokio darbuotojo sveikatos pakenkimo tikimybė dėl kenksmingo ir (ar) pavojingo darbo aplinkos veiksnių poveikio, privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami, o dirbdami – tikrintis periodiškai.

„Affidea“ klinikoje kompetentinga komanda, vadovaudamiesi įstatymais, atlieka sveikatos patikros paslaugą padarydami reikalingus įrašus darbdavio suteiktoje medicininėje kortelėje.

Profilaktinis sveikatos patikrinimas būtinas prieš įsidarbinant arba besibaigiant galiojančio sveikatos tikrinimo laikui, moksleiviams – prieš rugsėjo pirmąją.

Dienos chirurgija

Affidea klinikose teikiamos dienos chirurgijos paslaugos. Naujose, moderniose operacinėse atliekamos planinės, organizmą tausojančios, mažai invazyvios, urologinės, ginekologinės ir bendrosios chirurgijos operacijos, atliekamos tiek su siuntimu, nukreipiančiu operaciniam gydymui, tiek be siuntimo atvykusiems pacientams.

Operacijas atlieka ilgametę patirtį turintys gydytojai urologai, ginekologai, chirurgai.

Affidea Lietuva yra sudariusi sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis (TLK), todėl bazinė operacijų kaina apmokama privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Kokios operacijos atliekamos Affidea chirurgijos centre?

 • UROLOGINĖS OPERACIJOS
 • GINEKOLOGINĖS OPERACIJOS
 • KRŪTŲ OPERACIJOS
 • PROKTOLOGINĖS OPERACIJOS
 • KRAUJAGYSLIŲ CHIRURGIJOS OPERACIJOS
 • ORTOPEDINĖS-TRAUMATOLOGINĖS OPERACIJOS
 • LOR OPERACIJOS
 • AKIŲ OPERACIJOS
 • CHIRURGINĖS OPERACIJOS
 • KITOS OPERACIJOS

Norėčiau operuotis privačioje klinikoje. Ką daryti?

Prieš operaciją būtina registruotis specialisto konsultacijai, kurios metu specialistas įvertins paciento fizinę būklę, užregistruos operacijos datą ir nurodys, kaip pasiruošti procedūrai.

Prieš teikiant dienos chirurgijos paslaugas, pacientui ne anksčiau kaip 10 dienų iki operacijos turi būti atlikti kraujo tyrimai (Bendras kraujo tyrimas; Kalis; Šlapalas/kreatininas; Kraujo krešėjimo rodikliai (INR); Gliukozės kiekis kraujyje) ir elektrokardiograma.

Kodėl verta rinktis Affidea chirurgijos centrą?

Šiaulių Affidea klinikoje, kurioje įrengta nauja operacinė, dirba aukščiausios kvalifikacijos gydytojai specialistai. Pasitelkdami naujausios kartos diagnostinę įrangą, gydytojai gali tiksliai ir greitai diagnozuoti ligas ir pasiūlyti efektyviausią gydymo būdą.

Kas sudaro operacinės komandą?

Operacinę komandą sudaro: gydytojas chirurgas, gydytojas anesteziologas-reanimatologas, operacinės slaugytojas, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojas, slaugytojo padėjėjas. Operacinėje darbas vyksta komandiniu principu. Visi operacinėje dirbantys specialistai pasižymi aukšta kompetencija, greita reakcija, atsakingumu, gebėjimu dirbti komandoje.

Kaip atliekamos operacijos?

Operacijos yra atliekamos tausojančiais chirurginiais metodais, todėl mūsų pacientai jau po kelių valandų gali išvykti į namus.

Kaip pasiruošti operacijai?

Dieną prieš operaciją su Jumis susisieks klinikos personalas ir primins apie atvykimą į kliniką.

Plačiau apie tai, kaip pasiruošti planinėms operacijomis, skaitykite čia:

Atmintinė prieš planinę operaciją

Kaip pasiruošti tyrimui, kurio metu bus taikoma anestezija?

Anestezija LT  /  ENG  /  RU

Dieną prieš atvykstant planinei operacijai:

·  vakare venkite sunkiai virškinamo maisto;

·  nevartokite alkoholio;

·  namuose nešalinkite plaukų nuo numatomos operuoti kūno vietos (jei bus būtina – tai atliks slaugos personalas klinikoje prieš pat operaciją specialia plaukų kirpimo mašinėle).

Operacijos dieną:

·  8 val. iki operacijos nevalgykite nieko ir negerkite (net vandens), nekramtykite gumos;

·  rekomenduojama nerūkyti 6 val. iki operacijos;

·  ryte, išsimaudžius duše, netepkite kūno losjonais, įdegio kremais ir kita kosmetika;

·  prieš operaciją nusivalykite veido makiažą, išsiimkite kontaktinius lęšius, dantų protezus, nusiimkite papuošalus, laikrodį;

·  rankų pirštų nagai turi būti natūralūs, nelakuoti (lakuoti, akriliniai, geliniai ir dirbtiniai nagai trukdys ir apsunkins medicinos personalui sekti Jūsų gyvybines funkcijas operacijos metu);

·  vertingus daiktus ir papuošalus palikite namuose.

Ką pasiimti į chirurgijos centrą?

Vykstant į sveikatos priežiūros įstaigą reikia turėti:

· asmens dokumentus;

· siuntimą (forma 027/a) iš savo šeimos gydytojo, nukreipiantį operaciniam gydymui (jei jis išduotas popieriniu formatu);

· gydytojų konsultantų išrašus, susijusius su planuojama operacija;

· medikamentus, kuriuos nuolat vartojate (kraujo spaudimą mažinančius, cukrinio diabeto ir/ar kt.);

· atsivežkite laisvus, patogius drabužius, su kuriais grįšite į namus.

Affidea klinikoje  pacientui nereikia rūpintis operacine apranga, chalatu, rankšluosčiu, vienkartinėmis šlepetėmis, servetėlėmis ir kitomis smulkmenomis – tuo pasirūpins mūsų personalas.

Kaip elgtis po operacijos?

24 val. po anestezijos negalima:

 • vairuoti transporto priemonės;
 • dirbti su mechanizmais arba pavojingą darbą;
 • priimti atsakingų sprendimų;
 • pasirašyti svarbius dokumentus.

Kodėl Affidea?

  • Visas dėmesys pacientui
  • Profesionalūs gydytojai
  • Pažangūs gydymo metodai
  • Moderni ir galinga diagnostinė įranga
  • Jauki aplinka
  • Rūpestingas personalas
REGISTRACIJA TELEFONU: 1811

Urologinės operacijos

Urologinės operacijos yra specializuota chirurgijos sritis, sutelkta į šlapimo takų ir vyriškosios reprodukcinės sistemos sutrikimų diagnostiką ir gydymą. Šios operacijos gali būti skiriamos įvairių sveikatos sutrikimų gydymui, tarp kurių šlapimo nelaikymas, šlapimo pūslės disfunkcijos, inkstų akmenys, onkologinės ligos.

Viena iš dažniausių urologinių operacijų yra prostatos pašalinimas (prostatektomija), kai pacientui pašalinama prostatos liauka. Ši procedūra paprastai rekomenduojama pacientams, diagnozavus prostatos vėžį ar padidėjusią prostatą, kuri sukelia šlapimo sutrikimus. Prostatektomijos gali būti atliekamos naudojant tradicinę chirurginę procedūrą arba minimaliai invazinius metodus, tokius kaip laparoskopinis chirurgijos būdas.

Kitas dažnas urologinis operacijos tipas yra nefrektomija. Tai operacija kuri apima vieno inksto pašalinimą. Ši procedūra gali būti būtina inksto vėžiui, sunkiam inkstų pažeidimui ar ligai, arba tam, kad būtų sprendžiamos tam tikros inkstų akmenų rūšys. Nefrektomijos gali būti atliekamos naudojant atviro tipo chirurginį požiūrį arba minimaliai invazinius metodus, priklausomai nuo paciento poreikių ir operacijos sudėtingumo.

Be šių procedūrų, urologinės operacijos gali būti naudojamos gydyti ligas, tokias kaip šlapimo takų infekcijos, vyriškojo nevaisingumo atvejai ar onkologinės ligos.

Kaip pacientai, apsvarstydami urologinės operacijos galimybę, turėtų aptarti procedūros privalumus ir rizikas su savo sveikatos priežiūros teikėju.

Kokios urologinės operacijos atliekamos Affidea klinikoje?

Cirkumcizija
Cistoskopija  (šlapimo pūslės vidinės pusės apžiūra)
Hidrocelės ekscizija
Vazektomija

Gyvenimo kokybės paslaugos

Gyvenimo kokybės paslaugos  – tai Affidea klinikose teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, skirtos laimingesnei ir sveikesnei gyvensenai puoselėti.

Kuo skiriasi funkcinė medicina nuo gyvenimo būdo medicinos?
Įprastinė medicina daugiausia dėmesio skiria ligos simptomų diagnozavimui ir gydymui, o gyvenimo būdo medicina daugiausia dėmesio skiria sveikantingumui, sveiko gyvenimo būdo skatinimui, laimingesnei gyvensenai.

Kas įeina į gyvenimo būdo medicinos sritį?

 • Mityba
 • Fizinė veikla
 • Sveikatos ir sveikatingumo koučingas
 • Miego sveikata
 • Emocinė sveikata
 • Sąmoningumas
 • Tabako atsisakymas
 • Alkoholio atsisakymas
 • Svorio valdymas

 

Registruotis tel.: 1811

 

 

Paslaugos moterims

Gyvenimo kokybės paslaugos moterims – tai Affidea klinikose teikiamos paslaugos, padedančios labiau pasitikėti savimi ir prisidedančios prie laimingesnės gyvensenos.

Žemo dažnio smūginė bangų terapija

Žemo dažnio smūginė bangų terapija (extracorporeal shockwave therapy)  tai inovatyvi ir neinvazyvi gydymo praktika, naudojama įvairių susirgimų gydymui visame pasaulyje.

Kurių sveikatos sutrikimų gydymui naudojama žemo dažnio smūginė bangų terapija?
• Erekcijos sutrikimų gydymas
• Peirono liga
• Šlapimo nelaikymas
• Intercistinis cistitas
• Lėtinis prostatitas

Kaip atliekama procedūra?
Procedūra atliekama moderniu aparatu, sukeliančiu žemo dažnio bangas.
Procedūra nėra skausminga, jos metu gali jaustis švelnus diskomfortas. Procedūrai nuskausminimas nereikalingas, tačiau pacientui pageidaujant ar esant ypatingam jautrumui gali būti atliekamas nuskausminimas vaistais.

Pacientas gali grįžti į įprastą gyvenimo ritmą iškart po procedūros. Jei terapija naudojama erekcijos sutrikimų gydymui, lytiniai santykiai pacientui ribojami vieną dieną.

Kiek procedūrų reikia?
Gydymo procesą paskiria gydytojas kiekvienam pacientui individualiai. Įprastai skiriamas 4-6 procedūrų kursas. Įprastai rekomenduojama atlikti vieną procedūrą per savaitę.

Kiek trunka žemo dažnioterapijos procedūra?
Procedūra yra trumpa ir trunka iki pusės valandos.

Express Care® by Affidea

Express Care® by Affidea – ribotos apimties pagalba, esant lengviems galūnių ir minkštųjų audinių sužalojimams

Gydytojų konsultacijos

Affidea klinikose konsultuoja šie gydytojai specialistai:
– alergologai – klinikiniai imunologai;
– akušeriai – ginekologai;
– dietologai;
– dermatovenerologai;
– endokrinologai;
– gyvensenos medicinos specialistai;
– infektologai;
– intervenciniai radiologai;
– kardiologai;
– kineziterapeutai.
– krūtinės onkologai – chirurgai (mamologai);
– neurochirurgai;
– neurologai;
– ortopedai – traumatologai;
– pshichologai – psichoterapeutai;
– psichiatrai;
– radiologai-echoskopuotojai;
– refleksoterapeutai;
– reumatologai;
– sporto medicinos gydytojai;
– urologai.

Registruotis tel.: 1811

 

Vaikų gydytojų konsultacijos

Affidea klinikose visoje Lietuvoje konsultuoja šie vaikų gydytojai specialistai:
– Vaikų ligų gydytojas
– Vaikų chirurgas
– Vaikų pulmonologas
– Vaikų kardiologas
– Vaikų onkohematologas
– Vaikų endokrinologas
– Vaikų alergologas
– Vaikų kardiologas
– Vaikų reumatologas
– Vaikų neurologas

Taip pat vaikus konsultuoja ir kiti specialistai. Daugiau informacijos apie tai, ar konkretus gydytojas konsultuoja vaikus, ir amžiaus patikslinimus rasite prie gydytojo aprašymo.

Registruotis tel.: 1811

 

Instrumentiniai tyrimai

„Affidea Lietuva“ diagnostikos centruose ir „Affidea“  klinikose siūlome itin platų spektrą instrumentinių tyrimų – nuo echoskopijos iki magnetinio rezonanso tomografijos.

Registracija internetu: mano.topiky.com

Registracija telefonu 1811. 

Tyrimo atlikimo kokybei daug įtakos turi paciento pasiruošimas. Jei pacientas bus nepakankamai ar netinkamai pasiruošęs tyrimui, tyrimas gali būti nukeltas vėlesniam laikui, nes nepavyks jo atlikti tinkamai. Tad labai svarbu tyrimui pasiruošti pagal šias instrukcijas:

PACIENTO PASIRUOŠIMAS DIAGNOSTINIAM TYRIMUI

Pasiruošimo instrukcijos šiems Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimams

⁃ KAKLO MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ / STUBURO / KRŪTINĖS LĄSTOS ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
 2. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ GALVOS SMEGENŲ / GALVOS HIPOFIZĖS / GALVOS VIDINĖS AUSIES ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
 2. Tyrimo dieną nenaudokite makiažo ir stipraus veikimo plaukų modeliavimo priemonių;
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ GALVOS AKIDUOBIŲ ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
 2. Tyrimo dieną nenaudokite makiažo ir stipraus veikimo plaukų modeliavimo priemonių;
 3. Jei esate su priaugintomis blakstienomis, informuojame, kad jos gali pakenkti tyrimo kokybei, todėl, jei turite galimybę, rekomenduojame jas prieš tyrimą pašalinti;
 4. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ KRŪTŲ ⁃ 

 1. Rekomenduojame tyrimui registruotis 2 ciklo savaitę;
 2. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus;
 4. Jei vartojate hormonus (gydymas, kontraceptikai, spiralė), informuojame, kad tyrimas gali būti neinformatyvus.

⁃ TULŽIES, KASOS, KEPENŲ LATAKŲ MRCP ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PILVO ORGANŲ ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Nesišlapinkite bent 1 val. prieš tyrimą;
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PROSTATOS ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Iš vakaro ar kelias val. prieš tyrimą pasinaudokite mikroklizma (rekomenduos vaistinėje);
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus;
 4. Jei turite, atsineškite PSA tyrimo rezultatus.

⁃ PRITAIKOMOJI PROSTATOS BIOPSIJA MRT KOTROLĖJE ⁃ 

 1. •Vartokite gydytojo siuntėjo paskirtą antibiotikų kursą;
 2. •Valgykite tik lengvą maistą 1 d. prieš procedūrą;
 3. •Atlikite mikroklizmą iš vakaro ir dar vieną mikroklizmą iš ryto prieš procedūrą (rekomenduos vaistinėje);
 4. •Jei vartojate kraujo krešumą veikiančius vaistus, atsineškite kraujo krešumo tyrimus (INR, SPA, DATL).

Plačiau skaitykite: https://bit.ly/3VrJc8D

⁃ DUBENS ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Nesišlapinkite bent 1-2 val. prieš tyrimą  (2 val. ir daugiau, jei bus tiriama šlapimo pūslė);
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ RECTUM (TIESIOSIOS ŽARNOS) ⁃ 

 1. Nevalgykite kieto ir sunkiai virškinamo maisto 24 val. iki tyrimo;
 2. Pasinaudokite mikroklizma iš vakaro arba kelias val. prieš tyrimą (rekomenduos vaistinėje);
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PLAŠTAKOS / PĖDOS ⁃ 

 1. Pasirūpinkite, kad tyrimo dieną nagai nebūtų padengti geliniu nagų laku ar geliu.

⁃ VISO KŪNO ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4-6 val. prieš tyrimą.

__________

Pasiruošimo instrukcijos šiems Kompiuterinės tomografijos tyrimams

⁃ KAKLO MINKŠTŲJŲ AUDINIŲ / KRŪTINĖS LĄSTOS ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 2 val. prieš tyrimą;
 2. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ SKRANDŽIO ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Apie 0,5 – 1 l vandens reikės išgerti prieš pat tyrimą, atvykus į diagnostikos centrą;
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ PILVO ORGANŲ / DUBENS ⁃ 

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Prieš tyrimą išgerkite 0,5 – 1 l vandens;
 3. Nesišlapinkite bent 1 val. prieš tyrimą;
 4. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus;
 5. Iš vakaro arba kelias val. prieš tyrimą pasinaudokite mikroklizma (rekomenduos vaistinėje).

⁃ PILVO/DUBENS DĖL KIAUŠIDŽIŲ VĖŽIO (TLK kodas – C56) ⁃ 

 1. Nevalgykite ir negerkite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Atvykite į diagnostikos centrą bent 2 val. anksčiau, kadangi reikės prieš tyrimą išgerti apie 2 l specialaus kontrastinės medžiagos skysčio;
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus;
 4. Iš vakaro arba kelias val. prieš tyrimą pasinaudokite mikroklizma (rekomenduos vaistinėje).

⁃ ŽARNYNO ⁃ 

 1. Nevalgykite kieto ir sunkiai virškinamo maisto 24 val. iki tyrimo;
 2. Kelias valandas prieš tyrimą gerkite daug skysčių (~2l);
 3. Iš vakaro arba kelias val. prieš tyrimą pasinaudokite mikroklizma (rekomenduos vaistinėje);
 4. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

⁃ ŽARNYNO DĖL DIVERTIKULITO ABSCESŲ / PSEUDOCISTŲ / ŽARNŲ NESANDARUMO (TLK kodas – K63; K57)

 1. Nevalgykite bent 4 val. prieš tyrimą;
 2. Atvykite į diagnostikos centrą bent 2 val. anksčiau, kadangi reikės prieš tyrimą išgerti apie 2 l specialaus kontrastinės medžiagos skysčio;
 3. Į tyrimą atsineškite ne senesnius nei 3 mėn. kraujo serumo kreatinino tyrimo rezultatus.

Jei tiriamoji sritis nėra įtraukta į šiuos sąrašus, specialus pasiruošimas tyrimui nereikalingas.

Registruotis tel.: 1811

Laboratoriniai tyrimai

“Affidea” Vilniaus klinikoje atliekame per 600 skirtingų rūšių laboratorinių tyrimų!

Registruotis tel.: 1811

Su laboratoriniais tyrimais yra susidūręs kiekvienas, kadangi tokie tyrimai yra atliekami periodiškai vertinant bendrą organizmo būklę. Tiesa, dažnu atveju yra paimamas arba pateikiamas mėginys, o pats tyrimas jau atliekamas laboratorijoje ir šiame procese žmogus nedalyvauja. Tačiau tuomet yra analizuojami bei pateikiami rezultatai, pagal kuriuos ir galima vertinti tiek bendrą sveikatos būklę, tiek vieną ar kitą problemą bei jos priežastis. Būtent todėl tokie tyrimai yra itin svarbūs, kadangi būtent jie gali būti pirminis informacijos šaltinis, jog kažkokia norma neatitinka įprastos ir tuomet galima įtarti problemą bei ją spręsti. Kadangi akivaizdūs simptomai pasirodo tikrai ne iš karto.

