Kasos funkcijos ištyrimo programa - Affidea Lietuva

Kasa atlieka svarbią organizmo funkciją – gamina virškinimo fermentus, sintetina hormonus. Kasos ligos dažniausiai ilgai lieka nepastebėtos, todėl negydomos gali vystytis į sunkesnes formas. Tokios ligos kaip pankreatitas ar kasos vėžys yra sunkios ligos, kurių gydymo negalima uždelsti, todėl net nejaučiant jokių simptomų geriausia yra atlikti profilaktinius kasos funkcijų tyrimus, kurių metu galėsite įsitikinti gera kasos būkle.

Plačiau aptarkime, kokios yra kasos funkcijos, kokios gali būti kasos ligos, kokie yra kasos ligų požymiai, kaip atliekamas kasos tyrimas, kokia yra kasos fermentų tyrimo kaina bei kur galima atlikti kasos kraujo tyrimą.

Kasos funkcijos 
Kasa yra vienas iš mūsų kūno organų, atsakingų už virškinimo procesą. Jos svarbiausios funkcijos yra gaminti maisto medžiagų virškinimo procese dalyvaujančius kasos fermentus bei gaminti hormonus.

Kasa gamina skirtingus fermentus, kurie skirti skaidyti riebalams, baltymams ir angliavandeniams. Tai lipazė, amilazė, tripsinas bei chimotripsinas.

Kasos gaminami hormonai taip pat susiję su medžiagų įsisavinimu – tai insulinas ir gliukagonas, kurie yra atsakingi už gliukozės kelionę mūsų organizme.

Kasos ligos ir simptomai
Viena dažnesnių kasos ligų yra ūmus pankreatitas arba ūmus kasos uždegimas. Jam būdingas pilvo pūtimas, pykinimas ir viduriavimas, stiprus pilvo skausmas, gali pasitaikyti karščiavimas. Pagrindinė pankreatito priežastis gali būti tulžies pūslės akmenys, tačiau simptomus gali sukelti ir alkoholio vartojimas ar hormonų pokyčiai organizme ir kiti veiksniai. Laiku atlikus kasos uždegimo tyrimus, pankreatitą galima nesunkiai išgydyti.

  • Lėtinis pankreatitas jau yra žymiai sudėtingesnis kasos uždegimas, dėl kurio kasos audiniai sunaikinami negrįžtamai. Jam būdingi simptomai yra gana panašūs kaip ir ūmaus – pilvo skausmai ir viduriavimas, tačiau pasireiškia ir gelta bei svorio kritimas. Šią pankreatito formą gali iššaukti nuolatinis alkoholio vartojimas, įtakos gali turėti ir paveldimumas.
  • Cukrinis diabetas taip pat yra su kasa susijusi liga. Kasa nebegamina arba pagamina per mažai hormono insulino. Cukrinis diabetas skirstomas į pirmo ir antro tipo diabetą. Pirmojo tipo diabetui būdingi simptomai yra padidėjęs apetitas, tačiau krentantis svoris, apatija, mieguistumas ir silpnumas, dažnas šlapinimasis, nuolatinis troškulys. Antro tipo diabeto simptomai ilgai nejaučiami, sunkiai pastebimi, todėl ir ligos diagnozavimas užtrunka ilgiau. Simptomai labai panašūs į pirmojo tipo diabeto, tačiau gali prisidėti ir įvairios infekcijos.
  • Dar viena sunki liga yra kasos vėžys. Ši ligai sunkiai diagnozuojama, dažnai ilgai nepastebima. Kalbant apie onkologinius susirgimus, visada svarbu prisiminti, kad kuo ankstyvesnėje stadijoje jie aptinkami, tuo didesnis šansas kokybiškai gyventi, pasveikti. Šios ligos simptomas gali būti gelta, tačiau gali neatsirasti ir visai jokių simptomų, tad kuo anksčiau atliksite profilaktinius tyrimus, tuo greičiau bus nustatytos gana sudėtingos kasos ligos ir jų gydymas bus efektyvus.

Kaip atliekamas kasos tyrimas?
Kasos fermentų tyrimas atliekamas labai paprastai – iš veninio kraujo, todėl jis yra greitas ir  neskausmingas. Jo metu patikrinamos kasos fermentų normos.

Programos sudėtį rasite kainyne:

 

Registruotis tel.: 1811