Skydliaukės ištyrimo programos - Affidea Lietuva

Skydliaukė – labai reikšminga, jos hormonai reguliuoja visą žmogaus medžiagų apykaitą organizme. Jeigu skydliaukės funkcija yra sutrikusi, padidėja cholesterolio kiekis organizme, pakyla arterinis kraujo spaudimas, atsiranda širdies ritmo sutrikimų, koronarinės širdies ligos simptomų, vystosi osteoporozė, gali kilti pavojus netgi gyvybei.

Jeigu jums:

  • sunku susikaupti;
  • kankina nuovargis;
  • sulėtėjęs mąstymas ar pasireiškia galvos skausmai;
  • susilaiko skysčiai;
  • būdingi veido patinimai;
  • sausėja ir lūžinėja nagai;
  • kankina sąnarių skausmai;
  • sutrinka menstruacijos;
  • turite pastojimo problemų.

Visi šie požymiai gali pasireikšti dėl skydliaukės funkcijos sutrikimų. Nebūtinai turi pasireikšti visi požymiai, pakanka vos kelių. Dauguma skydliaukės ligos simptomų yra neryškūs, tad labai svarbu atkreipti dėmesį į ligos požymius ir laiku pasitikrinti.

Laboratoriniai skydliaukės hormonų tyrimai, atliekami iš kraujo mėginio, gali parodyti skydliaukės hormonų normą, atskleisti skydliaukės hormonų trūkumą, padidėjusius skydliaukės hormonus, tad pastebėjus organizme tam tikrus pokyčius, būtina atlikti šių hormonų tyrimą.

Skydliaukės tyrimą reikėtų atlikti jei ganėtinai greitai mažėja svoris, sutrinka širdies veikla, ima silpti akys, vargina kiti simptomai, net tokie, kaip odos būklės prastėjimas, odos sausėjimas, stiprus prakaitavimas, nerimas ir padidėjęs nervingumas, staigus aktyvumas, kuris greitai išsekina jūsų jėgas, padidintas jautrumas karščiui.  Tuomet jūsų skydliaukės veikla yra labai aktyvi ir skydliaukės hormonų yra padidėję.

Jei skydliaukės hormonų sumažėjo, jus vargins tokie simptomai kaip svorio augimas, nuovargis, apatija ir net sulėtėjusi smegenų veikla, vidurių užkietėjimas, padidintas jautrumas šalčiui, odos, plaukų bei nagų būklės suprastėjimas.

Būtent skydliaukės hormonų tyrimas yra greičiausias būdas diagnozuoti šio hormono pakitimus ir pritaikyti gydymo metodus.

Kadangi skydliaukės veiklai įtakos turi ne tik jodo stygius, kaip dažnai įprasta manyti, bet ir didelis krūvis darbe, stresas, netgi paveldimumas, skydliaukės hormonų tyrimus rekomenduojama darytis ne tik pasijutus blogai, bet ir profilaktiškai. Laiku nepastebėta liga gali sutrikdyti smegenų, lytinių organų, inkstų bei kepenų ir net širdies veiklą.

Plačiau aptarkime, kaip atliekamas skydliaukės tyrimas, ką daro skydliaukės hormonų sutrikimas, ar galima valgyti prieš skydliaukės tyrimus, ką mums pasako skydliaukės hormonų tyrimo rezultatai, ar skydliaukė išgydoma bei kur galima atlikti skydliaukės tyrimus.

Kaip atliekamas skydliaukės tyrimas?
Skydliaukės tyrimas pacientui nėra skausmingas ar sudėtingas. Dažniausiai jis atliekamas iš kraujo, tačiau gali būti atliekama ir skydliaukės echoskopija.

Skydliaukės hormonų tyrimo iš kraujo metu, tiriami du hormonai – tiroksinas ir, skydliaukę stimuliuojantis hormonas, tirotropinas.

Ar galima valgyti prieš skydliaukės tyrimus?

Prieš skydliaukės tyrimus valgyti negalima. Geriausia juos būtų atlikti ryte, nepusryčiavus, tuomet gausime ilgesnį nevalgymo tarpą, tačiau jei tyrimas nėra daromas ryte, prieš jį reikėtų nevalgyti 6-8 valandas.

Ką mums pasako skydliaukės hormonų tyrimo rezultatai?

Kadangi skydliaukė atsakinga už mūsų organizmo hormonų gamybą, tyrimus reikėtų daryti tuomet, kai pastebite simptomus, o dar geriau – profilaktiškai. Tyrimai gali atskleisti skydliaukės hormonų padidėjimą, arba kitaip hiperfunkciją, arba skydliaukės veiklos nepakankamumą.

Verta žinoti, kad skydliaukę stimuliuojančio hormono tirotropino norma visą dieną kinta. Reikėtų tyrimą daryti ryte, tuomet rezultatai būtų tiksliausi. Naktį pagaminama daug šio hormono, todėl ryte jo norma būna didžiausia, o po pietų hormono gamyba ženkliai sumažėja.

Ar skydliaukės ligos yra išgydomos?

Jei skydliaukės veikla sutrikusi ir yra hiperfunkcija, skiriami vaistai, kurie slopina tokią aktyvią skydliaukės veiklą.

Jei ligos forma pradinė, ją specialistai gydys išrašydami hormoninius arba jodo preparatus. Kai vaistai padėti negali, skydliaukė yra operuojama.

Į programos kainą įskaičiuotas gydytojo komentaras, jei tai yra numatyta programos sudėtyje.

Gydytojo komentaras pateikiamas per 5 d.d. nuo tyrimo programos atsakymų gavimo (jei pacientas pageidauja).

Programos sudėtį rasite kainyne:

 

Registruotis tel.: 1811