Kada atliekami laboratoriniai tyrimai?

Jie gali būti atliekami praktiškai bet kada, ypač įtariant kažkokią sveikatos problemą arba suprastėjus savijautai. Tačiau net ir visiškai sveikam žmogui tyrimai bus naudingi ir juos vertėtų atlikti bent kartą per metus. Kadangi savo sveikata turi pasirūpinti kiekvienas asmeniškai. Kitu atveju galima aptikti įvairias ligas jau pakankamai vėlyvoje jų stadijoje ir tuomet gydymas bus pakankamai sudėtingas.

Kaip pasiruošti laboratoriniams tyrimams?

Pasiruošimas labai priklausys nuo konkretaus tyrimo. Tuo labiau, kad mėginį gali surinkti tiek medicinos įstaigos darbuotojas, tiek ir pats žmogus, bent jau kai kuriais atvejais. Taigi, jeigu bus atliekamas praktiškai bet koks kraujo tyrimas, reikėtų atkreipti dėmesį į kelis pagrindinius pasiruošimo niuansus. Geriausia jį atlikti ryte, kadangi prieš tai 12 valandų reikėtų susilaikyti tiek nuo valgymo, tiek nuo rūkymo, tiek ir nuo sporto ar bet kokios kitos aktyvesnės veiklos. Taip pat dvi paras prieš tai neturėtų būti vartojamas alkoholis. Be to, reikėtų vengti ir streso, kuris taip pat gali turėti įtakos tyrimo rezultatams. Jeigu vartojate kažkokius vaistus ir galima bent parai jų atsisakyti, tuomet reikėtų taip ir padaryti. Aišku, šioje vietoje dar galima pasikonsultuoti su gydytoju.

Nors šlapimo tyrimas yra paprastesnis, tačiau jam pasiruošimo taip pat reikės. Tuo labiau, kad šiuo atveju mėginį kiekvienas turės paimti pats. Todėl pirmiausiai reikia nusiplauti rankas naudojant muilą, tuomet būtų pravartu vandeniu apiplauti išorinius lytinius organus bei juos nusausinti. Imant mėginį negali būti liečiamas vienkartinio indelio vidus. O jį uždarius reikėtų nuvalyti išorinę dalį, kad ji būtų sausa. Tuomet jau galima užrašyti savo vardą, pavardę bei gimimo metus ir laiką, kada tiksliai buvo paimtas mėginys. Jeigu įmanoma, geriausia būtų visa tai atlikti ryte.

Spermogramos tyrimas yra gana specifinis, tačiau jam didesnio pasiruošimo nereikės, ypač jeigu ejakuliatas bus surenkamas tam pritaikytoje patalpoje gydymo įstaigoje. Tačiau labai svarbu prieš šį tyrimą susilaikyti nuo lytinių santykių bent 2 paras, tiesa, susilaikymas taip pat neturėtų būti ilgesnis, negu 7 paros. Jeigu nepavyksta surinkti mėginio tam skirtoje vietoje, tai galima daryti ir namuose, tačiau tokiu atveju gali atsirasti rezultatų netikslumų, ypač, jeigu nepavyks išlaikyti reikiamų sąlygų. Todėl mėginys į laboratoriją turi būti pristatytas per valandą laiko nuo jo surinkimo. Taip pat reikėtų vengti temperatūros svyravimo. O ėminį galima laikyti ne žemesnėje nei 20oC ir ne aukštesnėje nei 37oC temperatūroje. Ant indelio reikėtų užrašyti tokią pačią informaciją kaip ir pateikiant šlapimo tyrimą. Taip pat prieš atliekant šią procedūrą nerekomenduojama naudoti antibiotikus, hormoninius preparatus arba turinčius sudėtyje sulfanilamidų bei kitus medikamentus, kurie galėtų turėti įtakos rezultatams.

Kokia laboratorinių tyrimų nauda?

Tai yra galimybė ne tik įvertinti bendrą organizmo sveikatos būklę, bet ir identifikuoti įvairius negalavimus bei jų priežastis. Kadangi yra vertinamas ne vienas kriterijus ir pagal juos nustatomos problemos. Ką padaryti kažkokiu kitu būdu gali būti neįmanoma. Kadangi kartais žmonės gali ir nejausti jokių simptomų. Be to, neretai jie būna panašūs daugumai skirtingų ligų, todėl vien pagal tai kažką spręsti bus sudėtinga. Ir būtent tyrimai šioje vietoje gali parodyti tikslią problemos priežastį. Taigi, be jų nebūtų galima taikyti ir tolimesnio gydymo arba aiškintis, kas yra ligos sukėlėjas bei vertinti, su kokiomis problemomis susiduria žmogus. Ir dėka tyrimų galima ne tik išsiaiškinti įvairius susirgimus, bet ir juos identifikuoti pradinėse stadijose bei taip išvengti rimtesnių problemų.

Kas atlieka laboratorinius tyrimus?

Tuo rūpinasi šioje srityje dirbantys kvalifikuoti specialistai, kurių neretai žmonės netgi nemato, kadangi jie dirba uždarose laboratorijose, kurias galima rasti tikrai ne vienoje gydymo įstaigoje. Kadangi tyrimai gali būti atliekami tiek poliklinikose, tiek ligoninėse, tiek privačiose laboratorijose.

Kas gali turėti įtakos tyrimų rezultatams?

Nors praktiškai visais atvejais atliekami tie patys tyrimai, tačiau jų rezultatai yra vertinami atsižvelgiant į daugybę kriterijų. Kadangi labai daug faktorių turės tam įtakos ir juos visus reikia įvertinti. Todėl ir optimalios normos kiekvienu atveju gali kažkiek skirtis priklausomai nuo šių pagrindinių faktorių.

Amžius

Suaugusiųjų eritrocitų skaičius bei hemoglobino koncentracija visuomet bus mažesnė, negu naujagimių, kurios pats pikas fiksuojamas pirmomis gyvenimo paromis. Vėliau didėjant arterinio deguonies kiekiui spartėja eritrocitų irimas. Taip pat naujagimių kepenys dar nebus pilnai išsivysčiusios, todėl ir fermentų aktyvumas pirmosiomis dienomis bus mažesnis. Tuo tarpu žmogui senstant natūraliai didėja ir bilirubino koncentracija. Lygiai kaip ir lipidų koncentracija, kuri natūraliai didėja su kiekvienais metais. O imunoglobulinų gamyba pasiekia optimalų lygį tik vaikui sulaukus vienerių metų. Todėl priklausomai nuo amžiaus skirtingai vertinami bei interpretuojami tyrimų rezultatai.

Nėštumas

Tai bus aktualu kiekvienai besilaukiančiai moteriai, kadangi nėštumo metu pastebimi pakankamai ryškūs pokyčiai organizme, kurie turi įtakos ir atliekamiems tyrimams. Kadangi laukiantis didėja geležies sunaudojimas, todėl natūraliai sumažėja tiek jos, tiek ir feritino koncentracijos. Taip pat organizme didėja įvairių ūmios fazės baltymų kiekis. O paskutinį trimestrą net iki 50 procentų gali padidėti glomerulų filtracija. Taigi, besilaukiančiųjų sveikatos būklė vertinama pagal kitus būtent šiam gyvenimo etapui būdingus kriterijus.

Mityba

Nuo jos priklauso ne tik tyrimų rezultatai, bet ir bendra organizmo būklę bei savijauta. Būtent dėl šių priežasčių prieš tam tikrus tyrimus rekomenduojama išvis nevalgyti. Kadangi suvalgius praktiškai bet ką organizme iškart padidėja gliukozės koncentracija, o trigliceridų kiekis gali išaugti dar labiau. Taip pat maistas turi įtakos ir daugybei su virškinimu susijusioms medžiagoms bei fermentams. Tačiau ilgai badauti negalima, kadangi po maždaug dviejų parų sumažėja tiek šlapalo bei šlapimo rūgšties, tiek ir kraujo baltymų kiekis, kas gali iškreipti tyrimo rezultatus. Taip pat pastovi mityba gali labai atsispindėti atliekant tyrimus, ypač jeigu ji nėra visavertė arba piktnaudžiaujama tam tikrai produktais.

Fizinis aktyvumas

Net ir pakankamai nedidelis fizinis krūvis gali lemti gana nemažą tam tikrų medžiagų bei jų koncentracijos organizme padidėjimą. Kadangi sportuojant kreatinkinazė tampa net iki 4 kartų aktyvesnė. Taip pat daugėja ir adrenalino bei noradrenalino ir kortizolio koncentracijos, bet tuo pačiu sumažėja insulino kiekis. O tam tikra veikla, pavyzdžiui, ilgesnis pasivažinėjimas dviračiu lems PSA padidėjimą. Todėl prieš praktiškai visus tyrimus rekomenduojama to vengti. Taip pat vertinant jų rezultatas atsižvelgiama ir į žmogaus gyvenimo būdą bei jo aktyvumą.

Kofeinas

Dėl jo didėja gliukozės kiekis kraujyje, renino bei katecholaminų koncentracijos. Todėl norint ištirti būtent šiuos elementus vertėtų atsisakyti bet kokio kofeino, bei kavos 12 valandų iki mėginio paėmimo. Kadangi tai gali labai iškreipti galutinį rezultatą ir tyrimas tuomet nebus tikslus.

Narkotikai

Prie jų priskiriamos ne tik psichotropinės medžiagos, bet ir dauguma vaistų, kurie tiesiogiai lemia tam tikrų medžiagų kiekio svyravimus organizme. Pavyzdžiui, statinai lemia didėjantį kepenų fermentų aktyvumą. Oraliniai kontraceptikai turi įtakos transportinių baltymų kiekiui, o metabolitai turi labai didelę įtaką fermentams, gliukozės kiekiui bei krešėjimo faktoriams. Todėl, jeigu tik leidžia paciento būklė, rekomenduojama bent parą laiko iki tyrimo atsisakyti visų vaistų. Tiesa, šiuo klausimu galima dar pasitarti su gydytoju.

Rūkymas

Net jeigu žmogus rūko pastoviai, tuomet bent pora valandų prieš tyrimą reikėtų to atsisakyti. Kadangi tai gali labai iškreipti rezultatus. Kadangi parūkius padidėja adrenalino, kortizolio, monocitų, aldosterono, neutrofilų bei kraujo krešėjime dalyvaujančių baltymų kiekis ir bendra šių medžiagų koncentracija. O ilgą laiką rūkančių žmonių organizme pastebimas didesnis fermentų aktyvumas, didesnė sunkiųjų metalų koncentracija bei randama daugiau vėžio žymenų.

Alkoholis

Nuo 2 iki 4 valandų tarpe po jo vartojimo yra pastebimas itin ryškus poveikis organizmui: padidėja laktato kiekis, sumažėja gliukozės, nes slopinama vieno iš kepenų fermento veikla. Taip pat alkoholiui skylant į acetatą ir acetaldehidą pastebimas sumažėjęs šlapimo rūgšties išsiskyrimas ir tuo pačiu padidėjusi jos koncentracija serume. Ilgiau piktnaudžiaujant alkoholiu dėl toksinio jo poveikio padidės kepenų fermentų aktyvumas. Lėtiniais atvejais sumažėja trigliceridų skaidymas, todėl padidėja jų koncentracija organizme. Ir visa tai tikrai nėra gerai bei gali turėti ne tik neigiamos įtakos, bet ir lemti įvairius negalavimus bei prastą savijautą.

Sezoniškumas

Nors jis tokios didelės įtakos kaip kiti veiksniai neturi, tačiau vasaros metu yra pastebimas trijodtironino koncentracijos sumažėjimas. Ir žiemos metu ji būna maždaug 20 procentų didesnė. Taigi, darant tyrimus į tai taip pat gali būti atsižvelgiama, ypač, jeigu pastebimas būtent šios medžiagos nuokrypis nuo normų.

Rasė

Tai genetiškai nulemti organizmo ypatumai, todėl praktiškai visi baltaodžiai turės mažiau leukocitų, bet daugiau granuliocitų ir monocitų, negu japonai arba juodaodžiai. Taip pat pastarųjų kreatinkinazės kiekis organizme praktiškai visuomet bus didesnis, lyginant su baltaodžiais. Nors jos aktyvumas dar labai priklauso ir nuo lyties, ir nuo amžiaus bei kūno masės. Todėl šie tyrimai moterims ir vyrams yra vertinami skirtingai. Be to, juodaodžiai pasižymi didesne B12 vitamino koncentracija kraujo serume. Taigi, vertinant sveikatos būklę yra atsižvelgiama ir į žmogaus rasę.

Kokie laboratoriniai tyrimai atliekami mūsų klinikoje?

Galime pasiūlyti itin platų laboratorinių tyrimų spektrą, kadangi atliekame kiek daugiau nei 600 skirtingų rūšių tyrimų. Todėl pas mus tikrai galėsite įsivertinti organizmo būklę pagal skirtingus kriterijus arba atrasti net ir labai specifinių negalavimų priežastis. Tuo labiau, kad ne tik yra atliekami visi šie tyrimai, bet ir jų atsakymai pateikiami itin greitai bei tiksliai. Todėl iš karto juos galima ir vertinti bei interpretuoti. Taip pat galima pasikonsultuoti su skirtingų sričių gydytojais, kurie padės sprendžiant praktiškai bet kokią sveikatos problemą.

Tiesa, kai kurie tyrimai gali būti mokami ir jų įkainiai gali skirtis. Kadangi kiekvienam tyrimui yra naudojama individuali metodika bei skirtingos priemonės. Todėl nuo to tiesiogiai priklausys ir jų kainos. Tačiau tikrai nereikėtų nerimauti dėl didelių išlaidų. Kadangi pas mus atliekami tik tikrai reikalingi ir būtini tyrimai, kurių rezultatų reikia vertinant sveikatos būklę ir sprendžiant jos problemas. Taip pat visos kainos bus žinomos dar prieš tai, todėl galėsite nuspręsti, kuriuos tyrimus norite atlikti ir kuris variantas būtent jums bus tinkamiausias. Kadangi kartais gali būti tiriama kompleksiškai, o kai kuriais atvejais prireiks itin tikslaus ir konkretaus tyrimo, kuris padės įvertinti situaciją.

Alergenų tyrimai

Alergija – organizmo reakcija į tam tikrus aplinkos veiksmus, maisto produktus, žiedadulkes, chemines medžiagas ar kitus dirgiklius. Dėl to nukenčia ne tik gyvenimo kokybė, darbingumas, bet ir sveikatos būklė, kuri nesiimant reikalingų priemonių, gali labai stipriai pablogėti. Dėl to, būtini alerginiai tyrimai, kurie padėtų išsiaiškinti tikrąją alergijos priežastį ir ją sukeliančius alergenus.

Kam reikalingi alergologiniai tyrimai?
Alergologiniai tyrimai padeda ne tik nustatyti alergijos priežastis bei alergenus, kurių sukeliamas reakcijas ir simptomus galima stebėti bei reguliuoti, pasitelkus tinkamas gydymo priemones arba pakeitus tam tikrus savo įpročius bei gyvenimo būdą. Norintys sužinoti, kokia yra alergologinių tyrimų kaina, gali rasti visą informaciją skiltyje Kainynai.

Kaip yra diagnozuojama alergija?
Tam, kad būtų diagnozuota alergija yra atliekami alergenų tyrimai. Jų sukelta reakcija ir parodo, jog jūsų organizmas yra alergiškas tai medžiagai, dirgikliui ar aplinkos poveikiui. Kaip atliekami šie tyrimai? Priklausomai nuo rūšies, jie atliekami iš kraujo mėginio arba odos dūrių, testuojant alergiją kelioms alergenų rūšims. Dažniausiai tai būna dulkių erkutės, pelėsis, naminiai gyvūnai, tam tikri maisto produktai ar jų sudėtinės dalys, medikamentai, sunkieji metalai, žiedadulkės, eteriniai aliejai ar kvapai.

Alergijos metu, žmogaus organizme pradeda gamintis IgE antikūnai, kurie jungdamiesi su uždegiminę reakciją sukėlusiomis ląstelėmis, sukelia nepageidaujamas organizmo reakcijas: niežėjimą, slogą, kvėpavimo sutrikimus ir kitus nepageidaujamus reiškinius.

Kas nustatoma alergologinio tyrimo metu?
Alergologinio tyrimo metu yra nustatomos medžiagos, patenkančios į organizmą per kvėpavimo takus, odos paviršių, maisto produktus, kontaktą su naminiais gyvūnais, vabzdžių įkandimus ar buityje naudojamas chemines medžiagas. Tad pagrindinis šių tyrimų tikslas – nustatyti alergenus, kurie ir sukelia alerginę reakciją.

Kada geriausia atlikti alergologinius tyrimus?
Dažniausiai alergijos nustatymo tyrimus atlieka gydytojas alergologas. Pas jį galima kreiptis tiek su siuntimu, išduotu jūsų šeimos gydytojo, tiek užsiregistravus asmeninei konsultacijai. Tačiau reiktų žinoti tai, kad alergijos yra skirtingų tipų, kurios pasireiškia ūmia arba lėta reakcija. Pirmuoju atveju, alerginė reakcija pasireiškia per praktiškai iškart po susidūrimo su alergenu. Pavyzdžiui, šienligė ar alergija žiedadulkėms, kuri gali sukelti slogą, akių uždegimą, įvairius bėrimus, anafilaksinį šoką, atopinį dermatitą, bronchinę astmą ir kitus nepageidaujamus šalutinius reiškinius. Tokio tipo alergijos yra nustatomos atlikus tyrimus iš kraujo mėginio arba atlikus alergenų nustatymo testą ant odos. Tad geriausia atlikti alergologinius tyrimus, prieš prasidedant augalų žydėjimui.

Alergologas atlikęs tyrimus gali ne tik nustatyti tikslų alergeną ar jų grupes, bet ir ligos diagnozę, kurios gydymui parinks reikalingus medikamentus bei prevencines priemones.

Ką reikėtų žinoti prieš alergologinį tyrimą?
Prieš alergologinį tyrimą reiktų žinoti ir specialistui papasakoti apie dažniausiai pasireiškiančias alergines reakcijas, tikslius dabartinius alerginių reakcijų simptomus, naudojamus vaistus, bandytus gydymo būdus bei jų efektyvumą. Taip pat svarbu žinoti ar artimoje aplinkoje yra asmenų, kurie yra alergiški, tuomet būtų galima nustatyti ar jūsų alerginiai susirgimai yra genetiškai paveldėti. Svarbu papasakoti apie tai ar būna kokių nors odos reakcijų į aplinkos poveikį ar chemines medžiagas, naudojamas buityje.

Alergijos formos
Alergijos formos būna labai įvairios, tačiau pagrindinės yra skirstomos: į sezoninę alergiją; alergiją maistui ar tam tikriems maisto produktams; bronchinę astmą, kurią sukelia alergenai, patekę į kvėpavimo takus ir dirginantys gleivinę; alergija gyvūnams ir vabzdžių įkandimams.

Alergija dėl netinkamo maisto
Alergija dėl netinkamo maisto – viena populiariausių ir dažniausių alergijos formų, kuri gali pasireikšti įvairiais simptomais. Sergant alergija maistui, sutrinka žarnyno darbas, atsiranda gerųjų bakterijų disbalansas, kurį sukelia alergenai, reaguojantys į vienos ar kitos rūšies maisto produktų suvartojimą.

