Kepenų funkcijos ištyrimo programos - Affidea Lietuva

Kad ir ką suvalgytume, ypač išgertume, – žmogaus kepenys reaguoja. Jas galima pavadinti pagrindiniu organizmo filtru, atliekančiu daugybę funkcijų. Iš virškinimo trakto į kepenis patekusio kraujo yra išvalomi toksinai, įvairios cheminės medžiagos. Kepenyse sunaikinami kraujyje esantys pavojingi medžiagų apykaitos produktai. Tik išvalytas kraujas patenka į tolesnę kraujotaką.

Paplitę kepenų ligų rizikos faktoriai – nesaikingas alkoholio vartojimas, nesubalansuota mityba, kai kurie medikamentai, žalingos darbo ir aplinkos sąlygos.

Efektyviausias lėtinių ligų, tarp jų ir kepenų, kontrolės būdas – jų išvengimas (prevencija) bei ankstyva diagnostika. Ankstyva diagnostika gerokai padidina sėkmingo gydymo galimybes. Kur kas svarbiau ligą diagnozuoti ankstyvose stadijose, negu gydyti toli pažengusias stadijas ir komplikacijas.

Kepenų ligos prasideda nežymiais nusiskundimais:

  • silpnumu;
  • pykinimu;
  • apetito stoka;
  • diskomfortu ir / ar skausmu dešiniajame šone.

Pažeidimo pobūdis gali būti įvairus.

Išskiriamos kepenų pažeidimo formos:

  • steatozė (kepenų suriebėjimas, kurį gali sukelti alkoholis, nutukimas, cholesterolio padidėjimas);
  • hepatitas (uždegimas, kurį sukelia virusai, alkoholis, medikamentai);
  • cirozė (surandėjimas – galutinė lėtinių kepenų ligų stadija).

Kepenų ligos – apgaulingos, nes pradinėse ligos stadijose pacientai jaučiasi sveiki ir / ar nusiskundimai yra nežymūs. Todėl labai svarbu laiku pasitikrinti ir atlikti reikalingus tyrimus.

Sudarėme dažniausiai pasitaikančių kepenų ligų išsamią laboratorinių tyrimų kraujyje programą, kurią rekomenduojame atlikti, ypač jei turite minėtų kepenų ligų rizikos faktorių.

Programos sudėtį rasite kainyne:

 

Registruotis tel.: 1811