Jaučiate silpnumą, nuovargį, o kartais ir dusulį?
Mažakraujystė arba anemija – organizmo būklė, kai kraujyje sumažėja eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) ir hemoglobino (raudonosios kraujo medžiagos), kuris padeda pernešti deguonį.
Mažakraujystei nustatyti būtina ištirti ne tik hemoglobino kiekį, bet ir feritino, kuris parodo geležies atsargas organizme. Geležis yra svarbi hemoglobino dalis, tad jos trūkumas sumažina hemoglobino ir eritrocitų gamybą.
Labai dažnai sergama anemija to nė nežinant, nes ligos simptomai nėra ryškūs ir lieka nepastebimi metų metus.
Vienas iš labiausiai pasireiškiančių ligos požymių yra nuolatinis nuovargis ir silpnumas, mieguistumas. Taip pat kartais kankina galvos skausmai ar net dusulys, žmogus negali dirbti sunkaus fizinio darbo, sportuoti, kankina skonio bei uoslės pakitimai, dažnesnis pulsas, odos blyškumas, raumenų silpnumas, jaučia nuolatinį šaltį, o rimtais atvejais skundžiasi ir širdies veiklos sutrikimais.
Standartinė anemijos (mažakraujystės) ištyrimo programa |
Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT) / Geležis / Feritinas / Transferinas / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras |
Išsami anemijos (mažakraujystės) tyrimų programa |
Automatizuotas hematologinis (kraujo) tyrimas (BKT) / Gliukozė / Geležis / Feritinas / Transferinas / Homocisteinas / Vitaminas B12 / Folio rūgštis (vitaminas B9) / Nuotolinis šeimos gydytojo komentaras |