Dažnai alergiją maistui turintys žmonės serga įvairiomis lėtinėmis ligomis, užsikrečia infekcijomis ir jaučia chronišką nuovargį. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių maisto medžiagų, kurioms žmonės yra alergiški – baltymai. Būtent baltymai yra gana sunkiai virškinami, dėl ko žarnyne pradeda kauptis nesuvirškinti jų likučiai, kurie apnuodija ne tik virškinimo traktą, bet ir visą organizmą.

Dažniausiai alergija pasireiškia šiems daug baltymų, turintiems maisto produktams – pienui, riešutams, kiaušiniams ar sojos produktams. Taip pat dauguma žmonių netoleruoja kviečių, nes juose yra baltymas – glutenas. Apie jo žalą yra labai daug informacijos, tačiau norėtumėte akcentuoti, jog neieškant tinkamo sprendimo ar nekeičiant mitybos įpročių, galima turėti rimtų sveikatos problemų, pvz. susirgti celiakija ar kitomis ligomis.

Alergija įkvepiant
Vieni dažniausiai pasitaikančių alergenų yra tie, kurie sukelia alergiją, patekę į kvėpavimo takus. Alergija įkvepiant pasireiškia alergine sloga, čiaudėjimu, sunkiu kvėpavimu ar net bronchine astma, akių jautrumu ir ašarojimu. Tokio tipo alergija pasireiškia įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau labiausiai išryškėja sulaukus vyresnio amžiaus, maždaug nuo 25-erių metų. Tam įtakos turi labai daug aplinkos veiksnių: gyvenimo įpročiai, pvz. nuovargis, stresas, oro tarša, fizinė organizmo būklė. Taip pat reiktų nepamiršti, kad alergija įkvepiant yra sezoninė, todėl pavasarį, žydint augalams ir kai kuriems medžiams (pvz. beržams) prasideda pats alergenų pikas. Vasaros periodu, daugiausia alergenų kyla iš pievose žydinčių augalų. Tuomet labai aktyviu alergijos simptomu tampa šienligė, dėl kurios gali paūmėti bronchinė astma bei odos sudirgimai.

Alergijas per odą
Alergijos per odą dažniausiai pasireiškia įvairiais bėrimais ir odos sudirgimais. Tačiau ne visais atvejais odos bėrimai reiškia, jog jūs esate alergiškas. Tad labai svarbu išsitirti kokie alergenai iš aplinkos ar tiesioginio kontakto metu sukelia bėrimus ir kitas alergines reakcijas.

Viena iš pagrindinių alergijos įkvepiant priežasčių yra tiesioginis kontaktas su alergenų šaltiniu. Tai gali būti įvairios lakios cheminės medžiagos, kurias kasdien naudojame buityje; kosmetika ir higienos priemonės ir net nešiojamų drabužių medžiagos sudėtis. Pagrindinis simptomas yra kontaktinis dermatitas. Jį atpažinti galima pagal šiuos požymius: odos paraudimą; patinimą; raudonus, niežtinčius spuogelius ant kūno, kurie palaipsniui tampa rimtais odos pažeidimams.

Alergija įgėlus vabzdžiams
Alergija vabzdžių įgėlimui yra viena pavojingiausių alerginių reakcijų formų. Pagrindinis simptomas – anafilaksija, kuri laiku nesuteikus pagalbos, gali baigtis ir mirtimi. Tokiu atveju, rekomenduojama turėti adrenalino, nes tai yra vienintelis vaistas, galintis padėti nuo anafilaksijos ir išgelbėti žmogaus gyvybę. Lengvesniems atvejams galima taikyti imunoterapiją su vabzdžių nuodais, kurie sumažina sunkių alerginių reakcijų į vabzdžių įkandimus riziką.

Šios rūšies alergiją galima identifikuoti pagal šiuos požymius: ūmi ligos pradžia, beveik iškart po vabzdžio įgėlimo, pasireiškianti odos paraudimu ir liežuvio patinimu; kvėpavimo sutrikimai (dusulys, apsunkintas kvėpavimas su bronchų spazmais); sumažėjęs kraujospūdis; virškinimo sutrikimai (pykinimas, vėmimas ar ūmūs pilvo skausmai).

 

Registruotis tel.: 1811

Sporto medicina

Sporto medicina – tai specializtuota sveikatos priežiūra užsiiminėjantiems sportu ar norintiems pradėti tai daryti. Kiekvienas fiziškai aktyvus žmogus turi turėti savo sporto gydytoją, kuris ne tik padės pasveikti po patirtų traumų ar sveikatos sutrikimų, bet ir pasirūpins, kad sportas būtų saugus ir efektyvus, siekiant maksimalių rezultatų.

Sporto medicinos personalas Jums padės:

— Patyrus kaulų, sąnarių, raiščių, raumenų sužeidimus ir traumas;
— Esant sąnarių ar raumenų skausmams judant;
— Turint lėtinių ligų;
— Siekiant svorio korekcijos tikslų;
— Jaučiant nemalonius pojūčius per ar po fizinio krūvio;
— Siekiant greičiau atsistatyti po traumos, paskiriant reikiamą individualų gydymo planą.

Registruotis tel.: 1811

 

Kineziterapija

Kineziterapija – tai vienas efektyviausių būdų norint greičiau pasveikti nuo patirtų traumų ir viena iš pagrindinių reabilitacijos priemonių, kuomet yra gydoma judesiu.

Po kineziterapeuto konsultacijos, yra sudaromas individualus fizinių pratimų planas, kuriuo vadovaujantis siekiama pagerinti problemines ir skausmą keliančias sritis. Taisyklingas ir reguliarus pratimų atlikimas gali ne tik pagerinti judėjimo kokybę, sumažinti skausmus, bet ir atnaujinti ar išlaikyti raumenų, kaulų, kraujagyslių ir kitų organizmų sistemų būklę.

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

„LTeam LAB” – oficialus Lietuvos olimpinės rinktinės narių sveikatos ir fizinės būklės įvertinimo, fizinio parengtumo stebėjimo partneris!

„LTeam LAB“. Kas tai?

„LTeam LAB“ – tai „Affidea klinikoje“ esanti sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija, įkurta bendradarbiaujant su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Tai pirma tokia laboratorija šalyje, skirta visiems – nuo sporto entuziastų iki olimpinės rinktinės narių!

„LTeam LAB“ teikiamos sporto medicinos paslaugos:

— Sporto medicinos gydytojų konsultacijos.

— Spiroergometrija.

Fizinio krūvio mėginys su kvėpuojamųjų dujų analize, VO2max – elektrokardiogramos, iškvėptų dujų (deguonies ir anglies dvideginio) registravimas fizinio krūvio metu.

— Anaerobinio / aerobinio slenksčių nustatymas.

Tyrimo metu matuojama laktato koncentracija kraujyje.

— Veloergometrija – fizinio krūvio mėginys.

Elektrokardiogramos registravimas fizinio krūvio metu.

— Specialaus darbingumo nustatymas įvairiais ergometrais (pagal sporto šaką).

Atliekami ant specialių ergometrų: veloergometro, baidarių / kanojų irklavimo, plaukimo, irklavimo, slidinėjimo bei bėgtakio.

— Fizinio išsivystymo rodiklių tyrimas.

Plaštakų jėga (kilogramais), psichomotorinės reakcijos greitis (mls), judesių dažnio testas, ortostatinis ir/ar nuovargio įvertinimo testas (pagalširdies darbą ramybėje, orostazėje, atliekant mažo intensyvumo fizinį krūvį, bei atsigavimą po jo), plaučių gyvybinė talpą (litrais).

— Nuovargio įvertinimo tyrimai.

Pagal širdies darbą ramybėje, orostazėje, atliekant mažo intensyvumo fizinį krūvį bei atsigavimą po jo.

— Šuolio testai.

Įvertinamas jėgos pasiskirstymas statinio ir dinaminio raumenų darbo metu, nustatomas šuolio aukštis ir atsispyrimo laikas.

— Kūno sudėties analizė.

Raumenų – riebalų masės, vandens, baltymų, mineralų kiekio nustatymas), kūno sudėties korekcija.

— Echoskopija.

Ultragarso tyrimas, padedantis stebėti audinius ar sąnarius be chirurginio įsikišimo.

— Kraujo tyrimų programos sportuojantiems.

MINI, MIDI, MAXI.

*Už paslaugas taip pat galima atsiskaityti privačiais sveikatos draudimais.

„LTeam LAB“ personalas

Turite klausimų, susijusių su tyrimų atlikimu ar atliktų tyrimų rezultatais? „LTeam LAB“ profesionalus personalas pasiruošęs į juos atsakyti.

Personalą sudaro:

— Sporto medicinos gydytojai;
— Sporto laboratorijos laborantės;
— Kineziterapeutai;
— Masažuotojai;
— Gydytojai dietologai.

Esant poreikiui atlikti reabilitaciją po patirtų sužalojimų ar traumų, atpalaiduoti įsitempusius raumenis po ilgų, intensyvių darbo dienų, kviečiame apsilankyti pas kineziterapeutą ar masažuotoją.

Registruotis tyrimui galite:

— 1811
mano.topiky.com

Kitos paslaugos

Skiepai

AFFIDEA  klinikose teikiame skiepijimo paslaugas. Skiepijame nuo įvairių ligų:

 • erkinio encefalito;
 • gripo;
 • difterijos;
 • stabligės;
 • kokliušo;
 • pneumokokinės infekcijos;
 • hepatitų A ir B;
 • ir daugelio kitų ligų!

Kaip pasiruošti skiepams? Skiepų atmintinė

·       Paslaugą suteiksime ir be išankstinės registracijos, tačiau užsiregistruodami iš anksto užsitikrinate, jog nereikės laukti eilėje.

·        Į vakcinaciją atvykite pailsėję ir pavalgę.

·        Su savimi pasiimkite asmens tapatybės dokumentus, skiepų pasą (jei turite) arba atmintinę apie ankstesnius skiepijimus.

·        Vaikai iki 16 metų turi būti lydimi vieno iš tėvų, globėjų ar teisiškai įgaliotų asmenų.

·        Rinkitės patogią, laisvą aprangą, kad galėtumėte apnuoginti vietą skiepui.

·        Svarbu, kad skiepijimo metu nesirgtumėte ūmiomis peršalimo ar kitomis uždegiminėmis ligomis.

·        Jei sergate imuninę sistemą veikiančia liga, esate po organų transplantacijos ar turite tam tikrų ligų dėl kurių yra taikomas gydymas, būtinai pasikonsultuokite su medicinos personalu ir turėkite išrašus iš gydančio gydytojo apie ligas ir siuntimą, kuriame nurodyta apie galimybę skiepytis tam tikromis vakcinomis.

·        Prieš keliones rekomenduojama kreiptis dėl skiepų likus ne mažiau 4-6 savaitėms iki numatytos kelionės datos.

·        Prieš skiepus nepatartina profilaktiškai vartoti priešuždegiminių nesteroidinių vaistų (pvz., paracetamolis, ibuprofenas ir kt. ), nebent Jūsų gydytojas nurodė kitaip. Įprastus kasdienius gydytojo paskirtus vaistus galima vartoti taip, kaip nurodyta.

·        Jeigu bijote adatų ar esate nualpę per vakcinaciją, apie tai informuokite medicinos personalą.

Registruotis tel.: 1811

Odontologija ir burnos higiena

Klaipėdos Affidea klinikoje  teikiamos profilaktinės, diagnostinės ir gydomosios odontologinės paslaugos. Pas mus rasite įdiegtas naujausias odontologines technologijas, o procedūros atliekamos naudojant aukštos kokybės sertifikuotas medžiagas, kurios atitinka visus tarptautinius standartus.

Registruotis tel.: 1811

Estetinė ir lazerinė medicina

Estetinėje medicinoje svarbu ne tik panaikinti raukšlę, bet ir jaustis, atrodyti puikiai. Bet kuriame gyvenimo etape svarbus laipsniškas sveikos odos puoselėjimas. Tobulėjant diagnostikos ir gydymo metodams, naujausios lazerinės technologijos bei medžiagos tapo prieinamos kiekvienam pacientui.

Mūsų klinikoje plėtojamos estetinės medicinos paslaugos su vokiečių Asclepion firmos dermatologiniais ir estetiniais lazeriais, botulino toksinu, hialurono rūgštimi ir kt.

Konsultacijos metu kiekvienu individualiu atveju gydytojas išsiaiškins paciento lūkesčius ir galimybes, supažindins su procedūromis, jų atlikimo technika, privalumais, trūkumais ir skirtumais, parinks geriausią ir tinkamiausią metodą.

183 Rasti rezultatai

Specialūs pasiūlymai

Vaikų sveikatos patikra ir pažymėjimas

Nelaukite rudens, pasirūpinkite vaikų sveikatos patikra ir pažymėjimu iš anksto!   SPECIALUS PASIŪLYMAS 🩸🔬 Bendras kraujo tyrimas vos už 1 Eur, atliekant vaikų sveikatos tikrinimą.   „Affidea“ klinikose galima atlikti sveikatos patikrinimus visų amžiaus tarpsnių vaikams. Vaikų sveikatos tikrinimus atlieka šeimos gydytojas.   Pasiūlymas galioja nuo 2024 m. liepos 1 d. iki 2024 m. rugpjūčio […]

Instrumentiniai tyrimai

Mažų dozių krūtinės ląstos KT

Plaučių vėžys yra viena iš dažniausiai diagnozuojamų onkologinių ligų pasaulyje. Deja, mirtingumas nuo šios ligos išlieka labai aukštas, nes dažniausiai ji nustatoma vėlyvose stadijose, kai gydymo galimybės yra ribotos. Todėl ankstyva plaučių vėžio diagnozė yra itin svarbi, siekiant efektyvesnio gydymo ir palankesnių rezultatų. Pacientams, kurie priklauso didelės rizikos grupėms, mažų dozių krūtinės ląstos kompiuterinė tomografija […]

Instrumentiniai tyrimai

Elektroencefolografija (EEG)

Elektroencefolografija (EEG) – tai neinvazinė galvos smegenų bioelektrinio aktyvumo metodika. Tyrimo metu registruojami galvos smegenų potencialai. EEG tyrimas naudojamas nustatant epilepsiją, vertinant šios ligos gydymo efektyvumą, taip pat diagnozuojant įvairias nervų ir psichikos ligas, tikslinant patologinio proceso vietą galvos smegenyse.   EEG tyrimas atliekamas: epilepsijos diagnozavimui; smegenų traumų ar insultų įvertinimui; miego sutrikimų diagnozavimui; sąmonės […]

Specialūs pasiūlymai

Smūginė bangų terapija celiulitui mažinti

Tarkite celiulitui „sudie“ smūginės bangų terapijos pagalba. 💃 Su nuolaidos kodu 15CL suteiksime 15 % nuolaidą* vienkartinei smūginės bangų terapijos procedūrai. 💃   Smūginė bangų terapija gali padėti kovoti su celiulitu bei gana greitai ir efektyviai pašalinti susiformavusius odos nelygumus. Žemo dažnio smūginės bangos, veikdamos problemines kūno vietas, skatina kraujotaką, naujų kraujagyslių susidarymą ir esamų […]

Specialūs pasiūlymai

Icobrain dm tyrimas (su USB)

Patikima demencijos ir Alzheimerio diagnostika su dirbtinio intelekto priemone Icobrain dm. Icobrain dm – tai dirbtinio intelekto priemonė, padedanti sveikatos priežiūros specialistams vertinant MRT rezultatus, greitai ir patikimai diagnozuoti demenciją, o ypač Alzheimerio ligą.   SPECIALUS PASIŪLYMAS Atlikus Icobrain dm tyrimą ir įsigijus USB tą pačią dieną, taikoma speciali 50 Eur kaina, vietoje standartinės 80 […]

Dienos chirurgija

Deformuoto pėdos nykščio kauliuko (lot. Hallux Valgus) operacija

Deformuoto pėdos nykščio kauliukas (lot. Hallux Valgus) yra viena dažniausių aptinkamų pėdos deformacijų, ypač moterų tarpe. Ši patologija pasižymi pirmojo padikaulio sąnarinio paviršiaus poslinkiu, kai didysis pirštas ima krypti link kitų pėdos pirštų, o pirmasis padikaulis – krypsta priešingai. Pacientai, kurie kreipiasi į specialistą, labiausiai skundžiasi pėdos funkcijos sutrikimais, tokiais kaip: pėdos skausmas,  vis labiau […]

Kitos paslaugos

Privalomosios pirmosios pagalbos mokymai

Affidea net tik teikia sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas, tačiau taip pat organizuoja privalomosios pirmosios pagalbos ir higienos įgūdžių mokymus. Mokymų tikslas – yra išmokyti asmenis įvertinti nukentėjusiojo gyvybines funkcijas ir laiku suteikti jam pirmąją pagalbą.   Kas gali dalyvauti mokymuose? Mokymuose gali dalyvauti visi juridiniai asmenys, kuriems reikalingi mokymai pagal programą. Privalomųjų pirmosios pagalbos […]

Reabilitacija

Ultragarso terapija (1 lauko)

Ultragarso terapija – tai gydymo būdas, kurio metu aukšto dažnio išilginės krypties mechaniniai virpersiai, sukuria mikromasažo poveikį. Ultragarso procedūra veikia priešuždegimiškai, jos  dėka intensyvėja kraujotaka, dėl ko sumažėja tinimas. Dėl lokaliai pagerėjusios medžiagų apykaitos, ši procedūra mažina uždegimą, skausmą, skatina gijimo procesus. Procedūra gali būti taikoma praktiškai visoms kūno vietoms.     Registracija tel.: 1811 […]

Reabilitacija

Magnetinio lauko terapija (1-2 lauko)

Magnetinio lauko terapija gali pagreitinti gijimą. Dažniau taikoma lėtinėms būklėms, bet gali būt ir kompleksinio gydymo dalis prie ūmių būklių. Ši terapijos procedūra gali būti naudojama praktiškai visoms kūno vietoms.   Kada gali būti taikoma magnetinio laiko terapija: po ortopedinės operacijos; įvairių uždegimų atvejų, tokių kaip, artritas, sąnarių, nugaros, raumenų skausmui.   Registracija tel.: 1811 […]

Reabilitacija

Limfodrenažinis masažas aparatu – presoterapija

Presoterapija arba limfodrenažinis masažas aparatu skirtas kojų tinimo, sunkumo jausmui kojose mažinimui.   Po bet kokių traumų, operacijų ar intensyvaus fizinio krūvio kojoms. Tačiau ne tik fizinis aktyvumas vargina apatinę kūno dalį – ilgai sėdint prastėja kraujotaka kojose, todėl ši procedūra puikiai tinka ir sėdimą darbą dirbantiems, ir dėl to įvairią simptomatiką kojose jaučiantiems asmenims. […]

Reabilitacija

Kombinuotas ultragarsas ir elektroterapija (1 lauko)

Kombinuota UG ir elektroterapija mažina lėtinius bei ūminius skausmus, gali atpalaiduoti užspazmavusius raumenis, pagerinti kraujotaką. Kartais efektyviau suveikia dviejų fizikinių veiksnių, atliekamų vienu metu, kombinacija.   Registracija tel.: 1811   Registracija internetu

Reabilitacija

Elektroterapijos procedūra skausmui mažinti (1-4 laukas)

Elektrostimuliacija skirstoma į: skausmo malšinimą (TENS srovės); raumens aktyvaciją (RES srovės).   TENS tinka tiek ūmiam skausmui, tiek lėtiniam (senos traumos) – praktiškai bet kuriai kūno vietai. Ši procedūra puikiai malšina įvairių sąnarių (petys, alkūnė, kelis, čiurna ir pan.) bei įtemptų raumenų skausmą – tai duoda teigiamą efektą esant pečių juostos, juosmens ir kt. sričių […]

Reabilitacija

Elektroterapijos procedūra raumens aktyvacijai (1-2 lauko)

