Gimdos kaklelio priešvėžinė ištyrimo programa - Affidea Lietuva

Vėžiniai susirgimai kasmet nusineša daugybę gyvybių ir tik ankstyva diagnostika suteikia galimybę taikyti efektyvų gydymą. Gimdos kaklelio vėžio tyrimai yra itin rekomenduojami visoms moterims, nes tai vienintelis būdas anksti nustatyti pakitimus. Reguliarus patikrinimas gali dovanoti gyvybę, nes ikivėžiniai pakitimai gimdos kaklelyje yra sėkmingai gydomi, ląstelės netampa vėžinėmis ir neišplinta organizme. Taigi, galima sakyti, kad gimdos kaklelio vėžys yra išgydomas tik reguliariai tikrinantis ir laiku pastebėjus pakitimus.Kas yra gimdos kaklelio vėžys?

Gimdos kaklelio vėžys formuojasi pradėjus nekontroliuojamai daugintis pakitusioms ląstelėms. Jos taip pat gali išplisti į aplinkinius audinius ir organus. Ląstelės gimdos kaklelio gleivinėje pirmiausiai tampa atipinės – jos dar nėra vėžinės ir gali išnykti savaime arba vystytis toliau. Kartais toks procesas užtrunka net iki 20 metų, tada susergama vėžiu.

Dėl specifinės gimdos kaklelio vėžio eigos, labai svarbu laiku užkirsti kelią ligai. Geriausia prevencija yra reguliariai atliekami gimdos kaklelio vėžio tyrimai, kurie leidžia anksti diagnozuoti ląstelių pakitimus. Ikivėžiniai pakitimai yra sėkmingai gydomi užkertant kelią išsivystyti vėžiui.

Kaip gydomas gimdos kaklelio vėžys?

Kartais pakitusios ląstelės gimdos kaklelyje išnyksta savaime, tačiau jei citopatologinio makšties ir gimdos kaklelio tepinėlio (PAP) tyrimo metu gali būti nustatomi pakitimai. Tai pirmasis tyrimas, kurio rezultatams patikslinti gydytojai gali skirti papildomus tyrimus. Jei nustatomi ryškūs pakitimai, taikomas gydymas – tokias pakitusias ikivėžines ląsteles reikia kuo skubiau pašalinti.

Programos sudėtį rasite kainyne:

 

Registruotis tel.: 1811