Elektrostimuliacija skirstoma į: skausmo malšinimą (TENS srovės); raumens aktyvaciją (RES srovės).   RES tinka raumenims „auginti“, kuomet jie yra sunykę po ilgesnio raumens nenaudojimo – pvz. po operacijų, traumų ir pan. Ši srovė ne tik atstato raumens apimtis (kas labai svarbu po ortopedinių operacijų), bet ir padidina jėgą ir/ar ištvermę.   Registracija tel.: 1811   […]

Reabilitacija

Aukšto intensyvumo lazerioterapijos (HILT) procedūra

Aukšto intensyvumo lazerioterapijos (HILT) procedūra skatina ląstelių atsinaujinimą, taip aktyvindama gijimo procesus. Procedūros rezultatas – skausmo mažinimas, kraujotakos gerinimas, gijimo pagreitinimas. Labiau tinkamas minkštųjų audinių problemoms spręsti (raumenys, raiščiai, fascijos).   Registracija tel.: 1811   Registracija internetu

Estetinė ir lazerinė medicina

Smūginė bangų terapija celiulitui mažinti

Celiulitas – tai poodinio sluoksnio uždegimas, kurio metu susikaupę riebalai ir skysčiai po odos paviršiumi, išoriškai suformuoja odos tekstūros pakitimus primenančius „apelsino žievelę“. Dažniausiai celiulitas susiformuoja šlaunų, sėdmenų, pilvo ir dubens srityse. Ši problema dažniau pasitaiko moterų tarpe, tačiau gali paveikti ir vyrus. Nors celiulitas nesukelia jokio fizinio diskomforto ar pavojaus sveikatai, jis gali turėti […]

Skiepai

„ABRYSVO“ vakcina

Respiracinis sincitinis virusas (RSV) – tai kvėpavimo takų virusas, plintantis iš žmogaus žmogui kvėpavimo takų lašeliais. Ši virusinė infekcija savo simptomais primena gripą. Dalis žmonių, užsikrėtę RSV, pasveiksta per maždaug savaitę ir jiems neprireikia specialaus gydymo. Tačiau vaikams iki 5 m., vyresniems nei 60 m. amžiaus žmonėms bei žmonėms, sergantiems lėtinėmis ligomis, šis virusas yra […]

Instrumentiniai tyrimai

MRA – Magnetinio rezonanso artrografija

Jaučiate sąnarių skausmą ar diskomfortą? Mūsų klinikoje siūlome pažangią magnetinio rezonanso artrografiją (MRA) – specializuotą vaizdavimo metodą, kuriuo tiksliai galima diagnozuoti peties, riešo, kelio, klubo ir kt. sąnario problemas.   Skirtingai nuo standartinės magnetinio rezonanso tomografijos (MRT), artrografijoje naudojama kontrastinė medžiaga, kuri sušvirkščiama tiesiai į pažeistą sąnarį ir tada atliekamas MRT vaizdavimas. Kontrastinės medžiagos pagalba […]

Estetinė ir lazerinė medicina

Impulsinis lazeris Vbeam Perfecta®

Syneron Candela Vbeam Perfecta® – visame pasaulyje žinomas ir plačiai naudojamas impulsinis lazeris, skirtas gydyti įvairius odos pažeidimus ir kraujagyslių darinius. Šis lazeris yra itin vertinamas dėl savo universalumo ir efektyvumo bei yra pripažintas kaip „auksinis standartas“ dermatologijoje.   Lazeris Vbeam Perfecta® veikia impulsų principu, kai vienas lazerio impulsas yra suskaidomas į 8 mikroimpulsus. Impulsu […]

Estetinė ir lazerinė medicina

PRP terapija odos atnaujinimui, plaukų slinkimui gydyti

PRP terapijos procedūra yra saugi, mažai invazinė ir natūrali galimybė atnaujinti veido ir dekoltė odą bei gydyti plaukų slinkimą. Šios procedūros tikslas yra išlyginti smulkias raukšleles, gydyti odos alergijas ir pašalinti aknės sukeltus randus. Procedūra skatina odos ir poodinio audinio regeneraciją, padeda pagerinti odos mikrocirkuliaciją, didina veido odos tonusą ir mažina odos nelygumus. Dėl šios […]

Sveikatos patikros

Atviroje jūroje dirbančių darbuotojų sveikatos patikra

Atviroje jūroje dirbančių darbuotojų sveikatos patikrą atlieka sertifikuotas gydytojas. Atlikus patikrą išduodamas „OGUK Offshore Medical“ sveikatos sertifikatas. Kam skirta atviroje jūroje dirbančių darbuotojų sveikatos patikra? Atviroje jūroje dirbančių darbuotojų sveikatos patikrą turi atlikti visi, norintys dirbti atviroje jūroje, pvz. naftos ar dujų gavybos jūrinėse platformose, jūrinių vėjo jegainių įmonėse. Atviroje jūroje dirbančių darbuotojų sveikatos patikra […]

Skiepai

„Shingrix“ vakcina

Juostinė pūslelinė – tai Varicella zoster viruso (toliau – VZV), priklausančio Herpesviridae šeimai, sukelta infekcija. Tai – skausmingas išbėrimas pūslelėmis, kurį sukelia pakartotinai suaktyvėjęs vėjaraupius sukeliantis virusas. Pacientui persirgus vėjaraupiais, virusas ramybės būsenos gali tūnoti nervuose ir susilpnėjus imuninei sistemai (senstant ar susirgus) vėl suaktyvėti. Infekcijos šaltinis – sergantis vėjaraupiais, rečiau – juostine pūsleline žmogus. Šiuo virusu užsikrečiama […]

Instrumentiniai tyrimai

Robotinė prostatos biopsija MRT kontrolėje

Robotinė prostatos biopsija MRT kontrolėje yra pažangi priemonė diagnozuoti prostatos vėžį. Pasitelkiant MRT tikslumą ir detalaus vaizdo išgavimo galimybes, ši biopsija leidžia identifikuoti agresyviausias prostatos vėžio sritis ir iš jų paimti mėginius ištyrimui. Multiparametrinis magnetinis rezonansas šiandien yra pats tiksliausias tyrimas, nustatantis kliniškai reikšmingą prostatos vėžį, o ši biopsija atliekama magnetinio rezonanso kontrolėje. Pažangi nuotoliniu […]

REDCORD

Kineziterapija, Sporto medicina

Kineziterapija su „Redcord“ įranga

„Redcord“ – tai norvegų sukurta slankiojančių virvių ir diržų sistema, kuri naudojama giliesiems raumenims aktyvinti ir stiprinti, raumenų disbalansui koreguoti, ištvermei gerinti ar skausmui malšinti. Kineziterapija su „Redcord“ sistema tinka žmonėms, kenčiantiems nugaros, kaklo, sąnarių skausmus, esant netaisyklingai laikysenai, skoliozei, taip pat tai labai efektyvi reabilitacijos priemonė po traumų, imobilizacijų. „Redcord“ sistema taip pat naudojasi […]

Nauja Affidea klinika Vilniuje mylintiems judesį

Specialūs pasiūlymai

Vilniuje | Nauja Affidea klinika mylintiems judesį

Vilniuje PC Vilnius Outlet duris atvėrė nauja ir moderni Affidea klinika, siūlanti itin platų sporto ir reabilitacijos paslaugų spektrą vienoje vietoje. Klinikos profesionalų komanda pasiruošusi atsakyti į visus klausimus ir suteikti šias paslaugas: 𝗥𝗲𝗮𝗯𝗶𝗹𝗶𝘁𝗮𝗰𝗶𝗷𝗮 💠 masažai 💠 kineziterapija 𝗗𝗶𝗮𝗴𝗻𝗼𝘀𝘁𝗶𝗸𝗮 💠 magnetinio rezonanso tomografija (MRT) 𝗦𝗽𝗼𝗿𝘁𝗼 𝗺𝗲𝗱𝗶𝗰𝗶𝗻𝗮 💠 sporto medicinos gydytojų konsultacijos 💠 kūno sudėties analizė […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų neurologas

Ką daro vaikų neurologas? Jis specializuojasi vaikų iki 18 metų centrinės nervų sistemos ir periferinės nervų sistemos susirgimų diagnozavime bei gydyme. Šių specialistų veiklos spektras labai platus, nes nervų sistema glaudžiai susijusi su visomis kitomis kūno sistemomis. Dažniausiai vaikams diagnozuojamos šios neurologinės ligos ir sutrikimai: cerebrinis paralyžius; epilepsija, simptominiai traukuliai; vaiko raidos sutrikimai; galvos skausmai […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų reumatologas

Gydytojas vaikų reumatologas konsultuoja, diagnozuoja ir gydo vaikus, sergančius sąnarių, kaulų bei raumenų ligomis arba sisteminėmis jungiamojo audinio ligomis. Vaikų reumatologai specializuojasi įvairių reumatinių ligų gydyme. Tai yra: lėtinis artritas, įskaitant jaunatvinis idiopatinis artritas; vaskulitas, miozitas bei kitos sisteminės jungiamojo audinio ligos; osteoporozė; artritas (ūminis sąnarių uždegimas); autouždegiminis sindromas; sisteminė vilkligė; sklerodermija; Sjorgeno sindromas; lėtinis […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų alergologas

Vaikų alergologas – gydytojas, kurio specializacija yra vaikų alerginių ligų diagnozavimas, gydymas ir prevencija. Šis gydytojas turi itin plačias žinias apie alergines reakcijas, vaikų imuninę sistemą ir geba suteikti efektyvią priežiūrą vaikams iki 18 metų, turintiems įvairių alergijų. Alergologai tiria, diagnozuoja ir gydo šias ligas bei sutrikimus: kvėpavimo takų alergijas (pvz., alergija gyvūnams, augalams); odos […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų endokrinologas

Vaikų endokrinologas konsultuoja, tiria ir gydo vaikų iki 18 metų kūno hormonų ir hormoninių liaukų sutrikimus. Šis gydytojas turi išsamių žinių apie hormonų sistemos vystymąsi, hormonų disbalansą ir bendrą hormonų sistemos veikimą. Vaikų gydytojai endokrinologai tiria ir gydo šias ligas ir sutrikimus: diabetas; hipoglikemija; augimo problemos; skydliaukės ligos; medžiagų apykaitos sutrikimai; kitas su skydliauke ir […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų onkohematologas

Gydytojas vaikų onkohematologas diagnozuoja, gydo ir rūpinasi pacientais, sergančiais įvairiomis kraujo ligomis bei onkologinėmis ligomis. Šios ligos yra sudėtingos, reikalaujančios specializuotos priežiūros bei pažangių gydymo metodų. Vaikų onkohematologai dirba su tokiomis ligomis ir sutrikimais, kaip: anemija; mielodisplazinis sindromas; ūminė arba lėtinė leukemija; limfomos; Hemofilija; imuninės sistemos ligos; medžiagų apykaitos ligos; kraujo krešėjimo sutrikimai; kitos kraujo […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų kardiologas

Nors įprastai su širdies ir kraujagyslių ligomis susiduria vyresnio amžiaus žmonės, su kardiovaskulinės sistemos sutrikimais gali susidurti ir vaikai. Gydytojas vaikų kardiologas diagnozuoja, tiria ir gydo vaikus, turinčius įgimtas (tai ligos, su kuriomis vaikas gimsta) arba įgytas (t.y. pasireiškiančias vėliau) širdies ir kraujagyslių ligas. Šios srities gydytojas taip pat geba vertinti ar paskirtas gydymas yra […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų pulmonologas

Vaikų pulmonologas yra medicinos gydytojas, kuris diagnozuoja, tiria ir gydo vaikus (iki 18 metų), sergančius kvėpavimo takų, plaučių bei kitomis ligomis, kurios sukelia kvėpavimo sutrikimus. Gydytojas vaikų pulmonologas skiria gydymą ir stebi, ar paskirtas gydymas yra veiksmingas, pateikia įvairių sveikos gyvensenos rekomendacijų. Šis specialistas taip pat rūpinasi kvėpavimo takų ir plaučių ligų prevencija, šviečia vaikus […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų chirurgas

Vaikų chirurgas yra gydytojas, galintis diagnozuoti, gydyti ir atlikti reikiamas operacijas vaikams nuo kūdikystės iki 18 metų. Šios srities specialistas dirba su įvairiomis traumomis, sužalojimais ir ligomis, kurios kelia pavojų arba diskomfortą vaikams. Vaikų chirurgai ne tik konsultuoja, bet ir atlieka reikalingas operacijas. Šie gydytojai dirba su labai plačiu nusiskundimų spektru: įvairių organų raidos ydomis; […]

Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų ligų gydytojas

Pediatrai visapusiškai rūpinasi vaikų sveikata nuo gimimo iki brandos, stebi jų augimą ir vystymąsi, diagnozuoja ligas, suteikia profesionalią pagalbą. Šie specialistai gali paskirti reikalingą gydymą bei pakonsultuoti tėvus apie tinkamą vaikų sveikatos priežiūrą. Vaikų ligų gydytojas taip pat stebi vaiko fizinę bei psichomotorinę raidą, atlieka profilaktinius sveikatos patikrinimus, paskiria reikalingus skiepus, taip pat gali pakonsultuoti […]

Žemo dažnio smūginė bangų terapija

Erekcijos sutrikimų gydymas

Vyrų erekcijos sutrikimai dažniausiai pradeda pasireikšti gana ankstyvame amžiuje, jau apie keturiasdešimtus metus, sukeldami ne tik fizinį, bet ir psichologinį diskomfortą.  Statistika rodo, kad beveik kas antras vyras nuo penkiasdešimties susiduria su erekcijos sutrikimais. Kaip gydomi erekcijos sutrikimai? Gydymas atliekamas viena moderniausių pasaulyje premium klasės žemo dažnio smūginės bangų terapijos įranga, skirta efektyviam erekcijos sutrikimų […]

Estetinė ir lazerinė medicina

Endoveninis išsiplėtusių kojų venų šalinimas lazeriu

Išsiplėtusių kojų venų šalinimo operacija atliekama,  pasitelkiant modernų, naują lazerį, kuris akimirksniu panaikina mėlynas išsiplėtusias kraujagysles, kurių skersmuo 0,5 – 2 mm. Moderni įranga leidžia atlikti procedūrą preciziškai tiksliai, užtikrinti jos efektyvumą, saugumą ir sumažinti komplikacijų riziką. Lazeriu atliekama procedūra yra greita, tačiau galutinė jos trukmė priklauso nuo pažeisto ploto dydžio ir venų kiekio. Procedūra […]

Dienos chirurgija

Bambos išvaržos operacija

Kas yra bambos išvarža? Pilvo sienos išvarža (dar vadinama bambos išvarža) – tai patologija, kai audinio ar organo dalis išsikiša per pilvo sienos raumenis į poodį. Būklė dažnai yra lengvai pastebima iš išorės, nes matomas bambos padidėjimas ar į kamuoliuką panašus išsikišimas. Pilvo sienos išvaržos pasitaiko dažnai. Dažniausiai tai nėra pavojinga sveikatai būklė, tačiau išvarža […]

Paslaugos nėščiosioms

3D/4D ultragarso tyrimas

3D/4D Echoskopija Kas tai? Tai inovatyvus tyrimas, kurio dėka galima matyti ryškų vaisiaus ar kelių vaisių vaizdą. Mūsų klinikose naudojamas aukščiausios klasės prietaisas, suteikiantis galimybę pamatyti savo vaikelio veido bruožus, stebėti,  kaip jis žiovauja ar čiulpia nykštį. Tiriant ultragarsu ankstyvoje nėštumo stadijoje atliekamas sprando raukšlės matavimas dėl galimų chromosominių vaisiaus ligų, vėliau matomos smegenų struktūros, […]

Kineziterapija

Stuburo stabilizavimo mankšta su nuolatine kineziterapeuto priežiūra Šiauliuose

Stuburo stabilizavimo mankšta su nuolatine kineziterapeuto priežiūra — atliekama nedidelėse grupėse – iki 4 asmenų; — mankštos metu atliekami saugūs ir efektyvūs pratimai su savo kūno svoriu bei įvairiomis priemonėmis.   Kineziterapijos nauda žmogui Atliekami pratimai lavina liemens judesių koordinaciją, kaklo bei nugaros lankstumą, stuburo segmentinį stabilumą, raumenų jėgą ir ištvermę bei sąnarių mobilumą, stabilumą. […]

Kitos paslaugos, Skiepai, Vaikų gydytojų konsultacijos

Paslaugos namuose

NEGALITE APSILANKYTI KLINIKOJE? AFFIDEA ŠEIMOS GYDYTOJO IR SLAUGYTOJO KOMANDA ATVYKS Į JŪSŲ NAMUS.   TEIKIAMOS PASLAUGOS VIZITO NAMUOSE METU: – Šeimos gydytojo konsultacija – Tyrimų paėmimas (kraujo, šlapimo, COVID-19 ir kiti tyrimai) – Ligų profilaktika (skiepai) – Gydymas (vaistų suleidimas, lašinė infuzija)   KOKIAIS ATVEJAIS REKOMENDUOJAMA KVIESTIS PAGALBĄ Į NAMUS? – Trūkstant laiko sveikatos profilaktikai […]

Kitos paslaugos

Migrenos ir kitų galvos skausmų kabinetas

Migrenos ir kitų galvos skausmų kabinetas Šiauliuose — greitas ir šiuolaikiškas gydymas   Migrenos ir kitų galvos skausmų kabinetas užtikrins greitą ir inovatyvų gydymą galvos skausmus kenčiantiems pacientams. Gydymo tikslas – sumažinti galvos skausmų priepuolių dažnį, trukmę ir intensyvumą. Šiam gydymui gali būti skiriama biologinė terapija – išskirtinai migrenai sukurtas gydymas antikūnais prieš migrenos skausmo […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Akušeris – ginekologas

Ginekologas – kas tai? Šis klausimas gali kilti tik dar labai jauname amžiuje esantiems žmonėms. Šie gydytojai lydi moteris visą gyvenimą nuo pat brendimo pradžios iki senatvės. Susidurti su ginekologais-akušeriais kartais tenka ir vyrams, kai lydi savo moterį į apžiūras nėštumo metu arba dalyvauja gimdyme. Taigi, anksčiau ar vėliau su šia specialybe susipažįsta kiekvienas.   […]

Dienos chirurgija, Urologinės operacijos

Cistoskopija

Cistoskopija – tai endoskopinė procedūra, kurios metu pro šlaplę į šlapimo pūslę įvedamas cistoskopas. Šios procedūros dėka gydytojas apžiūri šlapimo pūslės vidinę dalį. Cistoskopijos metu galima ne tik diagnozuoti šlapimo pūslės problemas, bet kartu atlikti tam tikras minimaliai invazyvias chirurgines procedūras. Jei reikia, cistoskopijos metu, gali būti paimamas audinys (biopsija) detalesniam ištyrimui. Kada atliekama cistoskopija? […]

Dienos chirurgija, Urologinės operacijos

Hidrocelės ekscizija (hidrocelektomija)

Hidrocelė (sėklidės vandenė) – tai būklė, kurios metu apie sėklidę ar sėkliniame virželyje pradeda kauptis skysčiai. Kaupiantis skysčiams, lėtai didėja viena arba abi kapšelio pusės. Esant didesnei hidrocelei, pacientas gali jausti skausmą, maudimą, nemalonų tempimą, susilpnėja potencija, vaisingumas. Sėklidės vandenė dėl savo dydžio gali kelti diskomfortą sėdint, dirbant ar lytinio akto metu. Ilgainiui susikaupęs skystis […]

Urologinės operacijos

Cirkumcizija

Cirkumcizija – tai chirurginė operacija, kurios metu visiškai arba dalinai pašalinama apyvarpė t. y. oda, uždengianti varpos galvutę. Ši procedūra taip pat dažnai vadinama apipjaustymu. Tai plačiai paplitusi chirurginė procedūra, paprastai atliekama dėl urologinių ligų (apyvarpės susiaurėjimas, dažni apyvarpės uždegimai, parafimozės) ar pacientui pageidaujant (asmeninis apsisprendimas, kosmetinė išvaizda, religija, tam tikrų ligų rizikos sumažinimas). Operacijos […]

Urologinės operacijos

Vazektomija

Vazektomija (sterilizacija) – tai vyrams atliekama operacija, kuria siekiama ilgalaikės (nuolatinės) sterilizacijos. Retais atvejais vazektomija atliekama pasikartojančio sėklidės prielipo ar sėklidės uždegimo prevencijai. Operacijos metu sėkliniai latakai yra pažeidžiami (perkerpami, uždeginami ar perrišami), dėl šios priežasties orgazmo ir ejakuliacijos metu sustabdomas spermatozoidų patekimas į šlaplę. Po vazektomijos vaisingumas yra sunkiai atkuriamas, t. y. naudojant šiuolaikinius […]

Dienos chirurgija

Urologinės operacijos

Urologinės operacijos yra specializuota chirurgijos sritis, sutelkta į šlapimo takų ir vyriškosios reprodukcinės sistemos sutrikimų diagnostiką ir gydymą. Šios operacijos gali būti skiriamos įvairių sveikatos sutrikimų gydymui, tarp kurių – šlapimo nelaikymas, šlapimo pūslės disfunkcijos, inkstų akmenys, onkologinės ligos. Viena iš dažniausių urologinių operacijų yra prostatos pašalinimas (prostatektomija), kai pacientui pašalinama prostatos liauka. Ši procedūra […]

Dienos chirurgija

Gerybinių krūtų navikų šalinimo operacijos

Affidea klinikoje Šiauliuose atliekamos gerybinių krūtų navikų šalinimo operacijos. Kas yra gerybinis krūtų navikas? Fibroadenomos yra gerybiniai krūtų navikai. Tai nėra onkologinė liga, tačiau, turint fibroadenomą, krūties vėžio rizika padidėja. Fibroadenoma (arba gerybiniai krūtų navikai) dažnai diagnozuojama jauname amžiuje profilaktinių patikrinimų metu. Profilaktinius patikrinimus gali atlikti gydytojas akušeris-ginekologas. Krūtų profilaktikai atliekami diagnostiniai tyrimai, tokie kaip […]

Dienos chirurgija

Ginekologinės operacijos

Moteriškos ligos dažnai diagnozuojamos profilaktinių apsilankymų pas ginekologus metu, todėl itin svarbu profilaktiškai tikrintis moterišką sveikatą. Visoms moterims profilaktinis apsilankymas pas ginekologą rekomenduojamas bent kartą ar keletą kartų per metus. Ypatingą dėmesį savo sveikatai turėtų skirti moterys menopauzės metu. Ginekologinės problemos sukelia blogą savijautą, gadina lytinį gyvenimą ir blogai veikia bendrą moters savijautą. Ankstyvas ginekologinės […]

Sveikatos patikros

Jūrininkų sveikatos patikra

Jūrininkų sveikatos patikrą atlieka specialiai suformuota sveikatos tikrinimo komisija. Atlikus patikrą išduodamas jūrininkų sveikatos pažymėjimas. Kas atlieka jūrininkų sveikatos patikrą? Jūrininkų sveikatos tikrinimą atlieka Jūrininkų sveikatos tikrinimo komisija. Jūrininkų sveikatos komisiją sudaro: šeimos gydytojas (arba vidaus ligų/darbo medicinos gydytojas), gydytojas oftalmologas, gydytojas otorinolaringologas, gydytojas odontologas, gydytojas akušeris-ginekologas, gydytojas radiologas. Sveikatą tikrinantis gydytojas pagal indikacijas gali […]

Sveikatos patikros

Profilaktinis profesinis sveikatos patikrinimas

Darbuotojų profilaktinis sveikatos patikrinimas vykdomas norint įsidarbinti arba periodiškai, jau dirbant, norint patikrinti darbuotojo sveikatos būklę. Šie patikrinimai – viena svarbiausių priemonių darbuotojų saugai ir sveikatai užtikrinti, užbėgti už akių profesinėms ligoms ir išvengti nelaimingų atsitikimų darbe. „Affidea“ medikų komanda pagal įstatymų jiems suteiktus įgaliojimus ir kompetenciją įvertina bendrą kiekvieno darbuotojo sveikatos būklę, užveda asmens […]

Sveikatos patikros, Vaikų gydytojų konsultacijos

Vaikų sveikatos tikrinimas

Pasirūpinkite vaikučių sveikata! „Affidea“ klinikose atliekami sveikatos patikrinimai visų amžiaus tarpsnių (prisirašiusiems ir neprisirašiusiems prie klinikos) vaikams: Naujagimiams – nuo gimimo iki 28 dienų amžiaus; Kūdikiams – nuo gimimo iki 1 metų amžiaus; Ankstyvojo amžiaus vaikams  – nuo 1 iki 4 metų amžiaus; Viduriniojo amžiaus vaikams  – nuo 4 iki 10 metų amžiaus; Paaugliams – […]

Sveikatos patikros

Vairuotojų sveikatos tikrinimas

Vairuotojų sveikatos tikrinimo tikslas – nustatyti, ar dėl asmens sveikatos būklės tikrinamas asmuo gali vairuoti atitinkamos kategorijos mechanines transporto priemones. Norintys įgyti, pasikeisti ar praradus vairuotojo pažymėjimą asmenys, privalo tikrintis sveikatą nustatyta tvarka, pagal Vairuotojų sveikatos tikrinimų ir tvarkos aprašą patvirtiną Sveikatos apsaugos ministro 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973. Vairuotojo medicininės pažymos […]

Sveikatos patikros

Asmens, vykstančio į užsienį, sveikatos tikrinimas

„Affidea“ klinikoje neprisirašę klientai privalo turėti išrašą iš asmens sveikatos istorijos (forma Nr.027/a). Asmens sveikatos istorijos išrašo gavimu už jus gali pasirūpinti „Affidea“ darbuotojai. Sveikatos patikrinimą atliekantis gydytojas, esant poreikiui, asmenį gali siųsti pas kitus gyd. specialistus. Sveikatos patikrinimo metu atsižvelgiant į šalies, į kurią vykstama, keliamus reikalavimus ir medicinines indikacijas arba darbą, kurį rengiamasi […]

Sveikatos patikros

Asmens, norinčio įsigyti ginklą, sveikatos tikrinimas

Norint gauti leidimą įsigyti šaunamąjį ginklą reikia atlikti profilaktinę sveikatos patikrą sveikatos priežiūros įstaigoje ir gauti šeimos gydytojo patvirtintą pažymą Nr. 049/a. Vėliau asmeniui reikia periodiškai tikrintis sveikatą įstatymų numatyta tvarka. Profilaktinis sveikatos patikrinimas atliekamas asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, turinčioje licenciją teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurioje išduodama forma Nr. 049/a – asmens privalomojo sveikatos tikrinimo kortelė. […]

Sveikatos patikros

Motorinių plaukiojimo priemonių laivavedžių patikra

Vidaus vandenų transporto specialistų bei motorinių pramoginių laivų ir kitų motorinių plaukiojimo priemonių laivavedžių sveikatą tikrina šeimos gydytojas. Sveikatos tikrinimą apima: bendrosios praktikos gydytojo konsultacija, arterinio kraujospūdžio, širdies susitraukimų dažnio (pulso) matavimas, nervų sistemos veiklos ir psichikos įvertinimas, regėjimo ir klausos funkcijos įvertinimas, vestibiulinio aparato funkcijos tyrimas, širdies tonų ir plaučių klausymas, nosiaryklės būklės įvertinimas, […]

Alergenų tyrimai

ImuPro Complete maisto netoleravimo tyrimas

ImuPro Complete maisto netoleravimo tyrimas tiria 270 skirtingų maisto alergenų. Tyrimo sudėtis: Mėsa: jautiena, vištiena, elniena, antiena, ožkiena, žąsiena, kiškiena, ėriena, strutiena, kiauliena, putpeliena, triušiena, stirniena, kalakutiena, veršiena, šerniena; Grūdų alternatyvos ir krakmolo turintys produktai: burnotis, bermudinė maranta, grikiai, saldžioji ceratonija, manijokas, fonio, laiboji pirštuolė, topinambai, bulvinė saulėgrąža, lubinai, kukurūzai, saldūs kukurūzai, soros, bolivinė balanda, […]

Alergenų tyrimai

ImuPro Screen maisto netoleravimo tyrimas

ImuPro Screen maisto netoleravimo tyrimas ištiria 22 pagrindinius maisto alergenus. Tyrimo sudėtis: Mėsa: vištiena; Grūdų alternatyvos ir krakmolo turintys produktai: ryžiai; Javai (su gliutenu): gliutenas; Daržovės: morka, paprika, pomidoras; Prieskoniai ir prieskoninės žolelės: česnakas, vanilė; Saldikliai: medaus mišinys; Ankštiniai: šparaginė pupelė, žirnis, sojos pupelė; Žuvis ir jūros gėrybės: omaras; Kiaušiniai: vištos kiaušinis; Vaisiai: bananas, apelsinas, […]

Alergenų tyrimai

ImuPro Basic maisto netoleravimo tyrimas

Tyrimo sudėtis: Mėsa: jautiena, vištiena, ėriena, kiauliena, kalakutiena; Grūdų alternatyvos ir krakmolo turintys produktai: grikiai, kukurūzai, soros, ryžiai; Javai (su gliutenu): miežiai, gliutenas, avižos, rugiai, spelta, kviečiai; Daržovės: baklažanas, burokėlis, brokolis, morka, šakninis salieras, čili cayenne, cukinija, agurkas, kaliaropė (ropinis kopūstas), poras, alyvuogė, svogūnas, bulvė, raudonasis kopūstas, paprika, pomirodas; Grybai: prievagrybis; Prieskoniai ir prieskoninės žolelės: […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

FOX makrogardelės padidėjusio jautrumo maistui tyrimas 287

FOX makrogardelės tyrimas yra skirtas ištirti padidėjusį jautrumą maistui. Tai pusiau kiekybinis in vitro diagnostinis tyrimas, nustatantis IgG 1-4 poklasių antikūnus. Kokie alergenai ištiriami? Ištiriami 287 maisto produktai ir maisto priedai iš šių maisto grupių: žuvis, jūros gėrybės mėsa ir jos produktai pienas, jo produktai, kiaušiniai javai ir sėklos riešutai daržovės ankštinės daržovės vaisiai prieskoniai […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Alergijų tyrimas ALEX

ALEX alergenų tyrimas yra išsamus ir inovatyvus alergijų tyrimas iš kraujo. Tyrimo metu nustatomas paciento įsijautrinimas specifiniams alergenams: alergenų ekstraktams molekuliniams alergenams bendras IgE Atlikę alergijos tyrimą ALEX gausite visapusiškus ir išsamius rezultatus apie savo sveikatą, nes tyrimas dengia net 99% visų šiuo metu kliniškai reikšmingais pripažintų alergenų. Kada rekomenduojama atlikti alergijų tyrimą? Alergijos tyrimas […]

Instrumentiniai tyrimai

Endoskopiniai tyrimai

Kas yra endoskopija? Endoskopija yra medicininė procedūra, kurios metu specialia įranga atliekami tyrimai ar intervencinės procedūros vidaus organuose. Tai itin dažnai taikoma diagnostikos forma, padedanti nustatyti virškinamojo trakto ligas. Endoskopiniams tyrimams yra reikalingas specialus pasiruošimas, o po tyrimų parą laiko nerekomenduojama užsiimti sportu ir lankytis pirtyse. Endoskopija gali būti atliekama su anestezija, kad pacientui būtų […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Vaikų sveikatos profilaktinės tyrimų programos

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje. Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Programos sudėtį rasite kainyne: Kainynas   Registruotis tel.: 1811 Registruotis internetu    

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Tyrimų programa prieš operaciją

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje. Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja). Programos sudėtį rasite kainyne: Kainynas   Registruotis tel.: 1811 Registruotis internetu  

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Mineralų, mikroelementų ir vitaminų tyrimų programos

Vitaminai yra ypatingai svarbūs mūsų organizmui, o esant jų trūkumui gali atsirasti įvairiausių sveikatos sutrikimų ir ligų, todėl vitaminų tyrimas yra labai svarbus. Pavyzdžiui organizme trūkstant vitaminų B ar D galimas silpnumas, nuovargis. Galima tirti įvairiausius vitaminus organizme. Išsamus vitaminų ir mikroelementų tyrimas apima vitamino D tyrimą, B grupės vitaminų tyrimą, taip pat vitamino C […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Lytiškai plintančių infekcijų tyrimų programos

Jeigu manote, kad galite būti užsikrėtę LPL (lytiškai plintančia liga), – pasitikrinkite. Ypač jeigu pastebėjote vieną ar kelis iš žemiau išvardytų požymių, nedelskite ir pasitikrinkite iškart. Lytiškai plintančios ligos reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros jas gydant. Netinkamas gydymas arba visiškas negydymas gali sukelti ilgalaikių ar net nebepagydomų padarinių. Pavyzdžiui, paskatinti nevaisingumą ar impotenciją. O nėštumo ir gimdymo metu LPL galima užkrėsti dar negimusį kūdikį. Lytiškai plintančiomis ligomis gali […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Kraujo tyrimų programos sportuojantiems

Pasiryžote pradėti sportuoti, o gal jau seniai sportuojate? Rekomenduojame šią sveikatos tikrinimo programą. Išsamūs kraujo tyrimai vienodai svarbūs tiek sportuojantiems ar norintiems pradėti sportuoti, tiek mėgstantiems aktyviai leisti laisvalaikį. Sporto medicinos specialistai tikrintis sveikatą rekomenduoja kartą per metus, net jeigu nejaučiate jokių negalavimų. Sportuojantys asmenys periodiškai atlieka kraujo tyrimus ne tik tam, kad sužinotų, ar […]

Kompleksinės sveikatos tyrimų programos

Bendro organizmo ištyrimo programos moterims/vyrams

Kraujo tyrimas – labai svarbi informacija vertinant bendrą organizmo sveikatos būklę. Taip pat tai yra greičiausias ir efektyviausias būdas įvertinti organizmo būklę. Atlikti kraujo tyrimus rekomenduojama kas metus, o tam tikrais atvejais (sergant arba turint sveikatos problemų) ir dažniau. XXI amžius yra didelių pokyčių laikas. Žmonių gyvenimas kupinas ne tik gerų emocijų, įspūdžių, kelionių ar kitų malonių dalykų, […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Mišrių alergenų rinkinys 35 (48)

Rinkinio sudėtis:  Menkė / Obuoliai / Vištiena / Jautiena / Kiauliena / Citrusinių vaisių mišinys (greipfrutas, citrina, apelsinas, mandarinas) / Braškės / Baltosios pupelės / Žirneliai / Kvietiniai miltai / Graikiški riešutai / Lazdyno riešutai / Sojos pupelės / Žemės riešutai / Čederio sūris / Karvės pienas / Kiaušinis / Pelėsinių grybų mišinys (Penicillium notatum, […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Mišrių alergenų rinkinys 54

Rinkinio sudėtis:  Namų dulkių erkė (Dermatophagoides farinae) / Namų dulkių erkė (Dermatophagoides pteronyssinus) / Bičių nuodai / Vapsvų nuodai / Vokiškasis prūsokas (tarakonas)/ Namų dulkės / Katė / Šuo / Arklys / Pelėjūnas (Penicillium notatum) / Juodgrybis (Cladosporium herbarum) / Galvenis (Aspergillus fumigatus) / Sausgrybis (Alternaria alternata) / Kvapnioji gardunytė / Šunažolė / Pašarinis motiejukas […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Maisto alergenų rinkinys 29

Rinkinio sudėtis:  Krevetės / Krabas / Lašiša / Tunas / Menkė / Vištiena / Jautiena / Kepimo mielės / Salieras / Svogūnas / Česnakas / Bulvės / Pomidorai / Bananai / Obuoliai / Braškės / Apelsinai / Migdolai / Lazdyno riešutai / Sojos pupelės / Žemės riešutai / Žirneliai / Sezamai / Ryžiai / Kvietiniai […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Maisto alergenų rinkinys 34 (40)

Rinkinio sudėtis:  Kiaušinio baltymas / Kiaušinio trynys / Karvės pienas / Karvės pienas UHT / Kazeinas / Kvietiniai miltai / Gliutenas / Ryžiai / Soja / Sezamai / Žemės riešutai / Lazdynų riešutai / Pistacijos / Saulėgrąžos / Moliūgo sėklos / Apelsinai / Braškės / Obuoliai / Bananai / Kivi / Šilkmedžio vaisiai / Figos […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Įkvepiamųjų alergenų rinkinys 26 (51)

Rinkinio sudėtis:  Ankstyvųjų žolių mišinys (pavasarinė žolė, paprastoji šunažolė, motiejukas) / Vėlyvųjų žolių mišinys (tikroji knisažolė, nendrė, vilūnė) / Javų žiedadulkių mišinys (rugiai, avižos, miežiai, kviečiai) / Rugiai / Ankstyvųjų medžių žiedadulkių mišinys (alksnis, beržas, lazdynas, kiparisas, uosis) / Ankstyvųjų medžių žiedadulkių mišinys (ąžuolas, alyvmedis, riešutmedis (graikinis), platanas, veimutinė pušis) / Alymedis / Šilkmedis / […]

Alergenų tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Įkvepiamųjų alergenų rinkinys 33 (46)

Rinkinio sudėtis:  Namų dulkių erkė (Dermatophagoides pteronyssinus) / Namų dulkių erkė (Dermatophagoides farinae) / Katė / Šuo / Arklys / Vištų plunksnos / Gyvūnų šerių mišinys (Jūrų kiaulytė, pelė, žiurkė, triušis, žiurkėnas) / Narveliuose laikomų paukščių plunksnų mišinys (Banguotos papūgėlės, kanarėlės, papūgos ir kikilio plunksnos) / Kultivuoti kviečiai / Kultivuoti rugiai / Tikroji knisažolė / […]

Dienos chirurgija, Specialūs pasiūlymai

Dienos chirurgija

Affidea klinikose  Šiauliuose ir Kaune jau teikiamos dienos chirurgijos paslaugos – naujose, moderniai įrengtose operacinėse atliekamos planinės, organizmą tausojančios, mažai invazyvios, urologinės, ginekologinės ir bendrosios chirurgijos operacijos, atliekamos tiek su siuntimu, nukreipiančiu operaciniam gydymui, tiek be siuntimo atvykusiems pacientams. Operacijas atlieka ilgametę patirtį turintys gydytojai urologai, ginekologai, chirurgai. Affidea Lietuva yra sudariusi sutartis su teritorinėmis […]

Express Care® by Affidea, Specialūs pasiūlymai

Express Care®

Express Care® by Affidea – tai operatyviai suteikiama medicininė pagalba, esant lengviems galūnių ir minkštųjų audinių sužalojimams. Atvykimo į Express Care® priėmimo centrą, kuris pacientus priima be išankstinės registracijos,  priežastis gali būti sporto ar buitinė trauma, kai pagalba reikalinga nedelsiant. Express Care® tikslas – suteikti alternatyvą pacientams. Nuo šiol lengvų traumų atveju pacientas galės kreiptis […]

Kraujo tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

Žarnyno mikrobiotos tyrimas

Mikrobiologijos labaratorijoje nustatomas specifinės bakterijos, tokios kaip Lactobacillus, Biffidobacterium, patogeninės bakterijos bei mieliagrybiai, bei jų pusiausvyra. Taip pat, tyrimo metu atliekamas H. Pylori antigeno tyrimas. Pacienui pateikiama išsami ištirtų žarnyno bakterijų analizė bei aprašas apie jas. Šis  darbo tyrimas yra atliekamas pasėlio metodu. Atlikimo terminas yra 7 darbo dienos. Sutrikusiai žarnyno mikrobiotai būdingas sumažėjęs gerųjų […]

Paslaugos moterims

PRP makšties atjauninimui, tarpvietės siūlių minkštinimui, lytiniam potraukiui sustiprinti

Estetinė ginekologija – tai efektyvios ir inovatyvios procedūros, galinčios pagerinti moterų gyvenimo kokybę ir padėti įveikti dažniausias intymias problemas: sausumą intymioje srityje, diskomfortą lytinių santykių metu, didžiųjų lytinių lūpų asimetriją, šlapimo nelaikymą. Estetinės ginekologijos procedūrų metu yra naudojamas PRP – produktas, gautas iš pacientės kraujo. Apdorotą, trombocitais praturtintą plazmą gydytojas ginekologas injekcijomis leidžia į moters […]

Paslaugos moterims

G taško korekcija hialurono užpildo injekcijomis

G taško korekcija hialurono užpildo injekcijomis – tai gyvenimo kokybę gerinanti paslauga, skirta moters seksualinio gyvenimo gerinimui. Procedūra sustiprina libido, pasitikėjimą savimi, tiegiamai paveikdama ne tik fizinę bet ir emocinę pacientės būklę. Kas yra G taškas? Grafenbergo dėmė arba G taškas – tai audinių plotelis makšties viduje. Jis yra maždaug makšties angos viduje, apie 5 […]

Paslaugos moterims

Lytinių lūpų korekcija hialurono užpildų injekcijomis

Šis gydymas skirtas bet kurio amžiaus moterims, kurios susiduria su lytinių lūpų formos praradimu ar pasikeitimais. Kodėl rekomenduojama atlikti procedūrą? Lytinių lūpų formos pakitimai gali sukelti nemalonaus dirginimo jausmą, dažnas infekcijas, skausmingus lytinius santykius ir bendrą diskomfortą. Kam tinka ši procedūra? Lytinių lūpų korekcija hialurono užpildų injekcijomis tinka: Jaunoms moterims, jeigu jų netenkina lytinių lūpų […]

Odontologija ir burnos higiena

Profesionali burnos higiena

Tai vienintelis būdas dantų akmenų valymui ir jų susidarymo prevencijai. Procedūros metu ultragarsiniu aparatu ir specialiais instrumentais  pašalinamas virš dantenų ir po dantenomis esantis kietas bei minkštas apnašas, dantų akmenys, nupoliruojami, išlyginami danties paviršiai. Kodėl burnos higiena yra svarbi ir reikalinga procedūra? Burnos higiena padeda apsaugoti dantis nuo ėduonies, periodontito, sumažinti dantų jautrumą. Atlikus burnos […]

Odontologija ir burnos higiena

Suaugusiųjų ir vaikų protezavimas

Dantų protezavimas – galimybė toliau džiaugtis pilnaverčiu gyvenimu po dantų netekimo. Mūsų klinikoje atliekamas dantų protezavimas visų tipų protezais: Mikroprotezavimas ( įklotai, užklotai). Vieno danties protezavimas vainikėliu (metalo keramikos vainikėliu, bemetalės keramikos vainikėliu, cirkonio oksido keramikos vainikėliu). Kai trūksta vieno ar kelių dantų, protezuojama tiltiniais protezais. Esant dideliems dantų defektams protezuojama – išimamais protezais – […]

Odontologija ir burnos higiena

Endodontinis gydymas

Kartais dėl įvairių priežasčių giliausiai slypinčiame danties sluoksnyje (pulpoje) gali atsirasti infekcija. Danties šaknies kanaluose esanti pulpa yra minkštas kraujagyslių ir nervų audinys. Jei kanaluose esanti pulpa yra infekuojama, tuomet gali atsirasti labai stiprūs skausmai, prasideda uždegimas. Tuomet būtina sunaikinti mikroorganizmus šaknų kanalų sistemoje ir apsaugoti nuo infekcijos dantį supančius audinius (pvz., dantenas). Dantų šaknų kanalų […]

Odontologija ir burnos higiena

Suaugusiųjų ir vaikų terapinis gydymas

Danties kariesas  arba  ėduonis – tai labiausiai paplitusi pasaulyje liga. Šios ligos metu pažeidžiami kietieji danties audiniai – emalis ir dentinas, kurie apsaugo nuo infekcijos danties pulpą (nervą) – vidinį danties audinį. Dantų kariesas atsiranda, kai dantų emalyje pradeda mažėti mineralinių medžiagų. Nevalant arba neatidžiai valant dantis, apnašos kaupiasi tarpdančiuose, dantų vagelėse ir prie dantenų. […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Spuogų (akne) gydymas

Aknė – paprastieji spuogai – yra viena labiausiai paplitusių odos ligų, kuri pasireiškia bėrimais veido, krūtinės ir nugaros viršutinės dalies odoje. Šia liga serga net iki 70 – 90 proc. paauglių, tačiau ja gali sirgti tiek jauni, tiek vyresni žmonės. Pagrindinė priežastis, kuri skatina spuogų (aknės) atsiradimą – odos riebalinių liaukų aktyvumas bei padidėjusi riebalų gamyba. Brendimo metu […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Kraujagyslių ir jų darinių šalinimas

Lazerinės procedūros kraujagyslių gydymui naudojamos daugiau kaip 20 metų. Naujos kartos lazeris akimirksniu panaikina mėlynas, išsiplėtusias kraujagysles, kurių skersmuo 0,5 – 2 mm. Per trumpą laiką galima džiaugtis gražia oda, rezultatai pasiekiami iš karto. Kojų venų teleangiektazija dažna kosmetinė problema, kuriai naudojamas sklerozavimas. Kokie yra kraujagyslių šalinimo lazeriu privalumai? Šiuo metu daugelis pacientų pirmenybę teikia […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Nepageidaujamų plaukų šalinimas

Tai viena seniausių kosmetinių procedūrų. Nuo seno naudojamas skutimas, šalinimas vašku, pešiojimas. Jų poveikis trumpalaikis. Plaukų šalinimo procedūrai dažniausiai taikoma impulsinė šviesa (IPL), kuri yra žymiai efektyvesnė. Tai įvairaus bangos ilgio šviesa, tačiau plauko šaknį paveikia tik vieno ilgio banga, todėl poveikis lyginant su lazerine procedūra silpnesnis ir galimi didesni pašaliniai poveikiai. Plaukų šalinimas lazeriu (depiliacija […]

Kitos paslaugos, Paslaugos nėščiosioms

Nėščiųjų kineziterapija vandenyje

Paslauga teikiama Klaipėdos Affidea klinikoje.   Nėštumas – ypatinga būsena, tačiau kartu tai didžiulis fizinis ir emocinis pokytis moters organizme, reikalaujantis susikaupimo, jėgų ir ištvermės. Kineziterapija  vandenyje – tai puikios emocijos ne tik mamai, bet ir būsimam kūdikiui! Fizinis aktyvumas visapusiškai teigiamai veikia mamą – didina bendrą darbingumą, gerina miegą ir emocijas. Būdama vandenyje nėščioji […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Frakcinis lazeris

Raukšlės – tai juoko, linksmų atostogų saulėje ir bemiegių naktų pėdsakai mūsų veiduose. Vieniems jos primena smagiausius gyvenimo momentus, kitus verčia jaustis blogai, vos pažvelgus į veidrodį. Šiandien tai galima pakeisti su frakcinio lazerio pagalba be operacijų ar injekcijų. XXI amžiaus lazerinių technologijų inovacijų dėka taikant ištobulintą Micro Spot technologiją atsirado unikalus atnaujinimo būdas, pakeičiantis plastikos […]

Kitos paslaugos

Lašinė infuzija

Pagrindinės būklės, kurioms esant, taikoma lašinė infuzija: Dehidratacija – pvz. po ūmaus vėmimo, viduriavimo, apsinuodijimų; Ūmios alerginės reakcijos; Ūmus ar lėtinis nugaros skausmas, radikulitai; Galvos svaigimas; Galvos skausmas, migrenos priepuolis.   Lašinės infuzijos nauda: Greitas ir efektyvus įsisavinimas, nes vaistai arba skysčiai leidžiami tiesiogiai į kraujotaką; Ypač naudinga pacientams, kurie negali vartoti geriamų vaistų; Lašinės […]

Reabilitacija

Povandeninis masažas

Povandeninis masažas – tai gydymo metodas, kai, pacientui esant vandenyje, jo kūnas yra masažuojamas vandens srove. Vandenyje kūnas tampa lengvesnis, pasiekiama savotiška nesvarumo būsena, o tai labiau atpalaiduoja raumenis, ne taip juntamas skausmas. Povandeninis taškinis masažas atliekamas 1–4 atmosferų slėgio vandens čiurkšle, gulint specialioje masažinėje vonioje pripildytoje šilto vandens (apie 38°). Vandens srovės kryptis keičiama prisilaikant […]

Reabilitacija

Vertikali vonia

Vertikali vonia – tai bendra mankštos vandenyje ir stuburo tempimo vandenyje procedūra, stiprinanti ir atpalaiduojanti raumenis, atlaisvinanti suspaustus stuburo diskus bei stuburo segmentų funkcinius blokus. Klaipėdos Affidea klinikoje įrengtas mankštų baseinas (vandens temperatūra – vid. 32 laipsniai C) su srovėmis ir vertikaliomis voniomis. Kineziterapijos vandenyje metu galima atlikti daugelį gydomosios mankštos salėje pratimų.  Mankšta vandenyje […]

Reabilitacija

Masažas

Gydomasis masažas – tai pasyvus kineziterapijos metodas, kai įvairios kūno paviršiaus sritys masažuojamos rankomis arba specialia aparatūra. Gydomieji masažai rekomenduojami sėdimą darbą dirbantiems žmonėms, esant raumenų ir sąnarių sąstingiui, sergant stuburo ir sąnarių, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, virškinimo organų, centrinės ir periferinės nervų sistemos, urologinėmis, ginekologinėmis ligomis, po operacijų, traumų, sporto medicinoje, kt. Gydomasis masažas […]

Estetinė ir lazerinė medicina

Skleroterapija

Pagal pasaulio sveikatos organizacijos duomenis, venų ligomis serga maždaug kas ketvirta moteris ir kas aštuntas vyras. Pirmoje ir antroje stadijoje veninės kraujotakos nepakankamumo simptomų žmonės neturi, yra tik matomi pakitimai – tai įpatingai išreikšta apatinėse galunėse, kojose. Lėtinio veninio nepakankamumo vystimasis 1 ir 2 stadijoje gydymo nereikalauja, tačiau labai svarbu pasitarti su specialistu kaip išvengti […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Mezoterapija

Kaip atkurti ir išsaugoti gražią ir sveiką odą? Mezoterapija – veidui ir plaukams atnaujinti skirta procedūra, kurios metu suleidžiama trombocitais praturtinta plazma. Mezoterapija – metodas, skirtas atkurti ir išsaugoti gražią ir sveiką odą, pirmąkart panaudotas 1952-aisiais Estetinės medicinos srityse populiari gydomoji procedūra, kurios esmė – gydyti mezodermą, vieną iš trijų pagrindinių gemalinių sluoksnių, iš kurio […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Hialurono rūgšties injekcijos

Ar hialurono rūgšties injekcijomis šalinamos ne tik mažos raukšlelės? Veido kontūravimą, lūpų formavimą, raukšlių korekciją atliekame audinių užpildais, kurie estetinėje dermatologijoje saugiai ir efektyviai naudojami jau daugiau kaip dešimtmetį. Hialuronas laikui bėgant organizme visiškai suyra. Poveikis pastebimas iškart, išlieka 3–12 mėn. Procedūros: hialurono rūgšties injekcijomis šaliname ne tik mažas raukšleles, bet ir formuojame veido kontūrą, […]

Estetinė ir lazerinė medicina, Kitos paslaugos

Botulino toksino injekcijos

Kas yra botulino toksino injekcijos? Injekcijos – lengviausiai prieinamas ir populiariausias būdas koreguoti savo išvaizdą. Mimikos raukšlių korekcijai įprastai naudojamos neurotoksino (botokso) injekcijos. Tai viena populiariausių procedūrų, naudojamų estetinės medicinos srityje. Pirmą kartą neurotoksinas grožio industrijoje buvo panaudotas 1987 metais. Oficialiais duomenimis, pasaulyje šių procedūrų kasmet atliekama daugiau kaip 5,5 milijonų. Tai itin greitas ir […]

Kraujo tyrimai, Laboratoriniai tyrimai, Paslaugos nėščiosioms

NIPT tyrimas

Kas yra NIPT? NIPT – neinvaziniai prenataliniai vaisiaus DNR tyrimai, atliekami iš motinos kraujo. Tai tyrimai, skirti patikrinti vaisiaus sveikatą dėl galimų genetinių sutrikimų (chromosomų rinkinio mutacijų). Kas nustatoma NIPT tyrimu? Autosominės aneuploidijos: Dauno sindromo (21 chromosomos trisomija), Edvardso sindromo (18 chromosomos trisomija) ir Patau (13 chromosomos trisomija) sindromo rizika. Lytinių chromosomų skaičiaus pakitimai: Turnerio […]

Alergologas – klinikinis imunologas

Gydytojų specialistų konsultacijos

Alergologas-klinikinis imunologas

Alergijos yra vienas dažniausių pacientų nusiskundimų pasaulyje, o jų plitimas nemažėja jau beveik penkiasdešimt metų. Mūsų laikais, žmogus gali būti alergiškas bet kam, tačiau dažniausiai pasitaiko būtent alergijos medikamentams, gyvūnų pleiskanoms, žiedadulkėms ir maistui.   Būtent dėl plataus šio susirgimo paplitimo, gydytojai alergologai yra tokie reikalingi. Alergologas imunologas gydo vaikų bei suaugusiųjų sveikatos negalavimus, kurie […]

Kraujo tyrimai, Laboratoriniai tyrimai

GutWell žarnyno mikrobiomo tyrimas

Mikrobiomas – tai ekologinė mikroorganizmų bendruomenė, kuri sukuria specialią terpę žarnyne ir atlieka labai svarbias funkcijas. Sveika žarnyno mikrobiomo pusiausvyra lemia mažesnį žarnyno pralaidumą toksinams, maina intoksikacijos, sepsio ir uždegimo riziką, didina ląstelių jautrumą insulinui, palaiko sveiką žarnyno, medžiagų apykaitos, širdies ir kraujagyslių sistemos būklę. Sveiką mikrobiomo balansą palaiko ir sktina subalansuota mityba, sveikas gyvenimo […]

Chirurgo operacija

Gydytojų specialistų konsultacijos

Chirurgai

Chirurgai gali padėti patyrus traumą, esant įvairioms ligoms ar susirgimams. Jie atlieka tiek nesudėtingas, vos kelias minutes trunkančias procedūras (pvz. tokias kaip žaizdos siuvimas), tiek invazines, kelias valandas trunkančias operacijas, kurių metu galima net išgelbėti žmogaus gyvybę. Žinoma, šiuolaikinė chirurgija skirstoma į daugybę šakų, todėl ši medicinos kryptis jau seniai nebėra susijusi tik su traumomis, […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Angiochirurgas (kraujagyslių chirurgas)

Angiochirurgas – tai gydytojas specialistas, kuris rūpinasi kraujagyslių sveikata. Šie medicinos specialistai konsultuoja bei atlieka diagnostinius tyrimus,   Kada reikia kreiptis pas angiochirurgą? Pastebėjus  tokius simptomus kaip kojų tinimas, sunkumas, prakaitavimas, nuovargis, blauzdų niežulys, mėlynės; jei koją traukia mėšlungis ar pradeda ryškėti kraujagyslių tinklas; jei svaigsta galva ar spengia ausyse. Visais šiais atvejais reikėtų pasikonsultuoti […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Dermatovenerologas (Odos gydytojas-venerologas)

Dermatovenerologas – kas tai? Dermatovenerologija – medicinos sritis, tirianti žmogaus odą, plaukus, nagus ir jų sveikatą. Gydytojas, kuris specializuojasi odos ir nagų problemų diagnozavime bei gydyme yra dermatovenerologas (dermatologas). Odos daktaro paslaugos yra visuomet aktualios, kadangi žmogus visais laikais turėjo odos ligų, kurios priklauso nuo daugelio faktorių. Žmogaus oda yra sudaryta iš trijų sluoksnių: epidermio, […]

Dietologas

Gydytojų specialistų konsultacijos

Dietologas

Dietologai yra kvalifikuoti gydytojai, kurie gali vertinti, diagnozuoti ir gydyti įvairias mitybos problemas bei kitokius su maistu susijusius žmogaus būklės sutrikimus. Jie, naudodamiesi naujausiais visuomenės sveikatos ir moksliniais tyrimais, paverčia juos praktinėmis rekomendacijomis, kad žmonės galėtų pasirinkti jiems tinkamiausią gyvenimo būdą ir mitybos rutiną pagal amžių bei poreikius. Taip pat, dietologai turi teisę paskirti pacientui […]

Endokrinologas

Gydytojų specialistų konsultacijos

Endokrinologas

Skydliaukė yra itin mažas organas, esantis žmogaus kakle. Tačiau, nepaisant nedidelio dydžio, skydliaukės veikla turi didelę įtaką mūsų išvaizdai bei bendrai savijautai. Šio organo sutrikimai gali sąlygoti mūsų svorį, širdies plakimo ritmą, bendrą jautrumą ir net reakcijos greitį. Turint skydliaukės sutrikimų, žmogus gali susirgti endokrininėmis ligomis, o jas gydo gydytojas endokrinologas.   Dažniausiai endokrininės sistemos […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Gastroenterologai

Gydytojas gastroenterologas tiria ir gydo pacientus, sergančius virškinimo trakto – stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos, plonojo ir storojo žarnyno, kepenų, tulžies pūslės ir kasos ligomis. Gydymo eigoje gydytojas specialistas vertina, ar gydymas yra veiksmingas, rekomenduoja kaip sustabdyti virškinimo trakto ligų raidą, išvengti paūmėjimo ir ilgalaikių komplikacijų. Diagnozei patikslinti ir ligos eigai nustatyti gali būti atliekami būtini […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Gyvensenos medicinos specialistas

Kas yra gyvensenos medicinos specialistas? Gyvensenos medicinos konsultantas yra sveikatos priežiūros specialistas, kuris specializuojasi gyvensenai įtaką darančiuose veiksniuose. Konsultacijos metu su specialistu jūs išnagrinėsite šias sritis: Mityba Fizinis aktyvumas Miegas Psichoemocinė sveikata/atsparumas Šios konsultacijos metu specialistas padės jums gauti kuo daugiau naudingos ir individualizuotos informacijos, kaip pagerinti kiekvieną iš aukščiau paminėtų gyvensenos veiksnių atsižvelgiant į […]

Infektologas

Gydytojų specialistų konsultacijos

Infektologas

Infektologija – tai mokslas, kuris tiria įvairių mikroorganizmų sukeliamas infekcijas. Gydytojai infektologai ne tik padeda mums pavojingai susižalojus ir užkrėtus žaizdą, apsinuodijus arba kitaip susidūrus su infekciniu užkratu, bet ir konsultuoja įvairiais skiepų bei profilaktiniais klausimais.   Jei keliaujate į egzotinę šalį, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją infektologą, kuris rekomenduos reikiamus skiepus. Kiekviena šalis turi savas […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Intervencinis radiologas

Kas yra intervencinis radiologas? Intervenciniai radiologai diagnozuoja ir gydo ligas. Jie gydo, įterpdami mažus įrankius, pavyzdžiui, kateterius, laidus iš kūno išorės. Radiologai nustatyti ligai naudoja rentgeno ir vaizdavimo metodus, ultragarsą. Intervencinė radiologija gali būti naudojama vietoj operacijos daugeliu atvejų. Intervencinis radiologas yra medicinos gydytojas, baigęs akredituotą rezidentūros programą. Tokie ekspertai gali glaudžiai bendradarbiauti su kitais […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Kardiologas

Nors širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis (ypač vyrams), dažnai kyla klausimų kas yra ir ką tiria šios srities specialistas. Kardiologas yra gydytojas, kurio darbo sritis yra kardiovaskulinės sistemos (širdies ir kraujagyslių) ligų diagnostika ir gydymas. Kardiologas taip pat aktyviai propaguoja sveiką gyvenseną ir tokiu būdu padeda išvengti širdies ligų. Dalis kardiologų tuo […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Mamologas

Mamologas – krūties ligų specialistas. Jis gydo krūtų uždegimus, hormonų ir navikines ligas. Taip pat rūpinasi moterų reabilitacija po gydymo. Mamologas atlieka krūtų srities apžiūrą, tiria ir  diagnozuoja įvairias ligas, ieško gydymo būdų. Pastebėjus tam tikrus požymius, būtina nieko nelaukti ir atlikti krūtų tyrimus. Krūties vėžio požymiai gali būti: ·       darinys krūtyje, ·       vienos krūties […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Neurochirurgas

Tai yra gydytojas, kuris diagnozuoja bei atlieka chirurginį nervų ligų gydymą. Tačiau tai tikrai nereiškia, jog visuomet po konsultacijos su šios srities specialistu bus reikalinga operacija. Kadangi kartais galima pasitelkti ir kitus alternatyvius metodus. Tuo labiau, jog invazinis gydymas praktiškai niekada nėra prioritetas ir gydytojai jį renkasi jau kraštutiniu atveju. Kai alternatyvų nėra arba jos […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Neurologas

Šios srities gydytojai tiria bei gydo praktiškai visus susirgimus, susijusius su centrine nervų sistema ir periferine nervų sistema. Nervų sistema yra glaudžiai susijusios su kitomis kūno sistemomis. Pavyzdžiui, nervų impulso perdavimas iš smegenų leidžia kontroliuoti raumenų veiklą, o taip pat reguliuoja organų veikimą ir imuninę sistemą. Be to, smegenų veikla ir nervų perdavimas gali būti […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Oftalmologas

Oftalmologija (akių mokslas) –  tai medicinos šaka, tirianti akis ir regą. Akių ligos – dažna problema, pasireiškianti tiek suaugusiems, tiek vaikams, todėl profilaktinis akių patikrinimas rekomenduojamas jau nuo ankstyvo amžiaus. Kada kreiptis į gydytoją oftalmologą (akių gydytoją)? Profilaktinis pasitikrinimas pas akių specialistą rekomenduojamas kasmet. Taip pat kreiptis į gydytoją oftalmologą patariama, pasireiškus šiems simptomams: Akių […]

Gydytojų konsultacijos

Otolaringologas

Kas yra Otorinolaringologija?  Otorinolaringologija yra mokslas apie ausų, nosies ir gerklės ligų gydymą. Gydytojas Otorinolaringologas – ausų, nosies, ryklės ir gerklų ligų gydytojas.   Kada kreiptis pas otorinolaringologą ?  Pas gydytoja Otorinolaringologą reikia kreiptis atsiradus ausų, nosies, ryklės, gerklų problemoms, varginant užkimimui, kosuliui, suprastėjus klausai, atsiradus ūžesiui ar galvos svaigimui. Priežastys, dėl kurių kreipiasi pacientai […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Ortopedas – traumatologas

Kas yra ortopedas – traumatologas? Specialistas, kuris tiria raumenų ir kaulų sistemos būklę, konstatuoja diagnozę ir skiria gydymą yra ortopedas traumatologas. Ortopedo – traumatologo profesija jungia dvi medicinos specialybes – ortopedo ir traumatologo. Tai yra universali specialybė, turinti abiejų specialybių įgūdžius bei žinias. Gydytojas privalo ištirti pacientą, gydyti traumas, pasirinkti ir paskirti tinkamą gydymą, konsultavimą […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Psichologas – psichoterapeutas

Tai yra specialistas, kurio pagalbos gali prireikti praktiškai kiekvienam įvairiais gyvenimo momentais. Ir tikrai to nereikėtų tapanti su psichologinėmis problemomis, kadangi kartais net ir visai jų neturintys žmonės kreipiasi dėl konsultacijos. Nors pasitaiko ir tokių atvejų, jog savarankiškai jau būna sunku suprasti ir objektyviai vertinti savo savijautą. Tuomet apsilankymas gali būti rekomenduojamas šeimos narių ar […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Psichiatras

Šios srities gydytojas bus žinomas kiekvienam, nors su rimtomis psichikos problemomis susiduria tikrai nedažnas. Tuo labiau, kad daugumą lengvesnių atvejų gali išspręsti ir psichologas. Kuris nėra gydytojas, todėl negali diagnozuoti vieno ar kito sutrikimo bei paskirti medikamentinio gydymo. Būtent tuo ir skiriasi šių sričių specialistai, kurie neretai yra tapatinami. Nors jų darbas gali iš esmės […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Pulmonologas

Tai yra pagrindinis kvėpavimo takų bei plaučių ligų gydytojas. Jis ne tik įvertina esamą būklę bei nustato tikslią diagnozę, bet ir paskiria gydymą arba reikalingus papildomus tyrimus. Taip pat stebima paciento būklė ir užtikrinama, jog būtų ne tik sustabdyta ligos raida, bet ir ji visai išgydyta. O jeigu tai neįmanoma, tuomet stengiamasi išvengti bent jau […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Radiologas – Echoskopuotojas

Radiologas – echoskopuotojas. Radiologiniai ir echoskopiniai tyrimai yra nepakeičiami diagnozuojant daugumą ligų. Echoskopija –  pažangus diagnostikos metodas, kurį taikant galima stebėti paciento vidaus organų judėjimą, kraujotaką ir kitus organizmo sistemų pokyčius. Echoskopijai nenaudojami rentgeno spinduliai, todėl tyrimas nėra pavojingas ir neturi jokių pašalinių reiškinių. Kas yra echoskopija? Echoskopavimą atlieka radiologas – echoskopuotojas, kuris echoskopu – […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Refleksoterapeutas

Jeigu niekada anksčiau nėra tekę susidurti su fizioterapija, tai galite ir nežinoti, kuo užsiima šios srities gydytojas. Nors ši medicinos sritis yra praktikuojama jau daugybę metų ir priskiriama prie vienų iš seniausių gydymo metodų. Tačiau net ir šiais moderniosios medicinos laikais tokie specialistai sėkmingai atlieka terapiją ir taip padeda įvairius negalavimus turintiems pacientams. Kas yra […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Reumatalogas

Daugumai šios srities gydytojas reumatologas dar bus žinomas kaip tas, kuris padeda spręsti sąnarių problemas. Tačiau tai tikrai nėra vienintelė jo darbo sritis. Kadangi šie specialistai dar gydo bei diagnozuoja pacientus, kurie turi jungiamojo audinio, raumenų, kaulų bei sausgyslių ligas. Tuomet ne tik vertinama paciento būklė, bet ir paskiriamas gydymas bei stebimas jo poveikis. O […]

Gydytojų specialistų konsultacijos

Urologas

Šis medicinos specialistas neretai būna apipintas mitais, iš kurių praktiškai nė vienas neatitinka realybės. Todėl nereikėtų manyti, jog pas jį lankosi vien tik vyrai. Kadangi abiejų lyčių atstovai gali turėti su šlapimo takais susijusių problemų ir negalavimų. Nors jie visgi dažniau pasitaiko būtent vyrams. Be to, šie gydytojai ne tik atlieka apžiūrą, diagnozuoja ligą bei […]

Nėščiųjų priežiūros programa

Paslaugos nėščiosioms

Nėščiųjų priežiūros programa

Nėščiųjų priežiūros programos sudėtis:   1. Pirmas apsilankymas (iki 12 savaitės) – Akušerio-ginekologo konsultacija (anamnezė, arterinis kraujo spaudimas, kūno masės indeksas, rizikos veiksnių nustatymas ir įvertinimas – Ginekologinė echoskopija – Tyrimai: Bendras kraujo tyrimas Moters kraujo grupės ir Rezus faktoriaus nustatymas Sifilio RPR kokybinis tyrimas o Ištyrimas dėl ŽIV Hepatito B viruso HBs antigeno (HBsAg) […]

Kraujo tyrimai

Krūties vėžio tyrimai

Krūties vėžys yra vienas dažniausių moterų onkologinių susirgimų visame pasaulyje. Ankstyva diagnostika padeda užtikrinti gydymo efektyvumą, todėl krūties vėžio tyrimai turėtų būti atliekami periodiškai. Tai efektyvus metodas, padedantis medikams kasmet nuo mirties išgelbėti daugybę pacienčių. Kada rekomenduojama atlikti krūties vėžio tyrimus? Krūties vėžio tyrimus vyresnėms nei 40 metų moterims rekomenduojama atlikti bent kartą per porą […]

Kraujo tyrimai

Kraujagyslių tyrimai

Širdies kraujagyslių ligos yra viena dažniausių mirties priežasčių, todėl jų būkle verta susirūpinti. Miokardo infarktas ar insultas gali stipriai pažeisti gyvybines funkcijas, o padariniai liks visam gyvenimui. Širdies kraujagyslių tyrimai yra puiki prevencinė priemonė, leidžianti užkirsti kelią sudėtingoms būklėms, o kartais net ir padedanti išgelbėti gyvybę. Kokie simptomai gali įspėti apie širdies ir kraujagyslių ligas? […]

Kraujo tyrimai

Maisto netoleravimo testas

Maisto netoleravimas yra viena dažniausiai pasitaikančių prastos savijautos priežasčių, jei įprastiniai tyrimai nerodo pakitimų. Jei jaučiatės prastai, tačiau gydytojui nepavyksta nustatyti tokios savijautos priežasties, verta apsvarstyti galimybę atlikti maisto netoleravimo tyrimą. Kartais klaidingai galvojama, kad maisto netoleravimo testas yra skirtas alergiškiems žmonėms. Iš tikrųjų kiekvienas organizmas funkcionuoja individualiai, tad yra produktų, kurie jį veikia netinkamai […]

Kraujo tyrimai

Tulžies tyrimai

Kepenys yra vienas svarbiausių žmogaus organų. Jos atsakingos už medžiagų apykaitą, organizmo valymą, kraujo ir cukraus, cholesterolio ir įvairių hormonų kiekio reguliavimą, fermentų veiklą. Kepenys taip pat išskiria tulžį, kuri susikaupia tulžies pūslėje. Tulžis yra svarbi virškinimo procesui, kepenys ją nuolat atnaujina. Sutrikus kepenų veiklai, tulžies gali būti pagaminama nepakankamai, taip pat gali kilti problemų […]

Kraujo tyrimai

Gliukozės tyrimas

Gliukozės tyrimai yra skirti ne tik prevencijai, o ir ligos diagnozei nustatyti. Šie tyrimai yra atliekami naudojant kraujo mėginį, todėl yra neskausmingi ir greiti. O pasitikrinti dėl diabeto tikrai vertėtų – ši liga gali būti daugelio nemalonių simptomų priežastimi, tinkamas gydymas padeda pacientams vėl susigrąžinti gyvenimo kokybę. Kas yra gliukozės tyrimas? Vieno iš šio tyrimų […]

Gydytojų konsultacijos, Instrumentiniai tyrimai

Osteoporozės tyrimai

Nuo osteoporozės kenčia gana didelė dalis populiacijos, šia liga sergančių pacientų skaičius auga, o taip pat ji vis dažniau nustatoma jaunesniems pacientams. Osteoporozę sudėtinga diagnozuoti, nes pradinėse stadijose nejuntami jokie simptomai. Jei laiku neatliekami profilaktiniai osteoporozės tyrimai, nėra jokio šanso ankstyvai ligos diagnostikai. Daugeliu atvejų liga nustatoma pacientams patyrus kaulų masės sumažėjimo atveju tipinius kaulų […]

Kraujo tyrimai

Imuniteto tyrimai

Imunitetas padeda mūsų organizmui apsisaugoti nuo įvairių susirgimų, bakterijų ir virusų. Imuninės sistemos veikla organizmui yra gyvybiškai svarbi, tad norint palaikyti gerą savijautą ir sveikatą, būtina pasirūpinti ir imunitetu. Geras būdas tai padaryti – imuniteto tyrimai. Juos atlikti itin rekomenduojama artėjant šaltajam sezonui ar dažnai kenčiant nuo peršalimo ligų. Kas yra imuninė sistema? Imuninė sistema, […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Tyrimai sportuojantiems

Sportas padeda jaustis geriau, išlaikyti gerą nuotaiką ir energingumą. Vis dėlto mūsų organizmui sportas reiškia tam tikrus pokyčius, kurie gali lemti medžiagų disbalansą ar sukelti kitus pakitimus. Norint pasiekti puikių sportinių rezultatų nealinant sveikatos, reikia subalansuoti tiek mitybą, tiek treniruočių ir poilsio režimus, o geriausias būdas tai padaryti – tyrimai sportuojantiems. Kodėl sportuojantiems svarbu atlikti […]

Kraujo tyrimai

Šlapimo tyrimai

Šlapimo tyrimas yra greitas ir paprastas, tačiau gali suteikti daug svarbios informacijos apie paciento sveikatą. Būtent dėl to šis laboratorinis tyrimas yra vienas pirmųjų, kurį gydytojai rekomenduoja atlikti tikrinant sveikatą. Šlapimo analizė atskleidžia inkstų ir kitų organų veiklos sutrikimus, parodo uždegimus ir leidžia nustatyti ligas ar sveikatai pavojingus pokyčius organizme. Šlapimo tyrimai yra vieni dažniausiai […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija, Sporto medicina

VO2 max testas (krūvio mėginys su dujų analize)

Spiroergometrija* (spiro – dujos, ergo – darbas, metrija – matavimas) – tai fizinio krūvio mėginys su kvėpuojamųjų dujų analize. Mėginys, atliekamas tada, kai reikia įvertinti paciento fizinį pajėgumą, nustatyti laktatinius slenksčius, jų dinamiką, judėjimo ekonomiškumą. Tyrimas tinka ir atsirandantiems praeinantiems širdies ritmo sutrikimams, išeminės ar koronarinės širdies ligų diagnostikai ir jų rizikos laipsniui nustatyti. *Sinonimai […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija, Sporto medicina

Veloergometrija (tyrimas su stacionariu dviračiu, be kaukės)

Veloergometrija (velo – dviratis, ergo – darbas, metrija – matavimas) – tai fizinio krūvio mėginys, kuomet yra registruojamas širdies darbas elektrokardiograma fizinio krūvio metu. Mėginys atliekamas tada, kai reikia įvertinti paciento fizinį pajėgumą, atsiradus praeinantiems širdies ritmo sutrikimams. Taip pat atliekamas siekiant nustatyti išemines ar koronarines širdies ligas ir įvertinti susirgimų rizikos laipsniui. Veloergometrija yra […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Ergometrija

Specialaus parengtumo testai (pagal sporto šaką ir poreikį) atliekami ant specialių ergometrų (veloergometro, baidarių/kanojų irklavimo, irklavimo, slidinėjimo, bėgtakio). Anaerobinio alaktatinio raumenų galingumo (AARG) nustatymas 10s trukmės darbas spec. ergometru. Testo metu nustatomas maksimalus ir vidutinis atliekamo darbo galingumas. Testą reikia atlikti maksimaliomis pastangomis. Šio tyrimo duomenys dviratininkus – sprinterius informuoja apie jų parengtumą, plento lenktynininkams […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Aerobinio / anaerobinio slenksčių nustatymas + laktato tyrimas

Vienas iš žmogaus aerobinį pajėgumą apibūdinančių rodiklių yra anaerobinis slenkstis (ANAS). Fizinio krūvio pradžioje, žmogaus organizme vyksta anaerobinio rėžimo procesai, t.y. kai įkvėpiama daugiau deguonies nei iškvėpiama anglies dvideginio (CO2). Tuo metu organizme yra gaminamas nedidelis laktato (La) kiekis, kurį kepenys paprasčiausiai suskaido ir iš jo pagamina glikogeną. Didėjant fiziniam krūviui, energijos apykaitoje ima vyrauti […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Kūno sudėties analizė

Kūno sudėties analizė – tai tyrimas, atliekamas ant specialių svarstyklių. Šio tyrimo metu gauti rezultatai parodo raumenų-riebalų masės, vandens, baltymų, mineralų kiekį. Taip pat svarstyklių sistema automatiškai įvertina, ar gauti rezultatai atitinka vidurkį, ar yra nuokrypis nuo jo. Atsižvelgus į tyrimo rezultatus, galimos kūno sudėties korekcijos pagal rekomendacijas, jeigu yra: svorio deficitas; viršsvoris; raumenų-riebalų masės […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Plaučių gyvybinė talpa (l)

Gyvybinė plaučių talpa – tai oro kiekis, kurį galima maksimaliai iškvėpti po maksimalaus įkvėpimo. Šio tyrimo metu, išmatavus plaučių gyvybinę talpą, galima ne tik apskaičiuoti, kiek litrų oro telpa į plaučius, bet taip pat pastebėti ir nustatyti įvairias ligas:  lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL), bronchinę astmą (BA) bei restrikcines plaučių ligas. REGISTRUOKITĖS TYRIMUI 1811 mano.topiky.com

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Laikysenos vertinimo bei šuolio testai

Laikysenos vertinimo testas Šiuo testu yra įvertinama pusiausvyra, simetrija, jėgos pasiskirstymas statinio ir dinaminio raumenų darbo metu. Atsižvelgus į pastebėtas kaulinių struktūrų deformacijas, raumenų disbalansą ir kitus požymius, sporto medicinos gydytojas kartu su kineziterapeutu teikia laikysenos korekcijos rekomendacijas. Vertikalaus šuolio testas Šio testo dėka yra matuojamas asmens raumenų galingumas. Norint pagerinti vertikalų šuolį, pirmiausia reikia […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Plaštakos spaudimo jėgos testas (kg)

Plaštakos spaudimo jėgos vertinimo testas  yra svarbus, siekiant greičiau atsistatyti po patirtos rankų traumos ar prieš pradedant viršutinių galūnių reabilitaciją. Šis testas ypač svarbus neurologinei reabilitacijai arba asmens nervinio nuovargio stebėjimui. Tyrimo eiga Dinamometras yra laikomas per alkūnę sulenktoje rankoje, atokiau nuo savo kūno. Jid yra spaudžiamas prietaisas maksimalia jėga, atliekant vienkartinį plaštakos spaudžiamąjį judesį. […]

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Judesių dažnio testas

Atliekant taip vadinamą taping testą, yra nustatoma tiriamojo ištvermė ir nuovargis. Šio testo dėka yra yra gaunami centrinės nervų sistemos (CNS) funkcinės būklės ir darbingumo rodiklių normalizuotos reikšmės: CNS paslankumas, asimetrija, vargstamumas, bendras CNS darbingumas, anaerobinis darbingumas ir anaerobinio darbingumo talpa. REGISTRUOTIS TESTUI: 1811 mano.topiky.com

„LTeam LAB" - sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija

Nuovargio įvertinimo tyrimai

Šių tyrimų dėka yra vertinamas širdies darbas ramybėje, orostazėje atliekant mažo intensyvumo standartinį fizinį krūvį, bei atsigavimą po jo. REGISTRUOKITĖS TYRIMUI: 1811 mano.topiky.com

Kraujo tyrimai

COVID-19 testas

COVID-19 testas  yra keleto rūšių, tad galima pasirinkti kokiu būdu jūs norite išsitirti ar nesate užsikrėtę ir ar nesergate koronos virusu. Pats tiksliausias ir populiariausias yra PGR SARS-CoV-2 tyrimas, kuris yra atliekamas paimant sekreto mėginį iš nosiaryklės. Tokiu pat būdu yra atliekamas ir antigeno testas. Jų rezultatai parodo ar tiriamas asmuo serga ir ar yra […]

Kraujo tyrimai

Hepatito C tyrimai

Diagnozuojant hepatitą C pagrinde naudojami du testai – paieškos testas ir patvirtinamasis tyrimas. Atrankos testas dar, vadinamas anti-HCV antikūnų testu. Čia organizmas ieško antikūnų prieš hepatito C virusą. Paieškos testas yra tinkamas kaip pradinis tyrimas, jei įtariama infekcija. Po to seka – patvirtinimo testas. Šiuo testu nustatoma HCV- RNR. Tai pasižymi dideliu specifiškumu, o tai […]

Kraujo tyrimai

Hepatito B tyrimai

Tai yra bene vienintelis būdas aptikti šią klastingą ligą. Kadangi jos simptomų gali nebūtų netgi dešimtmečiais. Tačiau visą tą laiką organizme esantis virusas niekur nedings, todėl ir pati liga tik progresuos. Kol galiausiai ji gali sukelti kepenų cirozę arba netgi vėžį. Ir tokioje vėlyvoje stadijoje aptikus susirgimą gydymas bus labai sudėtingas. Be to, visą tą […]

Kraujo tyrimai

Cholesterolio tyrimai

Cholesterolis yra gyvybiškai svarbus kaip mūsų ląstelių „statybinė“ medžiaga. Pavyzdžiui, jis turi didelę reikšmę smegenų ir nervų sistemos vystymuisi. Be to, cholesterolis padeda reguliuoti hormonų lygį bei vitamino D ir tulžies rūgščių sintezę. Didžiąją dalį cholesterolio gamina pats organizmas, o likusį mes gauname iš kasdieninio mitybos raciono. Pagrindinė cholesterolio gamyba vyksta kepenyse, jo yra pagaminama […]

Kraujo tyrimai

Bendras kraujo tyrimas

Sakoma, kad didžiausia vertybė ir turtas yra sveikata. Deja, tinkamai įvertiname ir suprantame šių žodžių prasmę tik tada, kai susiduriame su sveikatos problemomis. Kad taip neatsitiktų reikia nuolat rūpintis savo fizine ir emocine sveikata, vengti streso, bei reguliariai tikrintis savo sveikatą. Daugeliui ligų vienas svarbiausių dalykų yra laiku ir ankstyvoje stadijoje nustatyta ligos pradžia. Pirmasis […]

Kraujo tyrimai

Hepatito tyrimai

Hepatitas gali būti kelių skirtingų tipų, žymimų raidėmis A, B, C, D, E, tačiau Lietuvoje yra žinomi tik pirmieji trys – A, B ir C. Tad tam, kad būtų kuo tiksliau nustatyta diagnozė, būtina, kad būtų atlikti visi reikalingi serologiniai hepatito tyrimai. Kai kuriais atvejais, nustačius hepatitą C yra atliekama ir kepenų biopsija, tuomet atsižvelgus […]

Kraujo tyrimai

Lytiškai plintančių ligų tyrimai

Kai kam gali atrodyti, jog tokie tyrimai nėra reikalingi visiems, kadangi šių ligų sukėlėjai dažniausiai plinta lytiniu keliu. Tačiau toks mąstymas nėra teisingas, nes lygiai taip pat infekcijos gali būti perduodamos per bendrai naudojamas priemones. Kurių įvairovė pakankamai didelė pradedant nuo dantų šepetėlio ir baigiant skustuvu ar bet kuriuo panašiu daiktu, jeigu juo naudojasi ne […]

Kraujo tyrimai

Vėžio žymenų tyrimai

Tai yra bene vienintelis būdas išsiaiškinti apie šią ligą ankstyvojoje jos stadijoje, kuomet kažkokių kitų simptomų gali ir visai nebūti. Todėl tokie tyrimai gali būtų atliekami tiek profilaktiškai, tiek ir įtariant kažkokį susirgimą. Ir, nors šis diagnozės metodas yra pakankamai tikslus, tačiau net ir teigiamas rezultatas ne visuomet reikš vėžinius susirgimus, todėl nerimauti nereikėtų. Tačiau […]

Kraujo tyrimai

MCV kraujo tyrimai

Viena paprasčiausių procedūrų, norint greitai ir tiksliai įvertinti sveikatos būklę yra bendri kraujo tyrimai. Atliekant kraujo tyrimus yra vertinami rodikliai, parodantys raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) ir kitų kraujo sudėtinių dalių rodikliai, jų tūris bei kiekis, pagal kuriuos galima išsiaiškinti infekcines ligas ir uždegimus. Jų žymėjimas gali būti MCV, MCH ar MCHC. Teisingai ligos diagnostikai svarbu […]

Kraujo tyrimai

Inkstų tyrimai

Vienos iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra susijusios su inkstų funkcijos sutrikimais. Dėl to, labai dažnai šalia kraujo tyrimų yra atliekami ir inkstų tyrimai, nes taip galima ne tik tiksliau nustatyti diagnozę, bet ir efektyviau suvaldyti ligos progresą. Tiriami pagrindiniai inkstų funkcijos tyrimo rodikliai yra šlapalas, kreatininas, šlapimo rūgštis bei cistatinas C. Taip pat inkstų funkcijos […]

Kraujo tyrimai

CRB kraujo tyrimai

CRB (C-reaktyviojo baltymo) kraujo tyrimas yra pats paprasčiausias būdas, patikrinti paciento sveikatos būklę, paimant mėginį iš piršto. Jį galima atlikti įvairaus amžiaus žmonėms, nes yra greitas ir neskausmingas. Tai pats efektyviausias būdas nustatyti uždegimines reakcijas ir įvertinus visus rodiklius, paskirti reikalingą gydymą ar medikamentus. Kada rekomenduojama atlikti? CRB kraujo tyrimai reikalingi norint nustatyti virusines arba […]

Kraujo tyrimai

Celiakijos tyrimai

Celiakijos, dar kitaip vadinamo maisto (gliuteno) netoleravimo tyrimai yra atliekami tuomet, kai jaučiate diskomfortą, lėtinį nuovargį,  virškinimo sutrikimus ir kitus nepageidautinus reiškinius, kurie neigiamai veikia jūsų nuotaiką, savijautą bei darbingumą. Dažnai celiakijos tyrimai, padeda atrasti lėtinių ligų ar uždegimų priežastis ir tinkamai parinkus gydymo planą, galima lengvai atsikratyti blogos savijautos priežastimis ir pilnavertiškai gyventi. Kas […]

Kraujo tyrimai

DNR testas

DNR testas dar kitaip žinomas kaip tėvystės nustatymo testas. Tai yra genetinis tyrimas, padedantis labai tiksliai identifikuoti ir išsiaiškinti kas yra vaiko tėvas. Tyrimų tikslumas siekia net iki 99,99 % tėvystės patvirtinimo ir 100 % jos paneigimo atveju. Norint atlikti DNR testą, tėvystės nustatymui, motinos dalyvavimas nėra būtinas, nes tyrimo mėginiai yra imami iš tariamo […]

RDW kraujo tyrimai

RDW (angl. Red Distribution Width) kraujo tyrimai, tiksliau nei įprastas bendrasis kraujo tyrimas padeda nustatyti mažakraujystės (anemijos) dydį. Šis tyrimas parodo net ir menkiausius eritrocitų, raudonųjų kraujo kūnelių, atsakingų už deguonies pernešimą, dydžio svyravimus, išmatuojant keliasdešimt tūkstančių ląstelių vos per keletą sekundžių, kas padeda užtikrinti šių tyrimų tikslumą ir patikimumą. Be to, tokio tipo kraujo […]

Kraujo tyrimai

Prostatos tyrimai

Tai yra bene vienintelis variantas, kuris gali padėti apsisaugoti nuo šios srities vėžio, kadangi atliekant tyrimą jis gali būti diagnozuojamas pačioje pradinėje stadijoje ir tuomet dar galima užkirsti kelią tolimesniam jo plitimui. Aišku, tyrimas atliekamas ne tik šiuo tikslu, kadangi prostatos padidėjimas bei nemalonus pojūtis gali būti jaučiamas ir dėl uždegimo. Tačiau net ir tokiu […]

Kraujo tyrimai

Hormonų tyrimai

Hormonai – tai biologiškai aktyvios medžiagos, kurios yra išsiskiria į kraują ir aktyviai veikia visą laiką. Hormonai atlieka labai daug funkcijų – nuo jų priklauso organizmo medžiagų apykaita, energija, žmogaus produktyvumas ir bendra savijauta. Tokių hormonų tyrimai, kaip kortizolis, melatoninas, gastrinas, atskleidžia atskirų liaukų veiklos sutrikimus. Hormonai yra atsakingi už daugelio organų darbą. Hormonų disbalansas […]

Kraujo tyrimai

Skydliaukės tyrimai

Sutrikusi skydliaukė sekina visą organizmą. Kartais žmogus nepastebi susirgimo priežasties: sutrinka širdies ritmas, nusilpsta akys, išsausėja oda. Paprastai tokiu atveju ligonis kreipiasi į specialistus: širdies ligų, okulistus, dermatologus. Labai dažnai susirgimų priežastis yra problemos su skydliauke. Skydliaukė – tai endokrininė liauka, gaminanti jodo turinčius tiroidinius hormonus bei kalcitoniną. Skydliaukė į kraujotaką išskiriamų hormonų dėka įtakoja […]

Kraujo tyrimai

Kraujo tyrimai

Jie yra vieni iš svarbiausių bei leidžią įvertinti bendrą organizmo būklę. Būtent šiam tikslui yra skirtas bendras kraujo tyrimas, kuris atliekamas periodiškai tiek moterims, tiek vyrams ir netgi vaikams. Kadangi jo dėka galima laiku pastebėti bei tiksliai diagnozuoti įvairiausius negalavimus pradinėje jų stadijoje. O tai gerokai palengvina ir patį gydymą, ir taip pat apsaugo nuo […]

Skiepai

Skiepų nuo COVID-19 derinimas su kitais skiepais

Didėjant skiepijimo apimtims, daugeliui neretai kyla klausimas – ar galima vienu metu skiepytis nuo COVID-19 ligos ir bet kuria kita vakcina? Vadovaudamiesi Užkrečiamųjų ligų kontrolės centro rekomendacijomis, informuojame: Bet kurios rūšies COVID-19 vakcina negali būti skiriama vienu metu su kitomis vakcinomis. Tarp COVID-19 bet kurios rūšies vakcinos ir kitų skiepų turi būti išlaikytas 14 dienų tarpas. Išimtis taikoma […]

Kineziterapeuto konsultacija

Kineziterapija

Kineziterapeuto konsultacija

Kineziterapija – tai viena iš reabilitacijos sričių, kurios specialistai išmano žmogaus judėjimą ir geba diagnozuoti jį ribojančius veiksnius, o esant judėjimo sutrikimams ar traumoms – jos gydomos judesiu. Affidea grupės klinikų kineziterapeutai konsultuoja atsižvelgiant į žmogaus nusiskundimus, pažeidimus ir fizinę būklę. Kada reikėtų apsilankyti pas kineziterapeutą? jaučiant kaklo, tarpumenčio, juosmens skausmus; jaučiant raumenų įtampą; jaučiant […]

Kineziterapija

Individualus (-ūs) kineziterapijos užsiėmimas (-ai)

Individualūs kineziterapijos užsiėmimai puikiai tinka tiems, kurie nori greičiau atsistatyti po patirtų traumų ir pagerinti gyvenimo kokybę. Dirbant su kiekvienu individualiai, parinktas tinkamas judesys padeda atstatyti kaulų ir raumenų, širdies ir kraujagyslių bei kitų sistemų funkcinę būklę. Kineziterapeutas, dirbantis su savo pacientu, parenka jam reikalingą fizinį krūvį ir pratimus, kurie yra kontroliuojami nurodant taisyklingą jų […]

Individualūs kineziterapijos užsiėmimai nėščiosioms

Kineziterapija

Individualus (-ūs) kineziterapinis (-iai) užsiėmimas (-ai) nėščiosioms

Dažnai nėštumo metu, dėl nuolat besikeičiančios dubens padėties bei didėjančios apkrovos nugaros raumenims, atsiranda nugaros bei strėnų skausmai, dėl kraujotakos sistemos ir medžiagų apykaitos pokyčių pradeda tinti kojos. Specialių pratimų pagalba neleidžiama atsirasti nugaros skausmams arba padedama juos sumažinti. Taip pat galima taikyti kinezioteipavimą, kuris yra nemedikamentinis būdas skausmo slopinimui. Kineziterapinių užsiėmimų metu yra stiprinami […]

Kineziterapija

Funkcinių judesių vertinimas (FMS, Y balance testai)

FMS (funkcinių judesių vertinimas) – ši metodika parodo pirminių judesių apribojimus, asimetrijas, sąsajas tarp raumenų jėgos, lankstumo, koordinacijos, judesio amplitudės, pusiausvyros ir propriorecepcijos. Trumpiau tariant, ši metodika yra taikoma tam, kad padėtų atrasti silpnąsias ir stipriasias kūno vietas. Pagal gautus testo rezutatus, yra parenkami reikalingi pratimai, kurių reguliarus atlikimas gali pagerinti judėjimo funkcija ir apsaugoti […]

Kineziologinis teipavimas

Kineziterapija

Kineziologinis teipavimas

Kineziologinis teipavimas – tai metodas, paremtas savaiminiu kūno gijimo principu, aktyvuojant odą, raumenų, neurologines ir kaujo apytakos sistemas, siekiant pagerinti kraujotaką, sumažinti skausmą ir pan.   Kineziologinis teipavimas taikomas esant: •   raumenų, raiščių, sausgyslių skausmams, patempimams, įtampai; •   sąnarių pažeidimams, traumoms ar po operacijų; •   nugaros skausmams; •   hematomoms; •   limfotakos sutrikimams ir patinimams; •  […]

Individuali pratimų programa

Kineziterapija

Individualios pratimų programos sudarymas

Atsižvelgiant į žmogaus fizinę ir sveikatos būklę, amžių bei kitus faktorius, sudaroma specializuota gydomosios mankštos programa. Turint specialiai parengtą programą, reguliariai atliekant įvairius fizinius pratimus, galima sustiprinti kūną, pagerinti sveikatą ar net išvengti įvairių sužeidimų ar traumų. Taip pat turint tokią programą, išmokus taisyklingai atlikti fizinius pratimus, juo galima vadovautis ir atliekant mankšą savarankiškai namuose. […]

Registracija internetu

Registracija internetu

Norėdami pagelbėti savo pacientams, pateikiame instrukciją, kaip lengviau ir greičiau užsiregistruoti Affidea klinikos paslaugoms. Tiesiog peržiūrėkite videofilmuką ir registruokitės adresu: ➡ http://mano.topiky.com  

Gydytojų konsultacijos

Šeimos gydytojų konsultacijos

“Affidea” Vilniaus klinikoje konsultuoja šeimos gydytojos. Registracija tel. nr. 1811 arba +370 5 244 1188.

Nuotolinės gydytojų konsultacijos

Gydytojų konsultacijos

Nuotolinės gydytojų konsultacijos

Gydytojas jūsų namuose – nuotolinės konsultacijos pagalba! Registruokitės jau šiandien tel. nr. 1811!

Magnetinis rezonansas

Instrumentiniai tyrimai

MRT – magnetinio rezonanso tomografija

Registruokitės mokamiems ir PSDF apmokamiems MRT tyrimams visoje Lietuvoje tel. nr. 1831

Kompiuterine tomografija

Instrumentiniai tyrimai

KT – kompiuterinė tomografija

Registruokitės mokamiems ir PSDF kompensuojamiems KT tyrimams visoje Lietvoje tel. nr. 1831

krūtų ultragarso tyrimas

Instrumentiniai tyrimai

ABUS – automatinis krūtų ultragarso tyrimas

Pažangus automatinis krūtų ultragarso tyrimas ABUS Vilniuje. Registracija tel. nr. 1811

Skaitmeninė mamografija

Instrumentiniai tyrimai

Mamografija

Mamografijos tyrimai – kova prieš krūtų vėžį! Registracija tel. nr. 1811 (Vilnius) arba 1831 (Panevėžys)

Ultragarso tyrimai

Instrumentiniai tyrimai

Ultragarso tyrimai

Ultragarso (echoskopijos) tyrimai atliekami Affidea klinikoje ir Affidea Panevėžio Nemuno diagnostikos centre. Registracija tel. nr. 1831 arba 1811.

Instrumentiniai tyrimai

Rentgeno tyrimai

Affidea rentgeno tyrimai – Antakalnio g. 57, Vilnius ir Nemuno g. 75, Panevėžys. Registracija tel. nr. 1831! Atliekami tiek mokami, tiek PSDF lėšomis kompensuojami tyrimai.

Laboratoriniai tyrimai

Laboratoriniai tyrimai

“Affidea” Vilniaus klinikoje galime jums pasiūlyti per 600 skirtingų laboratorinių tyrimų ir tyrimų programų! Registracija tel. nr. 1811!

Sporto medicinos tyrimų laboratorija

Sporto medicina

Sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorija “LTeam LAB”

“Affidea” Vilniaus klinikoje įsikūrusioje sporto medicinos, mokslo ir tyrimų laboratorijoje “LTeam LAB” paslaugos teikiamos kiekvienam – nuo sporto entuziasto iki profesionalo!

Kitos paslaugos

Kineziterapija

“Affidea” Vilniaus klinikoje teikiamas platus kineziterapijos paslaugų spektras.
Registracija tel. nr. 1811

Sporto medicina

Masažai

Masažai Affidea Vilniaus klinikoje (Konstitucijos pr. 15, Vilnius)
Registracija tel. nr. 1811!

Skiepai

Skiepų kalendorius

Vakcinos yra vienas svarbiausių mūsų laikų medicinos pasiekimų, padedančių išvengti daugelio rimtų ligų. Dažnai kyla klausimai: Kada reikia paskiepyti vaikus? Kiek vakcinos dozių reikės? Kokie skiepai reikalingi suaugusiems? Dalinamės vaikų ir suaugusiųjų skiepų kalendoriumi, apimančiu visas privalomas vakcinas nuo gimimo iki senatvės. Laikantis šio kalendoriaus, galima apsaugoti ne tik save, bet ir savo bendruomenę nuo […]

Kitos paslaugos

Refleksoterapija

“Affidea” Vilniaus klinikoje (Konstitucijos pr. 15, Vilnius) teikiamos refleksoterapijos paslaugos. Registracija tel. nr. 1811!

Kitos paslaugos

Medicina verslui

“Affidea” klinika personalas teikia paslaugas verslui!